Sizce nasıl davranmalıyım

Ne olursa olsun oğlunun yuvası ben zaten su anda ona nasıl davranmalıyım kısmını sormuştum
Oğlunun yuvasıyla ilgili oğluyla elbette konuşmuştur
Aramışlar suç olmuş boşanmaya kalkmışsınız aramamışlar yine suç
Hem bizim yuvamıza karıştılar diye boşanmaya kalk hem oğullarının yuvasına karışmadılar diye şikayet et
Öffff ne istediğinizi derdinizi biliyormusunuz acaba

Benim eşimin ailesiyle bir sorunum yok açıkçası. Senede birkaç gün gördüğüm dönem de oldu. Kayinvalidem ile beraber yaşadığım dönem de oldu.
Ama bunlar hep eşimle benim hatta daha çok benim kararım ile oldu. Kayinvalidem de sınır ihlali yapan biri değil. O yüzden eşimle bu konuda pek sorun yaşamadık.
Ama siz bu mevzular yüzünden ayrılığın eşiğinden dönmüşsünüz . Bu konuları halletmiş olup öyle barışmış olmanız gerekmez miyd

Kocanız yine anlatmaya devam etmeyecek mi?
Bu sürede deneyeceğim söz verdi bilmiyorum

Oğlunun yuvasıyla ilgili oğluyla elbette konuşmuştur
Aramışlar suç olmuş boşanmaya kalkmışsınız aramamışlar yine suç
Hem bizim yuvamıza karıştılar diye boşanmaya kalk hem oğullarının yuvasına karışmadılar diye şikayet et
Öffff ne istediğinizi derdinizi biliyormusunuz acaba
Bu nasıl bir üslup siz bana yorum yapmayın bir zahmet bilmeden etmeden !

Merhaba hanımlar daha öncede konu açmıştım.Ben boşanma sürecinden döndüm. Kısaca size şöyle anlatayım eşim ailesine bağımlıydı özellikle annesine her şeyi anlatıyordu bu süreçte yoruldum başka konularda oldu ayrilmak istemiştim. Bu boşanma sürecinde kayınvalide gorumce kisileri beni 1 kere bile aramadı. Sadece eşim o da artk sona gelirken benimle konuştu ve barıştık. Davamız ertlendi bu süreçte anlaşıyor muyuz diye bakacağım. Ben eşimle anlaşıyorum 3. kişiler yüzünden kavga çıkıyor sadece evimizde olanları ağzında tutamiyor annesine yetiştiriyor. Bu boşanma sürecindeki kavgamizda olanları benim sinir krizimi geçirdiğimi onun uzuerine yurumustum kendimi kaybetmistim onları anlatmış akrabalarina bile ayrilcaktik artk bitmişti anlattım diyor. Yani beni etrafa kotulemisler sinirli diye galiba. Herneyse benim size sorum şu ben eşimle barıştım ama o kayinvalide kisisiyle gorusmuyorum bir kere bile boşanmayin konuşalım diye aramamislardi ben nasıl davranmalıyım barıştıktan sonra hiç yüzyüze de gelmedik siz olsanız ne yapardınız bu durumda ?
Hiç bir şekilde muhattap olmayın. 2 kişi olarak kendi ailenize odaklanın. Madem ki affettiniz eşiniz de ayağını denk alsın.

• Beğen
Reactions: hyi
geçenlerde bir akrabam boşandı; kısa bir evlilikti. gelin hanım akrabam olan kadını arayıp sitem etmiş siz niye yuvamız yıkılmasın diye araya girmediniz aramadınız filan diye. akrabam dehşete kapılmış oğlum bile olsa karı kocanın arasına niye gireyim diyordu. ben de böyle düşünüyorum ve çok şaşırıyorum ailelerin araya girmesini isteyen özellikle de kadınlara. kocaman insansınız arayıp boşanma kızım demeleri çok çirkin değil mi ya

Hiçbir şey yapmam ben evlenmişim ben boşanıyorum niye millet bana yalvarsın yapma etme diye niye barıştırmaya çalışsın ne alaka
Merhaba hanımlar daha öncede konu açmıştım.Ben boşanma sürecinden döndüm. Kısaca size şöyle anlatayım eşim ailesine bağımlıydı özellikle annesine her şeyi anlatıyordu bu süreçte yoruldum başka konularda oldu ayrilmak istemiştim. Bu boşanma sürecinde kayınvalide gorumce kisileri beni 1 kere bile aramadı. Sadece eşim o da artk sona gelirken benimle konuştu ve barıştık. Davamız ertlendi bu süreçte anlaşıyor muyuz diye bakacağım. Ben eşimle anlaşıyorum 3. kişiler yüzünden kavga çıkıyor sadece evimizde olanları ağzında tutamiyor annesine yetiştiriyor. Bu boşanma sürecindeki kavgamizda olanları benim sinir krizimi geçirdiğimi onun uzuerine yurumustum kendimi kaybetmistim onları anlatmış akrabalarina bile ayrilcaktik artk bitmişti anlattım diyor. Yani beni etrafa kotulemisler sinirli diye galiba. Herneyse benim size sorum şu ben eşimle barıştım ama o kayinvalide kisisiyle gorusmuyorum bir kere bile boşanmayin konuşalım diye aramamislardi ben nasıl davranmalıyım barıştıktan sonra hiç yüzyüze de gelmedik siz olsanız ne yapardınız bu durumda ?

Öncelikle eşinizin herşeyi anlatma huyundan vazgeçmesini sağlayin. Ben olsam derdim ki kim bilir eşim onlara ne anlattı da beni aramıyorlar? Sizde böyle düşünün. Boşanmadan hemen önce gelip konuşmuş bu da normal değil. Çift terapisine gitmeyi deneyin. Çünkü eşiniz bu huyundan vazgeçmediği sürece siz kayınvalide kisisiyle istediğiniz kadar görüşmeyin o yine herşeyi bilecek.

• Beğen
geçenlerde bir akrabam boşandı; kısa bir evlilikti. gelin hanım akrabam olan kadını arayıp sitem etmiş siz niye yuvamız yıkılmasın diye araya girmediniz aramadınız filan diye. akrabam dehşete kapılmış oğlum bile olsa karı kocanın arasına niye gireyim diyordu. ben de böyle düşünüyorum ve çok şaşırıyorum ailelerin araya girmesini isteyen özellikle de kadınlara. kocaman insansınız arayıp boşanma kızım demeleri çok çirkin değil mi

Öncelikle eşinizin herşeyi anlatma huyundan vazgeçmesini sağlayin. Ben olsam derdim ki kim bilir eşim onlara ne anlattı da beni aramıyorlar? Sizde böyle düşünün. Boşanmadan hemen önce gelip konuşmuş bu da normal değil. Çift terapisine gitmeyi deneyin. Çünkü eşiniz bu huyundan vazgeçmediği sürece siz kayınvalide kisisiyle istediğiniz kadar görüşmeyin o yine herşeyi bilecek.
Doğru soyluyorsunuz 🙏🏻

Ben de şunu merak ettim. Bir çift boşanmaya kalktığında ailelerin araya girmemesi daha iyi değil mi? Neden kayinvalide geline boşanmanın desin ki? Evet iyi niyetli görünüyor aileler böyle yapmayın, etmeyin dediğinde. Ama sonuçta evliliğin içini bilen iki kişi. Bu kararı iki kişi verebilir. Dışardan kim ne dese boş.
Hem aileler herşeye karışıyor diye ayrılık kararı almışsınız hem de aramadı boşanmayın demedi diye kızıyorsunuz. Biraz saçma değil mi? Evlilik sürecinde de ayrılırken de kimse bir şeye karışmasın.
Amacı ayrılmak/boşanmak değilmiş ki ( öyle anlıyorum ). O yüzden aramadılar diye tavırlı/sinirli. Eş kişisi bir kez aramış, sihirli değnek değmiş misali hemen barışılmış.

Amacı ayrılmak/boşanmak değilmiş ki ( öyle anlıyorum ). O yüzden aramadılar diye tavırlı/sinirli. Eş kişisi bir kez aramış, sihirli değnek değmiş misali hemen barışılmış.
Dalga geçer gibi imalarınız hiç hos değil hanimefendi sihirle değnek falan sanki durumu siz yasamissiniz gibi yorumlamissiniz. Amacım boşanmak ya da değil bu mu sorulmuş !

Son düzenleme:
Sizin sorununuz esiniz mi kayinvalideniz mi yazdiklarinizdan sorun es gibi anlasiliyor cunku bu durumda esle baristiysaniz normal iliskinize devam edin kayinvalidenizle. Sorun kayinvalideyse sadece aramamasi sorun olmamali baska birseylerde mi var sadece aramadi bosanmayin demedi diye kizginsaniz kayinvalideniz dogru olani yapmis.

Sizin sorununuz esiniz mi kayinvalideniz mi yazdiklarinizdan sorun es gibi anlasiliyor cunku bu durumda esle baristiysaniz normal iliskinize devam edin kayinvalidenizle. Sorun kayinvalideyse sadece aramamasi sorun olmamali baska birseylerde mi var sadece aramadi bosanmayin demedi diye kizginsaniz kayinvalideniz dogru olani yapmis.
Hayır hayır kayınvalidem oğluyla ilgili sorun olunca hep ortadadır karışır çözme odaklidan ziyade o yüzden benim garibime gitti. Tabi ki sadece bunu yaşamadık başka şeyler de var.

Hayır hayır kayınvalidem oğluyla ilgili sorun olunca hep ortadadır karışır çözme odaklidan ziyade o yüzden benim garibime gitti. Tabi ki sadece bunu yaşamadık başka şeyler de var.
Baska seylerde varsa mesafeli davranin tamamen baglari koparacak seyler degilse tabi.

Normalde de aranızdaki problemlere karışmayan insanlarsa aslında olağan bir şey karışmamaları. Ama bence asıl sorun kocanız gibi. Mahremiyetinizi aile fertleriyle paylaşması çok rahatsız edici.

• Beğen
Eşinizin ailesi ile yakın mı oturuyorsunuz?
Eğer öyle ise uzaklaşmaktan başka şansınız yok.
Uzaktaysanız sakin sakin sinirleriniz alınmışcasına eşinize mahreminizi anlatmasının doğru olmadığını sizin artık bir aile olduğunuzu anlatın.
Hiç kolay olmayacak kolaylıklar diliyorum.

• Beğen
X