Sizce nasıl davranmam gerekiyor cok ikilemdeyim🫤

hersey36

Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2022
533
459
34
Kizlar konumu hatırlayanlar bilir kısaca özetleyebilirim. Şiddete ugradim eşim tarafından şikayetçi oldum. 3 ay cezaevinde kaldı ve sonra tahliye edildi. Çıkar çıkmaz Ilk zamanlar tehdit vs etti kotu sozler surekli baska numaralar ile rahatsz edilmeler devam etti boşanma davası açtım karşı cevap vermedi tanınan süre içinde. amacını çözemiyorum tabi. Bana işlediği suç nedeniyle meslegi zaten gitti ihraç edilecek 1 2 aya. Kızım daha küçük babasını çok seviyor aile araciligi ile kızımın psikolojisi için görüşmesine izin verdim ve kizim babaya inanılmaz bağımlı ve ayrı kalıp arada görme süresi nedeniyle baya psikolisi etkilendi babasını görünce hic ayrılmak istemiyor. Bende kızım mutlu olsun diye engelimi kaldırdım kızımla görüntülü konusmaya başladılar ama birden bu canavar adam kızımı bahane ederek eve eşya vs gönderiyor 5 ay sonra ihtiyaçları ufak tefek te olsa karşılamaya çalışıyor. Uzaklastirmasi oldugu halde eve gelip kızımı almaya başladı rahatsızlık vermediği sürece sorun olmadigini düşündüm ancak icime sinmeyen durum kızımı kullanıyor olduğunu düşünmem. sizce çocuğu görmesi için sınır çizmeli miyim. Bir de bu adam çocuk vs ilgili psikologa kızımı görmek istemiyorum vs yapmış hatta raporda psikolog baba için sağlıklı olmadigini çocugu görmek için talebi olmadigini vs yazmis. Bu yüzden amacını çözemiyorum bunu yapan adam çocuk için cevremde donuyor evden bir yere ciktigimizda ikide bir eve geçtiniz mi ne zaman geçiyorsunuz diye yazıyor cevap vermiyorum. çat kapı geliyor hala ortak evimizde kalıyorum kendisine ait ev bunu sorun etmiyor. siz olsaydınız nasıl davranırsıniz açık kapı bıraktığımı düşünmesini istemiyorum.

Size zarar vermek için yakınıza gelmeye, yakın durmaya çalışıyor olabilir mi?
Evet bunu düşündüm hatta cogu defa uyardım bu eve çevreme adım.atma diye açıklama yaptı sana bir zarar verme niyetim yok diye ama bu kadar kötü birinin bu iyi davranışı bana numara gibi geliyor kızım arada diye beklemedeyim de endişeliyim bir amacı olmasından

Kizlar konumu hatırlayanlar bilir kısaca özetleyebilirim. Şiddete ugradim eşim tarafından şikayetçi oldum. 3 ay cezaevinde kaldı ve sonra tahliye edildi. Çıkar çıkmaz Ilk zamanlar tehdit vs etti kotu sozler surekli baska numaralar ile rahatsz edilmeler devam etti boşanma davası açtım karşı cevap vermedi tanınan süre içinde. amacını çözemiyorum tabi. Bana işlediği suç nedeniyle meslegi zaten gitti ihraç edilecek 1 2 aya. Kızım daha küçük babasını çok seviyor aile araciligi ile kızımın psikolojisi için görüşmesine izin verdim ve kizim babaya inanılmaz bağımlı ve ayrı kalıp arada görme süresi nedeniyle baya psikolisi etkilendi babasını görünce hic ayrılmak istemiyor. Bende kızım mutlu olsun diye engelimi kaldırdım kızımla görüntülü konusmaya başladılar ama birden bu canavar adam kızımı bahane ederek eve eşya vs gönderiyor 5 ay sonra ihtiyaçları ufak tefek te olsa karşılamaya çalışıyor. Uzaklastirmasi oldugu halde eve gelip kızımı almaya başladı rahatsızlık vermediği sürece sorun olmadigini düşündüm ancak icime sinmeyen durum kızımı kullanıyor olduğunu düşünmem. sizce çocuğu görmesi için sınır çizmeli miyim. Bir de bu adam çocuk vs ilgili psikologa kızımı görmek istemiyorum vs yapmış hatta raporda psikolog baba için sağlıklı olmadigini çocugu görmek için talebi olmadigini vs yazmis. Bu yüzden amacını çözemiyorum bunu yapan adam çocuk için cevremde donuyor evden bir yere ciktigimizda ikide bir eve geçtiniz mi ne zaman geçiyorsunuz diye yazıyor cevap vermiyorum. çat kapı geliyor hala ortak evimizde kalıyorum kendisine ait ev bunu sorun etmiyor. siz olsaydınız nasıl davranırsıniz açık kapı bıraktığımı düşünmesini istemiyorum.

Bu yazdıklarını bence sakin bir kafayla otur sen oku birkaç kez. Seni, yani çocuğunun annesini darp eden, tehdit eden adam ki basit şeyler olmadığı için hapishanelere düşüp, mesleğinden ihraç edilen birisi, sen bunu çocukla bu kadar kolay görüştürüp, kapına kadar bu kadar rahatça gelip gitmesine izin mi veriyorsun?

Adam çocuğu görmek istemediğini söylemiş üstelik.

Şu el kadar çocuk babasını görmek istiyor, babasına düşkün saçmalıkların anca iyi babalar için geçerli olabilir. Kendi evinde, güvenli huzur içersinde yaşaması gereken evde, babası çocuğu düşünmeden anasını darp ediyor. İyi baba bunu yapmaz. Çocukları aman çocuk diye sanıyoruz ama evdeki huzursuzluğu mutlaka hissediyorlar.

Daha dikkatli daha temkinli davranman gerekirken, görüş günleri dışında çocuğu görüştürme. Üstelik normal ayrılıklarda bile böyle düzensiz görüşme olmamalı. Çocuğun ayrıldığınızı, yeni bir düzende olduğunu bilmesi gerek.

Uzaklaştırma aldırmış ama yasağı yine siz bozuyorsunuz ne demek çat kapı gelmek polisi arayacaksınız evladını seven annesini dövmez.Ana habere çıkmak istemiyorsanız polis eşliğinde çocuğu gösterin psikolog raporunu avukatiniz mahkemeye sunsun.Suze üç gelse bile kadın sığınmaya baş vurun işten atıldığı zaman size cehennemi yaşatması çok olası şu an bile kafada plan yapıyor olabilir

bu adamın şiddet kullandığını ben bile hatırlıyorum adam mesleğinden olmuş sizden nefret ediyor çok tehlikeli yakınınızda olması
Evet bende bu yüzden cevremde kızım için dolaşmasıni anlamlandirmaya iyi düşünmemeye çalışıyorum ki zaten böyle bu saatten sonra iki düşman olunmalı amacını çözemiyorum diye endişeliyim zaten ki mahkeme açtım buna karşılık psikologa tutulan raporda çocuğuyla gorusme talebim yok diyen adam cocugu ici etrafımda dolaşıyor şuan 5 ay sonra evini masraflarını düşünüyor. Evini boşaltmami istemiyor sadece bazen bak benden artık bosan herkes yoluna gitsin dediğim de benden birsey talep etme.maddi olarak bosanirim diyor ama açtığım boşanma davasına karşılık savunma dilekçesi de vermedi bisey vermek istemeyen adam savunma yapmaz mı?

Uzaklaştırma aldırmış ama yasağı yine siz bozuyorsunuz ne demek çat kapı gelmek polisi arayacaksınız evladını seven annesini dövmez.Ana habere çıkmak istemiyorsanız polis eşliğinde çocuğu gösterin psikolog raporunu avukatiniz mahkemeye sunsun.Suze üç gelse bile kadın sığınmaya baş vurun işten atıldığı zaman size cehennemi yaşatması çok olası şu an bile kafada plan yapıyor olabilir
Avukatım zaten raporu gösterdi psikolog mahkemeye sunmuş çekişmeli boşanma davası zaten anlamadığım çocuğu kullanıyor olabilir mi çünkü çocuğumun babasının arkasından ağlamasına surekli adını anmasına beni kapıya götürüp babasına götürmesi beni çok üzüyor. Çocuk ta etkileniyor bi görüp ortadan kaybolmasına hiç görusturmesem kötü bir anne olur muyum

Avukatım zaten raporu gösterdi psikolog mahkemeye sunmuş çekişmeli boşanma davası zaten anlamadığım çocuğu kullanıyor olabilir mi çünkü çocuğumun babasının arkasından ağlamasına surekli adını anmasına beni kapıya götürüp babasına götürmesi beni çok üzüyor. Çocuk ta etkileniyor bi görüp ortadan kaybolmasına hiç görusturmesem kötü bir anne olur muyum

Çocuğun, sen bu adamdan dayaklar yerken şiddet görürken neler hissediyordu hiç hatırlıyor musun? Evde hissettiği huzursuzluk, sesler, düzeninin bozulması bunların hepsini hissetti bu çocuk.

Çocuk bu, 40 yaşındaki yetişkin değil. Herhalde boşanma konusunu babasının ayrı yaşamasını anlayamaz üzülür ağlar mızmızlanır. Babası sonuçta tabiki anacak.

Senin psikolojin bana pek normal gelmedi. Sıkıntısız medeni şekilde boşananlar bile eski eşleriyle mesafeliler, böyle çat kapı gelmeye her an görüşmeye tamam demiyorlar. Bir düzen oturtmaya çalışıyorlar çocuk için. Aşırı garip tavırların var, çocuğa yazık edersin böyle.

Çocuğun, sen bu adamdan dayaklar yerken şiddet görürken neler hissediyordu hiç hatırlıyor musun? Evde hissettiği huzursuzluk, sesler, düzeninin bozulması bunların hepsini hissetti bu çocuk.

Çocuk bu, 40 yaşındaki yetişkin değil. Herhalde boşanma konusunu babasının ayrı yaşamasını anlayamaz üzülür ağlar mızmızlanır. Babası sonuçta tabiki anacak.

Senin psikolojin bana pek normal gelmedi. Sıkıntısız medeni şekilde boşananlar bile eski eşleriyle mesafeliler, böyle çat kapı gelmeye her an görüşmeye tamam demiyorlar. Bir düzen oturtmaya çalışıyorlar çocuk için. Aşırı garip tavırların var, çocuğa yazık edersin böyle.
Ben normal bir durum olmadığını belirtiyorum kızı için olduğuna inandığımdan izin veriyorum ama sonra çelişiyor hersey yanlış yapıyorum diye düşünüyorum benim ki tamamen iyi niyet hani farklı bir yaklaşımı olsa direk zaten her türlü mudahale ederim zaten sürekli kapıda değil yeğeniyle kuzeniyle vs gönderiyor evin ihtiyacını yada çocuğu aldırıyor surekli olmasına zaten izin vermem.

Tabi ki çocuğu kullanıyor,sizi sizden iyi tanıyor ona göre tavır alıyor.Siz tam onun istediği gibi ikilemde kalıp acaba demeye başlamışsınız bile.

Pis herif ne güzel kızı düşkün babaya iyi biri olup eşine ailesine sahip çıksaydı da yavrum ailesiyle büyüseydi.. ne biçim adamlar ya
Kızınıza üzüldüm :KK43: baba travması zor benim babam da şerefsizin tekiydi ama boşandıklarında çok üzülmüştüm baba acısı yaşamıştım resmen alışmışım hep aynı evde olmaya ister istemez olan çocuklara oluyor adam olsalar da sahip çıksalar yuvalarına

Pis herif ne güzel kızı düşkün babaya iyi biri olup eşine ailesine sahip çıksaydı da yavrum ailesiyle büyüseydi.. ne biçim adamlar ya
Kızınıza üzüldüm :KK43: baba travması zor benim babam da şerefsizin tekiydi ama boşandıklarında çok üzülmüştüm baba acısı yaşamıştım resmen alışmışım hep aynı evde olmaya ister istemez olan çocuklara oluyor adam olsalar da sahip çıksalar yuvalarına
Tek üzüldüğüm kızımın baba özlemi arkasından ağlaması bu boşlukta 2 yaşında bile olsa çok atıyor içine cildinde vitiligo gibi lekeler çıkmaya başladı üzülmesine bağladım bunu doktora götüreceğim inşallah geçici birseydir sonuç adam değil bu adam olsa kızını bu kadar sevmiş olsa annesine bu kadar kötü davranmazdi hiç pişman da olmadı ki sonuçları için beni suçluyor hala

Tek üzüldüğüm kızımın baba özlemi arkasından ağlaması bu boşlukta 2 yaşında bile olsa çok atıyor içine cildinde vitiligo gibi lekeler çıkmaya başladı üzülmesine bağladım bunu doktora götüreceğim inşallah geçici birseydir sonuç adam değil bu adam olsa kızını bu kadar sevmiş olsa annesine bu kadar kötü davranmazdi hiç pişman da olmadı ki sonuçları için beni suçluyor hala
Kızınızın ağlamasına sakın kanmayın şuan zaten yasağı çiğnemeniz bile çok büyük bir hata. Ya cinnet anında cocugunuza zarar verirse ? Sizi cezalandirmak icin vursa dövse kaçirsa cocugu? Ya size bir şey yapsa o zaman ne olacak ? Bunlari gercekten dusunmuyo musunuz. Adamin derdi baba olmak olsa sizi döver miydi. Yani bu risk alinacak bir sey bile değil devlet size uzaklastirma veriyor siz evin ihtiyacini aliyor diyosunuz e ne yapacak polis size daha. Haberlerde goruyoruz cocugunu esini katleden adamlari Allah korusun biran once önlemleri alin ortak evinizden de çikin

Gerçekten 3 ayda bırakmışlar. O kadar dayağın bedeli bu yani. Eve yaklastırmayın hayatınıza burnunu sokuyor ama çocuk var zor yaa. Belli sınırlar cizilmeli ama arsız adam zira

Attığı mesaj ile şikayetçi olun tekrardan.

Bu sebepten hapse girmiş üstüne bir de meslekten ihraç ediliyorsa size aşırı derecede kinlenmiştir. Kesinlikle güvenmeyin derim. Ki zaten kızına da gösterdiği kadar düşkün değil belli ki. Rol yapıyor olabilir.

Hatırladım adam sizi öyle bir dövmüş ki bu devirde bile cezasız kalanlara rağmen hem hapse atıldı hem mesleğinden oldu.o günleri hatırlayın ailesinin üzerinize ne kadar geldiğini adamın çocuğu bile istemesini şimdi zayıf noktanızı bulmuş.Evi kiraya verip başka şehre gidemiyor musunuz?
Adamın silah kullanma ruhsatı hala vardır üstelik korkutmak gibi olmasın ama gözünüzü açın unutmayın mesafe koyun mahkeme için numara yapıyordur

X