Sizcede kayinvalidem abartmiyor mu ?

Ne münasebet deseydiniz.
Tamam pahalı,durumları cok iyi değil falan ama tüm sülalenin gördüğü bir eski gelinliği size kendi beğendiği için teklif etmemeli. Belki siz hiç beğenmeyeceksiniz o gelinliği,belki aklınızda bambaşka bir model var.
Gidip beğendiğinizi kiralarsınız satın almayacaksanız da. O fikrini kendine saklasın bir zahmet.
Yani insan tanıdığına cocuğun giymediği şu var,elimde bu var,istersen vereyim kullan derken bile cekiniyor. Kaldı ki gelinlik böyle teklif edilecek.
İstemediginiz hicbirşeye evet ,tamam ,bakarız, olabilir tarzında cevaplar vermeyin. Hayır teşekkürler diyip geri çevirmeyi bilin.

Gelinliğin kiralanmasını bende yanlış bulmuyorum. Satin alip dolapta saklamakta bana sacma geliyor. Ama kv yeğeninin 6 yılık gelinligini giymekte istemezdim. Hem ayni akraba cevresi olacak hem de kiralayinca begendigin modeli secmis olacaksın ve gelinligi de bedenine göre ayarlıyorlar.
Kayinvalideniz ucuza getirmeye çalışıyor olabilir ama siz neyi, nasıl almayı düşünüyorsaniz söyleyin sonucta evlenen sizsiniz.

Aman o uzulmesin bu kirilmasin diye evliliginizi geciremezsiniz o anda olurmu oyle sey canim ne demek baskasinin gelinligi asla giymem diyecektiniz. Kimse kirilmasin diye susmayin herseyi soyleyin onlarda nasil davranmalari gerektigni ogrensinler

Gelinliğin en son konuşulacağı kişi kaynana bence. Siz nişanlınızla halledeceğinizi söyleyin. Bir daha garip garip tekliflerle gelmesin

Kizlar kayinvalidem bir gun kahve icmeye cagirdi diger yil kismetse evlenicez nisanlimin durumu cokta iyi degil normal gelirli bir aile ailedeki herkes calisiyor neyse kayinvalidem zaten dugun yapmak istemiyor ona tamam dedim ama kahve icerken bana : Gelinligi napalim kira mi alalim yoksa benim yegenimin 6 yillik gelinligi var cok guzel onu mu giysen dedi cok agrima gitti yanlis anlasilmasin yani bi tuhaf geldi bana o an bir sey diyemedim oyle sok oldum sonra nisanlima soyledim kira aliriz ama baskasinin giymek istemiyorum sonucta tanidigimiz felan dedim nisanlim kiralamayizda ben sana bir gelinlik alirim telas etme annemide kafana takma dedi sizcede cok sacma degilmi tamam maddi durumun iyi degildir anlarim ama hep bi kayirma pesinde her masraftan kurtulmak istiyor gibi dugun olmuyor gelinliktende kayirmak istiyor vs anlamadim gitti
Biz bu konuları kendi aramizda konuşuruz diyin ve kvnizi bir an önce ekarte edin.Yerini bilsin ,bu gidişle çok su kaynatır

Bence birdaha tek başına gitmeyin.
Nisanliniz varken ziyarete gidip gelin onu da sık yapmaniza gerek yok.
Şimdiden aranıza mesafe koyun.
Ayrıca maddi olarak zordaysaniz şimdiden birikim yapıp eşyalarınızı almaya başlayın borçla.
Ailelerden bir şey beklemeyin kendiniz yapmaya çalışın iki yetişkin olarak.

Biz bu konuları kendi aramizda konuşuruz diyin ve kvnizi bir an önce ekarte edin.Yerini bilsin ,bu gidişle çok su kaynatır
bazende laf cakiyor iste oglum seni gunde kac defa arar beni hic aramiyor diyor oglum beni eskiden operdi simdi opmuyor diyor :KK70: beni mi kiskaniyor anlamadim acikcasi

Kizlar kayinvalidem bir gun kahve icmeye cagirdi diger yil kismetse evlenicez nisanlimin durumu cokta iyi degil normal gelirli bir aile ailedeki herkes calisiyor neyse kayinvalidem zaten dugun yapmak istemiyor ona tamam dedim ama kahve icerken bana : Gelinligi napalim kira mi alalim yoksa benim yegenimin 6 yillik gelinligi var cok guzel onu mu giysen dedi cok agrima gitti yanlis anlasilmasin yani bi tuhaf geldi bana o an bir sey diyemedim oyle sok oldum sonra nisanlima soyledim kira aliriz ama baskasinin giymek istemiyorum sonucta tanidigimiz felan dedim nisanlim kiralamayizda ben sana bir gelinlik alirim telas etme annemide kafana takma dedi sizcede cok sacma degilmi tamam maddi durumun iyi degildir anlarim ama hep bi kayirma pesinde her masraftan kurtulmak istiyor gibi dugun olmuyor gelinliktende kayirmak istiyor vs anlamadim gitti
Cok sacma ya ilk defa gelinlik giyorsun niye başkasinin gelinligini giyeceksin nişanlin cok güzel demiş

Nisanlin noktayı koymuş takma. Bir de sus pus oturma cevabı ver.
Kizlar kayinvalidem bir gun kahve icmeye cagirdi diger yil kismetse evlenicez nisanlimin durumu cokta iyi degil normal gelirli bir aile ailedeki herkes calisiyor neyse kayinvalidem zaten dugun yapmak istemiyor ona tamam dedim ama kahve icerken bana : Gelinligi napalim kira mi alalim yoksa benim yegenimin 6 yillik gelinligi var cok guzel onu mu giysen dedi cok agrima gitti yanlis anlasilmasin yani bi tuhaf geldi bana o an bir sey diyemedim oyle sok oldum sonra nisanlima soyledim kira aliriz ama baskasinin giymek istemiyorum sonucta tanidigimiz felan dedim nisanlim kiralamayizda ben sana bir gelinlik alirim telas etme annemide kafana takma dedi sizcede cok sacma degilmi tamam maddi durumun iyi degildir anlarim ama hep bi kayirma pesinde her masraftan kurtulmak istiyor gibi dugun olmuyor gelinliktende kayirmak istiyor vs anlamadimNişanlın

bazende laf cakiyor iste oglum seni gunde kac defa arar beni hic aramiyor diyor oglum beni eskiden operdi simdi opmuyor diyor :KK70: beni mi kiskaniyor anlamadim acikcasi
Fazla samimiyet heleki nişanlı iken ,mesafe koyun.Bu kadar yüz vermeye hiç gerek yok

25 yaşında bir öğretmen olarak evlenme kararı verdiyseniz senin ve müstakbel eşinin maddiyat olarak başkasından birsey beklememeniz lazım. Zaten sevgiliniz alir gelinliği, sizde damatlık alırsınız. Veya kimin maddiyati daha iyiydi o karşılar.
Hem düğün yapmayalım demiş (kesinlikle düğüne karşıyım) ama zaten bir düğün yapılacaksa siz ve sevgilinizin karşılaması gerekmez mi? Niye olup olmayacağına kayinvalide karar veriyor.
Bence siz birikim yapmadan evlilik yoluna girmeyin. Gelinlik konusu tekrar açılırsa kimsenin gelinligini giymem deyin.
Hem düğün yapılmasın diyor, hem 6 yıllık gelinliği giy diyor başka bi isteği varmıymış.
Şaka yapıyorsunuz, bu yazım şekli bir öğretmene ait olmasın lütfen😬😬

Bariz kıskanıyor !!! Aynı benim kaynana.
Ben evlenirken oda böyleydi aklı çıkardı parası gidecek diye. O adet değil o gelenek değil hiç bişeye karışmadı.
Sizden esirgediği layık görmediği ne varsa eltine fazla fazla yapacak emin ol tecrübe ile sabit.

Gerekirse düğünü ötele ama istediğin ne varsa yap- yaptır içinde ukte kalıyor sonra.

Nişanlın olmadan da ailesine asla gitme mesafeli ol yoksa çok üzülürsün.

Içimden yok masrafa gerek yok sizin perdeleri kesip diker giyerim ben demek gelirdi herhalde. 🤣 Şahsen ben satın aldım. Ama yani 8 sene önceydi. Şimdi çok pahalı. Durumunuza göre kiralar veya satın alırsınız. Buna da nişanlınızla karar verirsiniz. Kayınvalide adayı da böyle bir teklif sunduğunda biz nişanlımla bakıp karar veririz, başkasının gelinliğini istemiyorum diyebilirsiniz. Hani hatıra olarak duruyor koltuk altında öylece bir işe yarar mı tekrar bilmem. Içinize nasıl siniyorsa öyle yaparsınız.

Siz niye bu kadar içli dışlısınız ki daha ortada evlilik bile yok? Evlenmiş olsanız bile bu ne iletişim sıklığı. Yüz göz olursunuz tabi. Minnoş gelin olma sevdasından çıkın , koyun mesafeyi her şeye de olur evet demeyin. İstemiyorsanız çat çat konuşun biraz

Kiralamak sorun degilde başka birisinin 6 yillik gelinligini giymek neya kaynanan cimrilikde level 100 olmuş.🙄

Aaa yok çok yakın akraba olmaz öyle hem kiralık bile olsa içime sinen bir şey olmalı abiye değil ki bu deseydin keşke.

X