Doğal Saç Bakım Kürleri Sirkenin Saça Faydaları Ve Saç İçin Kullanımı

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Asasdasdaf

Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2014
225
88
Elma Sirkesinin Saça Faydaları 1 litre suya 1 bardağının 3/1’i oranda elma sirkesi ilave edip saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı besleyecektir. Saç derisinde yaşanan problemleri gidermede etkilidir. Saç dökülmesi problemini giderir. Sulandırılmadan kullanıldığında elma sirkesi kızarıklık ve tahrişe neden olabilir. Sirke Saç Döker Mi? Sirkenin saçları dökmesi bir yana saçları besler ve saç derisinde meydana gelen sorunları çözer. Sirke, saçlara 10 günde 1 kere uygulanmalıdır. Daha sık kullanımlarda yarar yerine zarar getirebilir. Saçlarınızı temizledikten sonra sirkeli su ile durulayabilirsiniz. Sirke, saçlarınızı yıpratıcı özellikte olduğu için su ile inceltip uygulamanız gerekmektedir. Sirkeli su ile saçlarınızı duruladıktan sonra saçlarınızdaki fazla suyu alın ve kurumaya bırakın.
Sirkenin Saça Faydaları Antiseptik ve mikrop öldürücü özellikleri sayesinde sirke, saç derisinde bulunan zararlıları uzaklaştırır. Saç için bir çok faydası bulunan sirke, çeşitli maske ve kürler ile saçlara uygulanabiliyor. Sirkenin saça faydaları ve nasıl kullanılacağı makalemizin devamında yer alıyor. Sirkenin Saçlara Faydası Sirke saçları parlatır Saç derisinde oluşan kepeklerin giderilmesini sağlar Saç derisinde meydana gelen döküntülü hastalıkların iyileşmesinde etkin rol oynar Saç derisinde kaşıntı ve kızarıklık rahatsızlıklarının giderilmesini sağlar. Saç tellerinin güçlenmesini sağlar. Sebum salgısını dengeleyerek yağlı saç derisine sahip kişilerde yağ oranını dengeler Saçların daha yumuşak olmasını sağlar. Saçların ihtiyaç duyduğu mineralleri sağlayarak güçlendirir. Uzun saçların karışmaması ve daha kolay taranmasını sağlar. Sirke İle Saç Bakımı 4 tatlı kaşığı mısır nişastası 1 çay bardağı sirke Mısır ve sirke nişastasını karıştırıp saç derisine sürüp 10 dakika bekletin. Sonrasında şampuan kullanarak saçlarınızı yıkayın. Saç derisindeki kaşıntı sorununu çözen bu maske 10 günde 1 kere uygulanmalıdır. Sirkenin saça faydalarından yararlanmak için bildirdiğimiz şekilde sirkeyi saça uygulamalısınız.

Ben denedim saç!arım çok kötü oldu neden bilmiyorum ama cidden hem igrenc koktu hem çalı gibi oldu nedeni ne bilmiyorum...

X