Sivilceli Ciltler Sivilcelerime yıllar önce bu su ile veda ettim.

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bende de olmuştu o hayatım. şuanki şişe bitince bırakıcam sanırım. ikinci şişem benim de. asetonu geçtim o benimkin de yok, ama alkol var sonuçta çok da uzun süre kullanmak iyi değil. bir yerden sonra cildi kırıştırıyor.

canim kiristirma meselesini bilmiyordum ben mesela, sen salisik asitlisini kullaniyorsun herhalde, benimki asetonlu. once bi cildimi soydu, sonra sivilceler azaldi gitgide. ikinci siseden sonra belki ben de bi ara veririm. a.s

canim kiristirma meselesini bilmiyordum ben mesela, sen salisik asitlisini kullaniyorsun herhalde, benimki asetonlu. once bi cildimi soydu, sonra sivilceler azaldi gitgide. ikinci siseden sonra belki ben de bi ara veririm. a.s

evet canım doktorum vermişti önceden boynum için, sonra burda yüz için de iyi olduğunu görünce kullanıyım dedim. ara versen iyi olur. cildi yorucak bişey biraz, zaten bir yerden sorna etkisi azalıyor benim şuan cildim eskisi gibi.

benim de soyulmustu ilk iki hafta, hatta simdi de ufak ufak soyuluyor. olu deriyi atiyor, bu iyi bir sey, fazla kacirdigindan degil yani :) bana da iyi geldi, ikinci siseye baslayacagim

yalnız benim 1 hafta filan oldu gene ufak tefek sivilceler çıkıyor..acnevitle temizliyordum yüzümü sivilcelerimi deep clean kadar geçirmemişti ama onun kadar da kurutmuyordu. bu karışıma başlayınca yüzümü temizlemeyi bıraktım iyice kurumasın diye. bütün kiri yağı alıyor aslında iyi geldiğini hissediyorum da sivilcesiz olmaya ne zaman başlarım?? :)) bi de ben formülü verdikten sonra hemen ertesi gün aldım, içinde resorcine var mı yok mu emin olamıyorum :bbo: burnuma sadece alkol ve gül suyu kokusu geliyor haliyle.. annem eczacı aslında ama bizde resorcine olmadığı için başka eczaneye hazırlattım..annem resorcine varsa bile kim bilir kaç seneliktir diyor

Zeynep ve Saucys...geç kaldım biraz,kusura bakmayın..ilacın içindeki resorchine zaten lekelerin renklerini açarak yok ediyor..Ama eğer sivilce yoksa,kullanmamanı öneririm..çünkü bu sivilceleri tamamen kurutan bir formül.Boşu boşuna cildini kurutma yani.Zeynep zaten cildini soyan bir şey kullanıyorsan,asla bu formülü aynı anda deneme canım,zarar verebilir.
Saucys,canım ne yazık ki gözenek sıkılaştırma işine iyi gelecek bir ilaç henüz icad edilmedi..tüm cilt doktorlarına sorabilirsin..ama siyah noktaları kurutup yok ediyor..lekelere de birebir.Sivilcen yoksa,antibiyotiğe gerek yok.

yani svilce lekeleri içn antibytksiz kullncaz?anladıqm kadaryla :S

Yaklaşık 1 yıl önce hazırlatmıştım bu suyu. Alnmda vardı sivilceler, yaz boyunca kullandm ve sonuç inanılmazdı. Sivilceli arkadaşlarıma önerdim,durumu anlatıp.Seni sivilceli düşünemiyorum diodu biri :) konuyu açan arkadaşa tkrr tkrr tşkler

Cilt tipin yğlı mı?Lekelere iyi geldmi?

meraba kızlar bende bu ilacı kullanmak istiyorum ama annem içinde aseton var diye karşı çıkıyor :umursamaz:
eczanye kendim gitsem bu tarifi versem direkt yaparlar mı yoksa illa reçete mi isterler ?

merhaba 15 yaşındaki kızım da bu karışımı kullanmaya başladı.1 haftadır düzenli olarak kullanıyor ama hiç azalma yok aksine yüzünde yeni sivilceler çıktı. acaba ilk başta böyle etkimi gösteriyor ??yorumunuzu bekliyorum.

bana sorarsnz daha 15 yasındaki kıza bu tür kimyasal şeyler kullanmanz gereksz bnce.Ergenlk çağına girişte ve ergnlk dönemnde olan bsy ztn.ELma sirkesi yada limon sürsün.Abatrmamk lazm.Onun bünyesiyle 20 yasındaki bi insanın bünyesi aynı değil....

:eek:lmaz:

yalnız benim 1 hafta filan oldu gene ufak tefek sivilceler çıkıyor..acnevitle temizliyordum yüzümü sivilcelerimi deep clean kadar geçirmemişti ama onun kadar da kurutmuyordu. bu karışıma başlayınca yüzümü temizlemeyi bıraktım iyice kurumasın diye. bütün kiri yağı alıyor aslında iyi geldiğini hissediyorum da sivilcesiz olmaya ne zaman başlarım?? :)) bi de ben formülü verdikten sonra hemen ertesi gün aldım, içinde resorcine var mı yok mu emin olamıyorum :bbo: burnuma sadece alkol ve gül suyu kokusu geliyor haliyle.. annem eczacı aslında ama bizde resorcine olmadığı için başka eczaneye hazırlattım..annem resorcine varsa bile kim bilir kaç seneliktir diyor
daha bir hafta olmus sabirli ol :) ben baktim da baslayali 1 ay 1 hafta olmus, 3 haftadan sonra etkisini gostermeye basladi bende ama ilk haftadan itibaren soyulmaya baslamisti. su an tamamen sivilcesiz degilim ama basladigimda yuzum o kadar fenaydiki bu hali cok cok iyi, yediklerime de dikkat etmiyorum fazla, kullanmaya baslayali yediklerime de dikkat etsem su anda daha da iyi olurdu herhalde. ben resorcine nasil biseydir nasil kokar kivami nedir hic bilmiyorum :)) iki ayri eczaneye yaptirdim, ikinci siseme henuz baslamadim, baslayinca karsilastirma imkanim olur bakalim bir farklilik var mi.. bu arada ilk sisem oldukca buyuktu ikinci sisem ufacik, sizinkiler boyutu nasil?ikinci sisem surup sisesi kadar

benim formül gramaj şeklinde.. 200gr gül suyu 70 gr. alkol 30 gr. distile su ve 3 gr resorcine 3 gr asit sailisik.. yaklaşık 150 ml filan etti heralde, ufak bi gülsuyu şişesinin içinde verdiler bana.
eluard,, senin şişeler arasındaki fark tuhaf geldi bana..formül mü değişik ya da böyle bi ml-gr farkından dolayı mı acaba

sivilcelerin gelişimini de aktarayım:) sağ yanağım temizlendi sol yanağımda 1-2 tane var çenem temizlenmişti bugün 1 tane çıkmış. alnımda da problem yoktu ama sıcaktan sanırım ufak 1-2 tane çıktı. ama tabi bi yandan terleme unsuru var ve yüzümü sildiğim saatler pek düzenli değil. temizlenen yerlerdeki lekeler de artık ikinci aşama olcak:/

Son düzenleme:
Bende başlıcam da korktum ya bazı yorumları görünce kafamçokkarıştı İzleri geçiriyo mu peki?benneyaptımki

ben 2. şişemi kullanıorm.. cildimi temizledikten sora ya bepanten yada ozon yağı sürüorm.. o dışarıya çıkamadığım günler çok geride kaldı şükürler olsun :) cildim gerçekten inanılmaz... tüliş sana sonsuzlarca teşekkürler :)

ben 2. şişemi kullanıorm.. cildimi temizledikten sora ya bepanten yada ozon yağı sürüorm.. o dışarıya çıkamadığım günler çok geride kaldı şükürler olsun :) cildim gerçekten inanılmaz... tüliş sana sonsuzlarca teşekkürler :)

bepanten tüylenme yapabilir diyorlar. benim de çenemin yanlarında var biraz tenim açık renk bi de daha da belli olur diye çekiiyorum.. öyle birşey farkettiniz mi tüylenme gibi? pek tüysüz sayılmaz yüzüm çünkü..ama bepanten de iyi gelir diye düşünüyorum.

aşırı derecede kuruma yoksa bence bepanten sürmeyin benim cildimi daha bi yağlandırmıştı
daha farklı bi nemlendiri daha iyi olabilir bence

arkadaşlar ben sivilcelerimden kurtulmak için bir çok krem denedim hepside doktor tavsiyesi gittikçe daha kötü oldu 3-5 sivilce aldı başını gitti. sonra dedimki krem temizleme jeli falan kaliteli olsun belki geçer. vichy nin normaderm serisini kullandım 3 ayda sivilcelerimin hiç çıkmadığı yerde bile sivilce çıktı ve akne tarzı ağrılı. çare arıyordum en son tuliş arkadaşın tavsiyesini denedim eczaneye gittim yaptırdım süper bişey 4 gündür kullanıyorum sivilcelerin hepsi indi şu anda sadece kırmızı izleri var onlarda kullandıkça geçicek gibi. cildimi hiç kurutmadı yani güvenle kullanılabilir. sadece sabahları sürmüyorum çünkü güneşte ne olur ne olmaz leke falan olursa diye korktuğumdan. çok teşekkürler tulişcim:)

ben sivilcelerimden kurtulmak için bir çok krem denedim hepside doktor tavsiyesi gittikçe daha kötü oldu 3-5 sivilce aldı başını gitti. sonra dedimki krem temizleme jeli falan kaliteli olsun belki geçer. vichy nin normaderm serisini kullandım 3 ayda sivilcelerimin hiç çıkmadığı yerde bile sivilce çıktı ve akne tarzı ağrılı. çare arıyordum en son tuliş arkadaşın tavsiyesini denedim eczaneye gittim yaptırdım süper bişey 4 gündür kullanıyorum sivilcelerin hepsi indi şu anda sadece kırmızı izleri var onlarda kullandıkça geçicek gibi. cildimi hiç kurutmadı yani güvenle kullanılabilir. sadece sabahları sürmüyorum çünkü güneşte ne olur ne olmaz leke falan olursa diye korktuğumdan. çok teşekkürler tulişcim:) :sm_cool:

X