Sizce?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben okurken daraldım kusura bakmayın 🥲Evet elinde olmayan bir sebep, bir rahatsızlığı var engel olamıyor bu duruma fakat,biraz kendisini frenlemesi sadece bu ilişki için değil, evleneceği insanla da ilişkisi için gerekli...
Erkek arkadaşının şayet bana ulaşamazsan şu numara şu arkadaşımdan ulaşabilirsin dememesi,kaçak oynadığını gösterir ve bence bu son yaptığı ayrılması için bir bahanesi gibi hissettim.
Üzgünüm ne kadar kovalanırsa insan,o kadar uzağa kaçar işin özeti gibi duruyor...

Arkadaslar kimse kimsenin guvensiz kiz arkadasini ya da esini cekmek zorunda degil?

Guvenmediginiz, 1 saat ulasamadiginizda 50 arkadasina telefon etme ihtiyaci duyacaginiz insanlarla birlikte olmayin hem kafaniz rahat olur, hem rezil olmazsiniz.

Bu olay özelinde söylemiyorum; panikleyinve bayılmaya kadar gidiyor bu durum yazdığınız için sordum.

Diyelim ki telefon bozuldu, diyelim ki iş yerinde ciddi bir sorun var ve telefona bakamadı karşı taraf. Bu yüzden bayılma noktasına gelmek hayatı çok zorlaştıran, yaşam kalitesini düşüren bir olay değil mi sizce de ?

Aynısını adam arkadaşınıza yapsa, ne söylerdiniz arkadaşınıza ? Diyelim ki kız kıza gezmeye çıktınız. Adam sürekli telefonla arayıp arkadaşınıza ulaşmaya çalışıyor; en son gelen aramalardan arkadaşınızın şarjı bitiyor mesela. Normal mi bu ?
ben söyledim zaten, sürekli cocuga ulasılamaması normal değil. Gece 5e kadar ulasamadıgı olmus defalarca merak ettim sorabilecek kimsede yok dedi

yani arkadaşımın dediğine göre tek taraflı degilmiş bu durum cocukda sürekli haber almak isteyen bir tip iliskilerinin öyle oldugunu belirtti
Iliskileri 1 senedir devam ediyor demişsiniz.En başından beri bu şekilde ise karşılıklı meraklar,erkekte de anksiyete olduğunu gösterir.
Hepimiz sevgilimizi eşimizi bizden ayrı olduğu sürede merak ederiz fakat 3.olan olay olarak okudum yazınızdan.
Bir uz
Arkadaslar kimse kimsenin guvensiz kiz arkadasini ya da esini cekmek zorunda degil?

Guvenmediginiz, 1 saat ulasamadiginizda 50 arkadasina telefon etme ihtiyaci duyacaginiz insanlarla birlikte olmayin hem kafaniz rahat olur, hem rezil olmazsiniz.
Ben güvenlik konusunda aileme ve çevreme yanımda bulunan kişinin ya da kişilerin de numarasını bırakırım.

Kıskançlık yapmak veya teyit etmek için değil yani :)
"Istedigin zaman bana ulaşabilirsin "sözünü vermiş erkek kişisi

Merhaba bu konuyu Bi arkadaşım için açıyorum değerli görüşlerinize ihtiyacım var çünkü şuan onu sakinleştirmeye çalışıyorum :)

Arkadaşım anksiyete hastası. Hayatında bir erkek arkadaşı var ve bu rahatsızlığını biliyor panikleyince bayılmaya kadar gidecek düzeyde rahatsızlığı. Erkek arkadaşı yaklaşık 1 yıldır hayatında ancak önceden ciddi bir ilişki yaşamamış bir tipmiş. Şöyleki bugün arkadaşım öglenden saat 11e kadar erkek arkadaşına ulaşamadı. Ve çok panikledi. Ondan önce yanyanalarmış ve arkadaşları sürekli arayıp yanlarına çağırdıkları ıcın arkadaşım evine dönmüş sevgiliside arkadaşlarının yanına gitmiş. Ulaşamayınca anksiyetesi oldugu için aşırı kötü oldu.erkek arkadaşı arkadaşlarıyla sahilde içmeye gitmiş ve şarjı bitmiş arkadaşım içmeye gittiğini biliyordu ama özellikle ona aradıgımda ulasabileyim bak ben yoksa panikliyorum biliyorsun demesşne rağmen, üstelik cocukda tamam ne zaman istersen ulaşacaksın demesşne ragmen saatlerce telefonu kapalıymış. Daha öncede sabah 5e kadar ulaşamadığı çok zaman olmuş telefonun şarjı arkadaslarıylayken bitiyor ve eve gidene kadar ulasamıyor yani ilk kez olan birşey olmadıgı için arkadaşımın artık sabrı pek kalmamış. Ve erkek arkadaşının sürekli arkadaşlarıyla olmak için (genelde gece takılmaları) ekstra çaba verdiğini, onunla o kadar vakit geçirmediğini belirtiyor. En son arkadaslarıyla (bilindik bir tatil beldesine) tatile gidiceğini söylemiş ve zaten bu konudan araları bozukmuş, bu konuya savunmasıda “ seneye gidemem herkes evlenir o yüzden gitmek istiyorum arkadaşlarımla tatile son kez” böyle diyormuş, ama arkadaşımla şuanda evlilik falan dusunduklerı yok tamamen gitmek için bahane oldugunu düşünüyor. üzerine birde bu olay olunca arkadaşım erkek arkadaşından ayrıldı. Şuandada ağlıyor , bu arada kız arkadaşım artık en son dayanamayıp merakından taksiye atlayıp 2 saatlik yola cocugun basına bişimş geldi diye cocugun arkadaslarıyla oturdugu yere gidiyordukş cocuk aradı, arkadaşımda saydı sayıştırdı ayrıldı ve engelledi. Ben haklı oldugunu belirtiyorum çünkü adam sorumsuz, kız arkadaşının ulasamadıgında zaten anksiyetesinden dolayı panikleyeceğini biliyorken bu konuda duyarsız oldugunu ve bunu sürekli idare edemeyecek oldugunu belirttim. Sizinde düşüncelerinize ihtiyacımız var. Teşekkürler şimdiden:)
Arkadaşınız bazı şeyleri sallıyor ya da yalandan yapıyor olabilir mi bu ne be bir erkek için ayılıp bayılmak ki şu yorumu anksiyete bozukluğu +okkb olan biri olarak yazıyorum size derecesini şöyle aktarayım

uykudan uyandım telefonumda cevapsız çağrı var ve çağrı annemden tam o çağrıyı görür görmez boğazıma bir şey çöküyor ellerim titremeye başlıyor çünkü annem acil bir şey yokken erken aramaz , hemen geri aradım açmadı kesin öldü annem son kez sesini duyamadım o dk dan sonra annemin sesini duyana kadar oscarlık senaryolar kafamda döner ama asla ayılıp bayılma kalkıp yol gitme yok ki o halde balkona zor çıkarım

arkadaşınız bence zaten toksik ve takıntılı biri hastalığının arkasına saklanıyor bu şekilde kimse hayatında kalıcı olmaz kimse de bu kahrı çekmez
Bizim kaygılarımız endişelerimiz elimizde değil ama ilaç kullanmak gerekli tedaviyi almak elimizde çevremizdeki kimse de bizim hastalığımıza uygun hareketler sergilemek zorunda değil önce kişi kendi hastalığını bilip ona uygun davranacak

Iliskileri 1 senedir devam ediyor demişsiniz.En başından beri bu şekilde ise karşılıklı meraklar,erkekte de anksiyete olduğunu gösterir.
Hepimiz sevgilimizi eşimizi bizden ayrı olduğu sürede merak ederiz fakat 3.olan olay olarak okudum yazınızdan.
Bir uz

Ben güvenlik konusunda aileme ve çevreme yanımda bulunan kişinin ya da kişilerin de numarasını bırakırım.

Kıskançlık yapmak veya teyit etmek için değil yani :)
"Istedigin zaman bana ulaşabilirsin "sözünü vermiş erkek kişisi
Bu anksiyeteli arkadasin dermani sensin bu durumda, ben cok large kaldim bu hikayeye anladigim kadariyla.

Annem eşimin telefonunu biz nisanliyken benim sarjim bitince telefon ettigim için ogrenmisti. Eşimin de hicbir arkadasinin numarasini bilmem tanismamiza sebep olan 2 kisi haric ki onlar zaten benimde arkadasimdi.

Bir bayram gecesi siz niye birliktesiniz

Bu anksiyeteli arkadasin dermani sensin bu durumda, ben cok large kaldim bu hikayeye anladigim kadariyla.

Annem eşimin telefonunu biz nisanliyken benim sarjim bitince, telefon ettigim için ogrenmisti. Eşimin de hicbir arkadasinin numarasini bilmem tanismamiza sebep olan 2 kisi haric ki onlar zaten benimde arkadasimdi.
Keyfiniz yerinde değil sanırım.Size derman olamam kusura bakmayın:)

Sizin ozel hayatınız beni ilgilendirmedigi gibi benim çevreme karşı davranış şeklimde sizi ilgilendirmez.

Arkadaşın sorusuna bir yorum kattım sadece bence varsa fikriniz arkadaşa destekte olmak isterseniz katılabilirsiniz.

Yazdıklarimda kimseye sataşmadığim gibi kimsenin yorumunu da alintilamadım.

Size göre dogru bana göre de doğru olmak zorunda değil.

Sizin ozel hayatınız beni ilgilendirmedigi gibi benim çevreme karşı davranış şeklimde sizi ilgilendirmez.

Arkadaşın sorusuna bir yorum kattım sadece bence varsa fikriniz arkadaşa destekte olmak isterseniz katılabilirsiniz.

:) sakin.

Ben sizi linclemedim?

Ya arkadaşın numarasını almak bana da saçma geldi şahsen nişanlımın erkek arkadaşlarının hiçbiriyle bir samimiyetim yok, olsa da arasam aaa bak nişanlısına güvenmiyor da beni arıyor algısı oluşur. Yalnız sataşmak için yazmıyorum bunu, fikrinize fikir kattım. 😬😁🧿

Ya arkadaşın numarasını almak bana da saçma geldi şahsen nişanlımın erkek arkadaşlarının hiçbiriyle bir samimiyetim yok, olsa da arasam aaa bak nişanlısına güvenmiyor da beni arıyor algısı oluşur. Yalnız sataşmak için yazmıyorum bunu, fikrinize fikir kattım. 😬😁🧿
Dikkat ederseniz,aileme de birlikte olduğum arkadaşımın numarasını bırakırım diye belirttim sadece erkek arkadaş olarak algılanmasa?
Ben erkek arkadaşımın çevresi ile tanışık olduğum gibi o da benim çevremi tanır bilirdi.
Eşimle uzak mesafelerdeydik belki de bunun eksikliği neticesinde bu şekilde ilerledik bilemiyorum.

Fikrinize saygı duyuyorum 😊

Ya ben arkadaşınızı haklı buldum açıkcası. 2-3 saat ulaşamıyor olsa tamam ama öğlenden gece 11'lere kadar ve sabah 5'lere kadar ulaşamamak bana göre çok uzun bir süre. Bu çocuğun sarjı bitiyor ama yanında sarj aletini hiç mi taşımıyor? Evde unutsa arkadaşlarının hiçbirinde mi olmaz yani? Ve nedense hep arkadaşlarının yanına gittiğinde sarjı bitiyormuş bana pek inandırıcı gelmiyor bilerek kendisi kapatıyor gibi.
Arkadaşın her gün ağlayacağına 1 gün ağlasın ayrılarak iyi yapmış ilişkiye devam ederse aynı sorunlar tekrar yaşanır panik yaptığıyla kalarak kendisine zarar verir çocuk sorumsuzun teki ama arkadaşınız da bir erkek için bu kadar kendini kahretmesin beklentisine uymuyorsa ayrılsın bitsin yataklara düşecek bir durum yok

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X