sizce "moda" denen şey çok mu önemli??

moda, kişi tam olarak tarzını bulana kadar etrafında var olan şeylerin gözüne hoş görünmesi süreci diye düşünüyorum önemli mi kesinlikle:KK47:

moda onemlimi cok da degil aslında ama tabiki 90 lardan fırlamıs gibide giyinmem..mesela bir donem ucu tavana kadar uzanan sivri burun ayakkabılar vardı :KK9: ozaman giyiliyordu ama simdi moda dahi olsa asla giymem ama ucu hafif sivrilmis :KK34:olanlar gozume hos gozukuyor..bi ara salvar tarz pantalonlar modaydı mesela hayatta giymem ve bana gore cokda kotu duruyordu :KK19:
birde
COK-SIK-VE-ZARIF-YUKSEK-BEL-PANTOLON-2-RENK__45594509_0.jpg
su tarz pantalonlar modaydı rengarenk vardı hala modamı bilmiyorum ama bence cok kotu duruyor kadının vucudunu estetiklikten cok uzak gosteriyordu ya bunun gibi cok ornek var moda olan her urun guzel olacak diye bir kaide yok

Son düzenleme:
sirf moda diye söyle giyinmem

424859_10150579133514262_324113019261_9264970_1402848743_n.jpg

425996_10150576746554262_324113019261_9258883_72456491_n.jpg

418301_10150588600029262_324113019261_9296812_1449845312_n.jpg

ama mesela cok güzel tasarimlariya bir elie saab giyinebilirim, tabi o zengin kocayi bulunca :KK1:

00090hb.jpg

Elie+Saab+9.jpg

2011-03-09-17-02-27-mg-2602.jpg

2011-03-09-17-02-33-mg-2605.jpg

2011-03-09-17-05-29-mg-2652.jpg

Degil.
Ben modayi sevmem ve uymam.
Baskalarina benzemek yerine özgün olmayi tercih ederim. Bu bölümde tarzimi cokca kez belirttim "gercek" salvar giyerim, heybe denilen köylülerin kullandigi cantalardan takarim. Tirnaklarimi "moda"ya uymayacak sekilde fazlasiyla uzatirim. Insanlara, onlara benzemedigim icin tuhaf gelebilir ama ben seviyorum böyle olmayi.
Modern kiyafetlerden pek hoslanmam, moda diye begenmedigim bir seyi bana yakissa bile giymem. Önemli olan ilk önce begenmem sonra bana yakismasi.
$Ik olmam gerekiyorsa eger zarif ve insani asil gösteren kiyafetleri tercih ederim. Siyah basta olmak üzere koyu renkleri tercih ederim ve kesinlikle modayi katmam isin icine. Bir kiyafeti alirken "moda mi?" diye sormak yerine "bana yakisiti mi, zarif durdu mu?" diye sorarim kendi kendime. Ilk olarak begenmem sart tabi ki..
Sac renklerinde ise kesinlikle modaya karsiyim. Sirf moda diye bakir gibi herkese yakismayan bir rengi herkesin kullanmasi cok sacma. Hepimiz Hürrem olmak zorununda degiliz. Yakisana tam yakisan yakismayana ise hic yakismayayan riskli bir renk.
Sirf moda diye bir kiyafetten ya da sac renginden vazgecenlerden degilim tabi. Kisacasi takmam modayi, begeniyorsam ve yakisiyorsa uygularim. Hürrem rengi denilen rengi kullandim bir süre ve insanlar söyleyene kadar onun rengi oldugunun farkinda bile degildim (diziyi izlemiyorum). Ama moda oldugu icin degil degistirmem gerektigi icin degistirdim sac rengimi.

Benim icin moda hic önemli degil. Keske bir cok insan icin de bu kadar önemli olmasa, insanlar kisiliklerini kiyafetlerine yansitsa. Hatta bazen düsünüyorum keske kiyafetlerimizi eskiden oldugu gibi kendimiz tasarlayip diksek ya da diktirsek ne güzel olurdu. Herkes tarzini ve kisiligini yansitirdi kendi yaptigi kiyafetlerle. :KK16:

Aslında moda önemli çünkü mesela sırf size yakışıyor diye 80lerde tıkılı kalmış gibi görünmek ister misiniz ? $80000.jpg
Günümüze ayak uydurarak giyinmeye özen göstermekten yanayım.
Her çıkan modaya uymamak şartı ile :KK34:
Ve bir yerde okumuştum sanırım çok doğru bir söz,
Moda o kadar çirkindir ki her yıl değişir.
Artık siz anlayın :KK52:

Bencede önemli değil.Anladığım kadarıyla modaya düşkün kadınlar kk'da yok :KK53:
Şaka bir yana bana yakışmayan,tarzım olmayan şeyleri sırf moda diye giymem.
Sırf moda diye gidip saçımı boyatmam veya kestirmem.
Tamamen kişisel sebeblerle yaparım bunları. :KK12:

Modayı takip ederim.Giymediğim isevmediğim parçalar çok azdır.Ne giysem güzel taşırım.Yoksa moda diye her şeyi giymezdim.Sürekli alışveriş yaptığım için de moda neyse gardrobumda hepsinden vardır.Bir de kıyafetlerimi eskitmeden kullanırım.Zamanı gelince çıkarıp giyebilirim.Modayı takip etmeyince demode oluyor insan.

Degil.
Ben modayi sevmem ve uymam.
Baskalarina benzemek yerine özgün olmayi tercih ederim. Bu bölümde tarzimi cokca kez belirttim "gercek" salvar giyerim, heybe denilen köylülerin kullandigi cantalardan takarim. Tirnaklarimi "moda"ya uymayacak sekilde fazlasiyla uzatirim. Insanlara, onlara benzemedigim icin tuhaf gelebilir ama ben seviyorum böyle olmayi.
Modern kiyafetlerden pek hoslanmam, moda diye begenmedigim bir seyi bana yakissa bile giymem. Önemli olan ilk önce begenmem sonra bana yakismasi.
$Ik olmam gerekiyorsa eger zarif ve insani asil gösteren kiyafetleri tercih ederim. Siyah basta olmak üzere koyu renkleri tercih ederim ve kesinlikle modayi katmam isin icine. Bir kiyafeti alirken "moda mi?" diye sormak yerine "bana yakisiti mi, zarif durdu mu?" diye sorarim kendi kendime. Ilk olarak begenmem sart tabi ki..
Sac renklerinde ise kesinlikle modaya karsiyim. Sirf moda diye bakir gibi herkese yakismayan bir rengi herkesin kullanmasi cok sacma. Hepimiz Hürrem olmak zorununda degiliz. Yakisana tam yakisan yakismayana ise hic yakismayayan riskli bir renk.
Sirf moda diye bir kiyafetten ya da sac renginden vazgecenlerden degilim tabi. Kisacasi takmam modayi, begeniyorsam ve yakisiyorsa uygularim. Hürrem rengi denilen rengi kullandim bir süre ve insanlar söyleyene kadar onun rengi oldugunun farkinda bile degildim (diziyi izlemiyorum). Ama moda oldugu icin degil degistirmem gerektigi icin degistirdim sac rengimi.

Benim icin moda hic önemli degil. Keske bir cok insan icin de bu kadar önemli olmasa, insanlar kisiliklerini kiyafetlerine yansitsa. Hatta bazen düsünüyorum keske kiyafetlerimizi eskiden oldugu gibi kendimiz tasarlayip diksek ya da diktirsek ne güzel olurdu. Herkes tarzini ve kisiligini yansitirdi kendi yaptigi kiyafetlerle. :KK16:

ne güzel anlatmışsın ağzına sağlık.. ayrıca evt ben de isterdim bu son söylediğini

ben kendine has olmayı seviyorum her şeyden önce

...

mesela bana her yerde platform görmekten fenalık geldi

isteyen giyer tabi ama ben kendi görüşümü söylüyorum

zarif ve güzel olsaydı bi tane ben de alırdım belki ama son derece kaba buluyorum ben mesela..nacizane fikrim:KK17::KK17:

kesinlikle öenmli değil :KK51:
hatta ben moda adı altında gösterilen, tanıtılan kıyafetlerden nefret ediyorum :KK51:
yani moda baz alınmalıysa ve "zevk"se, ben zevksizin önde gideniyim :KK1:
herkesin kendine has bi tarzı olduğuna inanıyorum, insanlar genelde karakterlerini giyimlerine yansıtır,
zaten karakteri ve giyimi uymuyosa, yani modaya uymak için kendiyle alakasız bişeyler giymişse, o kişinin üstünde eğreti durur kıyafetler..
ve en "şık" insan, içi neyse dışına da bunu yansıtabilen, kıyafetleriyle bunu tamamlayabilen insandır diye düşünüyorum :KK34:

moda sadece giyimde değil her şey için geçerli ve çok önemli.
modanın, popüler kültürün izin verdiği kadarıyla farklı olabilen veya modayı önemsemeyen biri olabiliyoruz. ben modayı takip etmem halimiz de modaya tamamen aykırı olamaz.:KK55:

Son düzenleme:
bi t-shirt bi kot bana yeter:KK31::KK31:

........

teyzemin kına ve düğünü için mağazaları dolaşırken,abiyelere bakarken ileri gideceğimize geri gitmekte olduğumuzu bi kez daha gördüm,zerafet ve güzellik açısından.öyle kaba şeyler var ki her yerinden taşlar güller sarkıyor

taşın da bi güzel olanı var..

bi sürü seçenek arasında klas olanlar öyle az ki

hele o herkesin ayağındaki aynı tip platformlar.elimde olsa hepsini yakardım .resmen göz zevkimi mahvettiler:KK47::KK47::KK53:

X