Gebeliğe Hazırlık Sizce hamilelik belirtisi mi-yardım lütfen

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

melisaamelisaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2021
1.736
693
Kızlar üç gün önce çatlatma iğnesi oldum. Dün ilişki oldu. Bugün öğleden sonra bir akıntı geldi. Erken adet oldum sandım baktığımda sadece iç çamaşırım ıslanmıştı. Bildiğiniz su renksiz kokusuz. Sizce bu nedir. İlk defa başıma geliyor. Kimi yerlerde hamilelik belirtisi diyor kimi yerlerde. Yumurta ile sipere döllenmesini için dışarı atılan kalan soermler diyor. Acayıp moralim bozuk. Konu hakkında bilgisi olan. Ya da bu durumu yaşayan var mı😢

Kızlar üç gün önce çatlatma iğnesi oldum. Dün ilişki oldu. Bugün öğleden sonra bir akıntı geldi. Erken adet oldum sandım baktığımda sadece iç çamaşırım ıslanmıştı. Bildiğiniz su renksiz kokusuz. Sizce bu nedir. İlk defa başıma geliyor. Kimi yerlerde hamilelik belirtisi diyor kimi yerlerde. Yumurta ile sipere döllenmesini için dışarı atılan kalan soermler diyor. Acayıp moralim bozuk. Konu hakkında bilgisi olan. Ya da bu durumu yaşayan var mı😢
Yumurtan çatladığı için akıntın oluyordur

Yumurtlama çatlama belirtisi bence bu. Yani ben sağlıklı kilodayken şeffaf çok fazla akıntım olurdu. Günlük ped yoksa pantolon ıslanırdı. O kadar çok olurdu.

Evet sanırım sperm sıvısı dışarı atıldı. Gebeliğin oluşmaması anlamına geliyor anladığım 😞
hayır öyle bir anlama da gelmez gebelik öyle düşündüğünüz gibi 1 gece de oluşmaz ki belki dün döllenme olmuştur ama tüplerden rahme gelme süresi var en erken 11 gün geçmesi lazım olumlu veya olumsuz düşünmek için

Kalan spermin dışa atılıp gebeliğin oluşmaması anlamına geleceğinden korkuyorum
milyonlarca sperm hücreleri var varsayım olarak söylüyorum 500 tane vardı 400 tanesi girdi 100 tanesi çıksa ne olur size lazım olan bir tane o kadar imkansız düşünmeyin ama çok da kendinizi umutlandırmayın tabi düşünmemeye çalışın

Kalan spermin dışa atılıp gebeliğin oluşmaması anlamına geleceğinden korkuyorum
Kalan sperm disari cikiyor zaten ama bu butun spermlerin disari geldigi anlamini tasimiyor. Saglikli bir erkekte 3 4 ml sıvıda 20 30 milyon hücre var. Hepsinin dışarı çıkması mümkün mü? Rahme tutunuyor, ileri hareket ediyorlar. Hücreler harekete devam ederken icinde bulunduklari sıvı çikmistir. Zaten sabahi beklemez bu sıvı. Tuvalette banyoda da akar gider.

İğneden sonra bukadar kısa sürede belirti yaşamanız hamile olduğunuza işaret değil zaten iğne etkisi sürüyor test yapsanız da pozitif çıkar çünkü igne etkisi. Nedeniyle en az 12gun geçmesi lazım ki net sonucu görün bu yaşadığınız iğnenin yan etkisi kimisi yan etkisi yaşamadan süreci geciriyor kimisi ise birebir hamileymiş gibi belirtileri yaşıyor

milyonlarca sperm hücreleri var varsayım olarak söylüyorum 500 tane vardı 400 tanesi girdi 100 tanesi çıksa ne olur size lazım olan bir tane o kadar imkansız düşünmeyin ama çok da kendinizi umutlandırmayın tabi düşünmemeye çalışın
Doğru söylüyorsunuz belki o bitane tutunmuştur🙏 içim rahatladı canım az. Ama ne bilim ilk defa böyle su geldi durduk yere. İlk defa görünce aklıma bin türlü şey geldi. Bildiğin su

Kalan sperm disari cikiyor zaten ama bu butun spermlerin disari geldigi anlamini tasimiyor. Saglikli bir erkekte 3 4 ml sıvıda 20 30 milyon hücre var. Hepsinin dışarı çıkması mümkün mü? Rahme tutunuyor, ileri hareket ediyorlar. Hücreler harekete devam ederken icinde bulunduklari sıvı çikmistir. Zaten sabahi beklemez bu sıvı. Tuvalette banyoda da akar gider.
Yok kuzum ilişki sonrası akan siperden bahsetmedim o dün gece lavaboda aktı gitti. Üstüne kaç defa idrara çıktım duş aldım. Ben bugün öğleden sonra ayakta çiçek sulağım an biran sıvı geldiğini hissettim. Hangi ilk regl olduğun gün gibi. Erkenden regl oldum sandım. Baktığımda sadece iç çamasırım ıslanmıştı. Bildiğin su renksiz kokusuz su. İlk defa yaşadım bunu. Bu yüzden bir sürü soru işareti geldi ister istemez

İyi düşünün belki bir sürpriz olur bizde bekliyoruz ama bu kadar karamsar değil evrene pozitif mesaj vermek lazım 😂

Onda korkulacak bi şey yok benim bildim kadarıyla cansız spermler kendini dışarı atıyo canlı olanlar içerde kalıyo kısaca senin için araştırdım Döllenmiş yumurtanın rahme yerleşme çabaları akıntılara sebep olabilir. Sık sık belirgin akıntıların gelmesi en erken hamilelik belirtileri arasında bulunur. Bu akıntılar beyaz ve süte benzer kıvamlı bir sıvı olarak görülebilir. Bunun dışında regl kanamasına benzemeyen ve az az gelen kanamalar da erken dönem hamileliğin belirgin bir belirtisidir.

X