Sizce şans vermeli miyim?

Babaannenizin mantığı " kadın her kahrı çeker, yine de boşanmaz" mantığı. Yaşlı kadına ne bakıyorsunuz siz!? Onun devriyle şimdiki devir çok farklı.
Anlatıyorum anlamıyor devir değişti kimse kimsenin kahrını çekmek zorunda değil diyorum yok kadın yine ayni 🙄

Belli ki adamdan soğumuşsunuz. Soğuduysanız öyle kalsın bence. Boşanmadıysanız bir an önce boşanın. Ortak konunuz sadece çocuğunuz olsun.

Ayrıca sorduğunuz sorular kişiden kişiye göre değişen sorular. Boşandıktan sonra maddi konuda zorlanan kadınlar gördüğüm kadarıyla genelde çalışmayan kadınlar oluyor. Ama şöyle bir şey de var; sırf boşandıktan sonra maddi zorluk çekilecek diye anlaşamadığınız, sizi huzursuz eden adamla bir ömrü paylaşmak ne kadar doğru olur ki?

Daha ilk evliliğiniz noktalanmamışken üvey babayı düşünmeniz gereksiz. Bu evliliğiniz resmi olarak bittikten sonra zaten uzun bir süre kafanızı dinlemeniz , çocuğunuzu huzurla büyütmeniz gerekir diye düşünüyorum. Ondan sonra isterseniz 2 .evliliği düşünürsünüz.
Zaten uzun süre evlilik düşünmüyorum boşanırsam hayatımı yaşmak çocuğumla birlikte zaman geçirmek istiyorum ama ilaki insanların hayatlarını birleri girip çıkıyor ben evladımıda düşünüyorum üvey baba problemi ben herseyi iyi düşünüp öyle hareket ediyorum her atıgım adım bebegimide etkilediği için her seyi düşünüyorum

Zaten uzun süre evlilik düşünmüyorum boşanırsam hayatımı yaşmak çocuğumla birlikte zaman geçirmek istiyorum ama ilaki insanların hayatlarını birleri girip çıkıyor ben evladımıda düşünüyorum üvey baba problemi ben herseyi iyi düşünüp öyle hareket ediyorum her atıgım adım bebegimide etkilediği için her seyi düşünüyorum
Şu an bir aday var mı ki?

Yoksa bunu düşünmek için çook erken. Gerçi olsaydı da erken olurdu.

merhaba kızlar bir insan değişir mi bundan önce konu açmistim eşimle sorunlarım vardı bana yalvarıyor yapmadığı jestleri yapıyor hediye gönderiyor ama benim sevgim biti önceden 1 güle kanan ben bir demet gül göndersede affedemiyorum şans veremiyorum güvenemiyorum güvenmi çok kırdı düzeleceğim diyor suan eşim Almanya’da şartlardan dolayı 1 senedir birbirimizi görmedik 30 gün sonra gelecek konuşacağız.
Asıl sorum bir insan degişirmi sans verenler mutlu oldunuz mu ? Boşandıktan sonra maddi konusunda zorluk çekenler oldu mu ? Bu arada 8 aylik kızım var ileride üvey baba problem olur mu bundan dolayı tedirginliğim var boşanan arkadaşlar rezil oldunuz mu tecrübelerinize ihtiyacım var :KK43:
Bir bosan da evlenmeyi sonra düşünürsün ? Ne yaptı da değişir mi diyorsun eski konunu bilmiyorum. Aldattiysa değişmez , dayak attıysa degismez, psikolojik şiddet varsa değişmez ama kahvaltı hazırlarken yardım etmiyordur değişir.

Denenmis denenmez denersen ya razi geleceksin eskiler gibi cekip oturacaksın koseye 1 2 yil iyi olursunuz belki adam cidden degisir ama siz ayni olmazsnzwn

Bir bosan da evlenmeyi sonra düşünürsün ? Ne yaptı da değişir mi diyorsun eski konunu bilmiyorum. Aldattiysa değişmez , dayak attıysa degismez, psikolojik şiddet varsa değişmez ama kahvaltı hazırlarken yardım etmiyordur değişir.
Çok ilgisizdi psikolojik siddeti vardi ben çok sans verdim takmadi soğuduktan sonra sensiz yaşayamam hatalarımı anladım ben sensiz yapamam vs.

Haklısınız sevgi demek tahammül demek benim tahammülüm kalmadı kendisine karşı
Yanj değişmiş olabilir dicem ama bi ardsm oyle idi ilkini bosanmalardan döndüler 2 yol hersey cok iyi dedi vs gecen aradim yine koti olmuşlar ama kadinjn gidecek yeri yok bu arada

Yanj değişmiş olabilir dicem ama bi ardsm oyle idi ilkini bosanmalardan döndüler 2 yol hersey cok iyi dedi vs gecen aradim yine koti olmuşlar ama kadinjn gidecek yeri yok bu arada
Ben ailemin yanına geleceğim annem çocuğuma bakar bende çalışırım bende sıkıntı yapan babannem onlarada bir miktar veririm babannem susar sevmediğim insanla ömür geçiremem 🤦‍♀ değişse bile neden önceden değişmedi benim sevgim bitikten sonra binkere değiştim dese boş sevgimi suistimal etmeden önce düşünecekti

Kayınbabam geldi bizde boşanmak ayıp kızım ben istemiyorum dedim suan ailem tarafındanda baskı görüyorum keşke her şey kolay olsa
Kayınpeder seni eğiteceğine önce oğluna ayıp kavramını öğreteymiş..

benim diyeceğim tek şey kızınızla ilgili olacak. lütfen kızınızın hayatını üvey babalarla annelerle travmatize etmeyin. benim başıma da 19 yaşımdayken babam ikinci evliliğini yaparak bu geldi, üvey anne denen şahıs beni her gördüğünde kedi gibi odasına ya da dışarıya kaçar, evin kapılarını sertçe çarpar, arkamdan iftira atar, bağırır, çağırır, küfreder, beni kıskanır, içeceklerin içine bulaşık deterjanı atıp zehirlemeye kalkar, babamın yanında birilerinin dedikodusunu yapar, taze yemek koymaz. ve maalesef bunlardan kurtulana kadar bunlarla birlikte yaşamaya ne yazık ki mecburum. bu kadın ve genel olarak ailem yüzünden psikolojim bozuk, temel ihtiyaçlarımı bile rahatça gideremiyorum. kızınızın benzerlerini hatta daha kötülerini yaşamamasını istiyorsanız ama tekrar evlenme niyetindeyseniz 5-10 defa düşünerek bu kararı verin.

Ben bebeğim için korkuyorum doymak bilmeyen bir bogazım yok bebeğime güzel hayat suna bilirmiyim her şeyi düşünüyorum benim atıgım adım bebeğimide etkileyecek
insaları yargılamak çok kolay dimi onların yaşantısını psikolojisini bilmeden yorum yapmak koştur koştur evlenmedim kurtuluş olarak gördüm sizinde babanız şizofren hastası olsaydı balagmını içirmeye calişsaydı bakalım siz neler yapacaktınız benim kolay hayatım olmadı çocukluğum kolay geçmedi uzaktan yargılamak çok kolay zaten
İşte bu yüzden kız çocukları okumalı meslek sahibi olmalı. Kurtuluşu kocada değil kendinde görmeli. Siz babadan kurtulmak için kaçmışsınız ve doluya tutulmuşsunuz. Daha bu manyak kocadan kurtulmadan da şimdiden 2. Kocayı düşünüp üvey baba nasıl olur diye soruyorsunuz. Hayatınızı devam ettirmek için illa bir erkeğe muhtaç olmayın onun merhametine kalmayın.. Allah yardımcınız olsun

benim diyeceğim tek şey kızınızla ilgili olacak. lütfen kızınızın hayatını üvey babalarla annelerle travmatize etmeyin. benim başıma da 19 yaşımdayken babam ikinci evliliğini yaparak bu geldi, üvey anne denen şahıs beni her gördüğünde kedi gibi odasına ya da dışarıya kaçar, evin kapılarını sertçe çarpar, arkamdan iftira atar, bağırır, çağırır, küfreder, beni kıskanır, içeceklerin içine bulaşık deterjanı atıp zehirlemeye kalkar, babamın yanında birilerinin dedikodusunu yapar, taze yemek koymaz. ve maalesef bunlardan kurtulana kadar bunlarla birlikte yaşamaya ne yazık ki mecburum. bu kadın ve genel olarak ailem yüzünden psikolojim bozuk, temel ihtiyaçlarımı bile rahatça gideremiyorum. kızınızın benzerlerini hatta daha kötülerini yaşamamasını istiyorsanız ama tekrar evlenme niyetindeyseniz 5-10 defa düşünerek bu kararı verin.
Evlenme niyetim yok boşanmakta bundan tereddüt ediyorum kızım için ama kimse evladıma bu şekilde davranamaz kızım istemese asla evlenmem zaten evlilikte düşünmüyorum kızımla güzel anılar biriktirmek istiyorum

İşte bu yüzden kız çocukları okumalı meslek sahibi olmalı. Kurtuluşu kocada değil kendinde görmeli. Siz babadan kurtulmak için kaçmışsınız ve doluya tutulmuşsunuz. Daha bu manyak kocadan kurtulmadan da şimdiden 2. Kocayı düşünüp üvey baba nasıl olur diye soruyorsunuz. Hayatınızı devam ettirmek için illa bir erkeğe muhtaç olmayın onun merhametine kalmayın.. Allah yardımcınız olsun
2 inci koca umrumda değil zaten evlensem dahi asla aynı hataları yapmak istemiyorum kuzumla güzel vakit geçirmek istiyorum

ben zaten boşanmak istiyorum ailem akrabalarım baskı uyguluyor eşim kendini intihar eti ailem beni suçladı hersey keşke bizim elimizde olsa
Kendini intihar eti ne demek ya? “İntihar girişiminde bulundu”
Bişey olmaz şov hepsi. Niye daha bundan boşanmadan başka evlilik, üvey baba düşüncelerine kapıldın? Evlenmeden durulmuyo mu?
Bu adamla barışıp napıcaksın?

Kendini intihar eti ne demek ya? “İntihar girişiminde bulundu”
Bişey olmaz şov hepsi. Niye daha bundan boşanmadan başka evlilik, üvey baba düşüncelerine kapıldın? Evlenmeden durulmuyo mu?
Bu adamla barışıp napıcaksın?
Benim derdim tekrar evlenmek değil öyle bir derdim olsa çoktan boşanıp tekrar evlenirdim 🙄 durulur kardeşim kocasızda olur 👍 barışmayı evladım için gelmesini bekliyorum derdim KOCA değil

Arkadaşlar tekrar tekrar yazmak istemiyorum üvey baba dememin sebebi insanız hayatımıza birileri girip cıkıyor bende her şeyi gözden geçiriyorum evladım olmazsa umrumda olmaz ama benim 1 çocuğum var onu düşünerek hareket ediyorum tekrar söylüyorum derdim KOCA değil 👍

X