Sizin top 5'iniz hangi Parfümler olurdu?

Canim dikkatimi cekti elizabeth arden parfümleride cok tercih ediliyor. Özeliklede Green tea, 5th avenue, sunflowers vs.. ve fiyat olarakta uygun parfümler. Sen green tea ve diyer parfümlerinide deneme firsati bulabildin mi? kokulari nasil merak ettim.

Ben sunflowers ve 5 th avenue night kullanmştım.

Ama annem green tea kullanmış güzel demişti kokusu icin.

Zaten Elizabeth Arden'in kokuları kötü olmaz.

Britney Spears'ın kokularını da o yapıyordu.

Ben midnight fantasy'i cok severim mesela.

Ben sunflowers ve 5 th avenue night kullanmştım.

Ama annem green tea kullanmış güzel demişti kokusu icin.

Zaten Elizabeth Arden'in kokuları kötü olmaz.

Britney Spears'ın kokularını da o yapıyordu.

Ben midnight fantasy'i cok severim mesela.

peki kullandigim bu iki kokuyu tarif edebilirmisin? Sanirim taylor swift, mariah carey ve juicy coutur parfümlerinide elizabeth arden üretiyor hata kendi bünyesinde barindiryor galiba.

peki kullandigim bu iki kokuyu tarif edebilirmisin? Sanirim taylor swift, mariah carey ve juicy coutur parfümlerinide elizabeth arden üretiyor hata kendi bünyesinde barindiryor galiba.

Sunflowers ciceksi bi kokuydu canım lisedeyken kullanmıştım pek hatırlamıyorum aslında

Ama cok tarzım olan bi koku değildi.

5th avenue nights ise daha tatlı bi kokuydu ama yinede benim icin cok hafif parfümler.

Yani beni tatmin etmediler pek :)

Sunflowers ciceksi bi kokuydu canım lisedeyken kullanmıştım pek hatırlamıyorum aslında

Ama cok tarzım olan bi koku değildi.

5th avenue nights ise daha tatlı bi kokuydu ama yinede benim icin cok hafif parfümler.

Yani beni tatmin etmediler pek :)

Bende güclü karekterli kokular severim. Parfümüm kendini belli etsin isterim. Sekerli kokularida severim odunsu ciceksi olanlarida ama cok begendigim bazi parfümlerin ortak yönleri genelde vanilya icermeleri oluyor yada sekerli olmasalar bile hafif bir tatlilik mutlaka oluyor. Bu odunsu bir tatlilikda olabilir, karamelde vanilyada artik ne olursa :)

Bende güclü karekterli kokular severim. Parfümüm kendini belli etsin isterim. Sekerli kokularida severim odunsu ciceksi olanlarida ama cok begendigim bazi parfümlerin ortak yönleri genelde vanilya icermeleri oluyor yada sekerli olmasalar bile hafif bir tatlilik mutlaka oluyor. Bu odunsu bir tatlilikda olabilir, karamelde vanilyada artik ne olursa :)

O zaman Elizabeth Arden'in kendi kokuları seni tatmin etmeyebilir benim gibi :)

Ben kullandığım parfümlerden de şuanki top 5 imi yazayım:

1.Chanel Chance(bu sırayı kimselere virmem :KK53: )
2.Jean Paul Gaultier Classique edp olanı. (gül ve vanilyanın müthiş karışımı, ama yazın kullanmıyorum)
3.Dior Hypnotic Poison Edt
4.Escada Magnetism
5.Lolita Lempicka Feminine
6.Bvlgari Jasmin Noir (evet bu kokuyu listeme eklemezsem olmazdı, herkesin beğenebileceği bir koku değil ama beğenenin de vazgecemeyeceği bi koku :KK22: )

Listeme Burberry Classic'i de eklemeyi cok isterdim ancak bu kış yeni şişesini alamayacağım. O yüzden eklemıyorum :KK14:bu arada fark ettimde benimki top 5 değilde top 6 olmuş :-) aslında chopard casmiri de listeye eklemek istedim ama emin olamadım bi şişeyi yarılayım anca öyle anlarım devamlı kullanıp kullanamaycağımı. Birde şekerli kokulardan bittikçe şişesini yenilerim dediğim birtek Escada Magnetism ve Lolita Lempicka feminine oldu. La vie est belleden sıkıldım, flowerbombdan sıkıldım, lancome tresor la nuitten sıkıldım, britney spears fantasy den sıkıldım, midnight fantasy'den tam olarak sıkılmadım ama onun şişesi daha yarısında bile değil neredeyse bitirince göreceğiz :KK53: , guerlain la petite robe noirden sıkıldım..
sekerli kokuların bir cogundan sıkılmıssın canm :spor: bende sekerli kokuları seviyorm zaman aman ama bazen cok bayıyor mesela britney spears mignihgt fantasy cok sevdim ama 30 ml bile olsa bitiremem ancak kşın cok soguk günlerde ama harika bi koku..

Bazi parfümlere insanin hic tahamüllü olamayabiliyor. Bana mesela cok yogun baharat kokan bir parfüm itici geliyor.
Ben gözlerimi kapatip o parfümü imajine ediyorum.

Mesela bana göre Viva la Juicy gold couture bir kadin olsa hem masum hem seksi bir kadin olurdu. Caba sarf etmeden seksi olan. Yani ile orasini burasini acmasina gerek yok. Gülümsemesi bile seksi olan kadinlardan. Utangacta olabilir. Heycanlida olabilir. Elli ayagi birbirinede dolasiyor olabilir. Ama dogal bir cekiciligi seksapalitesi var.

Ama tresor la nuit düz seksi bir kadin olurdu.Ne istedigini bilen erkekleri parmaginda oynatan cinsten bir kadin.
Güzel bir koku secmissin. Bende tekrar denemeyi düsünüyorum :)
çok ama çok merak ettim bunu Viva la Juicy gold couture aldınız mı siz ?

canim ben yurtdisinda yasiyorum burda douglasta denedim.
Kisa uygun güzel gourmand tatli bir parfüm. Klasik olan parfümün karameli hali.
Karamel kokusunu aliyorsun parfümde. Ama kalicik konusunda pek basarili degil.
kalıcı deil mi ? ben kalıcı bir o kadar da sexsi ilgi ceken bir koku arıyorm tavsiyenız nelerdir ??

chanel chance
tom ford white patchuli
victor rolf flowerbomb
guerlain la petit robe noire
dolce gabbana light blue

benim top 5 listem böyle :)

sekerli kokuların bir cogundan sıkılmıssın canm :spor: bende sekerli kokuları seviyorm zaman aman ama bazen cok bayıyor mesela britney spears mignihgt fantasy cok sevdim ama 30 ml bile olsa bitiremem ancak kşın cok soguk günlerde ama harika bi koku..
Canım sıkılmadım asla yazın kullanamıyorum sadece. Kışın gene britney spears midnight fantasy, black opium, la vie est belle, manifestoma döneceğim :)

X