Siz olsanız hangisini seçerdiniz?

iremirem12345

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2023
27
11
Merhaba ,
Ben kurumsal olmayan bir firmada 4 yıldır çalışıyorum uzun zamandır burada çalıştığım için işe adapte olmuş durumdayım ve rahatım. Bir yandan da kpss ye hazırlanıyorum.
Belediyeye cv mi bırakmıştım aylar önce şuan bi alımları olduğunu söylediler görüştüm ve olumlu hemen başlamamı istiyolar. Şartları kıyasladığımda eşit oluyor 2 iş de. Maaş 2taraftada aşağı yukarı aynı, iş rahatlığı çalışma saatleri (sadece cumartesi yarım gün yerine tamamen tatil olacak ve resmi tatillerde izin yapabileceğim) aynı sayılır ,
Ancak şöyle birşey var seçime çok az kaldı ve başkan değişmesi durumunda en son girenleri çıkarırlar diyor herkes.Şuanki başkan öyle yapmış mesela ilk seçildiğinde. Benimde çok borcum var şuanki işimden çıkarsam belediyede beni çıkarırsa maddi olarak zor durumda kalırım ve şuan çalıştığım yer gibi diğer firmalara göre daha rahat yani az stresli bi iş bulmam çok zor. Ama böyle bir fırsatta bidaha geçmeyebilir elime. Belediyedeki herkes memur şartlarında çalışıyor sadece kadro yok. Siz mevcut işinizde mi kalırdınız belediyeyi mi seçerdiniz?

Belediye kadrolu istiyorsa tabıkı belediye memuriyet sonuçta ama kadrosuz taşeronsa olan işini bırakma derim zor yanı kadroya almaları

Belediyeden uzak durun hele seçime 2 ay kala kapısından geçmeyin
Çıkış vermek kolay değil ama yolunu biliyorlarsa çok kolay risk alırsıniz

Belediyeyi bilmem ama meslek odasında çalışmıştım başkan değişince tüm kadroyu bir bir çıkardılar eskilerden kimse kalmamıştı kendi tanıdıklarını koydu yerimize de.

Merhaba ,
Ben kurumsal olmayan bir firmada 4 yıldır çalışıyorum uzun zamandır burada çalıştığım için işe adapte olmuş durumdayım ve rahatım. Bir yandan da kpss ye hazırlanıyorum.
Belediyeye cv mi bırakmıştım aylar önce şuan bi alımları olduğunu söylediler görüştüm ve olumlu hemen başlamamı istiyolar. Şartları kıyasladığımda eşit oluyor 2 iş de. Maaş 2taraftada aşağı yukarı aynı, iş rahatlığı çalışma saatleri (sadece cumartesi yarım gün yerine tamamen tatil olacak ve resmi tatillerde izin yapabileceğim) aynı sayılır ,
Ancak şöyle birşey var seçime çok az kaldı ve başkan değişmesi durumunda en son girenleri çıkarırlar diyor herkes.Şuanki başkan öyle yapmış mesela ilk seçildiğinde. Benimde çok borcum var şuanki işimden çıkarsam belediyede beni çıkarırsa maddi olarak zor durumda kalırım ve şuan çalıştığım yer gibi diğer firmalara göre daha rahat yani az stresli bi iş bulmam çok zor. Ama böyle bir fırsatta bidaha geçmeyebilir elime. Belediyedeki herkes memur şartlarında çalışıyor sadece kadro yok. Siz mevcut işinizde mi kalırdınız belediyeyi mi seçerdiniz?
Aynen seçimden sonra olursa belediyeyi düşünün.

Simdiki isiniz rahatsa hic macera aramayin
Belediyeye girince simdiki kosullari ozleyebilirsiniz
Belediye memurluk degil taserona bağlı oluyorsunuz
Benim görüştüğüm biri vardi adam belediyede çalışıyordu valla cok rahatti ben memurum onun kadar rahat degilim :)
Bence riske girmeyin bazi yerde mobbing de cok oluyor her belediye farkli oluyor su anki isiniz daha sakin madem kpssye hazirlanmaya devam :)

Şehrinizin rengi az çok bellidir. Parti yada başkan değişikliği olacaksa riske atmaya gerek yok. Seçim sonrası tekrar başvuru yaparsınız. En azından o 4-5 yıllık süreçte kadro meselesi de gündeme gelebilir.

Taseronda çalışmaktansa paşalar gibi özel sektörde yıllardır bildiğim işi yapmayı tercih ederim açıkçası. Zaten kime deseniz torpil dicek arkanızdan. Bence değmez, kpss çalışırken özel sektör devam diyorum.

X