Sitedeki Tum Psikolog ve Aile ve Iliski danismanlarina sesleniyorum

piramses1982

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2018
880
493
Istanbulda, cok bunalimli durumdayken, asiri takintili bir durumdayken, annem tarafindan "aile ve iliski danismani" olan, bir bayana yonlendirildim.

Bu kadin yildiz teknikte aile ve iliski danismanligi okumus, simdi de klinik psikoloji yuksek lisans yapan biri. Ve doktoraya devam edecek.

Bana gorusmelerde soyledigi bazi cumleler aklimi inanilmaz kurcaliyor:
-"boyle yaptin guven kaybettin, istesen de bir daha duzelmez" ,
-"kaybettin iste bitti, geri donusu yok"
-"Iyi de neden boyle soyluyorsunuz " dedigimde "tarzimi begenmiyorsan bir daha gelme" gibi cumleleri normal mi?

Yurtdisina tasindigim icin son seansinizi skype uzerinden yaptik , kendimi kotu hissettigimi soyledigimde "e heralde, su an issiz gucsuzsun, turkiyedeki kariyerini birakarak, bildigin asagi dustun" cumlesini soylemesi normal mi? "Turkiyeye geri donmek istiyorum" dedigimde "milletin guvenini kaybettin, sen seciminle turkiyedeki herseyini kaybettin, orada sifirdan basla yeni hayat kur, buraya gelme " demesi normal mi?

Ben mi cok alinganim, bu durumda bir terslik mi var?

Bir danismanin bunlari soylemesi normal mi? Yoksa hissettigim "birseylerin ters oldugu" gercegi dogru mu?

Paranı geri iste bence panpa
Bu danışmanlık değil saçmalık
O paralari yedi bile! Sagolsun annem "nolur beni goturme onu" dememe ragmen, "sen her gittigin psikolog icin birsey uydurup gitmiyorsun, buna gideceksin! " diyerek zorla goturdu.
Bir defasinda bir danisanla kavga ettigini gormustum. Simdi daha iyi anliyorum

Istanbulda, cok bunalimli durumdayken, asiri takintili bir durumdayken, annem tarafindan "aile ve iliski danismani" olan, bir bayana yonlendirildim.

Bu kadin yildiz teknikte aile ve iliski danismanligi okumus, simdi de klinik psikoloji yuksek lisans yapan biri. Ve doktoraya devam edecek.

-"Iyi de neden boyle soyluyorsunuz " dedigimde "tarzimi begenmiyorsan bir daha gelme" gibi cumleleri normal mi?

Yurtdisina tasindigim icin son seansinizi skype uzerinden yaptik , kendimi kotu hissettigimi soyledigimde "e heralde, su an issiz gucsuzsun, turkiyedeki kariyerini birakarak, bildigin asagi dustun" cumlesini soylemesi normal mi? "Turkiyeye geri donmek istiyorum" dedigimde "milletin guvenini kaybettin, sen seciminle turkiyedeki herseyini kaybettin, orada sifirdan basla yeni hayat kur, buraya gelme " demesi normal mi?

Bir danismanin bunlari soylemesi normal mi? Yoksa hissettigim "birseylerin ters oldugu" gercegi dogru mu?
Danışman her zaman danışanın duymak istediklerini söylemez tabiki. Ancak danışanını ümitsizliğe sokacak yargılamalarda yapmaz. Aslında çok fazla yargıda da bulunmaz. Durumla ilgili danışmanının farkındalık geliştirmesine ve doğru çatışma çözme becerilerini geliştirmesine destek olur.

Astoria Astoria size zaten bu konuda açıklama yapmıştı. Açıkçası bu meslekte olmamama rağmen diğer konunuzda bahsettiğiniz kişiyle ilgili yazdığınız ilk mesajda mahalle teyzesi gibi davrandığını düşünmüştüm.
Hele bu yazdıklarınız kesinlikle normal değil.
Astoria Astoria psikolog oldugunu belirtti, kendisine cok tesekkur ederim. Bir de aile ve iliskibdanismani var mi, surec nasil isliyor diye merak ettim.

Bir de birgun soyle enteresan bir durum oldu. Esimle bosanma arifesindeyiz, darma duman haldeyim. Esimle olan resmimizi gosterdim "enerjiniz tutmuyor zaten, bosanin" dedu. Iyi de nereden biliyorsunuz enerjimizin tutmadigini deyince, benim meslegim bu, ben eneejilerle calisiyorum cevabini verdi. Anneme anlattim, annem de "o kadina guven, bak mesleginde cok iyi, dedikleri dogru" diye cevabi da alsam, bana yine de cok garip geldi.

Bir de takik oldugu konuyla ilgili soyle bir calisma yapiyordu. Isaret parmagini asagi yukari saga sola dairesel hareket ettiriyor ve devamli ayni cunleleri tekrarlatiyordu, bu islem bitince de konuyla ilgili pismanligim icin "bak bakalim pismanligin azaldi mi", bunu sozum ona pismanligim azalana kadar yapiyordu.

Bu yaptigi neydi ki? He pismanligimi alamadi, ama saglam parami aldi!

Yok artik:oha:
Kemal Sunal'ın filminde dayak yemek için para veriyordu bir adam. Sizinki de öyle olmuş .
Ben olsam adını Google'da aratır, hakkında bulduğum yer sayfaya yorumumu birakirdim
Aslinda iyi fikir! Tabi kimse yazdigimi editlemezse!!!!
Ey kendini birsey sanan kadin. Hadi parami yedin, zamanimi da yedin, senin yuzunden simdi daha beter psikiyatristlik oldum.

Ey ilahi adalet, o cok istedigi sey var ya o kadinin, yarabbim baskalarinin da basini yakmadan, bu kadini ait oldugu hemsirelik meslegine geri gonder.

Uzman değilim ama yaklaşımı kesinlikle doğru değil. Depresyona girin, daha çok para kazanayım diye mi uğraşıyor anlamadım.
Ya bir yerde öyle bir şey okumustum. "Psikologlar parayı boşa harcadığınızı düşünmemeniz için, terapiden çıktığınızda kendinizi depresyonda hissetmenizi sağlar" resmen bu sözün canlı örneği olmuş.

Hayatınızda o kadar çok yanlış karar vermişsiniz ki bu aile danışmanına gerçekten yanlış diyorsunuz (ki dibine kadar haklısınız o ayrı) ama sizi kimse ciddiye almıyor(ailenizden bahsediyorum) bence içinde bulunduğunuz durum bu anlamda çok üzücü.

Size burda çok güzel akıllar veren,ciddi farkındalık sürecine girmenizi sağlayabilecek yorumlar yapıldı ama zerre yol aldığınızı düşünmüyorum o yüzden işin ehline denk gelseydiniz durum farklı olur muydu bilmiyorum,size karşı sanki hiçbir şey fayda vermezmiş gibi bi önyargı içindeyim ne yazık ki.

Son düzenleme:
Ya bir yerde öyle bir şey okumustum. "Psikologlar parayı boşa harcadığınızı düşünmemeniz için, terapiden çıktığınızda kendinizi depresyonda hissetmenizi sağlar" resmen bu sözün canlı örneği olmuş.
Siz zaten benim onceki konularimdan ne hallerde oldugumu biliyorsunuz.
Dusunun, istanbulda bosanma donemimdeki takintilarim yuzunden bu kadina gittim, daha dogrusu zorla goturuldum.
Valla parama mi yanayim zamanima mi yoksa soylediklerini ciddiye alip dinleyip uygulayip, su anda uzaktayken olaylari farkedip "iyi de bu normal degil ki!" diyebiliyorum

Ama aslında girerken depresyonda hissetmemiz, çıkarken daha iyi hissetmemiz gerekmiyor mu :)

Hayatınızda o kadar çok yanlış karar vermişsiniz ki bu aile danışmanına gerçekten yanlış diyorsunuz (ki dibine kadar haklısınız o ayrı) ama sizi kimseye ciddiye almıyor(ailenizden bahsediyorum) bence içinde bulunduğunuz durum bu anlamda çok üzücü.

Size burda çok güzel akıllar veren,ciddi farkındalık sürecine girmenizi sağlayabilecek yorumlar yapıldı ama zerre yol aldığınızı düşünmüyorum o yüzden işin ehline denk gelseydiniz durum farklı olur muydu bilmiyorum,size karşı sanki hiçbir şey fayda vermezmiş gibi bi önyargı içindeyim ne yazık ki.
Soyle dusunun, sizlere danismadan cok once boyle bir danismana gittim.
Ve sitede sizlere yazdim, bir suru de guzel tavsiyeler aldim, ve o sirada aklima bu danismanin dediklerinin ne kadar garip oldugunu dusunmeye basladim. Sitede kimse beni asagilamazken, para vererek gittigim kisi beni asagiliyor.
Ayrica su anda net karar alma asamasindayim.

X