Sizcede kayinvalidem abartmiyor mu ?

dikky98

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2023
70
10
25
Kizlar kayinvalidem bir gun kahve icmeye cagirdi diger yil kismetse evlenicez nisanlimin durumu cokta iyi degil normal gelirli bir aile ailedeki herkes calisiyor neyse kayinvalidem zaten dugun yapmak istemiyor ona tamam dedim ama kahve icerken bana : Gelinligi napalim kira mi alalim yoksa benim yegenimin 6 yillik gelinligi var cok guzel onu mu giysen dedi cok agrima gitti yanlis anlasilmasin yani bi tuhaf geldi bana o an bir sey diyemedim oyle sok oldum sonra nisanlima soyledim kira aliriz ama baskasinin giymek istemiyorum sonucta tanidigimiz felan dedim nisanlim kiralamayizda ben sana bir gelinlik alirim telas etme annemide kafana takma dedi sizcede cok sacma degilmi tamam maddi durumun iyi degildir anlarim ama hep bi kayirma pesinde her masraftan kurtulmak istiyor gibi dugun olmuyor gelinliktende kayirmak istiyor vs anlamadim gitti

Evet cok sacma ama gelinliginizi kendiniz de alabilirsiniz bilmiyorum yani bana boyle seylerle gelseler hicbir seye karistirtmam zaten aileden maddi destekle kurulan evlilikte cok sikinti oluyor. Kayinvalideniz isguzar, mesafenizi koruyun. Nisanliniza da herseyi yetistirmeyin kendiniz cevabinizi kayinvalidenize verin yeter. Nisanliniza dediginiz seyi kayinvalidenize soyleseniz sorunlariniz daha hizli hallolur hem de kayinvalidenizi evlenene kadar gercek haliyle tanimis olursunuz. Sonucta nisan dusunme sureci, nisanliniz kopruyu gecene kadar herkese iyi rolu meser evlenince anneci cikabilir bu riski almak yerine net olun simdiden herkesi kendiniz taniyin.

Oha kizim. Ben erkek tarafa tonca masraf yaptirmaya karsiyim. Seninkiler de ama fazla abartiyor cimriligi. Bence biraz kendi isteklerine bak

Keşke bir tane olsun noktalama işareti kullansaydınız. Sizin henüz kayınvalideniz yok. Gidip nişanlınıza şikayet etmek yerine müstakbel kayınvalidenize istemiyorum demeliydiniz. İstemiyorsanız istemiyorum diyeceksiniz. Parayı onlar ödeyecekse ikinci el de teklif ederler, ucuz gelinlikçi de. Bunda şaşıracak bir şey yok. Anladığınız gibi kadın masraftan kurtulmak istiyor.

Kizlar kayinvalidem bir gun kahve icmeye cagirdi diger yil kismetse evlenicez nisanlimin durumu cokta iyi degil normal gelirli bir aile ailedeki herkes calisiyor neyse kayinvalidem zaten dugun yapmak istemiyor ona tamam dedim ama kahve icerken bana : Gelinligi napalim kira mi alalim yoksa benim yegenimin 6 yillik gelinligi var cok guzel onu mu giysen dedi cok agrima gitti yanlis anlasilmasin yani bi tuhaf geldi bana o an bir sey diyemedim oyle sok oldum sonra nisanlima soyledim kira aliriz ama baskasinin giymek istemiyorum sonucta tanidigimiz felan dedim nisanlim kiralamayizda ben sana bir gelinlik alirim telas etme annemide kafana takma dedi sizcede cok sacma degilmi tamam maddi durumun iyi degildir anlarim ama hep bi kayirma pesinde her masraftan kurtulmak istiyor gibi dugun olmuyor gelinliktende kayirmak istiyor vs anlamadim gitti
Kvnin niyetini bilemeyiz ama şak diye "OLMAZ" demeliydiniz. Aman aramız bozulmasın diye sessiz kalmayın lütfen.

Kiralama belki teklif edilebilir ama akrabasının 6 senelik gelinliğini size teklif etmesi hoş olmamış. Bence daha evlenmemişken mesafesinizi iyice belli edin. Nasıl başlarsa öyle gider. Nişanlınız zaten gayet olgunca son noktayı koymuş. Kaynananız da her şeye müdahil olmamayı öğrensin. Yoksa ileride keyfinizi kaçırabilir

Şimdiden kibar bir dille rahatsızlığınızı dile getirmezseniz sonra çok başınız yanar.
Tatlış gelin olayım sevileyim diye susmayın düşündüklerinizi belirtmekten kaçınmayın.

Oha kizim. Ben erkek tarafa tonca masraf yaptirmaya karsiyim. Seninkiler de ama fazla abartiyor cimriligi. Bence biraz kendi isteklerine bak
bende cok cekingenimdir bu konuda harcatmayi pek sevmem ama sanirim bu iyi niyetimi kayinvalidem saflik olarak kullanmaya calisiyor
Keşke bir tane olsun noktalama işareti kullansaydınız. Sizin henüz kayınvalideniz yok. Gidip nişanlınıza şikayet etmek yerine müstakbel kayınvalidenize istemiyorum demeliydiniz. İstemiyorsanız istemiyorum diyeceksiniz. Parayı onlar ödeyecekse ikinci el de teklif ederler, ucuz gelinlikçi de. Bunda şaşıracak bir şey yok. Anladığınız gibi kadın masraftan kurtulmak istiyor.
bilemiyorum o an diyemedim daha dogrusu
Şimdiden kibar bir dille rahatsızlığınızı dile getirmezseniz sonra çok başınız yanar.
Tatlış gelin olayım sevileyim diye susmayın düşündüklerinizi belirtmekten kaçınmayın.
valla cok haklisiniz ama nisanlim fazla kibar ve hassas biridir o uzulmesin annesi bir sey demesin diye sustum acikcasi ama haklisiniz susunca daha kotu oluyor

Abartmiyosun hatta bundan sonra ne derse desin derhal abartmalisin .. cevaplari cat cat vererek kendine getirmeni tavsiye ederim

Henuz kayinvalideniz degil cok gidip gelmeyin hele nisanliniz yokken ne isiniz var cok samimiyetin sonu boyle olabiliyor malesef. Bundan sonra istemediginiz bir fikirle geldiginde yok zaten nisanlimla biz kendimiz konusuyoruz bunlari siz dusunmeyin diyin gecin.

Ya tabikide abartıyor bu ne demek 6 yıllık yeğeninin eski gelinliğini teklif etmesi daha evlenmeden böyle bir teklif etmeye utanmıyorsa görünen köy kılavuz istemez derim. Acilen net çizgiler çekin. Müstakbel eşiniz de şimdilik sizin arkanızda ama onu da gözlemleyin mutlaka imzayı attıktan sonra biranda anneci kesilen erkekler var. Siz gidin istediğiniz gelinliği beğenin ve ben kesinlikle bunı istiyorum diye net bir şekilde belirtin.

Gelinliğimi kendim aldım niye başkasının ağzına bakalım ki? Kendiniz alın daha iyi değil mi bütçenize zevkinize göre alırsınız herkesin ağzı da kapanır

evet biraz tuhaf gerçekten de. ama nişanlınız aklı başında bir yorum yapmış allahtan.

bende cok cekingenimdir bu konuda harcatmayi pek sevmem ama sanirim bu iyi niyetimi kayinvalidem saflik olarak kullanmaya calisiyor

bilemiyorum o an diyemedim daha dogrusu

valla cok haklisiniz ama nisanlim fazla kibar ve hassas biridir o uzulmesin annesi bir sey demesin diye sustum acikcasi ama haklisiniz susunca daha kotu oluyor

Siz dügün istemediniz mi nisanliniz la?

25 yaşında bir öğretmen olarak evlenme kararı verdiyseniz senin ve müstakbel eşinin maddiyat olarak başkasından birsey beklememeniz lazım. Zaten sevgiliniz alir gelinliği, sizde damatlık alırsınız. Veya kimin maddiyati daha iyiydi o karşılar.
Hem düğün yapmayalım demiş (kesinlikle düğüne karşıyım) ama zaten bir düğün yapılacaksa siz ve sevgilinizin karşılaması gerekmez mi? Niye olup olmayacağına kayinvalide karar veriyor.
Bence siz birikim yapmadan evlilik yoluna girmeyin. Gelinlik konusu tekrar açılırsa kimsenin gelinligini giymem deyin.
Hem düğün yapılmasın diyor, hem 6 yıllık gelinliği giy diyor başka bi isteği varmıymış.

X