Sizce ne yapmalıyım? kayınvalidem ameliyatlı yatıyor - yemek - stres

Tamam da yapmak zorunda değil fazla ölçü demek fazla zahmet demek.Kadın sanki buna mecburmuş gibi yazmışsınız ne münasebet,kaynana hasta da görümcenin de eli ayağı hasta değil ya versin parasını dışarıdan söylesin.İnsanda biraz utanma olsa zaten hasta annesine yemek hazırlayan gelinden yemek beklemez.Yaparsa yapar yapmazsa yapmaz kimsenin kimseye iyilik borcu yok.
Valla ben bu kadar iyilik yapmaya korkmuyorum hanfendi. Hani karma mı dersin ilahi adalet mi dersiniz. Hayatı bu kadar bencil yaşamamak lazım. Yapmak zorunda mı tabiki değil. Hayatı hep öylemi geçmeli. İyilik yapmak zorunda değilim, ahlaklı olmak zorunda değilim, sadık olmak zorunda değilim vs vs. Umarım sizde böyle insanlara denk gelirsiniz

En basitinden bi sebze yemeği yanına makarna ya da pilav bitti gitti.Her gün yapmıyor musunuz zaten?Hadi bunu geçtim öyle bişey de dememiş kayınvalideniz.Asıl konunun görümcenizin kayınvalidenize bakmayıp sizin bakmış olmanız olmasın?Gıcıklanmışsınız zannımca görümceye

Hastanın evindeki yemeği de ölmüş gibi yemezsin ama ya bu kadar düşüncesizliği kabul edemiyorum ben 🥸
ay iğrençler ya
kıtlıktan çıkmış ayılar gibi saldırmışlar
gün içinde hiç mi bişey yememişler yani
ayıp denen bişey var 4 tencere yemekten sadece 1 tabaklık çorba nasıl kalabilir geriye
tiksiniyorum böyle insanlardan :KK70:

Görümce ve kv ile ara kötü değilse geçmişte affedilmeyen yaralar yoksa yapmada sakınca göremedim. Olsa heralde bakmaya gitmezdi. İşte sömürü olayı var mı yok mu anlaşılmıyor 😅 yoksa yapılabilir, dışardan söylenir bir şey illa yapılır. Ama detay eksik olunca kafa karışıyor A almanyalibirgelin

Yapılır yapilmasinada yani anlamadığım kocaman kadın annesi olmasa aç mı kalacak ? Kendi karinlarini doyuramiyorlar mı?evde küçük bebek varken bişeylere yetişmek çok zor oluyor.kendinizi zorlamayın bence bazi arkadaşlar yazmış bı ölçü fazla yapılır diye yapılabilir ama siz şu an kayinvalideden sorumlusunuz gorumceden değil onlarda bı zahmet başlarının çaresine baksınlar
bi kocası götürmediği sürece bir yerden bir yere gidemeyen kadınları
bir de anası danası yemek yapmadığı sürece karnını doyuramayan insanları anlamadım, anlayamayacağım galiba :KK53:

Valla ben bu kadar iyilik yapmaya korkmuyorum hanfendi. Hani karma mı dersin ilahi adalet mi dersiniz. Hayatı bu kadar bencil yaşamamak lazım. Yapmak zorunda mı tabiki değil. Hayatı hep öylemi geçmeli. İyilik yapmak zorunda değilim, ahlaklı olmak zorunda değilim, sadık olmak zorunda değilim vs vs. Umarım sizde böyle insanlara denk gelirsiniz
İyilik yapmaya korkmak değil keyfimin kahyası görümceye özel kavanozda yemek pişirmek istemiyor olabilir kmseye de bunun için hesap verecek değilim.Evet kendim gibi ölçülü nerde ne yapacağını bilen insanlarla birlikteyim siz o grupta olamazsınız.Yaptığınız çok yanlış bir kere ortada zaruri olmayan bir durum var ve siz sanki anasını babasını sokağa atmış gibi konuşuyorsunuz.İyilik yapanların çok mu kıymeti biliniyor sanki hayır .İstemezsem yapmam kimse de ağzını açamaz ,yamulturum o ağzı.Ki bu şekilde sanki yapmak zorunda gibi konuşan insan olursa yapacağım varsa da yapmam.Çlışan insanmış benden çok parası vardır söylesin dışarıdan,sanki tek çalışan insan o .Herkes işten gelince yemeğini yapıyo kimse ameliyat olmuş annesinden yemek beklemiyor asıl siz ve sizin gibiler bencil.

ay iğrençler ya
ayıp denen bişey var 4 tencere yemekten sadece 1 tabaklık çorba nasıl kalabilir geriye
Bedava yemek baldan tatlıdır bebişim niye kaçırsın adamlar 4 yemek tencereyi 😆😆Şaka bi yana ben olsam arayıp yarın 4 yemek tencere de siz getirin ben 3 günlük yapmıştım kv derdim

ay iğrençler ya
Yemin ediyorum aynı bu şekilde oldu. İşin daha da fenası sonra bir daha uğramamışlar bile. Hani ben de sanıyorum ki ertesi gün de onlar getirir bir şeyler, o kadar da değil. Yok o kadarmış. 15 gün sonra kadın iyileşince tekrar yemeğe gelmişler 🤣🤣🤣

Eğer görümcemin bana yaklaşımı iyiyse , çıkarcı değilse ben olsam yaparım.

Bir şekilde o yemek pişecek zaten

Ama izleyeceğim yol şu olurdu.

Yemek yaptım siz de buyrun ancak salatayı veya sofra kurma işini yetiştiremedim , çocuk durmadı v.s. gibi şeyler söyleyerek onu da işin içine eklerdim.

Hususu kavanozlamam yemekleri kaldı ki beklemez her halde görümce böyle bir şey ayıp etmiş olur.

Zaten her akşam annesine uğrayacak anladığım kadarıyla

Geçmiş olsun bu arada

Allah gecinden versin annesine bir şey olsa aç mı gezecekler o da ayrı bir konu.

Burada konu iki ölçek fazla yemek yapmak değil. Ben gidip yemek temizlik yapıcam ama diğer taraf düzeninden ödün vermeyecek düşüncesi var.
Haklı.
Görümce bir zahmet yemeğini bir gece önceden fazla yapsın hatta “iki ölçek fazladan yapsın” ertesi gün de annesine getirsin.
Herkes bir işin ucundan tutsun.
Bazıları çok ayıp hasta insana yardım edilir yazmış da hasta olan görümce değil.
Kendi annesinin premses tutumuna bir süre ara verilecek diye kötü kalpli olmuyor kimse.

Burada konu iki ölçek fazla yemek yapmak değil. Ben gidip yemek temizlik yapıcam ama diğer taraf düzeninden ödün vermeyecek düşüncesi var.
Haklı.
Görümce bir zahmet yemeğini bir gece önceden fazla yapsın hatta “iki ölçek fazladan yapsın” ertesi gün de annesine getirsin.
Bazıları çok ayıp hasta insana yardım edilir yazmış da hasta olan görümce değil.
Kendi annesinin premses tutumuna bir süre ara verilecek diye kötü kalpli olmuyor kimse.
Ay evet ya bencil falan ilan etmişler bide görümceye özel aşçılık yapılmıyo diye.Hasta annesine küçük bebeğiyle her işe koşmak için gelen gelinden yemek bekleyen görümce bencil değil zaten.İnsanımız acayip ya

İyilik yapmaya korkmak değil keyfimin kahyası görümceye özel kavanozda yemek pişirmek istemiyor olabilir kmseye de bunun için hesap verecek değilim.Evet kendim gibi ölçülü nerde ne yapacağını bilen insanlarla birlikteyim siz o grupta olamazsınız.Yaptığınız çok yanlış bir kere ortada zaruri olmayan bir durum var ve siz sanki anasını babasını sokağa atmış gibi konuşuyorsunuz.İyilik yapanların çok mu kıymeti biliniyor sanki hayır .İstemezsem yapmam kimse de ağzını açamaz ,yamulturum o ağzı.Ki bu şekilde sanki yapmak zorunda gibi konuşan insan olursa yapacağım varsa da yapmam.Çlışan insanmış benden çok parası vardır söylesin dışarıdan,sanki tek çalışan insan o .Herkes işten gelince yemeğini yapıyo kimse ameliyat olmuş annesinden yemek beklemiyor asıl siz ve sizin gibiler bencil.
Kavanozda mı pişirsin ayrıca ona mı hazırlasın yazmışım bir oku bakayım. Siz yamultmaya devam edin bir gün sizinki de yamulmasın dikkatli olun

Ay evet ya bencil falan ilan etmişler bide görümceye özel aşçılık yapılmıyo diye.Hasta annesine küçük bebeğiyle her işe koşmak için gelen gelinden yemek bekleyen görümce bencil değil zaten.İnsanımız acayip ya
Yalnız orta da böyle bişey isteyen yok kimse kimseden bişey istememiş. konu sahibi düşünüp düşünüp kafasında kurmuş bi de strese girmiş.Konu sahibi ayrı tuhaf burada görümceye sektirenler ayrı tuhaf

Haklı.
Tamamen bunu yazmaya gelmistim. Gorumcenin gelip KENDİ annesi ile ilgilenmesi gerekir, calistigi icin ilgilenemiyorsa da yemek beklemez zaten. Beklemesi konu sahibine ayip bence. Burda konu iyilik kotuluk degil, kendini kullandirmak. Gorumce yapamiyorsa da 2-3 gun disardan yesin

Kavanozda mı pişirsin ayrıca ona mı hazırlasın yazmışım bir oku bakayım. Siz yamultmaya devam edin bir gün sizinki de yamulmasın dikkatli olun
Konu sahibi yaptığı yemeği kavanoza koyup hazırlamaktan bahsetmiş evet özel kavanoza koymuş onun için hazırlamış oluyor.Benimki yamulmaz merak etmeyin sizin gibilere bir şey olmuyorsa bana hiç olmaz.Kimse kimseye iyilik yapmak zorunda değil kafa yapınız çok komik.İstemezsem yapmam yani kime ne Allah Allah bunun derdi kimseye kalmadı.Bu kadar iyilik meraklısıysanız sabah akşam tüm sülalenize yemek yapın da laflarınız işe yarasın ahahaha

İyilik adı altında dramatize etmeye gerek yok. Görümceye yemek yapmak iyilik değil zaten.
Kadın iyiliğini kayınvalidesine temizlik yemek yaparak yapacak zaten.
Görümce ne yapacak bu arada?
Ha pardon o çalışıyor. Yemek bekler, iyilik bekler doğru. Çünkü çalışan bütün kadınlar yemek yapamadığı gibi iyilikten de muaftır. Bak çalışmayanlara, bütün iyilikler onlardan beklenir.

Olay eline yapışmak mi gerçekten ya? Elimize yapismiyorsa bir kazan yapıp tüm mahalleye dağıtalım o zaman. Genç, sağlıklı ve annesiyle ilgilenmeyen görümceye neden yemek yapayım? Biri hastaysa insan biraz kendi zevkinden fedakarlık eder ama kendi annesi hasta olduğu halde hasta evinden yengenin hastaya yaptığı hazır yemeğe konmak çok absürt geldi bana. Siz kvye yapın yeter, kızı oğlu da akşam iş çıkışı gelip çayı meyvesiyle ilgilensin hazır yemeğe gelmek yerine.

İyilik adı altında dramatize etmeye gerek yok. Görümceye yemek yapmak iyilik değil zaten.
Kadın iyiliğini kayınvalidesine temizlik yemek yaparak yapacak zaten.
Görümce ne yapacak bu arada?
Ha pardon o çalışıyor. Yemek bekler, iyilik bekler doğru. Çünkü çalışan bütün kadınlar yemek yapamadığı gibi iyilikten de muaftır. Bak çalışmayanlara, bütün iyilikler onlardan beklenir.
Evet görümce prenses ya iki kap yemeği pişiremiyor ,ayrıca banane ya kimsenin aç karnının zahmetine düşecek değilim iyilik diye dramatize ediyorlar dediğiniz gibi çok iyilerse aşevi kursunlar da cennete gitsinler.

Kızlar kayınvalidem ameliyatlı yatıyor.
Bugün ben kalicam yanlarinda temizlik yemek vs falan. Sorun şu ki her gün görümcem çalıştığı için ya akşam yemeği yerler ya da gelmezlerse bile kavanoz kavanoz kayınvalidem yemeklerini evlerine gönderir. Neyse şimdi ben kalicam yüzde doksan bana yaptığın yemekten çok yapta ablanlarda gelir yemeğe, ya da onlara da koyarız diyecek... Demeden hem stresine girdim hem de bu konuda ne yapmam daha uygun sizce eline yapışmaz biraz fazla mi pişir dersiniz. Ya da sen sadece kayınvaliden de sorumlusun o topa girme mi dersiniz. Ve 1 yaşında çocuğumda var..
Ben olsam bir kereye mahsus yapardım ama hergün milletin midesini nasıl doyurcam derdi çekilmez. Kolay yemek çeşitlerinden kendinize yapılanın iki katı ölçüde kolay bir tencere yemeği yanında pilav vs. Strese sokmaz bır seferlik. Ama kimse kusura bakmasın da evdesin diye siz yan gelip yatmıyorsunuz. Bebek, yaşlı bakımı ki ameliyatlı birde. Allah şifa versin inşallah. Tabi ki de siz bakacaksınız kızı çalışıyorsa ama sizde en az belkide görümcenizden daha fazla yoruluyorsunuzdur evde herşey size bakıyor. Ev hanımının yorulmaya hakkı yok dışarda çalışan akşama kadar totosunun üstünde otursa dahi yoruluyor. Yok öyle bir dünya!

Ay allahım bu insanlar çok fena oldu. Yağmur olsa damlayacaklar artık başkasına faydalı olur diye. Korkmayın hanfendi bir ölçü fazla yapmaktan. Bu konuda 1 TANE ÇOCUĞUMDA VAR 1 YAŞINDA NE ALAKA? şey mi yazalım Ay yazık çocuğu da var birde görümceye yemek yapıyor çocuklu kadın. Allah iyiliğinizi versin gerçekten
1 yaşında çocuk demek çocuğun sürekli peşinde koşturmak demek. Üstelik kadın bide kv bakıyor. Görümce hanımda bi zahmet kendisi yapsın yemeğini.

X