Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Sjögren sendromu teşhisi

Çarpıntıyı aralıksız yaşıyorum bir süredir bu yüzden bu aralar beni en rahatsız eden durum bu diyebilirim... Artmadığı sürece covidden dolayı uygun anı beklemeyi düşünüyorum artık hastane için.

Merhaba arkadaşlar umarım görenler cevap vermeden gelmezler.. 2 yıl önce panik atak yaşarken kürek kemiğimin arasında çok yabancı bir ağrıyla tanıştım ataklarım okadar arttıki ilaca başladım.. Daha sonra gebelik için ilaçları bıraktım hamile kaldım ve kaslarım da güçsüzlük sağ kolumu kaldıramama gibi şeyler yaşadım ve düşük yaptım. Sonra mr çekildi servikal ve dorsal bişey çıkmadı kadın fibromiyalji dir diye yolladı. Ancak diz kapaklarım bileklerim sırtım oyuluyor ağzım kup kuru çok ağrılarım var nereye hangi doktora gitmeliyim lütfen yardımcı olup yönlendir misiniz

Ne doktoruna gitmiştiniz, romatolojiye gitmelisiniz şikayetleriniz için

tam olarak geçmiyor bazen artıyor bazen azalıyor ağız kuruluğu
Merhaba ağız kuruluğu kastınız bu ağızda kuruluşa acımsı tat oluyor ağız sabahları bi tatsız olur ya öyle oluyor mu ben doktora randevu aldım her yerim ağrıyor yorgun halsiz kaslarım acıyor sürekli ağızda geçmeyen acı tat sonucu romsztizmal hastalıklara ulaştım

Merhaba ağız geçmiş olsun öncelikle ağız kurulugunuz mu var teşhis konuldu mu bende de ağzımda geçmeyen acı tat var romatoloji ye randevu aldım korkuyla hiç geçmiyor bu acımsı tat kimsede yazmıyor cvb vermiyor yardımcı olur musunuz

Merhaba, tat almada bozukluk oldu, kötü bir tat vardı ama acı değildi sanırım. Teşhis konuldu. Teşekkür ederim, geçmiş olsun size de, sakin olun doktor randevunuzu almışsınız zaten, kısa zamanda neyle ilgili olduğu anlaşılıp teşhisiniz konur ve tedaviniz başlar umarım. Bir kaç değer var, benim sadece 1 tanesi, ANA yazan pozitifti, tahlillerden emin olamadıkları için dudak biyopsisi yapıldı öyle netleşti.

Anladım geçmiş olsun tekrardan Allah şifamızı versin

Öncelikle herkese merhaba konuyu nette araştırırken gördüm aslında uzak değilim bu hastalığa annem 32 yaşında yakalandı 2 sene oldu annemi kaybedeli 54 yaşında geçen 22 seneyi sizinle paylasmiycam son 7 aydır şiddetli goz kurulugu yaşıyorum başka sorunum yok ama dr gitmeye gerçekten korkuyorum öldürmeyen ama süründuren bi hastalık malesef goz dr sadece gözkuruluğunu ona o hastalığa yormamami söylesede annemden dolayı aklim çok karışık aranızda annesinden böyle bir hastalık geçen var mi?

Merhabalar. 1 yıldır yoğun burun kuruluğuna son 1 aydır yoğun ağız kuruluğu eklendi. Ağzımda hiçbir şekilde tükrük yok. Kaşlarımda dökülmeler kollarımda kaşıntılar var. Gözde kuruluk testim negatif çıktı. Sjögner sendromundan şüpheleniyorum. Geceleri ağız kuruluğundan hiç uykuya dalamıyorum. Pazartesi Romatolojide randevum var. Çok tedirginim ağzımdaki ve burnumdaki kuruluk geçmez diye.

Arkadaşlar aranızda sjögren pozitif olup covid aşısı sırası gelen oldu mu?

Romatolojik durumumdan ötürü immun supressif de kullanıyorum. 6ay önce covid geçirdim. Hastaneye yatmadım çok şükür ama ilk gün hastanede yüksek nabız sebebiyle saatlerce acilde kaldım, kalp ilaçları vs yapıldı. Pek iyi geçirmedim yani, tekrarından korkuyorum. Doktorum özel sigortamdan dolayı bir şey olabileceğini söyledi (bizde reçeteler sgk sistemine girilmiyor yani kullandığım immun supressif iğne sistemde yazmıyor) merak ediyorum sjögrenli olup aşı olan var mı aranızda?

LezzetliCipetpet Ben aşı oldum ama ilaç olarak sadece plaquenil kullanıyorum. Bir kaç gün kolum ağrıdı(azalarak sürdü), olduğumun ertesi günü hafif kırgınlık yaşadım ama aynı gün kısa sürede geçti.

Zayıflama ve kilo alamama yaşayan oluyor mu bu hastalıkta? Titreme falan da oluyor, kaslarımda mı sorun var nedir. Ağır bir şeyler taşıyıp bırakınca bir süre sonra güçsüzlük yaşıyorum, titriyor falan sonra geçiyor ama hastalık öncesine göre hassas hissediyorum hep. Karman çorman oldum bu hastalık başladığından beri gerçekten bir sürü şey yaşıyorum, vücut dengem bozuldu, ambale oluyorum.

Son düzenleme:
Şifa olsun inşallah

Ben de aşımı oldum 25yaşa düşünce kızlar. Teşhisim ve ilaçlarım yeni olduğu için bakanlığın sistemine girmemiş, o yüzden de bana aşı çıkmamış. Çok şükür aşımı olunca içim rahatladı ama tabi maske mesafe tedbirlere hala çok dikkat ediyorum...

Kortizon olarak da deltacortile başladık tekrar. Geçen ay diprospan iğne olduğumda 1ayda 6kg aldım, çok moralsizim o sebeple zaten kilo sorunum var... İnşallah deltacortille bu sorunu yaşamada devam ederim yine

merhaha, herkese gecmis olsun...
annemde de sjögren sendromu cikti... istanbul'da onerebileceginiz romatoloji doktor var mi? tesekkurler

merhaha, herkese gecmis olsun...
annemde de sjögren sendromu cikti... istanbul'da onerebileceginiz romatoloji doktor var mi? tesekkurler
Öncelikle geçmiş olsun. Ben Koç üniversitesi hastanesinde Nilüfer Alpay Kanıtez hocaya gidiyorum, çok memnunum. Kendisini kuzenim önerdi, o ve amcam da ona gidiyorlar.

Merhabalar agzımda bazen acı bazen eksi tat oluyor agzım kuruyor ve sureklı su ıcme ihtiyacım var bu ara gozleromde bulanıklık da basladı aynı zamanda çökyak tanısı da aldım yogun kemik agrıları eklem agrıları var eklemlerınden sesler geliyor çıt çıt ramotolojıye gittim tahlıl yapıldı ama sonuclar henüz cıkmadı bu hastalık ılacla tedavi ediliyor mu cok endıselıyım çökyaktan dolayı bagırsaklarımda cok sıkıntılı bu hastalık emilimi de azaltıyormuş bu agrılar azalıyor mu gecıyor mu

merhaba, annemin belirtileride sjogren gibitdi ,hatta kkb doktoru sjogren dedi ama romatologi doktorunun yaptigi testler sonucunda olmadigi anlasildi, en iyisi bi doktora gitmeniz,belki baska seyler sebep oluyordur,cok gecmis olsun

Öncelikle geçmiş olsun. Ben Koç üniversitesi hastanesinde Nilüfer Alpay Kanıtez hocaya gidiyorum, çok memnunum. Kendisini kuzenim önerdi, o ve amcam da ona gidiyorlar.
merhaba ,cok tesekkur ederim, sizede cok gecmis olsun, annemin testleri negatif cikti,tekrar kbbye yonlendirdiler.ilginiz ve yardiminiz icin cok tesekkur ederiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…