Sistit, mantar, İdrar yolu enfeksiyonu çaresi

Maiora

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
6
2
29
1) Mantar
Bunların hepsi ard arda geldi başıma, ilk olarak mantar. Vajinal akıntım vardı daha önce, ama hiç mantar belirtisi yoktu. Bende doğal, birkaç dün içinde geçer diye dert etmemiştim. Hiç geçmedi ama çok bir şikayetim yoktu. 1 ay içinde mantar olduğunu anladım, yanma, kaşıntı ve tuvalette uzun süre kalma problemleri yaşıyordum. Sabah 4 ' te uyanıp kıvranıyordum. Eczaneden travazol aldım, banyo yaptıktan sonra kullanıyordum. Tuvaletten çıkmadan önce vajinamı yıkıyordum. Yıkamak kaşıntıyı ve yanmayı gideriyordu. 4 - 5 saatte bir iç çamaşırımı değiştiriyor, giymeden önce kıyafetlerimi ütülüyordum. Bunları yapmadan önce internetten araştırdım. Mantara iyi gelen / gelmeyen şeylere dikkat ettim. İnternette sirke kullanmak, yoğurt kullanmak vb. Şeyleri görüp denedim. Hiçbiri işe yaramadı. Nihayet mantar enfeksiyonum geçti. Ama bu sefer de İdrar Yolu Enfeksiyonum başladı.

2) İdrar Yolu Enfeksiyonu
Bakteriler sağolsun. Çekmediğim kalmadı bundan. Mantardan daha fena. İlk başladığı zaman yine mantar zannettim ve travazol kullandım. Ama pek fayda etmedi. İdrar yaparken yanma, tuvaletten çıktıktan sonra da devam etti. Yüne ilk önce bir araştırma yaptım. Yoğurt kullandım. Mantarda sonuç vermese de ilk kullandığımda yoğurt işe yaradı. Ama 2. Si için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Arama çubuğuna yazmadığım şey kalmadı. Kurtulmak için neler yapmadım neler. Ama sonra Urinonvef ' i keşfettim. İlaç değil ve İnternetten istediğiniz gibi satın alabilirsiniz. Hepsiburada da yorumlarını okudum. Birçok kişi memnuniyetinden bahsetmişti. Tamamen geçmesi için 3 kutu almanız gerekiyormuş. Her kutunun içinde 3 adet 30 adet kapsül var sanırım. Kullanışım Ramazan a denk gelse de ben kullanmaya devam ettim. İftarda ilk 1 yudum su sonra 1 adet Kapsül atıyordum. Sahurda yemekten sonra kullanıyordum. İlk başlarda bir fark hissetmesem de 3 /4. Gün düzenli içince baya fark vardı. TAVSİYEM : Ramazanda olduğumuz için ağrı / yanma hissettiğim zaman yapabileceğim birşey yoktu. Bu arada ilaç 20-30 dakika içinde gösteriyor etkisini. Düzenli kullanmak çok önemli. İlk 2 kutuyu mutlaka düzenli kullanın. Geçti hastalığım deyip kullanmayı bırakırsanız yeniden başlıyor. Bazen çok yanma hissettiğimde 2 kapsül atıyordum. Sahurda ve iftarda 2 adet kullanıyordum. Hastalığım geçti. Ama dediğim gibi lütfen ilk iki kutuyu düzenli kullanın. Geçer ise 3. Kutunun ilk 10 adetinden sonra kullanmayın. Bu arada sisit için de birebir. Bol bol su için, her akşam yatmadan önce bir adet limonun suyunu sıkıp su ile karıştırıp için. 1 adet limondan 2-3 bardak limonlu su çıkarın. Günde en az 4 bardak su içimelisiniz. Şahsen ben günde 6 bardak içip kurtuldum.

3) Çok önemli!
Eğer Vajinal akıntınız var ise ve hiçbir şekilde mantar belirtiniz yok ise muhtemelen akıntınız doğaldır. Vajinayı sık sık yıkayıp peçete ile silmek tahriş eder ve oradaki bakterileri öldürür. Bunu da yaşamış biri olarak söylüyorum, peçete kullanımı bu hastalıklar için çok zararlı. Bu hastalıklar sizde yoksa bile, yada atlattınız ise vajinanızı çok fazla yıkıyorsanız birkaç gün içinde vajinal ağrılarınız olacak. Vajina doğal olarak nemli kalmalı. Çok fazla nem mantar, kuruluk ise çekilmez vajinal ağrılara sebep olacaktır.

Sorularınız varsa özel olarak yazabilirsiniz.