Sinirleniyorum!!Kızıyorum!!Deliriyorum!!

azelya55

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2008
7.058
21
40
Bugün öğle tatilimde eve gittim, beni bekleyen köpeğim Paşa'yı dışarıya çıkarttım.Trafikten korktuğum için saldırgan bir köpek olmamasına ve sosyal olmasına rağmen yine de tasma ile dolaştırıyorum.Bu arada köpeğim bir terrier..Yani vahşi bir ırk değil :1no2:
Yolda giderken kadının biri (daha aramızda 2 metre varken) "ıyy köpek uzak tut uzak tut" dedi.Neden aşınız mı yok diye soracaktım ama saygımdan sadece Fesubanallahhhh dedim -tatlicadiarzu-
Gıcık oluyorum bu tarz insanlara.Tamam hayvanları sevmeyebilirsin ama ne bu tavırlar yahu?Salıkta değil elimde tasma var.Sokak köpeklerinden nasıl koruyor kendini.
Köpeğim 2 gün sonra 1 yaşına girecek.Ama bu bir senede ne gıcık insanlarla karşılaştım bir bilseniz..
Bunu besle diyeceğine fakire yardım et diyenler,hayvanı sokaklara işetme diyenler (nereye işicekse artk eve işetme sokağa işetme) daha bir ton şey.
Bunu o tarz insanlar okursa diye onlara sesleniyorum;

Sevmeyebilirsiniz,Tiksinebilirsiniz ama en azından saygı duyun gıkınızı çıkartmayın!!En sonunda birinize patlıcam artık kısmet kime denk gelirse..

Son düzenleme:
Arkadaşım anlatamazsın anlamazlar.

İçinde hayvan sevgisi yok ki nasıl anlasınlar bunlar.

Sana tamami ile katılıyorum. Misal ben sokak köpeklerini diplerine girer sarılır severim bazıları ay yanaşma ısırır derler. Asıl siz yanaşmayın sizi ısıracakları kesin derim.

Onları bugüne kadar duymazdan geldik gene aynı şekilde devam edicez canım a.s.

İşte bu da Paşa..Öyle korkulcak birşey de değil, aksine ne kadar ezik bakmış oğluşum kaydirigubbakcemile3
fotoraf0153lz0im6.jpg

aman tatlım kızdığın şeye bak boşver bende de kocaman bir husky var kim burun kıvırıyor kim laf söylüyor artık umursamıyorum tek yaptığım şey şiiişt salarım arkasından da gülüyorum ne yapayım artık

Maalesef haklısın Nevbahar.Ama ne olursa olsun çocuğum olunca kesin hayvanlarla içiçe büyüteceğim bu insanlar da gıcık olsunlar -tatlicadiarzu-

Cudi Husky e bile cesaret edip laf söyleyebiliyorlar demek :jeyyar: salcan bunların üstüne hepsini süprizzzzz

benim evde beslediğimi ki kocaman kızım var:)

bir golden biri labrodar ikiside uysal ve eğitimlidir. insanlar bile onlar kadar terbiyeli değil..

laf söyleyene söylerim bende hiç çekinmem.. yanımdaki köpek kadsar olamadınız o bile sessiz sen havlıyosun derim.

ısırır mı diyenlere de o ağzının tadını bilir derim.

saldığım zaman ki rott olanı genelde yol boyu da olsa yanımda komutuyla tasmasız gezdirebiliyorum. çoğu lişi laf söyler özellikle çocuklu ise sende bırakma o zaman çocuğun elini derim. yada senin niye taasman takılı değil bugün diye sorarım:KK70:

yaşadığım yer bir ilçe küçük bir yer ve insanlar beni sivri dilimi iyice tanıdı artık sataşan pek yok.

nasıl uzak tut demiş bu şirin şeyi yaaa. benim elime geçcekki mıncıklıcam heryerini.. zaslında uzak tutmak lazım ama köpüşler için malum hayvanlarda insandan korkabilir dimi kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2 bide fakir besle demek ne kadar ayıp o da bi canlı ve ona bakmakda bi okadar sevap

Teşekkür ederim arkadaşlar.Hepiniz çok güzel şeyler söylemişsiniz.Sizin gibi hayvanseverleri gördükçe sinirim geçiyor a.s.

hayvanı sokaklara işetme diyenler (nereye işicekse artk eve işetme sokağa işetme) daha bir ton şey.

Valla sen iyi sabırlıymışsın. :)

Anlamıyorum sokaklar sanki tapulu malıymış gibi sahiplenenleri. Sanki canavar besliyoruz biz insanlar kadar doğada var olan hayvanlardan tiksiniyorlar yarabbim ya.
Şanslı kadınmış en azından bana denk gelmemiş

"Bana baksana sen şimdi gelir senin tependen aşağı işetirim sende öğrenirsin asıl işenecek yeri derdim. Artık küçük dilini mi yutardı ne olurdu bilemiyorum.:eek:klava::roflol::roflol:

Anlamıyorum sokaklar sanki tapulu malıymış gibi sahiplenenleri. Sanki canavar besliyoruz biz insanlar kadar doğada var olan hayvanlardan tiksiniyorlar yarabbim ya.

"Bana baksana sen şimdi gelir senin tependen aşağı işetirim sende öğrenirsin asıl işenecek yeri derdim. Artık küçük dilini mi yutardı ne olurdu bilemiyorum.:eek:klava::roflol::roflol:

Ağzını açtığına pişman olurdu kesinlikle delikafadulden:sm_cool:
Hem koca adamlar yollara işerken sesleri çıkmıyor kafamçokkarıştı

koptum buna delikafaduldendelikafadulden valla diceksinki tut oğlum koşş yakala teyzeni paçadan kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Bende benzeri bir olay yaşadım Kaplumbağamı veterinere götürüyodum Karton bir kutuya koymuştum arabaya bindim ne şanssızlık ki hayvan sevmeyen bir kızın yanına oturmuşum Cengomda stres yaptı hiç durmuyo bi ara kutudan çıkmaya çalıştı kızın tiksinerek bakışını asla unutamam boğasım gelmişti Hayvanları nasıl sevemiyolar bilemiyorum ben sitenin önüne kendini atan solucanları toplayıp toprağa geri salıyorum çok çok seviyorumŞeniz Şeniz

çiş meselesinde benimde çok kavga etmişliğim var. kasti kimsenin evinin önüne bahçesine yaptıracak halim yok ama yazın tatilde bi tatil köyünde diyeyim isim vermeyeyim:))) toprak bi yolda sazlıkların dibine çiş yaptı oğluşum diye kadının biri hişşşşt köpekli bayan diye bağırdı:) (bende göbekli bayan anladım üstüme alınmadım:p göbeğim olmasına rağmen:) neyse kadın çok yırtınınca anladım bana diyomuş o hayvanı oraya pisletemezsin dön temizle dedi. bende döndüm zaten toprak yol inanın koyun pisliği bile vardı. ne pislemesi çiş yaptı pislese bile sana ne toprakyol zaten bataklık sazlık koyun pisliği dolu dedim.
it gezdirmeyi medeniyet sanıyosunuz diye balkondan başladı bende asabiyim zaten in aşşağıyada medeniyetimi yakından göstereyim dedim inmedi kaçtı:)
akşam yalnız dönerken sokak köpeği takıldı peşime. eve kadar çağırdım yemek veririm diye. bu aradada anneme anlatıyorum sabah olanları.neyse anlatırken tam aynıı apartmanın önünden geçerken koca köpek anlamış gibi tam apartmanın önüne kafası kadar pisledi. bendeki mutlluluk paha biçilemezdi tabi:)

bu tatlı şeyden mi korkuluyorrr.....yerim ben onu yaaa....bizde de bi paşa var, oğluşunuzun adaşı yani. bunlar sevilmez mi?????

çiş meselesinde benimde çok kavga etmişliğim var. kasti kimsenin evinin önüne bahçesine yaptıracak halim yok ama yazın tatilde bi tatil köyünde diyeyim isim vermeyeyim:))) toprak bi yolda sazlıkların dibine çiş yaptı oğluşum diye kadının biri hişşşşt köpekli bayan diye bağırdı:) (bende göbekli bayan anladım üstüme alınmadım:p göbeğim olmasına rağmen:) neyse kadın çok yırtınınca anladım bana diyomuş o hayvanı oraya pisletemezsin dön temizle dedi. bende döndüm zaten toprak yol inanın koyun pisliği bile vardı. ne pislemesi çiş yaptı pislese bile sana ne toprakyol zaten bataklık sazlık koyun pisliği dolu dedim.
it gezdirmeyi medeniyet sanıyosunuz diye balkondan başladı bende asabiyim zaten in aşşağıyada medeniyetimi yakından göstereyim dedim inmedi kaçtı:)
akşam yalnız dönerken sokak köpeği takıldı peşime. eve kadar çağırdım yemek veririm diye. bu aradada anneme anlatıyorum sabah olanları.neyse anlatırken tam aynıı apartmanın önünden geçerken koca köpek anlamış gibi tam apartmanın önüne kafası kadar pisledi. bendeki mutlluluk paha biçilemezdi tabi:)

Ben o sokak köpeğini alnından öperim yaaa :jeyyar: süper olmuş :dance: Göbek olayına da koptum :roflol:
Ben de bir anı daha var.Yine parka çıktık gezintiye.Paşayı çimenlere götürüyorum işini halletsin diye.Bir teyze "niye buralara yaptırıyorsun yazık değil mi çimenlere" dedi."nereye yapsın?" dedim.
"evinizde tuvalet yok mu oraya yapsın" dedi :roflol: Ben de "henüz klozete oturmayı öğrenemedi teyzecim" dedim.Kadıncağız öyle bakakaldı :jeyyar:

dhilek güzel dileklerin için teşekkür ederim.Keşke yolda hep sizin gibi insanlarla karşılaşsak a.s.

canım benım ben de hayvanları cok sevıyorum su an evımde bes muhabbet kusu bırpapagan bır de kaplumbaga var..ezelden asıgım onlara..kedılerı köpeklerı de severım cok esım he dese valla evı hayavant bahcesne cevırecem de..benım dıyecegm tam bır hayvanseverım cok sevıyorm ama bır o kadar da köpek fobim var benım..inan senın bu melek oglusuna bıle yaklasamayacak kadar cok korkuyorm bunun belkı mantıgı yok ama kucukken yasadgım bır olaydan kalma korku..uzaktan sevıyorm kopecıklerı ben de ama benm de yanımdan yakınımdan gectgnde aklım cıkıyor ne kadar sevsem de ben de anı refleks verebılıyorm bazen..eger böle bır durumsa cok da yadrgamamk lazım ama tabı nefret durumları ıstısna..

Hayır sizinki ayrı bir durum.Benim yeğenimde sizin gibi.Çok sevmesine rağmen yakınına yaklaşamaz.Ama benim bahsettiğim insanlar farklı.Yani yüzleri buruşuyor, anlıyorsunuz hiç sevgisinin olmadığını.Ama sevipte gerçekten korkan insan da anlaşılıyor.Onlara gıcık olmuyorum zaten kaydirigubbakcemile2

X