Aile Planlaması Siz Hangi Korunma Yöntemleri İle Korunuyorsunuz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

BEYAZ MELEK

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2007
10.372
12
41
Kizlar Hangi Korunma Yöntemlerini Kullaniyorsunuz.ben Doğum Kontrol Hapi Ginerayi Kullaniyorum Ve çok Memnunum.peki Siz

hiç bişey kullanmıyorum..önce yasmin kullanmıştım iki ay sonra bıraktım..bitkisel onu önerebilirim:))

canım ben hiç birşey kullanma derim..bünye ilaca alışırsa ileride çocuğun olmayabilir allah korusunn...bırak eşin korunsunnnn sakına ilaç kullanma derimmmm

Valla Bilmiyorum Ki Doktorum Ginerayi önerdi.hiçbir Yan Etkisini Görmedim.çok Rahat.ben Doktora Dedim Doğal Yolla Eşim Korunsun Diye Doktorda Tamam Doğal Yolla 2 Ay Sonra Ben Hamileyim Dersen Olur Dedi Yani Koruma Orani çok Düşün Biz 2 Sene Kadar Bebek Düşünmüyoruz O Yüzden.benim Doktorum Da 10 Yil Ginera Ile Korunmuş.herhalde Kötü Olsa Jinekolog Kullanmazdi Diye Düşünüyorum.

bencede hiçbir ilaç kullanma derim bırak eşin korunsun ya herzaman kadınmı düşünecek zamanında ben düşündüm ilk bebekten sonra şimdi bebişim olmuyor 3 yıldır tabiki ben doğum kontrol hapı kullanmadım korunma iğneleri ayrıca doktor tavsiyesi ile ama oda beni mahvetti boşver yaaaa eşin kullansın kendini riske sokma derim yasakkelime

hormonlarin düzenlenmesi icin bi dönem kullanmak iyi dogum kontrol hapini..bende hic kullanmadim kilo filan yapar diye..birak esin korunsunya onudami sen düsüncen..

ben 1 sene korundum ve biraktim simdi bebegimiz olmuyor ama sorun bende degil esimde ama bencede kullanma birak esin korunsun canim

evlendiğim ilk altı ay doğum kontrol hapı kullandım.
genellikle kullanılan yöntem haplar ama erkeklerin korunması daha sağlıklı.birde masrafsız bir yöntem olduğu için ve bu konu hakkında yeterli eğitim verilmediği için geri çekme yöntemide yanlış bir yöntem olmakla birlikte çok kullanılan bir yöntem.birde takvim yöntemi var buda riskli bir yöntem ama kullananlar çok.

Ben Sprail Kullanmiştim Ve çok Memnun Kaldin çikartirdiktan Sonra Iğneyi önerdiler Temmuz Başinda Vurdurdum Ve Bir Daha Regli Olmadim Ve çok Pişman Oldum Regli Olunca Yeniden Sprail Taktiracam

geri cekilme yontemiyle de esler gerektigi hazzi alamiyomus benim esim oyle demisti ilk 3 ay yasmin kullanndim 1 ay geri cekilme filan zaten bosuna ugrasmisim cocugumuz olmuyomus 3 senedir dogal yoldan deniyoruz sonuc yok. bakalim hayirlisi allahtan

merhaba bende desolett kulanıyorum bır yan etkısını görmedım henuz, dr a ımplant kulanmak ıstedıgımı soyledım ama tavsıye etmedı onu taktırdıktan sonra hıç adet olmayanlar çokmuş, bencede eşlerin korunması daha kolay ama benımkının lateks alerjısı var, birde doğum kontrol hapları ıle ılgı bısıye sorcan yenı kullanmaya basladım ilk kutu bitti ikincisine basladım, ilkine başladığımda ilk 7 gün tam koruma sağlamadıgından alternatıf korunma yontemıyle korunun yazıyordu, bu sonrkı aylar içinde geçerlimi, yanı her yenı kutuya basladığımda 7 gün dikkatmı etmek gereklı bılen var mı?

Bende evleneli 8 ay oldu ve kondomla korunuyoruz.Bu zamana kadar alternatif yolları da düşünmedik değil,ama birçoğunuzun dediği gibi hepsinin yan etkisi ve bırakınca hamile kalamama riski var, sanırım en iyi korunma yöntemi kondom.
Üstelik alışınca çok da fazla fark etmiyor,en azından çarşaflarınız temiz kalıyor :)

Bende evleneli 8 ay oldu ve kondomla korunuyoruz.Bu zamana kadar alternatif yolları da düşünmedik değil,ama birçoğunuzun dediği gibi hepsinin yan etkisi ve bırakınca hamile kalamama riski var, sanırım en iyi korunma yöntemi kondom.
Üstelik alışınca çok da fazla fark etmiyor,en azından çarşaflarınız temiz kalıyor :)

aslında temiz oluyo haklısın ama benim canım daha çok acıyor sanki kondomla.ben o açıdan pek istemiyorum

X