Sıvı detoksu yapanlar?

iremirem12345

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2023
27
11
arkadaşlar 1 aydır diyet yapıyorum listeye birebir uymama rağmen çok fazla kilo veremedim. Sıvı detoksu önerdiler. Yapıpta güzel sonuç alan var mı tavsiye eder misiniz? 3 gün boyunca sadece sıvı besleneceğim

arkadaşlar 1 aydır diyet yapıyorum listeye birebir uymama rağmen çok fazla kilo veremedim. Sıvı detoksu önerdiler. Yapıpta güzel sonuç alan var mı tavsiye eder misiniz? 3 gün boyunca sadece sıvı besleneceğim
sadece su mu yoksa sebze meyve suyu gibi mi? benim de gitmeyen bir 3 kilom var.

Sıvı bilmiyorum da aralıklı oruçla 25 kilo verdim
Yemek yediğiniz saat aralıkları nelerdi? Bir de yemek yediğiniz saatlerde kendinizi kısıtladınız mı , yoksa dengeli şekilde canınızın çektiği her şeyi yediniz mi?

Birkaç kilo fazlam var onu vermek için ben de akşam öğünlerimi atlamaya başladım da aralıklı oruç gibi oldu benimki de. :)

Sıvı değil de kabak detoksu yapmıştım, bana iyi gelmemişti açlıktan halsiz düşmüştüm. Çok kısa yapabildim diye hatırlıyorum. Bir de o şekilde şokla verilen kilolar kalıcı olmuyor diye biliyorum. Diyetle sağlıklı şekilde kilo vermek çok daha iyi ve kalıcı.

Yemek yediğiniz saat aralıkları nelerdi? Bir de yemek yediğiniz saatlerde kendinizi kısıtladınız mı , yoksa dengeli şekilde canınızın çektiği her şeyi yediniz mi?

Birkaç kilo fazlam var onu vermek için ben de akşam öğünlerimi atlamaya başladım da aralıklı oruç gibi oldu benimki de. :)
yanı 12.00 da yıyordum bı de 18.00 da ama fitnesa da gidip protein ağırlıklı ve düşük kalorili beslendim. yani tokluk saatlerınde de diyet halındeydım.
ılk bır hafta zor oluyor açıkçası sonrasında zaten mide küçülüyor psikolojık olarak da yemek fikri yoktu kafamda ve bazen de omed yani tek öğun yapıyordum 16.da kahvaltı meyve filan yiyip daha yemiyordum detokx suyu içiyordum.

Gerçekten tebrik ederim. Neler yaptınız bu süreçte ben de merak ettim?
38 yasındayım bu gune kadar çok dıyet yaptım hiçbiri kalıcı olmadı ustteki yorumda genel olarak yazdım. belkı de bu yontem bana göreydı ondan işe yaradı dıyet yontemı de vucudumuza göre olmalı. kendımızı tanımalıyız.

38 yasındayım bu gune kadar çok dıyet yaptım hiçbiri kalıcı olmadı ustteki yorumda genel olarak yazdım. belkı de bu yontem bana göreydı ondan işe yaradı dıyet yontemı de vucudumuza göre olmalı. kendımızı tanımalıyız.
peki 12/8 mi yaptınız bir de onu merak ettim:)

bende sizin gibi belki koca dosya diyet listem vardır. ama hepsinde kiloları geri aldım 20 kilo verdim geri aldım. uzun zamandır aralıklı oruç yapıyorum. daha önce o kadar listeyle boşuna uğraşmışım diyorum . hayat standartım haline geldi aralıklı beslenmek böylece hiç kilo almıyorum . :)

Vermek istediğim kilom vardı. 55kilodan 50 kiloya düşmek istedim. Çok değil. Ve ödem sorunum var.

Bi gece görümcem vefat etti. Ben yemeden kesildim. 1 yada 2 hafta boyunca sıvı yiyebildim. İstediğim kiloya geldim o iki hafta. Ancak kalıcı olmadı. Ve yemem bozuldu. Bi normal Bi çok Bi az Bi hiç şeklinde devam ettim. Ödem sorunum da vardı. Diyetisyenle devam ettik. Bozulan yememi düzenledik. Şimdi şükür iyiyim helen uymaya çalışıyorum. Ve 50kiloya geldim.

Bu nedenle sıvı beslenmenin kalıcı olduğunu düşünmüyorum. Beslenmeyi öğrenmeniz tavsiye ederim. Diyetisyenle yüz yüze çalışın. Hiç eksiksin ve kaçamsksız

3 gün sıvı detoksu sonrasında aralıklı oruç planlıyorum 7 kilo vermek istiyorum. Detoks konusunda yapıp yapmamakta kararsız kaldım

X