Köpekler açlıktan yavrularını yiyor

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
Açlıktan yavrularını yiyorlar
Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte hayvanlar sahipsiz kaldı. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri arasındaki yetki karmaşasından dolayı birçok hayvan barınağı bakımsız hale geldi.
Sitene Ekle
acliktan-yavrularini-yiyorlar-7117365.Jpeg

DHA

Turgutlu ilçesindeki hayvan barınağındaki köpeklerin sosyal medyaya yansıyan görüntüleri durumu gözler önüne serdi.

fft16_mf7117364.Jpeg
Köpeklerin bakımsız hali sosyal medyada paylaşılınca hayvanseverler ayaklanarak, imza kampanyası başlattı.

Manisa Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Reyhan Erbirliler, görüntülere şaşırmadıklarını belirterek, birçok kez şikayette bulunmalarına rağmen kentte hayvanlarla ilgili önlem alınmadığını savundu.

Toplayıp atıyorlar

Barınakta veteriner hizmeti olmadığını ve haftada iki gün Büyükşehir Belediyesi’nden bir veteriner görevlendirildiğine dikkati çeken Erbirliler, “Hayvanları toplayıp atıyorlar, bunu genelde belediyeler yapıyor. Hayvanlar yemek bulamıyor, açlıktan hastalığa yakalanıyor. Aslında bu görüntülerin sebebi belediye ve halktır. Barınakta ölmüş yavruları diğer köpeklerin tarafından açlıktan yenildiği görüntüler var, kuru kafalar var. Bu canımızı çok acıtıyor” diye konuştu.

http://www.milliyet.com.tr/acliktan-yavrularini-yiyorlar-gundem-2254417/

Nasil vicdan daha dogrusu vicdsnsizlik anlamiyorum. Kuru ekmegi suyunnicinde yumusaltsalar yine doyar zavallilar.
Tek istedikleri yemek. Vermek bunkadar mi zor anlamiyorum.

Uzun süredir ortalikta bu haber ve binlerce şikayet var hala neden birsey yapmiyorlar Allahin belalari

Belediyeye guvenmiyorum zaten. Bir kac ay once bir hata yaparak tek gozu akan bir yavruyu tedavi icin biraktim defalarca aradim sallamadilar en sonunda ex oldu dediler. Oysa saglikliydi sadece gozunde sorun vardi. Şikayet ettim ama o kadar umutsuzum ki Allah cezalarını versin

Hayvanların yaşam alanlarını istila ediyoruz, sonra onlardan rahatsız oluyoruz, her yer bizim sanıyoruz ve onlar yaşam alanımıza tecavüz ediyor muamelesi yapıyoruz ve ormana, yemek bulamayacakları tepelere ya da içler acısı barınaklara gönderiyoruz bir de üstüne iyilik yaptığımızı sanıyoruz. Ulan belediye olarak görevin barınağa atmak mı, gerisine karışmayacaksan, beceremeyeceksen defol git. Bir de devlet para ödüyor burada çalışanlara...

X