Sizce ne yapmalıyım? kayınvalidem ameliyatlı yatıyor - yemek - stres

Tekbirkul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2020
101
89
Kızlar kayınvalidem ameliyatlı yatıyor.
Bugün ben kalicam yanlarinda temizlik yemek vs falan. Sorun şu ki her gün görümcem çalıştığı için ya akşam yemeği yerler ya da gelmezlerse bile kavanoz kavanoz kayınvalidem yemeklerini evlerine gönderir. Neyse şimdi ben kalicam yüzde doksan bana yaptığın yemekten çok yapta ablanlarda gelir yemeğe, ya da onlara da koyarız diyecek... Demeden hem stresine girdim hem de bu konuda ne yapmam daha uygun sizce eline yapışmaz biraz fazla mi pişir dersiniz. Ya da sen sadece kayınvaliden de sorumlusun o topa girme mi dersiniz. Ve 1 yaşında çocuğumda var..

eline yapışmaz biraz fazla mi pişir
Yani sayıyla taneyle mi yapılıyor sizde yemekler? Evet görümceden sorumlu değilsiniz ama ailenin üyesisiniz. Komşu hastalansa ameliyat olsa yemek yapıp gönderiyoruz. Görümce çalışmasaydı gelip annesine kendi bakardı ama çalışıyormuş. Kaburga dolması yapmıyorsunuz, alt tarafı tencere yemeği pilav salata. Evde yaptığınız yemeği iki ölçü yapıverin.
Ben eş ailesine her zaman mesafeli olunması gerektiğini düşünürüm ve öyle davranırım. Ama ameliyat olmuş biri varsa da elimden ne gelirse yaparım. Kimse demeden kendiliğinizden yapın, görümceden haz etmiyorsanız da geçmiş olsuna gelen olur o yüzden fazla yaptım dersiniz.

Ne zaman bu kadar bencil, bu kadar fesat olduk biz ya? Mesajlar çok acayip.

Siz bir iki ölçü fazla yapın bir şey olmaz. Zaten yemek yapacaksınız ne zaman ne enerji kaybına sebep olmaz yaptığınız yemeği fazla yapmak. Ve dediğiniz gibi elinize yapışmaz.

Ben hastayım bu ara. Çalışıyorum da. Dün görümcem hasta olduğumu öğrendi. Kendi de çalışıyor bu arada. Bir tencere tavuk suyuna çorba yapıp göndermiş akşam. Öyle hora geçti, öyle iyi geldi ki anlatamam. Biz böyle bir milletik eskiden. Hasta olana, çalışana, muhtaç olana el uzatırdık. Neyse ki benim çevremde eş ailesi olsun, komşu olsun, arkadaş olsun hala iyi insanlar varmış dedim şu konuyu ve mesajları okuyunca.

Ben olsam yapardım şahsen ne olacak ki. Ona özel yemek yapmayacaksınız sonuçta. Alt tarafı ölçü artacak zamanından çalacak ya da ekstra güç gerektirecek bir durum da yok. Calisiyormus yani kadın. Tabi ki onun yemeğinden mesul degilsiniz ama şahsen yabancı bile olsa iki ölçü fazla yapmanın lafını yapmazdim😅

Temizliği çok abartmadan çocuğunuzdan çalmadan 2 tencere yemeği ocağa koyduğunuz zaman 1 ölçü fazla yapmanız size ağır gelmez.
Şimdiden kendinizi strese sokmayın.
Ölümlü dünya yarın başımıza ne gelir bilemeyiz,bugün yaptığımız herşey karşımıza çıkacak
Kesinlikle en doğru yorum. Ben de eş ailesini sevmem ama bazı durumlar hastalık vs gibi insanlıkla ilgili sevgiyle değil

Bugün ben kalicam yanlarinda temizlik yemek vs falan. Sorun şu ki her gün görümcem çalıştığı için ya akşam yemeği yerler ya da gelmezlerse bile kavanoz kavanoz kayınvalidem yemeklerini evlerine gönderir. Neyse şimdi ben kalicam yüzde doksan bana yaptığın yemekten çok yapta ablanlarda gelir yemeğe, ya da onlara da koyarız diyecek... Demeden hem stresine girdim hem de bu konuda ne yapmam daha uygun sizce eline yapışmaz biraz fazla mi pişir dersiniz. Ya da sen sadece kayınvaliden de sorumlusun o topa girme mi dersiniz. Ve 1 yaşında çocuğumda var..
Şaka yapıyorsunuz heralde. Böyle bi sorunun aklınıza gelip buraya yazmanız bile ilginç. Yemek yapacaksınız zaten, görümcenizin bundan götürmesinin ne zararı olabilir? 2 kap fazla yapmamak ile 1 yaş çocuğunuzun olması ne alaka?

Görümceniz azcık totosunu sıkıp yemek yapsın derim.
Bende çalışıyorum ama sırtımı kimseye dayamadım yani... Çalışıyorsam kendime çalışıyorum. Hadi anneden yemek almak neyse de gelinden yemekte alınmaz yani...

Yani görümcenizin size ne kadar iyiliği dokundu veya sizin yapmak içinizden geliyor mu bunu düşünmek lazım.Ben olsam yapmazdım,zaruri durumu olan kaynana görümce değil.Çalışıyorlarmışta,pekala dışarıdan söyleyerek veya bi makarna bir çorbayla idare ederek bu zamanı geçirebilirler.Annesi Allah korusun ölse ne yapacak bu kadın ? bu kadar annesine bel bağlamasaymış her gün yemek karşılamakta ne bileyim...garip geldi.Ayrıca sizin küçük çocuğunuz var ve dıdısının dısısıyla uğraşmak zorunda değilsiniz o eve kaynanaya bakmaya gidiyorsunuz yani.

Konuyu ben mi yanlış anladım diye baktım, yok doğru anlamışım. Hastalanan görümce değil ki, öyle olsa her türlü desteği verin derim. Hastalanan görümcenin annesi, siz gidip bakacaksınız, gelip yardım edecek ve yemekleri birlikte yiyecekseniz ne ala. Diğer türlü hasta evinden kavanozla yemek götürecek diye hiç de fazla ölçü yemek yapamam ben. Kötüyüm demek ki.
Kayınvalidem ameliyat olduğunda evden üç gün yerler diye hesap ederek yemek yapıp götürdüm, ben de çalışıyorum. Biz ordayken kaynım ve ailesi işten ölmüş gibi aç gelerek hazırladığım tüm yemeği yiyip gittiler. 4 tencere yemekten kayınvalideme sadece bir öğünlük daha çorba kalmıştı ve ben çok sinir olmuştum. Kalbim fesat herhalde.
* Kaynım ve oğlu haşlanmış bir bütün tavuğu yemişti arkadaşlar inanın abartmıyorum asddfgdggds

X