Sizi anlayan kimse var mı?Yoksa sıkıntıdan canınız ağzınızdan çıkacak gibi mi?

tunavy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2012
441
108
Ben de dert bir değil,bir sürü.Toplandı,birikti yüreğimi dağladı.Biliyorum ki dertlerin en büyüğü ölüm.Bazen şükrediyorum bazen isyan :KK43:
Gelelim yanlızlığa Allah’a şükür mutlu bir evliliğim var fakat insanın birlikte büyüdüğü,aynı okuldan mezun olduğu,aynı iş ortamında bulunduğu arkadaşlarından uzakta olması çok zor.Mesafeler malesef arayada bir seviye koyduruyor.Şöyle sarılacak birinin,aynı zevklere ve imkanlara sahip olduğunuz kişilerle sohbet edememenin kalabalıkta bile verdiği yalnızlık hissi,gerçekten insanı çaresiz bırakıyor.Derler ki en iyi dost eskiyendir,aynen öyle.
E ben çok konuştum,sıra sizde hadi yalnızlığımızı paylaşalım.oradan buradan her şeyden konuşalım.

Paylaşalım bacim nerden başlasam salak bi kocadan mi uyumadan bi bebekten mi evim çok dağınık nasıl toplicam ondan mi bundan mi şundan mi offffffff sinir geldi ayollll:kızgın:

Paylaşalım bacim nerden başlasam salak bi kocadan mi uyumadan bi bebekten mi evim çok dağınık nasıl toplicam ondan mi bundan mi şundan mi offffffff sinir geldi ayollll:kızgın:
Sen de benim gibi olmuşsun dert çokmuş.Uyumayan bebeğin için şükret ve büyüdüğü güzel günleri hayal et.Yeterki sağlığı yerinde olsun.Eşine muhtemelen hiç yardımcı olmadığı için kızıyorsun.Biraz tatlı dille kandırmaya çalışsan tepkisi ne olur.Ben bağırarak ya da kızarak bir şey yaptırmaya çalıştığımda olmuyor ama az kuyruk salladıysam gönlüne göre o iş tamamdır :KK66:)
Evler asla temiz asla toplu olmuyor zaten ben de bundan bunaldım.sanırım evde çok vakit geçirdiğimiz için bu böyle

eskiden kalan bir kisi haric dostum yok
simdiki dostlarimi 30 yasindan sonra yaptim , mukemmel ilskilerimiz var , her kotu animda ve her guzel animda yanimdalar
kliselere takilmayin bence 30 dan sonra kurulan dostluklar daha saglam ve kalici
Peki nereden edindiniz o dostları.hangi aktivitenizde?

Ilk 20 yil fransada yasadim 7 yildir turkiyedeyim.
Herseyimi orda biraktim gibi bisey.
Esimle bir sorunum yok şükür.
Burda pek dostum yok malesef.

Ama yine de sıkılırsam burdan bayildigim bazi üyeler var. Gercekte hic birini tanimiyorum forum disinda hic konusmuslugum mesajlasmisligim falan da yok ama ne yazsalar hosuma gidiyor.

Bu vesileyle MissCherryBlossom MissCherryBlossom D damdan pelin- pelin- Milana22 Milana22 S sassyassyy hanimlara tesekkur edeyim.

Aynı durumdayız, bi eşim var beni anlayan aynı zamanda arkadaşlık eden. Yakın zamanda çok da kazık yedim arkadaştan, zaten diğerleri de çok uzakta.ailem de uzakta. Koca şehirde bir ben bir eşim. Yine de çok şükür gonlume göre eşim var, olmasa ne yapardım

Ama yine de sıkılırsam burdan bayildigim bazi üyeler var. Gercekte hic birini tanimiyorum forum disinda hic konusmuslugum mesajlasmisligim falan da yok ama ne yazsalar hosuma gidiyor.

Bu vesileyle MissCherryBlossom MissCherryBlossom D damdan pelin- pelin- Milana22 Milana22 S sassyassyy hanimlara tesekkur edeyim.

yaa siz şeker misiniz :KK200:

Cooook tesekkur ederim :)
Benim de zevkle okudugum arkadaslarimizdansiniz....

Benimde saglam diyebilecegimiz 14 yillik bi dostum var.gecen yil esimin isi nedeniyle farkli bi sehire geldik.burda hic kimsem yok cok sıkıliyorum.teknoloji gelisti ama gozden irak olunca eskisi gibi olmuyor.belli bi yaşa geldikten sonra da hayatima yeni birilerini almak gercekten zor(25 yasindayim).en fazla arkadas olabilirim oda dost gibi herseyimi anlatamam.su an o bile yok surekli ayni seyleri yapip duruyorum hayatim cok monoton ama mutlu olmaya calisiyorum.her gun bi bahaneyle avutuyorum kucuk seylerle mutlu olmaya calisiyorum.bazen oluyo bazende oturup agliyorum.yapacak bisey yok tek dayanagim yazin tasinicaz

Peki nereden edindiniz o dostları.hangi aktivitenizde?
is ortamindan da var , cogunlukla oglumun okulu sayesinde tanistigim diger veliler
hem cocuklar iyi arkadas hem de biz anneler , hepimiz beraber vakit gecirmekten keyif aliyoruz , hafta sonlari organizasyonlarimiz oluyor maaile katildigimiz ve dedigim gibi derdim var derim kosarlar , hadi eglenelim derim kosarlar
belli bir yastan sonra insanin hayati duzeni iyice oturuyorve edindigi cevre de ayni sekilde oluyor , o zaman uyum sorunu da kalmiyor , kafa dengiyseniz zaten bu dostluklar kuruluyor

ne kadar tatlisiniz :KK200:
tesekkur ederim , siz de benim yorumunu aradigim uyelerdensiniz :)
bazi konularda insani gozu ariyor o ne dusunuyor acaba diye , sanal bile olsa boyle bir bag kurulmasi cok guzel gercekten

Teşekkür ettim

Benim dostum arkadaşım vs yok

Herkesle mesafeliyimdir zaten

Zira gerçek hayatta buradaki gibi pat diye söylersek Adamı döverler

Yalnız doğduk yalnız öleceğiz hayat felsefem

Ben bana yeterim derim küçüklüğümden beri kimseye derdimi anlatmayı da sevmem

Burada yorum yaparım ana hiç konum yok mümkünse de olmasın diyorum

Sen de benim gibi olmuşsun dert çokmuş.Uyumayan bebeğin için şükret ve büyüdüğü güzel günleri hayal et.Yeterki sağlığı yerinde olsun.Eşine muhtemelen hiç yardımcı olmadığı için kızıyorsun.Biraz tatlı dille kandırmaya çalışsan tepkisi ne olur.Ben bağırarak ya da kızarak bir şey yaptırmaya çalıştığımda olmuyor ama az kuyruk salladıysam gönlüne göre o iş tamamdır :KK66:)
Evler asla temiz asla toplu olmuyor zaten ben de bundan bunaldım.sanırım evde çok vakit geçirdiğimiz için bu böyle
Sanirim evde çok bunaldim

bakın aslında o kadar da umutsuz değilsiniz,başkasını teselli ediiyorsunuz :)
Rabbim yüreğinize ferahlık versin. Ne güzel eşiniz yanınızda.. o da bir nevi arkadaş..
Benim her şey yerli yerinde ama Nişanlım uzakta ve aramızda belirsiz durumlar var. bende bunun ağır psikolojisini yaşıyorum 4 aydır.. ama inanıyorum sınavdayım ve bu sınavı geçeceğim.. Sanırım her insanın hayatında dönem dönem buhranlar olabiliyor.. önemli olan her durum karşısında sergilediğimiz tutum ve sabır.. Yine de her şeye rağmen hayat güzel :)

Yüzyüze sohbetin hazzı başka hep eşlerle de olmuyor ki :KK43:
Bir kahve ve kafa dengi bir sohbet,gözgöze temas,yan yana gülmek,sonrasını düşünmeden ağlaşmak bunlar da yüzyüze ayrı.
zaten bir kahve içmeye çıkıncada kös kös oturur olduk eşlerle artık.

Aynı durumdayız, bi eşim var beni anlayan aynı zamanda arkadaşlık eden. Yakın zamanda çok da kazık yedim arkadaştan, zaten diğerleri de çok uzakta.ailem de uzakta. Koca şehirde bir ben bir eşim. Yine de çok şükür gonlume göre eşim var, olmasa ne yapardım
Öncelikle bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanız dileği ile,Allah isteyen herkese nasip etsin.
Uzun süre evli ve aynı durumda oluncada zaten günlük her şeyini paylaştığın için bir yere gidince sohbet edecek bir şey bulamıyor ki insan :KK43:
Hobiler de farklı olunca :KK43:

Benimde saglam diyebilecegimiz 14 yillik bi dostum var.gecen yil esimin isi nedeniyle farkli bi sehire geldik.burda hic kimsem yok cok sıkıliyorum.teknoloji gelisti ama gozden irak olunca eskisi gibi olmuyor.belli bi yaşa geldikten sonra da hayatima yeni birilerini almak gercekten zor(25 yasindayim).en fazla arkadas olabilirim oda dost gibi herseyimi anlatamam.su an o bile yok surekli ayni seyleri yapip duruyorum hayatim cok monoton ama mutlu olmaya calisiyorum.her gun bi bahaneyle avutuyorum kucuk seylerle mutlu olmaya calisiyorum.bazen oluyo bazende oturup agliyorum.yapacak bisey yok tek dayanagim yazin tasinicaz
Zor ya belli bir yaşa kadar okul iş derken hep yeni ortamlar ve arkadaşlar oluyor kimileri gelip geçici kimileri baki.Ama evlenince yeni ortamlar bitiyor eşinin arkadaşları evli olup ve onları eşleriyle kafa dengi çıkmazsa.Hem yeni arkadaş edinme ortamı bitiyor hem de başka şehre gidince eski dostlarla uzaklaşılıyor.

X