Sizce ne yapmalıyım? kayınvalidem ameliyatlı yatıyor - yemek - stres

bi kocası götürmediği sürece bir yerden bir yere gidemeyen kadınları
bir de anası danası yemek yapmadığı sürece karnını doyuramayan insanları anlamadım, anlayamayacağım galiba :KK53:
Valla bende anlayamıyorum bi de en ufak muayeneye bile yalnız gidemeyenleri eklemek istiyorum listeye😊 maalesef birey olmayı başaramamış kişiler böyle tipler

Ben sizin yerinizde olsam gorumceme yapmam. Kayinvalideye de yapacaksam da lafı da söylerim yani kusura bakmasın iyiyken kızına yardımı dokunup kotuyken neden ben yapıyorum? Kızı çalışıyorsa kendine çalışıyor size mi çalışıyor? Evet ameliyat olağandisi bir durum tamam yapmak lazım ama o insanların normalde ki tavirlarini da ameliyat oldu diye unutmamak lazım bence.

Konu sahibi sürekli kayinvalideye baksa,yemek yapsa görümce de gelip dursa ya da yemek gönderilse ona anlayacağım ama belli ki bugün ilk defa yapacak böyle bir şeyi. Belki de kayinvalide çok yap demeyecek, dese de birgünlük bir şeyden bahsediyoruz altı üstü.
Verilen tepkiler görümcesine sürekli yemek yapan gelin drami gibi olmuş. 🫠
Abartmakta üstümüze yok.

Son düzenleme:
Konu sahibi kayınvalidesinin sorumluluğunu kendisi üstlenmek zorunda değil bence. Bazen bazı şeyler zincirleme gider. Bir sorumluluk alırsınız sizin göreviniz olur, sonra başka bir iş daha biniverir. Dışarıdan göründüğü kadar basit olmadığını düşünüyorum böyle konuların. Burada mesele bir ölçü fazla koyvermeyecek kadar bencil olmaktan ziyade zihinsel yük durumu aslında. Yük üstüne yük almak zorunda değilsiniz. Bu sizi kötü biri yapmaz.

En basta kimseye fazladan yemek yapmaz zorunda degilsiniz ama zaten yemek yapacaksiniz biraz fazla malzene katsaniz da bi iki tabak fazla yemek ciksa ne olur sanki ? Bu boyle buyutulecek bir mevzu degil fakat icinize vesvese gibi birsey dusmus siz de buyutmussunuz olay bu

İşte ya yiyip gelecek annesinin yanına. Ya da kendi dışarıdan paket yaptırıp getirecek hasta annesi de nasiplenecek.
Diğer türlüsü ayıp bence. Hasta görmeye gelip bir de üstüne akşam yemeği gömmek de ne bileyim. Aşırı uygunsuz geldi.
Bizde hasta ziyaretine elin boş gidilmez, birinci derece akraba değilse de uzun uzun oturulup ikram, yemek falan beklenmez. Bana garip geldi. Hani annen hastayken kendi karnını düşünmek de ilginç.
kesinlikle çok saçma
tabi ortada henüz bişi yok konu sahibinin tahminleri üzerine konuşuyoruz
ancak durduk yere görümceden tüm site olarak nefret etmiş olabiliriz :KK53:

Kızlar kayınvalidem ameliyatlı yatıyor.
Bugün ben kalicam yanlarinda temizlik yemek vs falan. Sorun şu ki her gün görümcem çalıştığı için ya akşam yemeği yerler ya da gelmezlerse bile kavanoz kavanoz kayınvalidem yemeklerini evlerine gönderir. Neyse şimdi ben kalicam yüzde doksan bana yaptığın yemekten çok yapta ablanlarda gelir yemeğe, ya da onlara da koyarız diyecek... Demeden hem stresine girdim hem de bu konuda ne yapmam daha uygun sizce eline yapışmaz biraz fazla mi pişir dersiniz. Ya da sen sadece kayınvaliden de sorumlusun o topa girme mi dersiniz. Ve 1 yaşında çocuğumda var..
Kv ye göre yap çık evine git ne münasebet, görümce varken sen neden yapıyorsun yemekleri...

Hele bi deyiversin bak neler oluyor😂 gelsin kızın baksın başlarım hastanıza da yemeğinize de der kapıyı çarpar çıkardım😂hem analarına bakıcam hem bebeme bakıcam hem yemek yapıcam

Bugün ben kalicam yanlarinda temizlik yemek vs falan. Sorun şu ki her gün görümcem çalıştığı için ya akşam yemeği yerler ya da gelmezlerse bile kavanoz kavanoz kayınvalidem yemeklerini evlerine gönderir. Neyse şimdi ben kalicam yüzde doksan bana yaptığın yemekten çok yapta ablanlarda gelir yemeğe, ya da onlara da koyarız diyecek... Demeden hem stresine girdim hem de bu konuda ne yapmam daha uygun sizce eline yapışmaz biraz fazla mi pişir dersiniz. Ya da sen sadece kayınvaliden de sorumlusun o topa girme mi dersiniz. Ve 1 yaşında çocuğumda var..

Kendi yemeklerini de kendileri halletsinler Çalışan insanlar eve gelince yemek yapıyoruz bir zahmet yapsın yemekleri kendi yada dışardan söylesinler.
Gerçi fazladan yapmak yorucu değil fakat aranızda ki ilişkiyi detaylandırmamışsın belli ki sevmiyorsun. Bilemiyorum yani kararsızım.
Görümceler pek hakketmiyor iyi çıkan binde bir 😂😂

Son düzenleme:
Yapabildiğiniz kadar yapın görümce düşmanı değilim de ne alaka şu an kayinvalidenize bakıyorsunuz hasta olan o ve küçük çocuğunuz var ben görümce olsam konudaki ne alaka ya gelin bana kavanoz kavanoz yemek 🙄olurum koca kadinim tost yerim yumurta kiririm yani kaç yaşında bu görümce 5 falanmı yemek yemesi niye dert oldu onu anlayamadim ne alaka ya kaynana yemek yapıp kavanoz kavanoz gonderiyorsa iyilessin yine yapsın görümce niye yemek yapmiyor evinde bilmiyormu çalışıyorsa biz aç kalalim o zaman çalışan herkese gelin yapsın yollasin kavanoz kavanoz ben mantı isterim konu sahibi yapmazsan eline yapışır bak çok duyarsızsin yani 😂Konu çok garip kayınvalideye bakıp yemek yapmanız yeterli Bolulu Mengen usta değilseniz şayet.

Girmeyin o topa konu 40 yılda bir yemek yapmak değil evde misafir agirlamak değil gorumceyi sevmemek değil konu bunun ufaktan ufaktan göreviniz haline gelmesi koca kadın eli kolu yokmu.Annesj alıştırmış isterse hergun yapsın yollasin burda kimse gunlerce sapasaglam insana kavanoz kavanoz yemek yapmaz

Görümcenizle aranızda problem varsa yemeği fazla yapmayın ama bir sorununuz yoksa neyi sıkıntı ettiğinizi anlamadım ben. Yemeği zaten yapacaksınız, malzemeyi biraz fazla tutarsınız. Elinize yapışmaz herhalde. Görümce de ne güzel düzen tutturmuş valla. Tembelliğine iyi kılıf uydurmuş.

Konuyu ben mi yanlış anladım diye baktım, yok doğru anlamışım. Hastalanan görümce değil ki, öyle olsa her türlü desteği verin derim. Hastalanan görümcenin annesi, siz gidip bakacaksınız, gelip yardım edecek ve yemekleri birlikte yiyecekseniz ne ala. Diğer türlü hasta evinden kavanozla yemek götürecek diye hiç de fazla ölçü yemek yapamam ben. Kötüyüm demek ki.
Kayınvalidem ameliyat olduğunda evden üç gün yerler diye hesap ederek yemek yapıp götürdüm, ben de çalışıyorum. Biz ordayken kaynım ve ailesi işten ölmüş gibi aç gelerek hazırladığım tüm yemeği yiyip gittiler. 4 tencere yemekten kayınvalideme sadece bir öğünlük daha çorba kalmıştı ve ben çok sinir olmuştum. Kalbim fesat herhalde.
* Kaynım ve oğlu haşlanmış bir bütün tavuğu yemişti arkadaşlar inanın abartmıyorum asddfgdggds
Bende kötüyüm demekki ev hanımı olmak gelin olmak çalışan görümceye kavanoz kavanoz yemek yapmak demek kocası da varmı evlimi onadami siz yemek yapacaksınız iyiymiş.😂😂😂

Demek görümce işten gelecek fazla fazla yapacaksınız bir de bebeyle üstelik kavanozla hanımağaya evine yemek göndereceksiniz okurken sinirlerim zıpladı
Ne var canim surda kaç kadınız kk de 365 gün her gün birimiz yapıp göndersek annesinin kavanozla gönderdiği yemeğin yerini tutmaz ama çalışan gorumceye( malum o çalışıyor yemek niye yapsın yahu) olur bence ne var elimize mi yapışır 😂Belliki düzenleri böyle üstelik annenin hastaligina üzülmek yerine yemek derdi var hayır görümcenin eli kolu tutmasa evi barki olmasa bekar küçük olsa gene anlarımda yani geline annemize bakıyorsun eline koluna kuvvet der çekilirim böyle yormam ben olsam.Kayinvalidenin onlarda evine götürür beklentisi hoş değil çalışan kızım kiymetli ne var yapiver tarzı hoş değil rica minnet bile yok konuda yapiver var.İnsanin içine kaçar iyi niyeti

Hasta olan KV görümce değil o ne alaka anlamadım. Çalışan herkes yemeğini annesinde yemiyor sonuçta. Ben olsam onları hesaba katmadan yapardım. Bende gorumceyim ayrıca. Hasta anneme bakacak gelini el üstünde tutarım.

Ne var canim surda kaç kadınız kk de 365 gün her gün birimiz yapıp göndersek annesinin kavanozla gönderdiği yemeğin yerini tutmaz ama çalışan gorumceye( malum o çalışıyor yemek niye yapsın yahu) olur bence ne var elimize mi yapışır 😂Belliki düzenleri böyle üstelik annenin hastaligina üzülmek yerine yemek derdi var hayır görümcenin eli kolu tutmasa evi barki olmasa bekar küçük olsa gene anlarımda yani geline annemize bakıyorsun eline koluna kuvvet der çekilirim böyle yormam ben olsam.Kayinvalidenin onlarda evine götürür beklentisi hoş değil çalışan kızım kiymetli ne var yapiver tarzı hoş değil rica minnet bile yok konuda yapiver var.İnsanin içine kaçar iyi niyeti
Daha ortada kaynana bir şey de dememiş günahını almayalım konu sahibi de yazdı gitti ben şöyle de yapabilirdim ameliyatlı kaynanama soğanı verirdim eline soy bana yardım et bebe var ağlar birazdan çabuk yapalım kaynana soğan elinde gmrümceye de fotoğraf atardım bak anneciğin sana yemek de hazırlıyor beraber hazırlıyoruz kavanozun akşam hazır diye 😂

X