sizce çift terapisine gitmeli miyiz?

Ben okudum hepsini.evet kendi hissettiklerinizi ve olayları anlatmışsınız ama eşinizin alıngan bı ruh hali varmış zaten bu sonradan olan bişey gibi gelmedi.eskiden de az konusurmus şuan da öyle bunda bı değişiklik yok.her işi kendiniz hallerinde eşiniz bu duruma alışmış ne de olsa siz yapiyorsunuz diye.bazen annemlere falan giderken eşim sormaz ben hayatım bunu alirmisin derim.yada giderken aklıma gelir hayatım bunu alalım mı giderken diye söylerim.sizde bunları aşılamaya çalışın biraz fazla düşünmesi lazım.maddi sıkıntılarınız varsa mesela eşinizin ailesine giderken ekmek alalım hayatım boş gitmeyelim de alıştırmaya çalış.esinizi biraz siz açmayı deneyin.alindigi zaman neden olduğunu üzgün olduğunuzu söyleyin bence çok duzelmeyecek bişey yok.
Yeni evlisiniz aslında cicim ayları daha farklı olmasıni beklerdim ama kişilik meselesi.
dediklerinizi aslında daha önce denedim. ama kendi benim ailemi zaten çok sevmediği için onun üstün bi de giderken lşunu alalım mı demek onu daha da gıcık edermiş gibi hissediyorum. ben hep fazla empati yapıyorum sanırım ve bişey istemeyi de pek beceremiyorum

Bence gitmelisiniz. Evliliginiz daha cok yeni. Iki karakter birbiri ile carpisiyorsa, üstüne yalnis iletisim arti eskiden kalma davranislar eklenirse iliski cabuk yipranir. Iki insanin yuva kurmasi her zaman toz pembe olmuyor. Emek ister. Dogru olmayan veya yıpratan davranislar varsa düzeltilmeli. Benim mesela küsme huyum vardi. Bence Herseyin basi iletisim. Mesele karsiyi kirmak veya kötü hissettirmek degil. Ama ortak fikrileriniz henüz yoksa bile beraber yasamaniz icin ortak kararlar alabilirsiniz. Bir cok yerde kendinizde farkinda oldugunuz gibi ailemizdeki olumsuz iletisim sekilleri de evliliklerimize de tasiyoruz. Orasini da dengelemek lazim. Insallah üstesinden gelirsiniz
çok teşekkür ederim... sanırım onun da bir sorun olduğunu ve artık onun yöntemiyle bunu çözemediğimizi farketmesi lazım ama o hala hiç bir işe yaramayan yöntemlerde ısrarcı. ve dediğiniz gibi iletişim çok önemli. mutluluklarımızı, günlük hayatımızı konuşabildiğimiz kadar sorunlarımızı, özgüvensizliklerimizi, korkularımızı da konuşmalıyız. herkesle bunu yapamayız ama en azından hayat arkadaşımızla, eşimizle bunları konuşamadıktan sonra bir evlilik nasıl yürür ben anlayamıyorum. ve baöyle yaptığım müddetçe de bana değer vermediğini hissediyorum

bence cok fazla dusunuyorsun. belki adami biktirmis bile olabilirsin. terapiste gitmek icin problem olmasi gerekmez. ama once kendin terapiste git bence. belki senin bakis acinda degismesi gereken seyler vardir.
haklı olabilirsiniz kendim için daha önce de gittim aslıdna çünkü kendimi ifade edememe, herkese karşı anlayışlı olma, aşırı hoşgörü böyle şeylerim vardı. sevdiğim insanlara karşı sınırlarımı çizemiyorum.

Eğer terapiste gitmeye ikna ederseniz iyi bişey. Ama bence “benim sorunum yok çok istiyorsan sen tek git” diyecektir. İnşallah düzelir çünkü çok yenisiniz daha bu kadar keder çok zor gelir 2 ay çok kısa bi zaman bir de herşeyi üstünüze almayı bırakın lütfen ya verin yükleri biraz sorumluluk bilsin. Mesela ben alayım dediğinde boşver demek yerine bende para yok hayatım sen alır mısın demek zor değil. Bence sizinde iletişim sorununuz var. O tavır alıyor sende alıyorsun. Suratı düştüğünde aa noluyo be çocuk gibisin bu ne tavırlar çok saçma demeyi bilin ezdirmeyin bu kadar kendinizi. Başta oturtamazsanız ilerde çok başın ağrır.
doğru söylüyorsunuz ben de kendimde bunu gördüm onu kaybetmeyeyim, aman duyguları incinmesin aman öyle olmasın diye aşırı anlayışlı oldum hep. bu kadar anlayıştan sonra bak artık kırılıyorum beni üzüyorsun demem onun için bişey ifade etmiyor. erkekler kadınları üzdükleriyle yüzleşmekten korkuyorlar mı acaba?

Evli degilim ama bence asilmayacak sorunlar degil bunlar. Yani caba gostermek istemeyen zaten her turlu gostermez ama bence biraz cabalasanız yardim alsaniz birbirinizden beklentilerinizi saglikli bir bicimde konussaniz cok iyi olur. Bu arada profil fotografiniza bayildim asko fan clup
heheh aşko candır :) evet aşılmayacak şeyler değil ama iletişime kapalı biriyle çok çok zor

Adamin sizinle evliliginde farkli beklentisi olmus bence ,
Bana dokunmasin,evi cevirsin vs gibi ,bazi kadinlar bekar kalmamak icin evlenir ,kocasida oyle evin cocugu gibi gider gelir,
Bu tip adamlar cok asiri guzel degilde beklentisi dusuk tatli kadinlari secer,malesef siz gercek bir es istiyorsunuz ama evdeki o kafada degil pek belli ,
Cift terapisine gidip bir sansinizi deneyin ama pek degisecegini sanmiyorum
dün bunu sordum açık konuş benimle her dediğine tamam diyen yemeğini temizliğini ütünü yapan, kendini ifade etmeyen, duyguları olmayan bir kadın beklentin mi vardı evlilik içinde dedim hayır seni sevdiğim için evlendim dedi. dış görünüş ikimiz için de ilk tercih sebebi olmadı zaten kendisi de inancı, yaşayışı, değerleri itibariyle eşinde ilk olarak seksilik kriterini arayacak bir adam değil, bu konuda eminim. evlilkten beklentiilerimiz birbirine benzer ama bu süreçteki iletişimimiz birbirinden farklı malesef

Ben konuyu okuyamadım kusura bakmayın sadece fotoğraflarınızı kaldırın bence demeye geldim. Bir tanıdık çıkar canınız sıkılmasın..

Ben konuyu okuyamadım kusura bakmayın sadece fotoğraflarınızı kaldırın bence demeye geldim. Bir tanıdık çıkar canınız sıkılmasın..
bunlar bizim fotoğraflarımız değil ki fenomen roman bir aile, bu sevimli çocuklarının adı da aşko :)

• Komik
Reactions: JES
Bence ciddi bir iletisim sorunu var ve adamda sorumluluk yok birakin o halletsin bazi seyleri herseyi ustelemeyin. Cift terapisinfaydalinolacaktir isteyerek giderse insallah gider ve gereken cabayi gosterirsiniz

Bazı şeyler evin içinde önem arz ediyor sürekli olunca batıyor
Karakter farklılıkları var
Aslında olduğu gibi kabul etmek lazim
Yada sürekli düzeltmeye çalışmak gerekiyor bu da belli süre sonra o kişiyi yoruyor
Mesela benim esim bebeği severken şap şup öperek seviyor
Ben bundan acayip irite oluyorum
O daha bebek küçücük kokla yada hafiften op
Büyük adam gibi seviyorsun diyorum
Tmm diyor sonra bakıyorum iste çocuğumu sevemeyecek miyim diyor
Olay kısır döngüye dönüyor
Benim çoğu hassasiyetim onda yok
Ben daha dusunceli kırılgan ve hassas kişiliğim o daha dan dun
Bazen torpuluyorum bazen görmezden geliyorum
Çünkü aynı davranış sergilemek herzaman mumkun olmuyor
Ve bu kimseyle birebir olmayacak.

Sayfaları var mı ? Baktım ben instaya bulamadım 😂
instada yoktur çünkü baya eski aslında romanların bu şatafatlı organizasyonlarıyla toplum olarak ilk karşılaştığımız ve mini bir şok geçirdiğimiz video olabilir. youtubeda var ama aşko doğum günü, aşko ve aylesi falan diye :KK70:

• Komik
Reactions: JES
instada yoktur çünkü baya eski aslında romanların bu şatafatlı organizasyonlarıyla toplum olarak ilk karşılaştığımız ve mini bir şok geçirdiğimiz video olabilir. youtubeda var ama aşko doğum günü, aşko ve aylesi falan diye :KK70:
Ayy izledim izledim 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Eşiniz aslında hiç değişmemiş hep aynıymış. Ama siz esneme göstermişsiniz hep. Sevgiliyken var olan heyecan aşk tutku evlilik esnasında daha planlı bir hayata ve sorumluluğa geçiş yapınca yerini başka değerlere bırakıyor bazen. Sizin evlilik moduna geçmeyle başlayan beklentileriniz aslında aynı olan eşinizin yapabileceği şeyler olmadığından siz artık gerçekle yüzleşmeye başlamış durumdan sıkılmışsınız eşiniz de beklentilerinize anlam veremiyor çünkü önceden böyle değildiniz. Bence gönüllülük esasıyla başlanan bir terapi iletişimi doğru kurmada epey faydalı olabilir. Eşinize sorumluluk almayı öğretirmi bilmem ama sizi anlamayı sağlayabilir

herkese merhaba güzel kadınlar umarım herkes iyi, sağlıklı ve mutludur. sizlerden ricam lütfen konuma "hata etmişsin, boşan vb." şeyler dememeniz. kırıcı değil yapıcı ve destekleyici her türlü önerinize, fikrinize açığım ve saygım sonsuz. ancak önceki konumu okuyanlar da belki bilecektir sağlık problemlerim nedeniyle oldukça hassas bir ruh halindeyim. bu nedenle lütfen beni sizler de incitmeyin. şimdi size az çok evliliğimden bahsedeceğim ve sizce bir çift terapisine ihtiyacımız var mı, gidenler eşlerini nasıl ikna etti, faydasını gördünüz mü benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum.

eşimle 3,5 senelik bir birlikteliğin ardından 2 ay önce evlendik. ikimiz de şahsına münhasır, biraz çılgın fikirli tipleriz. kolay karakterler değiliz. hayatımda doğru düzgün bir erkek figürünün olmaması, etrafımda hep kadınların oluşu, evimizde de baskın karakterin annem olması, babamı erken yaşta kaybetmem vs.aslında "erkek" kafasını pek anlayamama sebep oldu. onları da bizler gibi zannederek yürüttüğüm ilişkilerim hep bi şekilde çuvalladı. duygularının, hassas noktalarının neler olduğunu pek bilmiyordum. ilişki yaşadığım insanı hep değiştirmeye çalıştım. hayatımdaki ana karakter annem gibi güçlü, biraz het höt, çok iyiniyetli ama kontrolcü biri olduğu için ben de anneme benzedim ve ilişkimizin başlarında çok problem yaşadık bu yüzden. bu problemleri çözdükten sonra biraz ailevi sorunlar da oldu. ikimizin ailesinin de bazı hataları, edilmemesi gereken lafları oldu, ben eşimi fazla hassas ve alıngan bulmakla birlikte bazı noktalarda kendini bana anlattığında ona da hak verebiliyorum. her neyse detaya girmeden ilişkimizde bana tuhaf gelen şeyleri yazacağım...
3,5 senelik ilişkimizde 1 kez bile bana çok güzel olmuşsun, güzelsin vb.demedi. ona göre seksi değil, onun çok sevimli ve tatlı bulduğu tarzda bir güzelliğim varmış. bunun ben de farkındayım ama hadi desin desin tatlı olmuşsun desin onu bile 3-4 kere anca demiştir
bana hiç süpriz yaptı mı hatırlamıyorum bile, özel günleri kutlamaz. geöen sene doüum günümde msj atmıştı sadece sağolsun
araba bende olduğu için bi yere gitme vs.planlarını hep ben yaparım. benim arabamı 3,5 senede bir kez bile sürmedi. sadace bu son hafta geceleri artık pek göremiyorum diye o sürdü 2 kez.
ben sonun sorunlarını kendi derdim bilirken o benimkiler hakkında hiç konuşmaz. mesele en son yaşadığım sağlık sorununda evet beni teselli etti ama ofis arkadaşlarım bile benim için iyi bir doktor arayışındayken o hiç bişey araştırmadı, bi kaç doktor arasında kararsız kalmıştım ben sormasam kendi fikrini asla söylemez (telefon geçmişinden biliyorum araştırmadığını) bu tip olumsuz şeylere karşı hep kayıtsızdır, benim sorunuma benimle birlikte çözüm üretmez üretse de konuşmaz
özellikle ailemin bana karşı yaptığı haksız bazı davranışları hiç acımadan söyler ama beni şu şu konuda üzüyorsun dediğimde hep bir açıklaması vardır
şimdi diyeceksiniz ki neden evlendin.... inanın iki haftadır bunu ben de soruyorum ve o kadar üzgünüm ki anlatamam. ikimiz de maneviyatına, duygularına düşkün, dünyaya farklı bakan insanlarız. aramız iyiyken çok iyiyiz. çok neşeli, esprili,iyi ki dediğim biri...ama bazı anlar var ki...
beni hala benimseyememiş gibi geliyor, yaşadığımız ailevi sorunlarda bile ben ailenle görüşmek istemiyorum deyip kestirip attı aileme karşı onu yien ben savundum ben açıkladım
şimdiye kadar kendisinden bir pul bile istemedim ama artık evliyiz eve bişey alınacağı zaman ben alıyorum, evet ondan beklemiyorum ama yine de sorması gerekmez mi? bazen onun da olmadığını biliyorum ama yine de ya canım bende de yok ama sen nasıl halledeceksin? dese mesela... en son yaşadığımız şeyi anlatayım. haftasonu nenem bizi davet etti, afedersiniz eve kebap söyleyelim birlikte yeriz dedi. kebapçı da yolumuzun üstündeydi. geçerken biz alalım dedim. eşim de yanımdaydı, ödedim çıktık. aynı gün tv almıştık onun parası eksik çıkmıştı ben tamamladım kendi sormadı bile. neyse çıktık, ya tatlı da mı alsaydık dedim karşıdan karşıya geçiyoduk tam, gözüm de tam görmüyor moralim bozuk zaten. neyse onu da nenem ısmarlasın ben bugün battım zaten dedim şakayla karışık. alayım ben dedi ağzının ucuyla yok ya geçti artık boşver dedim. buna alındı, inanın neye alındı tam ben bilmiyorum. ben ondana parasının olmadığın bile bile bişey istemem ki aramızda bunların lafı neden oluyor şakaya vur geç işte hacı ben de çulsuzum valla de geç....dünden beri benimle konuşmuyor. nenemin evinde ağzını bıçak açmadı. kadıncağız o kadar üzülmüş ki bugün beni aradı yavrum neyiniz vardı 40 senelik karı koca gibi olmuşsunuz yeni evli gibi değilsiniz diye...
böyle alınganlıkları daha önce defalarca yaşadık annemden alınır, ablamdan alınır,i eve yardıma gelen abladan bile alınır... her seferinde kendimi, ya da başklaarını açıklamaya çalışmaktan çok yoruldum. zaten artık o da benimle konuşmuyor. eksiden zora da olsa ağzından laf alırdım artık o da yok bi sorunumuz olduğunda tamam canım haklısın deyip geçiştiriyor halbuki benim derdim haklı çıkmak değil.
yeni bir iş kurdu maddi sorunları var biliyorum ama devamlı alınganlık devamlı küslük evlendiğimizden beri bir iyi bir kötüyüz artık ne yapacağımı bilmiyorum... konuşmayı denesem konuşacak bişey yok diyecek adım kadar eminim. zamanında ben veya ailem onu çok mu incittik çok mu gururunu kırdık? peki ben ne oalcağım...kendimi o kadar perişan hissediyorum ki kızlar lütfen beni bir de siz incitmeyin ancak sizce bize çift terapisinin çözümü olur mu?
Kendi nişanlımı gördüm eşinizde demek ki evlendiğimde beni bu dertler bekliyor.Bazen de kendimizi bile bile ateşe atıyoruz gibime geliyor.Çift terapisti yani inşallah iyi sonuç verir.

Eşiniz aslında hiç değişmemiş hep aynıymış. Ama siz esneme göstermişsiniz hep. Sevgiliyken var olan heyecan aşk tutku evlilik esnasında daha planlı bir hayata ve sorumluluğa geçiş yapınca yerini başka değerlere bırakıyor bazen. Sizin evlilik moduna geçmeyle başlayan beklentileriniz aslında aynı olan eşinizin yapabileceği şeyler olmadığından siz artık gerçekle yüzleşmeye başlamış durumdan sıkılmışsınız eşiniz de beklentilerinize anlam veremiyor çünkü önceden böyle değildiniz. Bence gönüllülük esasıyla başlanan bir terapi iletişimi doğru kurmada epey faydalı olabilir. Eşinize sorumluluk almayı öğretirmi bilmem ama sizi anlamayı sağlayabilir
çok doğru bir açıdan yaklaşmışsınız teşekkür ederim. eşimin anlamadığı şey sorumluluk almak sadece parayla olmuyor. ilişkimizin balından beri benim gelirim daha düzenliydi vs. bunu bilerek evlendik. çoğu şeyi benim karşılamam belki moralini bozuyor olabilir, bu duygudan kaçıyor belki de... benim istediğim canım desteğe ihtiyacın var mı bende de yok ama bir hal çaresini buluruz, ya da sen de çok yüklendin bu aralar hakkını helal et falan demesi,, takdir edilmek aslında çünkü gerçekten bunu yapmak çok zor hem onun duygularını incitmemeye çalışmak, hem onu çabaları için takdir etmek yanında olduğumu söylemek, ama bir yandan da benim de tüm çabalaım için ufak da olsa güzel bişeyler duymaya hakkım yok mu

X