Sizce bu adam beni sevmiş midir benimle evlenmek istiyordu ? Ayrıldık ama çok mutsuz hissediyorum neden sizce hata hangimizde ?

quenn02

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2023
301
-28
26
Herkese selamlar değerli hanımlar; ben size kısaca yaşadığım bir durumdan bahsetmek istedim çünkü içim daralıyor bu konuyu konuşacak kimsem yok annemle zaten konuşamam bende buraya yazmak istedim. Benim üç senedir süregelen uzak mesafe ilişkim vardı onunla internet üzerinden tanıştık ve birkaç defa buluştuk fakat yılda üç dört defa en fazla yanıma geliyordu bazen de bir hafta yada on günlüğüne yaşadığım şehirde kalıyordu . Aramızda 8 saatlik bir yol vardı. Ben onun yanına yalnız bir kere gittim ve ailesiyle tanıştım kendi halinde iyi insanlardı .Benim babam ben küçük bir çocukken vefat etti ve beni annem tek başına büyüttü lisans mezunuyum fakat şuan mesleğimi yapamıyorum daha vakit var. 26 yaşındayım kendisi 37 yaşına girecek aramızda on bir yaş fark vardı yani. Annem hiçbir zaman için onunla ilişkime onay vermedi hep karşı çıktı onunla sevgili olduğumu bilmediği arkadaş olarak konuştuğum dönemlerde böyle tepkili değildi aksine onunla konuşmama birşey demiyordu neyse bahsettiğim erkek arkadaşım yani (eski) geçen gün itibariyle tamamen iletişimi kopardık ben istedim çünkü bir gelecek görmüyordum davranışlarına dikkat etmiyordu beni incitmekten sakinmiyordu kolayca kalp kırıp ben söylemeden özür dilemiyordu yani bunu hep yapmasa da iki defa yapması bile benim için yetiyordu. Kendisi benimle evlenmek istiyordu ve bunun için yaşadığı şehire gelin gelmemi bekliyordu başta kiralık ev tutana kadar ailesiyle yaşayacaktık buarada asgari ücretli bir işte çalışıyor ve yakınlarda araba satın almış kendine neyse bunlar önemli değil Kasım ayında ilk benden ayrılan oydu iki hafta sonra döndü ailemle seni istemeye geleceğiz dedi annene söyle izin verirse diye söyledi fakat ben anneme söyleyemedim bu ayrılık sebebini bana kızgınlığına yani gelmediğim için birde düzeltmem gereken şeyler vardı diye buna bağlamıştı ben ona bir şans verdim yeniden başladık ve Mart ayının ortalari gibi ben bitirdim o da diretmedi hemen kabullendi ayrılık sebebi ise saygısızlıkti fakat bana değil annem içindi bana annemin beni sevmediğini çıkarları için hareket ettiğini söyledi doğum günümde mayısın başıydı o gece mesaj attı kutladı ve beş gün boyunca konuşmaya devam ettik mutluydum ama içten içe çok da kırgındim sanki birşeyler soğumuştu neyse ayrılık süreci 50 gün sürmüştür bu süre zarfında yalnız bir defa beni ayrıldıktan ( 20 gün sonra) aradı ve mesaj attı zaten mesajında barışmak istediğine dair hiçbir kelime de yoktu sıradan bir mesajti. Doğum günüm sonrası beş gün daha konuşmaya devam ettikten sonra ben bana karşı eskisi gibi olmadığını hissettim herşeyin hesabını kitabını yaptığı ve beni düşünmediği o kadar açıktı ki birde ilgisi yoğun değildi bu sebepten ayrılma kararı aldım kendisi iki gün boyunca aradı ulaşmaya çalıştı engelimi kaldır lütfen seninle konuşmam gerekiyor herşeyi anlayacaksın anlatınca diye iş yeri numarasından birkaç defa aradi en sonunda engelini açtım ve mesaj attı kendince açıklama yaptı falan ben eskisinden bile seni daha çok seviyorum istiyorum diye vs sonra işte ben ayrılma kararında kararlı olunca dönmeyince sen sevgimi haketmiyorsun sen kapısında yatilacak kadın mısın değer misin diye vs vs söyledi (ben seven adam değil iki ay aramadan sormadan durmak sevdiği kadının kapısında bile yatar kadın onu affedene kadar ) demiştim sahteymişim benim herşeyim yalanmış vs sanki aşkımdan mi ölüp bitiyorsun dedim ölmüyorum sana değmiyor dedi tabi öncesinde sensiz olamam sen gidersem benim hayatım biter dedi ne demek istiyorsun deyince de bilme gel dedi annene söyle seni isteyelim dedi yine ben kestirip attım bana yarından tezi yok numaranı değiştir yazık bana umut verme yine yenilirim duygularıma dedi ( buarada ben iki aydır tek başına yaşadım annem uzaktaydi memleketinde ve tek olduğumu bilmesine rağmen hiç merak etmedi güya birkaç kez aramış. Seni kendinle baş başa bırakmak istedim diye de gevelemişti. Bu adam tam üç yıl boyunca bana evlilik konusunda baskı yaptı ne zaman geleceksin annenin rızası yoksa da çık gel yetişkin kızsın diye daha sonra annenin yanına gider gönlünü alırız falan filan. Buarada annem onu aramıza giren bir kara kedi gibi gördü hep nedenini bilmiyorum ama anne kız arasına giren bir düşman gibi gördü hep karşı çıktı ayrıldık biliyor ona rağmen sürekli onun ismini zikrediyor. Onu sevdiğimden emin değildim öncesinde ama ayrı kalınca onu sevdiğimi anladım kendime kızıyorum ama saçma bir şekilde canım çok acıyor engel olamıyorum bir sonumuz da yok biliyorum onunla mutlu olabilir miydim bilmiyorum. Lütfen bana bir nasihat edin onsuz çok mutsuzum ama onunla da oluru yok tam hayatıma önüme bakıyorum gelip kendini hatırlatıyor hayalet gibi . Beni sevdiğini düşünmüyorum ama sevmiyorsa neden evlenmek istiyordu anlamıyorum.

Senede 3-4 gordugun birinin yokluguna alişman hiçte zor olmaz yeter ki kendi kendine drama yaratma.
O 3-4 defalik goruşme sayisiyla da bir insani evlenecek kadar asla taniyamazsin ki tanimamiş halinle bile anlaşamiyorsunuz.
37 yaşinda seni ailesinin evine evlendirecek kadar beş kuruşsuz biriyle ne işin var, boyle mutlu olacagini mi saniyorsun?
Ayrica o kucuk dusunceleriyle aklinca seni manipule etmeye calisiyor yok yetişkinsin cik gel, yok evlenelim de evlenelim. Adam evde kalmiş senden iyisini de zor bulur bu haliyle, ondan cirpiniyor evlenelim diye ama sana ne oluyor 26 yasinda genceciksin univ mezunusun işini gucunu ayarlamaya calis bununla ugrasacagina yeni bi yol hayat ciz kendine.
Annen o kadar hakli ki sakin anneni ezip geçme bu adam için.

Senede 3-4 gordugun birinin yokluguna alişman hiçte zor olmaz yeter ki kendi kendine drama yaratma.
O 3-4 defalik goruşme sayisiyla da bir insani evlenecek kadar asla taniyamazsin ki tanimamiş halinle bile anlaşamiyorsunuz.
37 yaşinda seni ailesinin evine evlendirecek kadar beş kuruşsuz biriyle ne işin var, boyle mutlu olacagini mi saniyorsun?
Ayrica o kucuk dusunceleriyle aklinca seni manipule etmeye calisiyor yok yetişkinsin cik gel, yok evlenelim de evlenelim. Adam evde kalmiş senden iyisini de zor bulur bu haliyle, ondan cirpiniyor evlenelim diye ama sana ne oluyor 26 yasinda genceciksin univ mezunusun işini gucunu ayarlamaya calis bununla ugrasacagina yeni bi yol hayat ciz kendine.
Haklısınız dışardan bakış açısı farklı oluyor ve objektif oluyor bu yüzden soruyu sordum inanın herşeyi farkındayım ancak şimdi siz bu adamın yalnız evde kaldığı, yaşı geçkin olduğu için mi yalnız bu sebepten mi benimle evlenmek istediğini söylüyorsunuz? Yani sizce beni hiç mi sevmiyordu ?

Nedense bu kişinin narsist olduğu konusunda şüphelerim var

Haklısınız dışardan bakış açısı farklı oluyor ve objektif oluyor bu yüzden soruyu sordum inanın herşeyi farkındayım ancak şimdi siz bu adamın yalnız evde kaldığı, yaşı geçkin olduğu için mi yalnız bu sebepten mi benimle evlenmek istediğini söylüyorsunuz? Yani sizce beni hiç mi sevmiyordu ?

Yani tek olay yaşi degil o yaşta bir baltaya sap olamamiş biri, kaç kişi boyle biriyle evlenmek isteyecek saniyorsunuz?
Yaşi genç olsa onunde zaman var yapar toparlar dersin de gelmiş 37sine hala karşisindaki kadina annemlerle oturalim kiraya cikana kadar diyor.
Bunlari kabul edecek biri zor evet.
Siz de calismiyorsunuz neyle bakacak size? Asgari ucretle kira filan cikamazsiniz aç kalirsiniz zaten haberin var mi? Sizin bu adamdan kat kat fazla kazanmaniz lazim ki anca sizin sayenizde belki hayat kurar. Bilmem sevgisini ama sizden baskasini zor bulur cidden ondan yapisiyir bu kadar, o kadar sevse özür dilemeye de gocunmazdi ayrica.

Bu söylediklerinizi ilk defa sizden duymuyorum o kadar haklısınız ki... Zaten çok sevse kapıma kadar bile gelirdi eminim demek sevgisi gerçek değil

Beni sevdiğini düşünmüyorum ama sevmiyorsa neden evlenmek istiyordu anlamıyorum.

Cevabı çok basit adam sizi damızlık olarak kullanmak istiyor. Çünkü belli bir yaşa gelmiş artık seveceği birini değil onu baba yapacak birini arıyor.
Birde aranızdaki yaş farkı da hiç az değil. Ayrılmanız iyi olmuş. Bunu şimdi değil ilerde anlayacaksınız.

Aynen öyle. İnanın bir kaç yaş daha küçük olsa dönüp yüzünüze bakmaz.

Sakın bir cinnet anında arayıp geri dönme. Yazık olur. Şehrini bırakıp gideceksin nereye? Anasının evine. Bu mu kendine layık gördüğün hayat. İlelebet kayınvalide ile oturacaktın o parayla ev açamaz zaten açmak da istemez. Annen haklı önüne bak. Mesleğini yap, işe git çalış genceciksin önüne biri çıkar.
Bir de 3 yılda 3 kere gördüğün adamdan ayrıldım diye yaslara girmekte ne demek. Ne paylaştın ki trlefonda. Bırak gitsin

Sakın bir cinnet anında arayıp geri dönme. Yazık olur. Şehrini bırakıp gideceksin nereye? Anasının evine. Bu mu kendine layık gördüğün hayat. İlelebet kayınvalide ile oturacaktın o parayla ev açamaz zaten açmak da istemez. Annen haklı önüne bak. Mesleğini yap, işe git çalış genceciksin önüne biri çıkar.
Bir de 3 yılda 3 kere gördüğün adamdan ayrıldım diye yaslara girmekte ne demek. Ne paylaştın ki trlefonda. Bırak gitsin
Artık duygularıma yenilmemeye karar verdim mantıklı düşünmem gerek iyiliğim için elbet birgün onu unuturum sevmekten vazgeçerim diye düşünüyorum yarın mutsuz olmak yerine bugün mutsuz olmam daha iyi

Aslında birçok şey paylaştım işte akılsızlık ettim yaşım çok gençti toydum neyse geldi geçti ziyanı yok. :KK43:

Yani bu konuları okuyunca bazı kızlar çok saf diyorum kusura bakma.
26 yaşındasın ya biraz kendi kıymetini bil

Cevabı çok basit adam sizi damızlık olarak kullanmak istiyor. Çünkü belli bir yaşa gelmiş artık seveceği birini değil onu baba yapacak birini arıyor.
Birde aranızdaki yaş farkı da hiç az değil. Ayrılmanız iyi olmuş. Bunu şimdi değil ilerde anlayacaksınız.
Yaş farkı benim için sadece rakam hiç sorun değil aşk sevgi saygı oldu mu yeter zaten yaşıtlarım olgun gelmiyor çekici bulmuyorum belki babasız büyüdüğüm içindir

Yaş farkı benim için sadece rakam hiç sorun değil aşk sevgi saygı oldu mu yeter zaten yaşıtlarım olgun gelmiyor çekici bulmuyorum belki babasız büyüdüğüm içindir

İlerleyen yıllarda öyle düşünmeyeceksiniz. Hem size saygısı da yok sevgisi de
Onunla evlenip çocuk doğurduktan sonra asıl saygısızlığı o zaman görün. gerçek yüzünü o zaman gürüceksiniz

Yani bu konuları okuyunca bazı kızlar çok saf diyorum kusura bakma.
26 yaşındasın ya biraz kendi kıymetini bil
Onu da farkındayım saf olduğumu kabul ediyorum haklısınız ama duygularım beni çok aldatıyor yoruldum
İlerleyen yıllarda öyle düşünmeyeceksiniz. Hem size saygısı da yok sevgisi de
Onunla evlenip çocuk doğurduktan sonra asıl saygısızlığı o zaman görün. gerçek yüzünü o zaman gürüceksiniz
Peki sevgisi olmadığını nerden anladınız? Sevmediğini bende biliyorum fakat nerden anladınız merak ediyorum

Onu da farkındayım saf olduğumu kabul ediyorum haklısınız ama duygularım beni çok aldatıyor yoruldum

Peki sevgisi olmadığını nerden anladınız? Sevmediğini bende biliyorum fakat nerden anladınız merak ediyorum

Size saygı göstermemesinden , hata yapınca üzür dilememesinden. Seven insan kırmaktan, üzmekten korkar. İnsan saygı duymadığı birini asla sevemez kendimden biliyorum.

X