Sinirleniyorum!!Kızıyorum!!Deliriyorum!!

hayvan sevmeyenleri bende sevmiyorum. benimde oğluşm insan sevmiyor yada misafir mi deseydim:) paşanın ikizi çok yakışıklı:)

demekki bu tür durumları yaşayan sadece bizler değilmişiz.kızımla dolaşırken ,koca koca kadınların , cins cins bakışalrına maruz kalırdık..kızımda o tür insanları sanki anlar gibi onlara havlardı(minicik terier).sırf o tür (dünyayı sadece kendilerine ait sanan insalar yüzünden)köpeğimi sahiplendirdim.şimdi çoook özlüyorum.:çok üzgünüm:

tek yaptığım şey şiiişt salarım arkasından da gülüyorum ne yapayım artık

salcan bunların üstüne hepsini süprizzzzz

özellikle çocuklu ise sende bırakma o zaman çocuğun elini derim. yada senin niye

bu ifadeleriniz çok ayıp ve çok terbiyesizce...
herkes sizin gibi köpekleri sevmek zorunda değil.
küçük olanlarından korkuyorum demek belki saçma,yada çişlerini sokağa yapmamalarını istemek.ama büyük köpekleri gezdiripte bide üstüne salarım diye cevap vermek çok mu doğru?
büyük köpekleri tasmasız gezdirmek ne demek ?
ne demek komutla yönlendiriyorum?çocuğunun elini bırakma ne demek?
hayvan bu ya.ya komutunuzu dinlemese,ya annesinin elinden tutan bir çocuğa saldıracağı tutsa hayvanın?
ne cevap vereceksiniz o zaman?
köpekleriniz değerli olabilir ama hiç biri çocuklardan değerli değil..
bizim mahalledede vardı böyle bi tip.boyu kadar köpeği tasmasız kahve arkadaşı gibi yanında gezdiriyordu...
uyardım bir kere.bana diyo ki "oğluna bişey yaparsa söylersin"
dedim "oğluma bir şey yaparsa sana kelime etmem,gebertirim"
gezdiriyorsun madem tasmasını takacaksın bu kadar basit.
şikayet ettim ve gelip aldılar köpeği.aşılarını yaptlar ve sonra teslim ettiler.bide güzel ceza yedi.
hiç pişman değilim.
başkalarını rahatsız ettiğiniz an hayvan sevme özgürlüğünüz biter.

küçük olanlarından korkuyorum demek belki saçma,yada çişlerini sokağa yapmamalarını istemek.ama büyük köpekleri gezdiripte bide üstüne salarım diye cevap vermek çok mu doğru?
hayvan bu ya.ya komutunuzu dinlemese,ya annesinin elinden tutan bir çocuğa saldıracağı tutsa hayvanın?
bizim mahalledede vardı böyle bi tip.boyu kadar köpeği tasmasız kahve arkadaşı gibi yanında gezdiriyordu...
şikayet ettim ve gelip aldılar köpeği.aşılarını yaptlar ve sonra teslim ettiler.bide güzel ceza yedi.
hiç pişman değilim.

neden bu kadar kizdiniz ki fisfisfis arkadaslar eglenmisler.. saka olduklari gayet acik degil mi?

ayrica köpekleri yakindan uzaktan tanimadiginiz bir bilginizin olmadigi ve sevmediginiz o kadar belli ki... hic bir köpek sahibi köpegi iyi egitimli degilse tasmasiz gezdirmez. egitimli köpek ise zaten önemli bir sorun cikmaz. köpekle gezerken korktugu icin kenara kactigini gördügüm biri oldugunda saygili davraniyorum ve ben de uzaklasiyorum. ama daha karsidan söylene söylene gelen birine de ayni anlayisli davranisi göstermiyorum. kendi kacsin diyorum...

saniyorum hayvanlari pek sevmeyenler seven ve sahip olmak isteyenleri anlamaya calismiyor. genelde de sorun buradan kaynaklaniyor...

cislerini sokaga yapmama konusunu ise hic bir zaman anlayamayacagim sanirim. nereye yapsinlar ki? zaten köpekler her yere yapmaz . toprak ya da ot arar. ne sakincasi var .. büyük tuvalet konusuna bir köpek sahibi olarak tamamen katiliyorum. herkes temizlemeli mutlaka. yoksa heryer igrenc görünür. ama kücügünü nasil temizlemeli CADIARZU

bu arada köpegi sikayet ettiniz aldilar asi yaptilar saniyorum geri getirdiklerine üzüldünüz. sizce uyutulsa daha iyi olurdu degil mi? ck yazik cok. bu kadar gereksiz bir sebeple sikayette bulunmak ve bununla övünmek ne derece dogru acaba ???????

anlayamadigim son konuda su ki- sizin yolda kendi halinde gezen köpekten durduk yere rahatsiz olma hakkiniz var ve köpek sahipleri de sirf bu yüzden yani sirf siz rahatsiz oluyorsunuz diye köpek sevme özgürlügünden vazgececek öyle mi ??? ben söyleyecek bir sey bulamiyorum bu konuda

Son düzenleme:
neden bu kadar kizdiniz ki fisfisfis arkadaslar eglenmisler.. saka olduklari gayet acik degil mi?

ayrica köpekleri yakindan uzaktan tanimadiginiz bir bilginizin olmadigi ve sevmediginiz o kadar belli ki.hic bir köpek sahibi köpegi iyi egitimli degilse tasmasiz gezdirmez. egitimli köpek ise zaten önemli bir sorun cikmaz. köpekle gezerken korktugu icin kenara kactigini gördügüm biri oldugunda saygili davraniyorum ve ben de uzaklasiyorum. ama daha karsidan söylene söylene gelen birine de ayni anlayisli davranisi göstermiyorum. kendi kacsin diyorum...

saniyorum hayvanlari pek sevmeyenler seven ve sahip olmak isteyenleri anlamaya calismiyor. genelde de sorun buradan kaynaklaniyor...

cislerini sokaga yapmama konusunu ise hic bir zaman anlayamayacagim sanirim. nereye yapsinlar ki? zaten köpekler her yere yapmaz . toprak ya da ot arar. ne sakincasi var .. büyük tuvalet konusuna bir köpek sahibi olarak tamamen katiliyorum. herkes temizlemeli mutlaka. yoksa heryer igrenc görünür. ama kücügünü nasil temizlemeli CADIARZU

bu arada köpegi sikayet ettiniz aldilar asi yaptilar saniyorum geri getirdiklerine üzüldünüz. sizce uyutulsa daha iyi olurdu degil mi? ck yazik cok. bu kadar gereksiz bir sebeple sikayette bulunmak ve bununla övünmek ne derece dogru acaba ???????

anlayamadigim son konuda su ki- sizin yolda kendi halinde gezen köpekten durduk yere rahatsiz olma hakkiniz var ve köpek sahipleri de sirf bu yüzden yani sirf siz rahatsiz oluyorsunuz diye köpek sevme özgürlügünden vazgececek öyle mi ??? ben söyleyecek bir sey bulamiyorum bu konuda

birincisi yazımı dikkatlice okuduysanız küçük köpeklerden korkma yada tuvaletlerini sokağa yapmamalarını istemek saçmadır dedim.elbette sokağa yapacaklar.tabi temizlemek kaydıyla.
ayrıca neyin şakasını yapmışlar anlamadım?
şakayı burda yazışarak yaptılarsa ben gerçek hayatta söylediklerini anlıyorum yazılanları okuyunca.yok gerçek hayatta yaptılarsa ve siz hala bu durumu şaka olarak adlandırıyorsanız gerçekten yazık.
korkan insanlarla bu şekilde şakalaşmak doğrumu sizce?
evet şikayet ettim.tasmasız gezdirdikleri için şikayet ettim.bugün olsa gene ederim.yazımı çarpıtmayın.ben uyutulsun demedim.ama tasmasız gezdiremez....bu kadar basit.eğitimli olması beni bağlamaz.büyük bir köpeği tasmasız gezdiremez yanında.sadece tasmasını takacak.diğer insanların güvenliği için.çokmu zor şey bunu yapmak?
rahatsız olduğum sokakta başıboş gezen hayvanlar değil;boyu kadar köpeği yanında tasmasız gezdirenler.eğer köpek sahipleri insanların korkup rahatsız olma ihtimallerini göz önüne alıp tasmalarını takarlarsa bi sorun kalmaz.
burda anormal olan köpeklere tasma takılması değil,ısrarla tasmasız gezdirilmek istenmeleri.

Sevmeyebilirsiniz,Tiksinebilirsiniz ama en azından saygı duyun gıkınızı çıkartmayın!!..

canım ben hak veriyorum sana.
hayvanları çok severim,çok besledim de. ölüm acılarına dayanabilsem her dönem beslemek isterim.

köpeklere ben de çok yaklaşamazdım, korkardım; ama bu sene o fobimi yendim.
korktuğum dönemlerde köpek sahiplerinin dikkatli davranışlarına çok şahit oldum.

çevremde gördüğüm kadarıyla birçok hayvansever başkalarını rahatsız etmemeye dikkat ediyor. genel olarak saygılılar bu konuda,aynı saygıyı hak ettiklerini düşünüyorum.

benim evde beslediğimi ki kocaman kızım var:)

bir golden biri labrodar ikiside uysal ve eğitimlidir. insanlar bile onlar kadar terbiyeli değil..

laf söyleyene söylerim bende hiç çekinmem.. yanımdaki köpek kadsar olamadınız o bile sessiz sen havlıyosun derim.

ısırır mı diyenlere de o ağzının tadını bilir derim.

saldığım zaman ki rott olanı genelde yol boyu da olsa yanımda komutuyla tasmasız gezdirebiliyorum. çoğu lişi laf söyler özellikle çocuklu ise sende bırakma o zaman çocuğun elini derim. yada senin niye taasman takılı değil bugün diye sorarım:KK70:

yaşadığım yer bir ilçe küçük bir yer ve insanlar beni sivri dilimi iyice tanıdı artık sataşan pek yok.

:1shok::1shok:keşke evde beslediğinizz kızlarınıza verdiğinizz eğitimden birazdaa kendinizee ayırsaydınızz
hayvanlarıı çokk severimm ama herkes sevmek zorunda değil
korkabilirlerde
üslubunuz gerçektenn dikkat çekici kafamçokkarıştı

hiç pişman değilim.

:1shok::1shok:keşke evde beslediğinizz kızlarınıza verdiğinizz eğitimden birazdaa kendinizee ayırsaydınızz
hayvanlarıı çokk severimm ama herkes sevmek zorunda değil
korkabilirlerde
üslubunuz gerçektenn dikkat çekici kafamçokkarıştı

Konuya bakarsak konu açan arkadaş köpeğinin ihtiyacını giderirken insanlarun bakışlarından rahatsız olduğunu anlatmış bize.

Konu nasıl buraya geldi anlamadım KK'da benim göz bebeğim olan Evcil Hayvanlar da bari tartışma yaratmayın.

Köpek sevmiyorum hayvan sevmiyorum demek için yazılmaz, sevmiyorsanız yazmayın ama tasma konusu geçmemiş ben konuya bakarım böyle konu dışına çıkıldı mı tartışmalar çıkıyor.

Bir derdim var bölümüne çevirmeyelim burayı lütfen.

Kronun mesajını alıntı yapma sebebim başından geçen olayı anlatması ama konumuz tasmasız köpek değil akabinde gözekin mesajını alıntı yapmamın sebebi ise ikili tartışmaya müsait atışma ortamı yaratılması.

Lütfen arkadaşlar lütfen evcilimde kavga yaratmayın burası temiz kalsın bari:Saruboceq:

Evet son mesaj yeterince açıktı.Benim konum "tasmasız köpek gezdiriyordum,köpeğimden korktular" değildir.Dikkatli okusaydınız köpeğin tasmalı olarak benimle dolaştığını görürdünüz arkadaşlar.
Ben de bu bölümde tartışma çıksın istemiyorum.Köpekleri ve diğer tüm canlıları çocuğunuz kadar değerli göremiyorsanız zaten açtığım konuya yazmayın.
Lütfen uzatmayalım :nazar:

Son düzenleme:
cnm terrrier demişsinde binchon frise değilmi paşa bey:S

chechen vallahi anne bembeyaz 1 numara terrierdi.Babasını göremedim maalesef :eek: Veterinerler ve burdaki diğer köpek sahibi insanlar da terrier dediler.Ama binchon frise cinsine de çok benziyor evet :nazar: ama onların burunları simsiyah oluyor.
Belki binchon frise ve terrier kırmasıdır sositososito

Konuya bakarsak konu açan arkadaş köpeğinin ihtiyacını giderirken insanlarun bakışlarından rahatsız olduğunu anlatmış bize.

Konu nasıl buraya geldi anlamadım KK'da benim göz bebeğim olan Evcil Hayvanlar da bari tartışma yaratmayın.

Köpek sevmiyorum hayvan sevmiyorum demek için yazılmaz, sevmiyorsanız yazmayın ama tasma konusu geçmemiş ben konuya bakarım böyle konu dışına çıkıldı mı tartışmalar çıkıyor.

Bir derdim var bölümüne çevirmeyelim burayı lütfen.

Kronun mesajını alıntı yapma sebebim başından geçen olayı anlatması ama konumuz tasmasız köpek değil akabinde gözekin mesajını alıntı yapmamın sebebi ise ikili tartışmaya müsait atışma ortamı yaratılması.

Lütfen arkadaşlar lütfen evcilimde kavga yaratmayın burası temiz kalsın bari:Saruboceq:

çok değerli arkadaşım:mymeka:
konu başlığını okuyunca insanların sevmeselerde hayvanlara iğrençmiş gibi bakmalarını eleştirmek için topiğe girdim.sanırım hayvan beslemesemde istediğim topiğe yazma hakkım var:dilcikar:
ama konuya giripte tasmasız hayvan dolaştırdığını,korkanlarada çocuğunu tut bilmem ne gibi cevaplar verildiğini okuyunca kendimde bu yüzden sorun yaşamış birisi olarak cevap yazdım.
sizdende duyarlı hayvanseverler olarak beni tartışma yaratmamam konusunda uyardığınız kadar;ne olursa olsun tasmasız hayvan dolaştırmayın,korkan çocuklar,insanlar olabilir diye hayvanseverleride uyarmanızı beklerdim:mymeka:

kronick arkadaşım.Tabiki köpeğini tasmasız gezdirmek cesaret ister.Ben insanlardan çekindiğimden değil, bir insanın kullandığı arabanın altında kalabilir köpeğim düşüncesi ile tasmasız zaten dolaştırmıyorum.
Ama tasmasız dolaştıran arkadaşlara da yoldan geçen biri "ben korkuyorum tasmasını takar mısınız?" diye söylese herhalde ki köpek sahibi arkadaşımız terslemez ve ricasını yerine getirir.
Ama sert ve ekşimiş bir surat ifadesi ile tepki verirse arkadaşta haliyle inatlaşır.
Unutmayın ki sokakta bir sürü sokak köpeği var ve tasmasızlar.Ve düşünin ki onlara "hayır" komutunu verebilecek bir sahipleri yok.Sahibi olan köpeklerden korkmayın çok fazla.(Bana kalırsa sokak köpeklerinden de korkmayın naniknanik)
Bir de "çocuğumdan değerli olamaz bir köpek" demişsiniz.Bu sizin görüşünüz tabiki herkese kendi canı değerlidir.Ama bir de şunu düşünün; o köpekciklerde bizim yavrumuz gibi.Bir köpekle senelerini geçirenler beni anlar.Gerçekten ailenin bir ferdinden ayırmıyorsunuz.Ben işten eve gelince beni annemden daha neşeli karşılıyor, karşılık beklemeden seviyor.Ben onu nasıl evin diğer bireylerinden ayırayım yerimseniben

çok değerli arkadaşım:mymeka:
konu başlığını okuyunca insanların sevmeselerde hayvanlara iğrençmiş gibi bakmalarını eleştirmek için topiğe girdim.sanırım hayvan beslemesemde istediğim topiğe yazma hakkım var:dilcikar:
ama konuya giripte tasmasız hayvan dolaştırdığını,korkanlarada çocuğunu tut bilmem ne gibi cevaplar verildiğini okuyunca kendimde bu yüzden sorun yaşamış birisi olarak cevap yazdım.
sizdende duyarlı hayvanseverler olarak beni tartışma yaratmamam konusunda uyardığınız kadar;ne olursa olsun tasmasız hayvan dolaştırmayın,korkan çocuklar,insanlar olabilir diye hayvanseverleride uyarmanızı beklerdim:mymeka:

Ya kro arkadaşım canımın içi:mymeka:

Tasmasız büyk iri köpeklerin gezdirilmesine karşı olmasamda korkanları düşünerek sana katılıyorum.

Benim evimde 2 kedi var ama annem büyük köpeklerden korkuyor sevdiği halde korkuyor bunu çok normal karşılıyorum senide.

Benim demek istediğim sen ve senden sonra konunun tartışmaya yönelimli olması ve bunun beni gerçekten çok rahatsız etmesiydi.

Ha ikna olmadıysan gel msn de küpür edimdelikafadulden

Tabi ki herkezin her topiğe yazma hakkı ama ikili tartışmaya giderse ben dur derim arkadaş:mymeka:

Son düzenleme:
kronick arkadaşım.Tabiki köpeğini tasmasız gezdirmek cesaret ister.Ben insanlardan çekindiğimden değil, bir insanın kullandığı arabanın altında kalabilir köpeğim düşüncesi ile tasmasız zaten dolaştırmıyorum.
Ama tasmasız dolaştıran arkadaşlara da yoldan geçen biri "ben korkuyorum tasmasını takar mısınız?" diye söylese herhalde ki köpek sahibi arkadaşımız terslemez ve ricasını yerine getirir.
Ama sert ve ekşimiş bir surat ifadesi ile tepki verirse arkadaşta haliyle inatlaşır.
Unutmayın ki sokakta bir sürü sokak köpeği var ve tasmasızlar.Ve düşünin ki onlara "hayır" komutunu verebilecek bir sahipleri yok.Sahibi olan köpeklerden korkmayın çok fazla.(Bana kalırsa sokak köpeklerinden de korkmayın naniknanik)
Bir de "çocuğumdan değerli olamaz bir köpek" demişsiniz.Bu sizin görüşünüz tabiki herkese kendi canı değerlidir.Ama bir de şunu düşünün; o köpekciklerde bizim yavrumuz gibi.Bir köpekle senelerini geçirenler beni anlar.Gerçekten ailenin bir ferdinden ayırmıyorsunuz.Ben işten eve gelince beni annemden daha neşeli karşılıyor, karşılık beklemeden seviyor.Ben onu nasıl evin diğer bireylerinden ayırayım yerimseniben

azelya arkadaşım;canım kardeşim....
köpeklerden her ne kadar korksamda hayvan sevgisi konusunda sana katılıyorum.
zaten benim tartışmaya açtığım bu değil.sevin tabi...ne güzel korkmuyorsunuz.
ama ben büyük köpeklerin ne kadar eğitimli olurlarsa olsunlar tasmasız gezdirilmemesinden yanayım.öyle bir an olur ki "aman tasmasını takın" demeye bile fırsat kalmayabilir.neticede hayvan.komut dinlemeyebilir.
bakın daha bu yaz küçüklüğünden beri beraber byüdüğü sivas kangal tarafından saldırılarak öldürülmüş olan 5 yaşındaki çocuğun haberini okuduk.(ki sivas kangal saldırgan cins değildir bildiğim kadarıyla)
normal olanı sokakta köpeklerin tasmayla dolaşmasıdır.benim tasma takmalılar önerimi neden bu kadar tuhaf karşıladınız anlamadım?
dediğim gibi hayvanları sevin,bakın,besleyin.ama lütfen insanlar korkup sizden bir şey isteyecekleri duruma gelmeden önleminizi alın.
tek istediğim bu....
çok şey mi istiyorummirmirmirmir

Ya kro arkadaşım canımın içi:mymeka:

Tasmasız büyk iri köpeklerin gezdirilmesine karşı olmasamda korkanları düşünerek sana katılıyorum.

Benim evimde 2 kedi var ama annem büyük köpeklerden korkuyor sevdiği halde korkuyor bunu çok normal karşılıyorum senide.

Benim demek istediğim sen ve senden sonra konunun tartışmaya yönelimli olması ve bunun beni gerçekten çok rahatsız etmesiydi.

Ha ikna olmadıysan gel msn de küpür edimdelikafadulden

Tabi ki herkezin her topiğe yazma hakkı ama ikili tartışmaya giderse ben dur derim arkadaş:mymeka:

bana bak boyu kısa,aklı boyundan kısa şipşakçı:mymeka:
tasmasız gezdirmeyeceksin o kadar:mymeka:
hatta sen kedilerinede tasma takacaksın:dilcikar:

X