Soğukta kalan yavru köpekler

atanamayanogretmen

Körler sağırlar birbirini ağırlar 💯
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2014
4.479
9.771
İyi akşamlar hanımlar
Köpek sahibi olanlar veya köpek bakımından anlayan arkadaşlardan öneriler istiyorum

Binamızın önündeki kamelyada üç tane yavru köpek soğuktan birbirlerine sokulmuş titriyorlardı :KK43: ve maalesef dördüncü köpek ölmüştü yanlarında 😢 gündüz -10lara kadar soğudu hava

Akşam onları aldık bodruma koyduk büyük bir kutunun içine, altlarına battaniye serdik.
Evde kızıma aldığım kaşık mama vardı, onu hazırladım, komşumun biri de süt-ekmek indirdi.

Binanın whatsApp grubuna da yazdım yavruları aç bırakmayalım diye ama bu yavru köpeklere en iyi nasıl bakabiliriz hiç bilgim yok.
Bilmeden iyilik yapalım derken zararlı bir şey vermekten de korkuyorum.

Bir de yavrucuklar hasta olmuşlar sanırım, öksürür gibi hırıltılı iniltili sesler çıkarıyorlar 😔
Yarın gönüllü veteriner bulmaya çalışacağım ama pek umutlu değilim.

Yavruları gördüğümde hemen belediyeyi aradım, hayvanlar donuyor dedim, barınaklar kapatılmış, belediyenin de hayvanlara bakan bir hizmeti yokmuş..

Eklentiler

• BB38E049-D838-411D-907C-1BC35565A364.jpeg
    BB38E049-D838-411D-907C-1BC35565A364.jpeg
    95,5 KB · Görüntüleme: 164
Ahh kuzular ya inşallah biran önce iyi olurlar.Ben bakmadım ama bakan komşular kemik kaynatıp ekmek doğrayıp veriyordu hazır mama da verebilirsiniz.Veteriner bulamazsanız intagramdan birkaç veterinere yazın isterseniz belki ilaç tavsiyesi filan verebilirler bağışıklığı biraz toparlamak için

Sutu mümkün mertebe normal şekilde vermeyin. Ya laktozsuz alın ya da içine su katin. İshal olur hayvanlar. Tavuk kemiği vermeyin sakın.
Belediyeye bağlı veterinerler oluyor bir araştırın derim.
Teşekkür ederim iyi ki yazdınız ben süt verdikçe mutlu olurdum doyuyorlar diye, dikkat edelim inşallah hastalanmazlar.
Yaptığım mama da dokunmaz inşallah

Belediyeyi aradım ama dediğim gibi hiç yardımcı olmadı telefondaki kişi. Yarın tekrar ilgileneceğim bu konuyla

Teşekkür ederim iyi ki yazdınız ben süt verdikçe mutlu olurdum doyuyorlar diye, dikkat edelim inşallah hastalanmazlar.
Yaptığım mama da dokunmaz inşallah

Belediyeyi aradım ama dediğim gibi hiç yardımcı olmadı telefondaki kişi. Yarın tekrar ilgileneceğim bu konuyla
Veterinerler o arayın en mantıklısı. Belediye ile anlaşmalı veteriner var mı diye.
Bebek maması zarar vermez aksine iyi gelir :)
Rica ederim ne demek. Sut besleyici zannedilir ama aksine hasta eder çünkü içindeki laktozu sindiremiyor kedi ve köpekler.

Çok şekerler, sahiplendiremez misiniz? facebookta köpek sahiplendirme grupları var, katılıp fotolarını atarsınız.

hangi şehir bu arada?
Grupları araştırayım teşekkür ederim
Buralarda sahiplenen çıkar mı emin olamıyorum
Yozgatın ilçesi

Ahh kuzular ya inşallah biran önce iyi olurlar.Ben bakmadım ama bakan komşular kemik kaynatıp ekmek doğrayıp veriyordu hazır mama da verebilirsiniz.Veteriner bulamazsanız intagramdan birkaç veterinere yazın isterseniz belki ilaç tavsiyesi filan verebilirler bağışıklığı biraz toparlamak için
Hazır mamaların da çeşitleri oluyor galiba
Bunu yazarken çok utanıyorum ama hayvanları severim ama şimdiye kadar bu tarz bir bakım hiç yapmadım açıkçası
Ne alsak iyi gelir mama olarak
Umarım bulabiliriz de

Ben yardım etmek isterim aslında, K Kazen nasıl yapabiliriz? Konu sahibesi için mama almak istiyorum bir de köpekleri veterinere götürürse faturasını ödemek isterim. Burdan üyelerin bu tip şeyler için konuşması yasak diye biliyorum, sen aracı olabilir misin?
Çok incesiniz teşekkür ederim 💐
Yanlış anlaşılmak istemem, herhangi bir talepte bulunmak değildi amacım.
Umarım iyi gelecek bir şeyler yapabilirim de masrafları önemli değil bir şekilde halledilir

Çok incesiniz teşekkür ederim 💐
Yanlış anlaşılmak istemem, herhangi bir talepte bulunmak değildi amacım.
Umarım iyi gelecek bir şeyler yapabilirim de masrafları önemli değil bir şekilde halledilir

Çok rica ederim, ben de yanlış anlaşılmak istemem. Daha önce büyük ırk köpek baktım, mamasıydı vitamiydi az çok fikrim var trendyoldan hemen seçerim demiştim :KK200:

Kıyamam ya çok tatlılar
Bu soğuklarda donuyor hayvancıklar
Keske sığınacakları yerler yapılsa
Hergün muhtarlar mahallede besleyecek kişiler görevlendırse
Onlar için gerekirse vergı çıkartılsa neye vermiyoruz ki yeter ki bakılsalar
Haydı uygulaması var ama şiddet için genelde geliyorlar dıye biliyorum
Belki bakıma muhtaç dıye polisler alıp bir vete götürebılırler

Acaba anneleri nerede?
Altlarına battaniye koyabilirsiniz karinlarından isinirlar birde sıcak suyu şişeye koyup bir kumaşa sarıp yanlarında tutabilirsiniz yavru oldukları için kurcalamazlar. İç parazit dış parazit önemli veteriner görse iyi olurdu.
Yavru yaş mama temin edebilirsiniz facebooktan instagramdan ilan açın belki yuvaları olur... oy kuzularim benim çok güzeller...
Sut ya sulu verin yada laktozsuz..

Acaba anneleri nerede?
Altlarına battaniye koyabilirsiniz karinlarından isinirlar birde sıcak suyu şişeye koyup bir kumaşa sarıp yanlarında tutabilirsiniz yavru oldukları için kurcalamazlar. İç parazit dış parazit önemli veteriner görse iyi olurdu.
Yavru yaş mama temin edebilirsiniz facebooktan instagramdan ilan açın belki yuvaları olur... oy kuzularim benim çok güzeller...
Sut ya sulu verin yada laktozsuz..

Fotoğrafı simdi inceledim kutu isinmalari için yeterli belki sıcak suda olabilir

X