Sizce ne kadar sonra

Emiinemmm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2023
36
7
33
Arkadaşlar 2 hafta önce düşük yaptım normal bir şekilde kürtaj olmadan
Sizlere sorum ne kadar sonra gebelik olur ve gebe kalmadan folic asit kullanmalı mıyım cevaplar için şimdiden teşekkürler

Geçmiş olsun öncelikle. Evet folik asit kullanabilirsiniz gebelikten önce bağlanmasını istiyor genelde zaten doktorlar. Düşükten ya da kürtajdan sonra doktorlar 3 ay beklenmesini öneriyor vücudun ve hormonların kendini toplayıp sağlıklı bir hale kavuşması için

Sizlere sorum ne kadar sonra gebelik olur ve gebe kalmadan folic asit kullanmalı mıyım cevaplar için şimdiden teşekkürler
18 Ağustostaaa düşük yaptım 18 Eylül'de adet oldum fazla olmasa da folik asit kullanmadim kişiden kişiye değişir ilk adetimden hemen sonra hamile kaldım 12 haftaligim şuan adet sornasi benden sana tavsiye adetin biter bitmez 2 günde bir diğer adete kadar ilişki yap

Geçmiş olsun öncelikle. Evet folik asit kullanabilirsiniz gebelikten önce bağlanmasını istiyor genelde zaten doktorlar. Düşükten ya da kürtajdan sonra doktorlar 3 ay beklenmesini öneriyor vücudun ve hormonların kendini toplayıp sağlıklı bir hale kavuşması için
Kürtaj olmamış kürtaj olsa beklemesi gerekiyor ama kürtajsiz düşük yapmış o yüzden beklemesine gerek yok ben Ağustosda düşük yaptım Eylül'de adet oldum hemen 2 günde bir değerlendirdim şuan 12 haftalık hamileyim

Kürtaj olmamış kürtaj olsa beklemesi gerekiyor ama kürtajsiz düşük yapmış o yüzden beklemesine gerek yok ben Ağustosda düşük yaptım Eylül'de adet oldum hemen 2 günde bir değerlendirdim şuan 12 haftalık hamileyim
Bu kendi tercihine bağlı zaten kalınamaz değil tabiki kalınabiliyor sadece düşükte olsa benim doktorum 3 ay beklemeyi önermişti. Sağlıkla kucağınıza alın bende şuan 6 haftalık hamileyim ☺️

İlk soruyu bilmiyorum ama folik kullanmalısınız

Bu kendi tercihine bağlı zaten kalınamaz değil tabiki kalınabiliyor sadece düşükte olsa benim doktorum 3 ay beklemeyi önermişti. Sağlıkla kucağınıza alın bende şuan 6 haftalık hamileyim ☺️
Teşekkürler sizde sağlıklı bir şekilde kucağınıza almayı nasip etsin

Geçmiş olsun öncelikle. Evet folik asit kullanabilirsiniz gebelikten önce bağlanmasını istiyor genelde zaten doktorlar. Düşükten ya da kürtajdan sonra doktorlar 3 ay beklenmesini öneriyor vücudun ve hormonların kendini toplayıp sağlıklı bir hale

Kürtaj olmamış kürtaj olsa beklemesi gerekiyor ama kürtajsiz düşük yapmış o yüzden beklemesine gerek yok ben Ağustosda düşük yaptım Eylül'de adet oldum hemen 2 günde bir değerlendirdim şuan 12 haftalık h

Geçmiş olsun öncelikle. Evet folik asit kullanabilirsiniz gebelikten önce bağlanmasını istiyor genelde zaten doktorlar. Düşükten ya da kürtajdan sonra doktorlar 3 ay beklenmesini öneriyor vücudun ve hormonların kendini toplayıp sağlıklı bir hale

18 Ağustostaaa düşük yaptım 18 Eylül'de adet oldum fazla olmasa da folik asit kullanmadim kişiden kişiye değişir ilk adetimden hemen sonra hamile kaldım 12 haftaligim şuan adet sornasi benden sana tavsiye adetin biter bitmez 2 günde bir diğer adete kadar ilişki yap
Kürtaj olmadım çünkü yaşadığım ülke de yasak
10+3 günlüktüm hiç bir şeyim yoktu ağrım bile yoktu hafif kahverengi lekem olmuştu ve gecesine düşük yaptım o anları unutamıyorum zor bir düşük gerçekleştirdim
Ama yine de bir bebeğim olmasını çok istiyorum hayırlısıyla inşaAllah
Sizin adınıza çok sevindim inşaAllah kucağınıza almayı nasip eder RABBİM sağlıklı bir şekilde 🧿🤲🏻

Kürtaj olmadım çünkü yaşadığım ülke de yasak
10+3 günlüktüm hiç bir şeyim yoktu ağrım bile yoktu hafif kahverengi lekem olmuştu ve gecesine düşük yaptım o anları unutamıyorum zor bir düşük gerçekleştirdim
Ama yine de bir bebeğim olmasını çok istiyorum hayırlısıyla inşaAllah
Sizin adınıza çok sevindim inşaAllah kucağınıza almayı nasip eder RABBİM sağlıklı bir şekilde 🧿🤲🏻
Çok üzüldüm Allah tez zamanda tekrar nasip etsin inşallah🙏🏻 sonrasında kontrole gittiniz mi Allah korusun parça vs bir şey kalmış olmasın kontrol ettirin lütfen. Hayırlısı ile tekrardan olur üzülmeyin 🙏🏻🥰

Çok üzüldüm Allah tez zamanda tekrar nasip etsin inşallah🙏🏻 sonrasında kontrole gittiniz mi Allah korusun parça vs bir şey kalmış olmasın kontrol ettirin lütfen. Hayırlısı ile tekrardan olur üzülmeyin
Amin inşaAllah hayırlısıyla 💙
Evet gittim 1 hafta sonra bir şey olmadığını söyledi ama arada küçük küçük parçalar geliyor
Regl birlikte tamamen temizleneceğini söyledi
Bir sorun olsaydı hap veririrlerdi temizlenmesi için çok şükür ki öyle bir durum yok

Benim de ilk hamileliğimdi ve sanırım kürtaj olmam gerekecek düşükler tekrarlar diye çok korkuyorum sizin de tek düşük mü oldu genetik testleri vs yaptırdınız mı. Bu çok ğzücü bir durummuş rabbim kimseye yaşatmasın siz de inşallah sağlıkla yavrunuza kavuşursunuz

Ben 4 ay sonra yine kalmıştım ams bazısı hemen kalıyor

Kürtaj olalı bugün 40 gün olmak üzere artık, 32. Gün adet oldum ve olduğum adet bildiğin zift siyah kahverengi öyle tuhaf bir adet, 6 gündür aralıksız oluyorum desem yeridir, ped ler doluyor taşıyor resmen vücudumda kan kalmadı. Normalde düzenli 4 gün adet gören biriyim. Bence en azından bir adet bekleyin vucüdunuz temizlensin. Folik asit ve omega kullanmayı hiç bırakmadım

Benim de ilk hamileliğimdi ve sanırım kürtaj olmam gerekecek düşükler tekrarlar diye çok korkuyorum sizin de tek düşük mü oldu genetik testleri vs yaptırdınız mı. Bu çok ğzücü bir durummuş rabbim kimseye yaşatmasın siz de inşallah sağlıkla yavrunuza kavuşursunuz
İlk düşük

X