Sizce nasıl bir tavrım olmalı. Gönğl kırmak istemiyorum ama benim de yanımda olunmadı?

Deniznurrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2017
12
-2
28
Canım çok sıkkın arkadaşlar. Şöyle ki babam kanser hastası ve son evrede. Eşimle yeni evliyiz. Ben Ankara'da eşimin memleketinde yaşıyorum. Ben ise Mersinliyim. Maalesef ki ailemden uzağım babam bu durumdayken. Babam ben hayattayken gelinlikle seni görmek istiyorum dediği için evlilik durumunu hızlandırdık. Sade nikahla evlendik. Eltimleri, kaynımı, kayınbabamı br kayınvalidemi yemeğe davet ettim. Gittik getirdik onları neyse. İlk defa evimize geliyorlar. Bizde normalde bir çöp tanesi de olsa hediye götürülür. Hiçbir şey getirmemelerini geçtim. Çok ta önemli değil ama eltim ben babamdan dolayı psikolojimin altüst olduğu dönemde eşimle ayrılık yaşadık. Sonra toparladık evlendik ama çok zor günlerdi. Başka şehirde aile evine de dönemiyordum.Babamdan dolayı eşimin ailesi bir kez beni aramazken eltim durduk yere sen kötü bir insansın. Bir kez bile beni aramadın ben halamı kaybettim diye çemkirmeye başladı. Ben tabiki şaşırdım. Benim de yanımda olunmadı ve ben seni değil kaynımı aramıştım ve eşimle de o süreçte ayrıydık biliyorsun dedim. Olabilir ama araman gerekirdi dedi. Ben de cevap olarak sen kötü durumdaydın ben kaynımı arayıp yapabileceğim ne varsa buradayım dedim ama cenazeye gelemedim çünkü eşimle ayrıydık ne sıfatla gelecektim dedim. Ama aradım dedim. Kaynım da ağzını açıp aradı evet demedi. Çok kırıldım. Kayınvalidem de bana alttan al barışın dedi. Ben orda herkesin ortasında koca kadın hüngür hüngür ağladım. Başka odaya gittim kayınbabam yanıma geldi ama eltimle kaynım tenezzül etmedi bile. Evime ilk defa gelip şuan böyle yapması çok üzücü ki normalde kendi de beni bir kez olsun aramadı. Ben de burada tekim siz ailemsiniz ama kimse yanımda yok. Yalvardık yakardık gelmeniz için dedim.Şuan benim de babam hasta ama ben burdayım dedim. Ayrılık yaşadık hiç kimse dedi mi bu kız burda tek ne hisseder bişeye ihtiyacı var mı diye dedim. Sizce benim nasıl bir tavrım olmalı bundan sonra ne yapmalıyım? Onu arayıp güzelce konuşmalı mıyım?

X