Siz olsanız yapardınız?

Mother13

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2015
14
10
36
Merhaba dostlar, bu sitede bir çok insan derdini paylaşıp, derman arıyor.Benimde ailevi bir sıkıntım var ve siz olsanız ne yapardınızi merak ediyorum.32 yaşında evli bir bayanim, 3 yıl aradan sonra tedaviyle rabbim bize iki evlat bahsetti,yaşadığım zorluklar bir yana Eşimin Alzheimer hastası olan ve altından alınan bir babasi var ,budur beş aydir bizde kaliyor.
Daha önce bekar olan iki gorumcem bakıyordu ,biri evlenince biride devlet memuru olunca mecbur hamileliğimin yedinci ayından beri biz bakmaktayiz,simdi bebeklerim uç aylık oldu ve ağır hasta olan kayinbabama bebeklerle bakmak beni çok yoruyor.evimde çok küçük zor oluyor tikis pikiş bir çözüme ihtiyacım var, siz olsanız bu durumda ne yapardınız ;
1-genis eve mi çıkarsınız?
2-gorumcem yardım etsin diye ona yakın kayınpederimin evi var çok tadilat istiyor ve yıkılma ihtimali de var ,genede orayi tamir ettirip orayami gideyim?
3- bir yardımcı kadın mı tutardiniz?
4-mevcut duruma sabreder kafayı mı yerdiniz :)

in vino veritas

in aqua sanitas
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2009
23.967
63.771
Yaşlı Bakımevi diye bir seçenek de var. Hem evdeki yardımcıdan daha iyi şartlarda bakılır.

semurcan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2011
7.019
13.018
Merhaba dostlar, bu sitede bir çok insan derdini paylaşıp, derman arıyor.Benimde ailevi bir sıkıntım var ve siz olsanız ne yapardınızi merak ediyorum.32 yaşında evli bir bayanim, 3 yıl aradan sonra tedaviyle rabbim bize iki evlat bahsetti,yaşadığım zorluklar bir yana Eşimin Alzheimer hastası olan ve altından alınan bir babasi var ,budur beş aydir bizde kaliyor.
Daha önce bekar olan iki gorumcem bakıyordu ,biri evlenince biride devlet memuru olunca mecbur hamileliğimin yedinci ayından beri biz bakmaktayiz,simdi bebeklerim uç aylık oldu ve ağır hasta olan kayinbabama bebeklerle bakmak beni çok yoruyor.evimde çok küçük zor oluyor tikis pikiş bir çözüme ihtiyacım var, siz olsanız bu durumda ne yapardınız ;
1-genis eve mi çıkarsınız?
2-gorumcem yardım etsin diye ona yakın kayınpederimin evi var çok tadilat istiyor ve yıkılma ihtimali de var ,genede orayi tamir ettirip orayami gideyim?
3- bir yardımcı kadın mı tutardiniz?
4-mevcut duruma sabreder kafayı mı yerdiniz :)

evveliyatla Allah yardimciniz olsun.
ben olsaydim ne yazik ki kayyum baba bizim evimize hic gelemezdi. her durumda sinirlarini korumaya and icmis bir mesafem var insanlara karsi.
ancak yanima almamam demek, ilgisizim demek de olmazdi.
titizlenerek bir kadin secer, eve kamera taktirir. hem kadini hem de kayyumu duzenli olarak gun icinde takip ederdim. esime notlar cikarir, her gun olmasa da, gun asiri babasinda bir soluklanmaya yollardim.
ancak bunlari organize etmek maddi guc gerektiren seyler. dolayisiyla gelir ve giderlerinizi bilmeden akil vermek abes olacaktir.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1820 gün geçti.

VEdeBU

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2015
6.091
11.007
Alzemiher hastası için profesyonel yardım şart diye biliyorum hatta yatması lazım ilerleyen dönemlerinde
Hamile bir kadın için çok büyük bir yük

Mata Hari

Evdeki huzur,zenginlik budur..
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2011
7.024
19.530
Geniş bir eve çıkıp yardımcı tutarsanız çok büyük ferahlarsınız. Geçmiş olsun.

Makyajkolik13

❤❤❤ SÜSLÜ ŞEF ❤❤❤
Pro Üye
25 Ağustos 2016
4.776
14.176
Maşallah diyorum,Allah sizin gibi düşünceli insanları eksik etmesin. Yükünüz ağır kolaylıklar diliyorum, kalbiniz çok güzel mükafatını rabbim verecektir.

Evira

Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2017
372
310
33
3 aylık 2 bebek
yaşlı alzheımerlı bir baba
bence siz bakıcanız kadar bakmışssınız bebekleriniz de var
memur görümce bakmalı şimdi diye düşünüyorum
o işteyken bakıcıya baktırır
bakıcının parasını kardeşler beraber karşılar olmadı
eşinizle durumu konuşun

in vino veritas

in aqua sanitas
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2009
23.967
63.771
Bu arada şunu da belirteyim alzheimer hastası bir yaşlı 7 gün 24 saat bakım ister. Gecesi gündüzü yoktur. Gündüz bakıcı baksın gece biz bakarız planları hiç bir zaman tutmaz. Tek kişinin altından kalkabileceği bir hastalık değil malesef. İlk aşamalar idare edilir ama ilerledikçe evde bakmak çok daha zor hale gelecektir.

-pastel

Guru
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
9 Ekim 2015
10.509
11.909
Çok geçmiş olsun Allah sabir versin yatak hastası bakması çok zor yatanada bakanada zor
Geniş ev bakıcı şart

curri

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2017
19
18
26
Kocanız size destek olmalı bence iki çocuk bide ağır bi hasta. Bütün sorumluluğu size mi yüklüyor. Yardımcı kadın en mantiklisi. Dediğim gibi kocanız babasina baktiriyorsa elini taşın altına koysun azıcık. Allah yardımcınız olsun