Gebeliğe Hazırlık Şırınga yöntemiyle gebelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
"Edep bir taç imiş nur-ı Hüda’dan
Giy ol tacı emin ol her beladan"

Bu dizeleri çok severim, insana haddini ve durması gerektiği yeri hatırlatıyor bence ve edebin önemini.

Bu forumda tavsiye niteliği taşıyan her yazı, yazıyı kaleme alanın sorumluluğundadır, hiçbir tavsiye ve öneriyi sorgulamadan uygulamayınız.

Hele de söz konusu sağlığınız ise lütfen bilimden, bilimin size sunduğu imkanlardan ödün vermeyiniz.

Sizin araştırdım dediğiniz normal şırınga ile yapılan bir işlem değil, direk rahime enjekte ediyor doktorlar, siz vajina ya bırakıyorsunz, doğal yolla olduğu gibi kendi gidiyor rahime yani
Eşinizin görevini şırınga yapmış

Bu konuya gûlüp dalga geçenler beklemeye devam edebilir. Ortadaki tek gercek doktor uygulamalariyla degil saçma buldugunuz bu yöntemle hamile kalmîş olmam. Ve bunu yapip hamile kalan hatta saglikli bir sekilde cocuk doguran ilk ve son kiside degilim. Ben bebegimi buyuturken siz doktor doktor gezmeye devam edin 😉

Sizin araştırdım dediğiniz normal şırınga ile yapılan bir işlem değil, direk rahime enjekte ediyor doktorlar, siz vajina ya bırakıyorsunz, doğal yolla olduğu gibi kendi gidiyor rahime yani
Eşinizin görevini şırınga yapmış
O tam olarak öyle bir sey degil.Op.Dr Ebru ünal'in sayfasindan self inseminasyom makalesine bakabilirsiniz.

Arkadaşlar konu sahibinin üzerine cok gidilmis ve abartılmış ben bu sitede yillardir vajinismus birinin bildiğiniz huniye eşini direk boşaltıp sadece vajinasina girdirmeyle o ay hamile kaldigini okudum buna da önyargılı olabilirsiniz herkes cinselliği hemen çözemiyor yillarini alıyor bıkıyor anne de olmak istiyor ve her careye basvuruyor ateş düştüğü yeri yakiyor, gebe kalmak icin neler yasiyorum ben de ama olmaz olmaz demeyin Allah dilerse şırınga vesile olur, çünkü iliskide kendini kasıp vsjinaya giren spermi bile geri itenler var onlar icin çözüm olabilir...

Arkadaşlar konu sahibinin üzerine cok gidilmis ve abartılmış ben bu sitede yillardir vajinismus birinin bildiğiniz huniye eşini direk boşaltıp sadece vajinasina girdirmeyle o ay hamile kaldigini okudum buna da önyargılı olabilirsiniz herkes cinselliği hemen çözemiyor yillarini alıyor bıkıyor anne de olmak istiyor ve her careye basvuruyor ateş düştüğü yeri yakiyor, gebe kalmak icin neler yasiyorum ben de ama olmaz olmaz demeyin Allah dilerse şırınga vesile olur, çünkü iliskide kendini kasıp vsjinaya giren spermi bile geri itenler var onlar icin çözüm olabilir...
Onun da üzerine gittik yeterince siz tasalanmayın.

Ben birşey merak ettim.
Bende vajinismusum ama eşim yaklaşık 5 cm içime girebiliyor. Böyle bi durumda şırınga yöntemi gerekli mi acaba
Hanımefendi kesinlikle ama kesinlikle bu şırınga yöntemini denemeyin. Spermin yapısını bozup sağlıksız bir bebek dünyaya getirebilirsiniz. Hanımefendinin bahsettiği yöntemi doktorlar yapıyor ve direkt olarak rahme bırakıyorlar. Lütfen bu saçma yöntemi sakın ha sakın denemeyin. Neden önce vajinusmusu yenip bebek düşünmüyorsunuz ? Bence önceliğiniz bu sorununuzu halletmek olsun. Bu benim fikrim tabi sizin şartlarınızı bilmiyorum belki geçerli bir sebebiniz var bebeği hemen istemek için ama lütfen bu yöntemi kullanmayın

Hanımefendi kesinlikle ama kesinlikle bu şırınga yöntemini denemeyin. Spermin yapısını bozup sağlıksız bir bebek dünyaya getirebilirsiniz. Hanımefendinin bahsettiği yöntemi doktorlar yapıyor ve direkt olarak rahme bırakıyorlar. Lütfen bu saçma yöntemi sakın ha sakın denemeyin. Neden önce vajinusmusu yenip bebek düşünmüyorsunuz ? Bence önceliğiniz bu sorununuzu halletmek olsun. Bu benim fikrim tabi sizin şartlarınızı bilmiyorum belki geçerli bir sebebiniz var bebeği hemen istemek için ama lütfen bu yöntemi kullanmayın

Jinekoloğum da bu yöntemi tavsiye etti, genelde yurtdışında yaygın bir tedavi yöntemi.

Kocama söyledim beni ciddiye almadı 😒
stephen-colbert-syringes.gif
temsili kocam 😆😆😆😆

Keşke böyle bir konuyu tekrar hortlatmasaydiniz ben okumamıştım keşke hiç okumasaydim ne hadsiz biri nasıl kalp kırmış keşke üyeliği iptal etmeseydi de bir kere de ben haddini bildirseydim kaldı ki vajinismus gibi bir şey yaşarken neden çocuk diye tutturuyorsunuz önce o sorunu çözün doğumu veya muayeneleri nasıl olmayı düşünüyorsunuz o kadar uzun zaman ilişkiye giremeyince sonrasında ne gibi bir zorluk çekersiniz bunun farkında mısınız? K Kayyla

Jinekoloğum da bu yöntemi tavsiye etti, genelde yurtdışında yaygın bir tedavi yöntemi.
Hiçbir hekim böyle bir şeyi önermez. Uydurmayın. hanımefendi böyle saçma bir şey olabilir mi ? Kaçıncı yüzyılda yaşıyorsunuz ? Birde hekim söyledi diye uydurup burda ki insanların hayatını kaydırmayın. Vajinusmusu önce bir aşın sonra çocuk düşünün. Gebeliğin ilk aylarında vajinal muayeneler oluyor gerektiğinde. O muayeneleri nasıl yaptırmayı düşünüyorsunuz ?

Asla asla asla bir doktorun bunu önereceğini düşünmüyorum.
Hiçbir hekim böyle bir şeyi önermez. Uydurmayın. hanımefendi böyle saçma bir şey olabilir mi ? Kaçıncı yüzyılda yaşıyorsunuz ? Birde hekim söyledi diye uydurup burda ki insanların hayatını kaydırmayın. Vajinusmusu önce bir aşın sonra çocuk düşünün. Gebeliğin ilk aylarında vajinal muayeneler oluyor gerektiğinde. O muayeneleri nasıl yaptırmayı düşünüyorsunuz ?

Uydurmuyorum, hanımefendi. Böyle birşey uyduracak kadar aciz değilim. Günahımı alın siz - problem yok 😉
Ayrıca vajinal muayene olabiliyorum.

X