Sizce nasıl yaklaşalım

bitavsiye

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2021
3
0
44
Merhaba, açıklamalarım ile ilgili yorumunuzu bekliyorum.
3 Yaş 4 Aylık ikiz çocuklarımız var. Özellikle kızım son iki aydır biraz farklı davranıyordu. Özellikle 2 ay öncesinde seslendiğimizde kızımın bize bakmadığını fark ettik, neyseki bi durum birkaç gün sürdü, sadece bu değil 2 ay öncesine kadar su isteyen, tuvaletini söyleyen kız bunları da söylememeye başladı. Kısmen de olsa ikisinde de tekrar var. Onun dışında yaklaşak 1,5 yıldır dışarı çıkamadık pandemiden dolayı, son 1-2 aydır parka gitmeye başladık ve kızım arkadaş ortamına girmeye korkuyor, belli bir yere kadar gidiyor sonra dönüp bana bakıyor, ben olmadan arkadaş ortamına girmek istemiyor. Evde kardeşi ve bizimle sürekli oynuyor. Bu durumda biri profesör iki psikiyatriste götürdük, gözlemlediler, çektiğimiz videoları izlediler. Kaygı, korku, gerileme ve dikkat eksikliği olduğunu kreş ve sosyal ortamlara katılımı tavsiye ettiler. 2 haftadır kreşe gidiyorlar, arkadaş grubu ile kısa sürede oyun oynamaya başladı kızım, konuşması iyi, bizimle iletişimi de 2 ay öncesine döndü. Peki ne sorununuz var diye sorarsanız, özellikle geceleri kızıp öfkeleniyor, adeta bahane arıyor ağlamak için. Ayrıca arkadaş ortamına girdiğinde arada beni gözlemliyor ordamıyım diye. Bana çok bağlanmış daha 2 ay öncesine kadar benimle yatıyordu doktorun tavsiyesi ile ayırdım. Kızım ayrıca çok sembolik oyun oynuyor, kreş sonrası biraz hayali oyunları da azaldı.

TV, telefon psikiyatristler tarafından yasaklandı, kreşe gidiyorlar, sizce başka ne yapabiliriz...

Anne bağımlılığı sanırım arkadaşları ile rahat oyun oynamasını kısıtlıyor, bu konu ve ağlama krizlerini nasıl aşabiliriz, bu süreçleri yaşamış arkadaşlar ne düşünüyor...

X