Siz olsanız yapardınız?

Mother13

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2015
14
10
39
Merhaba dostlar, bu sitede bir çok insan derdini paylaşıp, derman arıyor.Benimde ailevi bir sıkıntım var ve siz olsanız ne yapardınızi merak ediyorum.32 yaşında evli bir bayanim, 3 yıl aradan sonra tedaviyle rabbim bize iki evlat bahsetti,yaşadığım zorluklar bir yana Eşimin Alzheimer hastası olan ve altından alınan bir babasi var ,budur beş aydir bizde kaliyor.
Daha önce bekar olan iki gorumcem bakıyordu ,biri evlenince biride devlet memuru olunca mecbur hamileliğimin yedinci ayından beri biz bakmaktayiz,simdi bebeklerim uç aylık oldu ve ağır hasta olan kayinbabama bebeklerle bakmak beni çok yoruyor.evimde çok küçük zor oluyor tikis pikiş bir çözüme ihtiyacım var, siz olsanız bu durumda ne yapardınız ;
1-genis eve mi çıkarsınız?
2-gorumcem yardım etsin diye ona yakın kayınpederimin evi var çok tadilat istiyor ve yıkılma ihtimali de var ,genede orayi tamir ettirip orayami gideyim?
3- bir yardımcı kadın mı tutardiniz?
4-mevcut duruma sabreder kafayı mı yerdiniz :)

Yaşlı Bakımevi diye bir seçenek de var. Hem evdeki yardımcıdan daha iyi şartlarda bakılır.

Merhaba dostlar, bu sitede bir çok insan derdini paylaşıp, derman arıyor.Benimde ailevi bir sıkıntım var ve siz olsanız ne yapardınızi merak ediyorum.32 yaşında evli bir bayanim, 3 yıl aradan sonra tedaviyle rabbim bize iki evlat bahsetti,yaşadığım zorluklar bir yana Eşimin Alzheimer hastası olan ve altından alınan bir babasi var ,budur beş aydir bizde kaliyor.
Daha önce bekar olan iki gorumcem bakıyordu ,biri evlenince biride devlet memuru olunca mecbur hamileliğimin yedinci ayından beri biz bakmaktayiz,simdi bebeklerim uç aylık oldu ve ağır hasta olan kayinbabama bebeklerle bakmak beni çok yoruyor.evimde çok küçük zor oluyor tikis pikiş bir çözüme ihtiyacım var, siz olsanız bu durumda ne yapardınız ;
2-gorumcem yardım etsin diye ona yakın kayınpederimin evi var çok tadilat istiyor ve yıkılma ihtimali de var ,genede orayi tamir ettirip orayami gideyim?

evveliyatla Allah yardimciniz olsun.
ben olsaydim ne yazik ki kayyum baba bizim evimize hic gelemezdi. her durumda sinirlarini korumaya and icmis bir mesafem var insanlara karsi.
ancak yanima almamam demek, ilgisizim demek de olmazdi.
titizlenerek bir kadin secer, eve kamera taktirir. hem kadini hem de kayyumu duzenli olarak gun icinde takip ederdim. esime notlar cikarir, her gun olmasa da, gun asiri babasinda bir soluklanmaya yollardim.
ancak bunlari organize etmek maddi guc gerektiren seyler. dolayisiyla gelir ve giderlerinizi bilmeden akil vermek abes olacaktir.

Alzemiher hastası için profesyonel yardım şart diye biliyorum hatta yatması lazım ilerleyen dönemlerinde
Hamile bir kadın için çok büyük bir yük

Geniş bir eve çıkıp yardımcı tutarsanız çok büyük ferahlarsınız. Geçmiş olsun.

3 aylık 2 bebek
yaşlı alzheımerlı bir baba
bence siz bakıcanız kadar bakmışssınız bebekleriniz de var
memur görümce bakmalı şimdi diye düşünüyorum
o işteyken bakıcıya baktırır
bakıcının parasını kardeşler beraber karşılar olmadı
eşinizle durumu konuşun

Bu arada şunu da belirteyim alzheimer hastası bir yaşlı 7 gün 24 saat bakım ister. Gecesi gündüzü yoktur. Gündüz bakıcı baksın gece biz bakarız planları hiç bir zaman tutmaz. Tek kişinin altından kalkabileceği bir hastalık değil malesef. İlk aşamalar idare edilir ama ilerledikçe evde bakmak çok daha zor hale gelecektir.

Çok geçmiş olsun Allah sabir versin yatak hastası bakması çok zor yatanada bakanada zor
Geniş ev bakıcı şart

Kocanız size destek olmalı bence iki çocuk bide ağır bi hasta. Bütün sorumluluğu size mi yüklüyor. Yardımcı kadın en mantiklisi. Dediğim gibi kocanız babasina baktiriyorsa elini taşın altına koysun azıcık. Allah yardımcınız olsun

Geniş ev+ yatılı bakıcı ve bunlar içinde kayınpederinizin evini kiraya verip gelirini siz almalısınız ve hatta bakıcı parasını da tüm kardeşler paylaşmalı diye düşünüyorum.

Sizin eşiniz ve görümcelerinizde hiç insaf yokmuş kusura bakmayın.7 aylık kadının başına mı bırakılır yatalak adam sen nasıl kaldırdınki? Şimdide 2 çocugun varmış allah bagışlasın.Bence üç kardeş parasını verecek ve size bir yardımcı tutulacak.Tabii bakımevide bir ihtimaldir ama eminim bunu kocanız kabul etmiyordur.

Geçmiş olsun ama ben olsam kendi kızı dururken ve bakıma muhtaç iki evladım varken kp bakmam. Kaldı ki altının değişildiğini söylüyorsun benimkinin ailesi herşeyde hangi din de yeri var der ki bu dinen bile uygun değil ben bakmam. Alzeheimıier hastası bir insanın bakımı çok zor . Vallahi cennetlik kadınsın tebrik ediyorum seni. Allah düşkünlük vermesin ama ben eşimin ailesini bilhassa kp hiç sevmem ve hayatta da istemem öyle bir durumda.

Eğer Alzheimer hastalığı ileri evrede ise devlet hastanesinden sağlık raporu alıp bakım parası bağlatabilirsiniz.
Bakım parası ile de bakıcı tutarsınız, sizin için büyük rahatlık olur.
Hem küçük bebeklere hem de bebek gibi bakım isteyen birine bakmak zordur, Allah yardımcınız olsun.

X