Sitedeki Tum Psikolog ve Aile ve Iliski danismanlarina sesleniyorum

Mümkünse lisansı psikoloji olan psikologa gidin,poponuzdaki et beni aldıracakken bile 80 doktor araştıran ahali lisansı hemşirelik olan aile danışmanıyım diyen birinden nasıl medet umar aklım almıyor. Bu piyasada dolandırıcı çok.
Buna gitmeyi ben istemedim, annem tarafindan zorla goturuldum

Astoria Astoria psikolog oldugunu belirtti, kendisine cok tesekkur ederim. Bir de aile ve iliskibdanismani var mi, surec nasil isliyor diye merak ettim.

Bir de birgun soyle enteresan bir durum oldu. Esimle bosanma arifesindeyiz, darma duman haldeyim. Esimle olan resmimizi gosterdim "enerjiniz tutmuyor zaten, bosanin" dedu. Iyi de nereden biliyorsunuz enerjimizin tutmadigini deyince, benim meslegim bu, ben eneejilerle calisiyorum cevabini verdi. Anneme anlattim, annem de "o kadina guven, bak mesleginde cok iyi, dedikleri dogru" diye cevabi da alsam, bana yine de cok garip geldi.

Bir de takik oldugu konuyla ilgili soyle bir calisma yapiyordu. Isaret parmagini asagi yukari saga sola dairesel hareket ettiriyor ve devamli ayni cunleleri tekrarlatiyordu, bu islem bitince de konuyla ilgili pismanligim icin "bak bakalim pismanligin azaldi mi", bunu sozum ona pismanligim azalana kadar yapiyordu.

Bu yaptigi neydi ki? He pismanligimi alamadi, ama saglam parami aldi!
[/QUOTE]
Fotoğrafa bakıp, enerjinin tutmuyor kısmı safsata.
Diğer kullandığı yöntem EMDR. Yani goz hareketlerini kullanarak yapılan bir terapi yontemi. Bilimsel olarak yapılan bir teknik. Ancak hocaların dediğine göre de önüne gelen bu tekniği yalan yalan yanlış uyguluyor.

Buna gitmeyi ben istemedim, annem tarafindan zorla goturuldum

Psikolog olarak psikologa gitmeyi düşünen herkeseydi bu yorumum,lisansı psikoloji yüksek lisansı klinik psikoloji olan bi klinik psikologa bırakın kendinizi ve en az beş yıllık deneyimi olsun mümkünse yoksa görüşmelerde sizi öyle bi dağıtır ki sonrasında on ruh sağlığı çalışanı gelse toparlayamaz sizi.

Istanbulda, cok bunalimli durumdayken, asiri takintili bir durumdayken, annem tarafindan "aile ve iliski danismani" olan, bir bayana yonlendirildim.

Bu kadin yildiz teknikte aile ve iliski danismanligi okumus, simdi de klinik psikoloji yuksek lisans yapan biri. Ve doktoraya devam edecek.

Bana gorusmelerde soyledigi bazi cumleler aklimi inanilmaz kurcaliyor:
-"boyle yaptin guven kaybettin, istesen de bir daha duzelmez" ,
-"kaybettin iste bitti, geri donusu yok"
-"Iyi de neden boyle soyluyorsunuz " dedigimde "tarzimi begenmiyorsan bir daha gelme" gibi cumleleri normal mi?

Yurtdisina tasindigim icin son seansinizi skype uzerinden yaptik , kendimi kotu hissettigimi soyledigimde "e heralde, su an issiz gucsuzsun, turkiyedeki kariyerini birakarak, bildigin asagi dustun" cumlesini soylemesi normal mi? "Turkiyeye geri donmek istiyorum" dedigimde "milletin guvenini kaybettin, sen seciminle turkiyedeki herseyini kaybettin, orada sifirdan basla yeni hayat kur, buraya gelme " demesi normal mi?

Ben mi cok alinganim, bu durumda bir terslik mi var?

Bir danismanin bunlari soylemesi normal mi? Yoksa hissettigim "birseylerin ters oldugu" gercegi dogru mu?

Kesinlikle yanlış. Bu kadını aile ve Sosyal politikalar bakanlığına şikayet edebilirsin

Siz zaten benim onceki konularimdan ne hallerde oldugumu biliyorsunuz.
Dusunun, istanbulda bosanma donemimdeki takintilarim yuzunden bu kadina gittim, daha dogrusu zorla goturuldum.
Valla parama mi yanayim zamanima mi yoksa soylediklerini ciddiye alip dinleyip uygulayip, su anda uzaktayken olaylari farkedip "iyi de bu normal degil ki!" diyebiliyorum
Ya ben şunu düşündüm. Acaba anneniz mi dedi o kişiye boşanmaya ikna et falan diye. Çeşitli entrikalar dönmüş olabilir:)

Bir de giderseniz psikiyatrise gidin bence. Şimdi gidemiyorsanız, Nevzat Tarhan'ın katıldığı programlar YouTube da var. En azından ordan dinleyin. Belki yardımı olur.

Fotoğrafa bakıp, enerjinin tutmuyor kısmı safsata.
Diğer kullandığı yöntem EMDR. Yani goz hareketlerini kullanarak yapılan bir terapi yontemi. Bilimsel olarak yapılan bir teknik. Ancak hocaların dediğine göre de önüne gelen bu tekniği yalan yalan yanlış uyguluyor.[/QUOTE]

EMDR yapmaya çalışmış ama yapamamış desek daha doğru zira kulaktan duyma bilgilerle kendince saçmalamış gibi duruyor.

Istanbulda, cok bunalimli durumdayken, asiri takintili bir durumdayken, annem tarafindan "aile ve iliski danismani" olan, bir bayana yonlendirildim.

Bu kadin yildiz teknikte aile ve iliski danismanligi okumus, simdi de klinik psikoloji yuksek lisans yapan biri. Ve doktoraya devam edecek.

-"Iyi de neden boyle soyluyorsunuz " dedigimde "tarzimi begenmiyorsan bir daha gelme" gibi cumleleri normal mi?

Yurtdisina tasindigim icin son seansinizi skype uzerinden yaptik , kendimi kotu hissettigimi soyledigimde "e heralde, su an issiz gucsuzsun, turkiyedeki kariyerini birakarak, bildigin asagi dustun" cumlesini soylemesi normal mi? "Turkiyeye geri donmek istiyorum" dedigimde "milletin guvenini kaybettin, sen seciminle turkiyedeki herseyini kaybettin, orada sifirdan basla yeni hayat kur, buraya gelme " demesi normal mi?

Bir danismanin bunlari soylemesi normal mi? Yoksa hissettigim "birseylerin ters oldugu" gercegi dogru mu?
Psikolojiyle alakam hic yok. Hicte yardim almadim cok saglikli bir ruha sahip degilim elbette. Ama hem para verip hem bunlarimi duyuyosunuz. Herseyi anladimda ulkenin guvenini nasil sarstiniz. :KK53:

Bizde eşimin ailesiyle problem yasadigim bir donemde esimle ilişkimiz bozulmustu ve buralardan okuduklarimdan tavsiye edilen bir aile danişmanina 3 seans gitmistik.Dunya para verdik.Ilk iki seansda daha çok ben konuştum eşim kısa kısa cvp lar verdi danışman kadın dinledi.Son seanda bombayi patlatır biz aydınlanma yaşarız artık umuduyla son seansa gittik.Eşim daha önce benim için ben soyluyorum esime anlasamiyorsan seni huzursuz ediyorlarsa gorusme iki tarafada ayni seyleri soyluyorum demisti.Danişman bayan son seansa eşiniz mecbursun görüşmek zorundasında diyebilirdi.Gelen eslerde cok var öyle diyen erkek dedi.Neyse sonuçda bize verdigi akıl kaliteli zaman gecirin oldu.Ayricada eşim artık ailemle görüsmek zorundasın demiyorum diyen bir sürü insan varken modunda takılmaya başladı.Bende o parayı danışmana verecegime botoks yaptirsam daha mutlu olurdum modundayım:KK12:

Bu kişinin Psikolog olduğuna emin misiniz???
Öncelikle terapide açık açık yargılama yapılamaz sadece o an için yargılamadan durum tespiti yapılır. Yorum katılmadan.
Kişi çözümü kendi bulur.Kendi karar verir.
Terapinin anlamı sizin olaylara farklı açıdan bakmanızı sağlamaya yönelik bir destektir, açık uçlu sorularla sizi tanımaya çalışır düşünmeniz için yönlendirir ama direktif veremez.
Bu kişi ya eğitimi sağlam değil ya da psikolog değil.
Size genellemeler yapmış bir de ki her sorun kişiye hastır, geçmiş dinamikleri farklıdır genelleme yapılamaz.
Mesela benim Aile Terapisti hocama bir kadın gelmiş ve kadın 2 bucuk aylık hamile ve evliliği inanılmaz kötü gidiyor boşanayım mı, kürtaj olayım mı diye gelmiş. Kesinlikle hocam ona ol veya olma demedim dedi, sadece boşanma konusunda sağlıklı karar vermesine yardımcı oldum ve duygu durumunu düzelttim demişti.
Psikologun amacı karşıdaki hastaya yeni bir bakış açısı kazandırmak, olaylara daha objektif bakmasını sağlamak ve hastanın duygu durumunu düzenlemektir. Kararı kişiler verir.
Not: Tabi ki Psikopatolojik rahatsızlıklar bunun dışındadır Örn: OKB, Sosyal Fobi, Özgül Fobi, Panik Atak vb..
Orada da psikoloj psikiyatriste yönlendirmesi lazım çünkü psikolog ilaç tedavisi uygulayamaz yasaktır.

Yani bu kişiye bir daha gitmeyin.Yetkin bir kişi değil.:KK12:
Resmen size ülkeye gelme demiş bu kadar açık bir yargılama asla olmamalıydı ki eğitimi almayan normal kişiler bile bu kadar yargılamaz insanı eğitimini nerede almış araştırmak lazım..:duduk:
Olduğunuz ülkedeki hastahane veya polikliniklerden tavsiye isteyin birini yönlendirsinler..
Canınızı sıkmayın o kişinin dedikleri saçmalık..

Sosyopat mı o ya?
Bilinçli bir şekilde birini yermekten, üzmekten zevk alıyor herhalde dengesiz!
Neymiş efendim, istediğin kadar oku, master yap, doktor, prof ol istersen ordinaryus ama, temelde insani vasıfların yok ise, bir hiçsin!
Aldığı para zehir zıkkım olsun.
Siz de bu durumu lehinize çevirin, böyle bir manyağın sözlerinin aksini düşünüp, hayat duruşunuzu ona göre şekillendirin.

4. sınıf psikoloji öğrencisiyim. bence bu kadını acilen bırakmalısınız, zira bunlar bir terapistin söyleyeceği şeyler değil. bi' sıkıntısı mı var ki sizinle, hasta mı ne ki bu?

Ben hayatımda 2 kere destek aldım . Her ıkısıde 5 ay cıvarında surdu . Bırı kendımle alakalı, dıgerı oğlumla alakalı. Ben hıc böyle davranışlara maruz kalmadım , benı hep cok yureklendırdıler ve anladıklarına hep cok emın oldum

Astoria Astoria psikolog oldugunu belirtti, kendisine cok tesekkur ederim. Bir de aile ve iliskibdanismani var mi, surec nasil isliyor diye merak ettim.

Bir de birgun soyle enteresan bir durum oldu. Esimle bosanma arifesindeyiz, darma duman haldeyim. Esimle olan resmimizi gosterdim "enerjiniz tutmuyor zaten, bosanin" dedu. Iyi de nereden biliyorsunuz enerjimizin tutmadigini deyince, benim meslegim bu, ben eneejilerle calisiyorum cevabini verdi. Anneme anlattim, annem de "o kadina guven, bak mesleginde cok iyi, dedikleri dogru" diye cevabi da alsam, bana yine de cok garip geldi.

Bir de takik oldugu konuyla ilgili soyle bir calisma yapiyordu. Isaret parmagini asagi yukari saga sola dairesel hareket ettiriyor ve devamli ayni cunleleri tekrarlatiyordu, bu islem bitince de konuyla ilgili pismanligim icin "bak bakalim pismanligin azaldi mi", bunu sozum ona pismanligim azalana kadar yapiyordu.

Bu yaptigi neydi ki? He pismanligimi alamadi, ama saglam parami aldi!
baya bi guldum su yazdiklarinizza.gozumun onunde komik gozuklu azicik deli bir kadin canlandi.

X