sinirim bozuluyor

Konu sahibi diğer yorumları okumadım iyi niyetle bir yorum yaptım.Olabilir hepimiz kendimizce size yanlış gelen gelmeyen yorumlar yapabiliriz.Saygi çerçevesinde yorum yapıyorsak aynı çerçevede görüş yazabilirsiniz.Akrabalariniz sizi size göre kıskanıyor ve sinir ediyorlarsa cevap vermeyin Gül'ün geçin buna daha çok sinir olur insanlar.Yani kızıp cevap veriyorsanız belkide ondan sürekli size laf atıyorlardır.Aile dinamiklerinizi en iyi siz bilirsiniz .Benim tarzım kavga etmek değildir mesela ben güler geçerim kimsede uzatmaz benimki böyle.Verdiginiz parayı tabiki geri isteyin.Ben istemem çünkü ben geri istemeyeceğim kadar samimi aile üyelerime gözden cikarttigim miktarlarda borç veriyorum ve durumu iyi olduğu halde odemiyorsa bir daha o kişiye borç vermiyorum.Hepside istemeden geri geldi

Tek çocuğum demişsiniz ama abiniz yok muydu sizin?
Hemifrithemperi diye bir üye vardı osunuz muhtemelen.
Akrabalık ilişkileri seviyeniz de aynı. Ablam gibi görüyorum dediğiniz kişiyi yerden yere vurmuşsunuz konuda, borç mevzusunda haklısınız ama diğer meselelerde üstten üstten konuşmalarınız gereksiz.
Burada da aynı üsluptasınız, genel haliniz bu demek.

arkadaşlar herkese merhaba. bir kuzenim var 31 yaşında. doğru düzgün iş hayatına katılması sıfır. bir işe girdi 2 ayda atıldı. ev kurduğu için borcu fazlaydı aile evine dönmek istemiyordu. borç istedi verdim. şimdi onu ödemiyor ayrı mesele.tekrar da işe girdi.

5 aydır çalışmıyorum tezime odaklandım.eski konumda da zaten anlatmıştım. yani o da biliyor ne durumda olduğumu. borcu da ödemedi işsiz olduğum halde ve şuan ihtiyacım var yani. biliyor ödemiyor. ne zaman vermeyi düşünüyorsun dedim. bakalım şuan borcum çok tuzun kuru nasılsa dedi. bugün aramış iş konuşuyor ne yapacaksın edeceksin tez bitti mi şuraya başvur tanıdık yapıyor şu kadar maaş alıyor vs sinirlendim hassasım bu konuda.böyle sorular sorma dedim. neden çok doğal sorular bunlar dedi. değil işte sorma olursa söylerim söyleyene kadar sormayın dedim.

annesi de bir akrabaya üniversitede tercih yapmadı diye boşver bak eltimin kızına ne halde çalışmıyor yatıyor evde benim kız üniversite bitirmedi çalışıyor demiş. cahilin teki diye takılmadım ama sinirim yıpranıyor artık.

ben mi hassasım bilmiyorum ama çok sinir bozucu. bu gece yine sinirden uyuyamayacağım. ablamın çalıştığı gün benim işsizlik süremle aynı. arada 5 yaş var. gelip böyle zort zort konuşuyor. insan önce döner kendine bakar dedim. 30 yaşında işe girdin diye birden kariyer kadını gibi konuşma diye azarladım. o da sakin ol ne kadar sinirlisin bilmem ne. daha önce de sevgilim için onunla aynı yaşta olduğundan dolayı yaşıtları kapıyorsunuz bize kalmıyor demişti. şaka diye takılmadım ama artık sinirimi bozuyor. normalde çok severdim ablam gibi gelirdi. artık nefret etmeye başladım. düşene bir de o tekme vuruyor gibi geliyor. haksız mıyım siz olsanız rahatsız olur musunuz? az çok huyumu biliyor. ruh emiciler. 1 sene bile çalışmadı üniveriste mezunu bile değil. ben 5 ay işsizim diye millete dert oluyor. üstelik hiçbirinin hislerimden de haberi yok. sorulduğunda nasip şu düğün geçsin bakacağım iş çalışacağım diyorum. akbabalar. inadına yapar gibi soruyorlar. annem biriyle telefonda konuşuyor hemen sordukları soru ben. geçen evleniyorum diye de annemin kuzeni daha annen baban senin paranı yemedi niye evleniyorsun dedi. bunların hepsini şaka olarak söylüyorlar sözde ama her şaka bir gerçek. kendileri çok mu mükemmel hayır değil. ailede o kadar kuzen arasında lisans mezunu olan tek benim. diğerleri önlisans mezunu ya da terk. en son yine bu konuda neden hala okuyorsun diyen teyzeme senin vizyonun almıyor sen düşünme dedim. artık sinir hastası ettiler laf söylemek zorunda kalıyorum. normalde güler geçerdim. şimdi ben de sürekli onları azarlıyorum
İletişimi tamamen kesin desem bu sefer borcunuzu alamazsınız. O yüzden onlar ne zaman sizi gıcık edecek bir şey dese sizden verilmeyen borçtan söz edin. Kuzen borcunu verene kadar devamlı borçtan söz edin.

Borcunu verdiğinde de iletişimi kökten koparın. Ama eğer borç ufak bir meblağsa " sadakam olsun" diyerek bir daha borçtan bahsetmeden iletişimi komple kesebilirsiniz.

Karşı tarafta " aşağılık kompleksi" var gibi geldi. Böyle tipler her zaman vardır.

X