Soğuk İnsan Olmak

Lytn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2018
4
1
22
Soğuk bir insan olmak istiyorum. Normalde sıcakkanlı bir insanım ama böyle olduğumdan dolayı çok fazla ezildim. Yani kısaca Bu konu da bana yardım edebilir misiniz?

Çünkü ben konuşkan,cana yakın davranan birisiyim. Ama böyle olunca nedense insanların bana olan saygısı azalıyor. Her şeyi alttan alırım sanıyorlar.

Öyle olabilir.Bir de soguk olmayı dene bakalim.Ama abartma.Sadece fazla yüz-göz olma.Ozguvenli dur.

Ben soguk biriyim tanimadiklarima veya yeni tanıdığım insanlara karşı bence böyle olmak en iyisi gerçi bu benim karakterim belki böyle olmak gerekmiyordur ama elimden gelen bir şey yok :)

Yani eğer kişiliğiniz sıcakkanlı ise soğuk olmaya çalışmanız bir işe yaramayabilir.
Fakat tabii ki yaşadıklarınızdan dolayı bazı insanlara mesafe koyabilirsiniz sadece,bu da "bize karşı soğuksun" a dönecektir.

Bence soğukta olma,cana yakında olma orta yolu bul,ben mesela soğuk bi insanım yanıma yanaşmaya korkuyo insanlar:KK69:

Bende senin gibiyim gelen insana hemen bir tebessüm eder yakınlık kurardım ne değişti hiçbir şey
şimdi soguk durmaya çalaışıyorum insanlara fazla yüz verdiğinde farklı bir hal alıyor boşverin
soğuk olmak en iyisi en azından kimseyle fazla muhattap olmazsınız saygınlığınız olur

merhaba, aslında bu sizin sıcak ve soğuk olmanızla alakalı bi durum değil, insanların yani toplumun sizden bu davranışı istemesi. mesela ben de güler yüzlüyüm, yumuşak bi yapım var fakat bunu da insanlar kötüye kullanıyor tecrübeyle sabit ama bana kalırsa insanına göre muamele yapmak en doğrusu.

Soğuk bir insan olmak istiyorum. Normalde sıcakkanlı bir insanım ama böyle olduğumdan dolayı çok fazla ezildim. Yani kısaca Bu konu da bana yardım edebilir misiniz?
Nötr olmaya çalış odaklanmıyomuş gibi yap. Aklında başka düşünceler var gibi davran

Ben doğuştan öyleyim ve bu durumdan memnun değilim. Çok zor arkadaş çevresi ediniyorum. Ama eğer böyle olmak istiyorsan merak etme bir süre sonra insanlardan soğuyup olursun zaten

çok göreceli bir şeyden bahsediyosunuz. sınırlar kişiden kişiye değişen şeyler.. kendis sınırlarınızı belirlemenizi tavsiye ederim ya da hayır diyebilme konusunda kendinizi güçlendirin. Sıcak ya da soğuk olmak değil sanki meselenin özü

Konu eski ama gene yazmak istedim .. Ben çok soğuk bir insanım bu yüzden de çok yanlız kaldım . Ben de hep sıcak kanlı sevimli insanlara özeniyorum öyle olmak isterdim ama değişemiyorum bazı şeyler kolay kolay değişmiyor 😔

Çünkü ben konuşkan,cana yakın davranan birisiyim. Ama böyle olunca nedense insanların bana olan saygısı azalıyor. Her şeyi alttan alırım sanıyorlar.
Sıcak kanlı olduğun için değildir ya insanlara hayır demeyi bilmiyorsundur. Soğuk olmak Bi tercih ama yalnız kalırsın ve yanlızlık insan doğasına aykırı canım. ufak ufak sınır çizmeye başlamanı tavsiye ederim soğuk davranman çözüm değil ☺️

X