Sizce farklı ülke ilişkileri yürür mü?

Ben yanlış mı okudum? Siz ayrıldıktan bir hafta sonra evli çocuklu bir kadınla sevgili olmuş. Bence daha öncesi de var da neyse. Kız bu adamı unutmak bir saniyeni bile almaması lazımdı. Bazen o kadar üzülüyorum ki hemcinslerimden bazılarına. Yani ben burda cahil ailemin kızlara karşı bakış açıları değişsin diye o kadar yipraniyorum bazen krizler geçiriyorum. Etrafımda kızlara değer verilmemesinden, daha 18/19 yaşında evlendirilen kızları görmekten, başlık parasından, kraba evliliğinden, sevgisizlikden, sadakatsizlikten o kadar bıktım ki üzülüyorum, yoruldum. Ama bakıyorum bazı hemcinslerim kendi değerlerini o kadar düşürüyor ki. Şaşırıyorum. Ya siz değerlisiniz. Biz kadınlar değerliyiz. Saçma sapan adamlarla psikolojinizi, bedeninizi, ruhunuzu mahvetmeyin ya. Valla değmez.

Evet çok haklısınız. Gerçekten ama aptal gibi hala umutluyum bunu sizce nasil çözebilirim? Beni en çokta bu sinir ediyor. Beni sevemyen adamı svemek
Bu umudun kaynağı ne? Ne kadar iyimsersiniz ,boşa enerji ve zaman kaybı sizinki.Üstelik sizi terkeden ve birlikteligi olan adama karşı bunlar.Kendinize gelin ve değer verin lütfen.

Israrla diyorsun ki" ben gideyim beni bir de yurt dışında boynuzlasın".Çirkin şeyler yapan bir şerefsiz ile birlikte olmaya çalışan kadınlar da benim gözümde aynı..

images.jpeg

H. Amato' dan.

Başlığa cevabım "Evet".
Ama sizin sorununuz mesafeler değil ki.

Adam ABD'de evli bir kadinla iliski yasiyor ve bambaska bir hayati var muhtemelen su an, kizimiz da universitede erasmus programi kovaliyor ve mesafe iliskisi olur mu diye buradan akil istiyor?

Farkli ulkelerde yasayarak bir iliski devam ettirilir evet. Ama sen hangi iliskiden bahsediyorsun kizcagizim? Yuzerek git adami bul desek yapacak potansiyel sezdim.

Adam ABD'de evli bir kadinla iliski yasiyor ve bambaska bir hayati var muhtemelen su an, kizimiz da universitede erasmus programi kovaliyor ve mesafe iliskisi olur mu diye buradan akil istiyor?

Farkli ulkelerde yasayarak bir iliski devam ettirilir evet. Ama sen hangi iliskiden bahsediyorsun kizcagizim? Yuzerek git adami bul desek yapacak potansiyel sezdim.
Yazik kiz o yasta ask oyle bisey zaten

Bu arada sana verecegim en akillica tavsiye su olur: SAKIN BIR ADAM ICIN ULKENI DEGISTIRMEYE KALKMA.

Esimin takinti bir eski sevgilisi vardi. Bizim iliskimiz ondan alti ay sonra basladi. Kiz ne zaman ayrilsak esime yazar, ulasir hep umut beslerdi. Esim yurt disinda yasiyordu o zamanlar ben Turkiye'deydim. Bu gecen sene oluyor bu arada. Biz bir ayrilik yasadik daha sevgiliyiz. Kiz da bir senedir esimin yasadigi ulkeye gitmeye cabaliyor. Neyse biz ayrildiktan sonra kizin hesaplarina baktim, bu ulkeyi hatta esimin biosundan yasadigi sehre kadar gelip boy boy fotograflarini atmis. Inanir misin evime bes dakika mesafede kizin fotograflari var gecen seneden.
Biz ayriydik ama esimin o kizla arkadasca bile olsa gorusmeyecegini biliyordum. Ben bir yerden gorurum diye degil, kiz gercekten umrunda bile degildi. Karsi dairemizden ev tutsa bile umrunda olmayacak.
Kiz okulunu kariyerini bir sene dondurup bu sehirde bir sene kalip esime 2 defa yazmasina ragmen cevap bile alamayip geri dondu. Ben bunlari esimin yanina birkac ay sonra geldigimde ogrendim.
Yani gelecegini bir erkegin seni secmesi umuduna baglayip kitalar degistirip gitmeye kurma. Okul okumaya gidersin calismaya gidersin o ayri. Ama sacmasapan kendi dunyanda bir seyler kurma. Bunu hicbir kadin yapmamali.

X