Slm

Umudum34

Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2015
32
3
34
Kızlar merhaba Bi sey soracağım bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi. Çikolata kistim var bebek sahibi olamıyorum.kadinlar için sap varmış. Vajinaya koyuluyormus bi kaç tane kisti yakıyormuş hiç deneyen oldumukızlar ondan sonra çocuk sahibi olan var mi. Çok kararsızım yapıp yapmakta yardımcı olurmusunuz

burcu1888

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2016
2.323
2.333
32
Ne sapıymış o? Ayrıca vajinaya koyulacak şey yumurtalıktaki kisti nasıl yakalayacak ki? Pek mantıklı gelmedi bana ama pek bilgim yok

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1475 gün geçti.

Minipanda

Ponçik kızlarına kavuştu👩‍👧‍👧😍
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2017
1.659
1.668
Kızlar merhaba Bi sey soracağım bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi. Çikolata kistim var bebek sahibi olamıyorum.kadinlar için sap varmış. Vajinaya koyuluyormus bi kaç tane kisti yakıyormuş hiç deneyen oldumukızlar ondan sonra çocuk sahibi olan var mi. Çok kararsızım yapıp yapmakta yardımcı olurmusunuz
Onlari bilmem ama 1 bucuk sene cikolata kistinden cocuk sahibi olamyan arkadasim vardi bi ara sogan kuru yapti iyice umudu kalmamisti birakti ve sonra cocuk sahibi oldu bilemiyorum kurden mi ama once onu yapti birakincada bebegi oldu

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 342 gün geçti.

Umudum34

Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2015
32
3
34
Onu ben çok yaptım yapmadığım şey kalmadı en son bu kaldı ama bunda kararsız kaldım :KK43:

sweetwitch01

❤️ Bir prens ❤️ Bir prenses ❤️
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2016
6.411
6.029
32
bence böyle bir şeyi denemeyin. başka bir zararı olur bilemezsiniz. şaptan bahsediyorsunuz sonuçta. işinin ehli bir doktora gidin ya ameliyat eder ya da tedaviyle o kistten kurtulursunuz. ama tabiri caizse koca karı yöntemlerini denemeyin :KK66:

Funer0745

Teşekkürler bebeğim ❤❤
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2016
282
117
36
Benim ablamda da vardı doktor doğum kontrol ilacı kullan dedi tedavi için. Onu kullandı bi süre ve sonra hamile kalmıştı. Tabi tıpta hastalık değil hasta vardır mantığı olduğu için kişiye göre değişir sanırım tedavi süreci. Doktorunuzun tedavisi olmadı mı?

Minipanda

Ponçik kızlarına kavuştu👩‍👧‍👧😍
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2017
1.659
1.668
Onu ben çok yaptım yapmadığım şey kalmadı en son bu kaldı ama bunda kararsız kaldım :KK43:
Zaten oda kurtulmadi her ay atilmiyor mu bu kist sonra tekrar olusuyor hala vardi belki o a oluşmadı bilmiyorum ama bebegi dogdu 2 yasinda simdi o da hic ihtimal vermiyordu dua edin diyordu sadece Allah nasip etti zamani gelince seninde olur insallah cok uzme bunun icin kendini cozumsuz degil ya Allah dermansiz dert vermesin

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 342 gün geçti.

Umudum34

Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2015
32
3
34
Anladım baya araştırdım ama şapla ilgili hiç bir yazı yok kararsız kaldım burda sadece bi tanıdığım yapmış onda da kist varmış yapmış bütün kist dökülmüş ertesi ay hamile kalmış ama ben korkuyorum yapmaya

canbebekds

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2011
1.228
943
Canım benim de sağ yumurtalığımda 6 cm çikolata kisti vardı. 1 yıl doğum kontrol hapı kullandım. 3 cm e düşmüştü en son. Sonra korunurken hamile kaldım. Ama doktor diğer yumurtalığımın çok sağlıklı olduğunu söylüyordu. Senin iki yumurtalığında da sorun yoksa diğeri sağlıklıysa çocuğun olur inşallah

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1384 gün geçti.

mnt

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2016
2.694
2.530
canım böyle bişi denemeni hiç önermem Allah korusun belkide çok zararlı birşey.Ayrıca çikolata kisti olupta çocuk sahibi olan insanlar var bu sorun tam olarak engel değil iyi bir doktor ile halledebilirsin benim arkadaşım doğumda öğrendi çikolata kisti olduğunu bebek doğduğuna göre engel olamamış.sende bol dua et ve sadece kendine yüklenme eşinin kontrollerini yaptırdın mı oda etkili.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-07-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 31 gün kaldı.

Bebeğinizin diş etleri artık mahyalı (kapanmış) ve ilk dişler çıkacakmış gibi görünüyor. Siz çok tercih etmesenizde bebeğinizin besine ihtiyacı var. Çeşitli küçük öğünler bu noktada birçok kadın için en iyisidir. Fotograf makinanızı çantanıza koymayı unutmayın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 61 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 157 cm. Başlangıç Kilom :69 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

Umudum34

Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2015
32
3
34
Evet onda sıkıntı yok tahlilleri iyi çıktı. Benim sol tupumde kapalı sağ tupum açık kist de sağda ne olacak bilmiyorum