Soğukta kalan yavru köpekler

Çok rica ederim, ben de yanlış anlaşılmak istemem. Daha önce büyük ırk köpek baktım, mamasıydı vitamiydi az çok fikrim var trendyoldan hemen seçerim demiştim :KK200:
Teşekkür ederim 😊 ben mümkün olduğunca burdan durum güncellemesi yapıp fikirlerinizi önerilerinizi almaya devam edeceğim.

Az önce su indirdim, mamayı çok az yemişler 😔
En azından birbirlerinden ayrılmışlardı ve ikisinin gözleri açık kuyruklarını sallıyorlardı.
Koyu renkli olan iyice büzüşmüş yatıyordu ve çok garip nefes alma sesi geliyordu hırıltılı gibi 😢 onun halini hiç beğenmedim.

Bir de ışığı kapatmadım korkmasınlar diye ama kapatmak mı gerekir

O belediyeler ne iş yapar bilmem zaten....siz iyi bir insansınız.
Gerçekten ben de şaşkın ve kızgınım, belediyede böyle bir hizmet olmamasına.

İyilik için bugün seçilen bizmişiz diyelim 😇
Kar yağıyordu, bebeğimi ve kızımı dışarı çıkardım o vesileyle görmüş oldum.
Eşim de işten gelince hemen bodruma götürdük

Öncelikle nasıl güzel yüreğiniz var merhamet insana yakışan en güzel duygu gençlik hastalığı etkiliyor hemen inşallah değildir hırıltılı nefes alıyor dediğiniz için öyle olduğunu düşündüm ayrıca biri olmuş dediğiniz için gözlerde sulanma burunda akıntı halsizlik istah kaybı belirtileri veteriner görse çok iyi olur tabi inşallah

Hazır mamaların da çeşitleri oluyor galiba
Bunu yazarken çok utanıyorum ama hayvanları severim ama şimdiye kadar bu tarz bir bakım hiç yapmadım açıkçası
Ne alsak iyi gelir mama olarak
Umarım bulabiliriz de
Maalesef benimde tam bilgim yok köpekler ile ilgili ama Türkiye’ye gittiğimizde petshop tan alıyoruz sokak hayvanları için onlar biliyorlar genelde yaşını,büyüklüğünü filan söyleyince

Belediyelerin bakım evleri var internetten aratıp telefonunu bulabilirsiniz. Gelip alıyorlar bebekleri ❤️ Benim de okulumun yanında büyük bir park var. Çocuklar okula gelirken annesiz kalmış yavru kediler bulunca getirdiler bir kaç kere. okulda ilgilenip acil ihtiyaçlarını karşılayıp belediyenin ilgili kısmını aradık gelip aldılar.

İnsanlık vazifesi olan masumları görüp sarıp sarmaladığınız için bu duyguyu anlamayan ve asla bir şey yapmayanlar adına teşekkür ederim size.♥
  • Süt zaten yazılmış direkt verilmesi zararlı olabiliyor. Tavuk kemiği de keza aynı şekilde bağırsaklar yırtılmalara neden oluyor.Kuru mamaya geçiş için uygun zamanlamada duruyorlar bence seçerseniz yavru için kuzulu olanlardan bakabilirsiniz.(Fiyatlar malum noktada mama konusunda.) Kasaplardan büyük kemikleri rica edebilirsiniz kaynatıp küçük boncuk makarnalarla yada ekmekle kemiksiz şekilde verebilirsiniz.
  • Su torbasını biraz kalın bir örtü ile sarıp geceleri yanlarına bırakabılırsınız.
  • Işık açık kalırsa daha iyi olur agresyonları azalır.
  • İç dış parazit ve gençlik aşıları önemli onlar için belediyede ücretsiz yapıyorlar. Her ilin belediyesinde olmak zorunda il merkezinde iseniz ziyaret edebilirsiniz. (Sorgun'da bulunan fakülteye de bakabilirsiniz.)

Ek olarak vücut ateşlerini kulaklarının içine elinizi tutarak bakabilirsiniz. Takribi 3 aylık duruyorlar. Diş değişim dönemleri başlamış olabilir ateşleri yüksek olabilir bu iştahsızlık ve halsizlik yapabilir. P*d*f*n* ateş düşürücüden ateşleri olduğunda zayıf kalmışsa 1 ml vücut toplu ise yaklaşık 2 ml verilebilir. Dişleri kaşındığı için ilerleyen günlerde kartonlarla biraz fazla meşgul olabilirler. 😄

Geçici süre iç parazitten korumak için sularına örneğin 500 ml ise su 1 tatlı kaşığı gerçek sirke koyabilirsiniz.
Dış parazitten korumak içinse bir fıs fıs şişesine çay ağacı veya lavanta yağından koyup ense- sırt ve iç karın kısımlarını fısfıslaya bilirsiniz.
Kusura bakmayın aklıma geldikçe tek tek yazmak zorunda kaldım.

Belediyelerin bakım evleri var internetten aratıp telefonunu bulabilirsiniz. Gelip alıyorlar bebekleri ❤️ Benim de okulumun yanında büyük bir park var. Çocuklar okula gelirken annesiz kalmış yavru kediler bulunca getirdiler bir kaç kere. okulda ilgilenip acil ihtiyaçlarını karşılayıp belediyenin ilgili kısmını aradık gelip aldılar.
Belediyeyi aradım ama maalesef böyle bir hizmeti yok dedi...

Öncelikle nasıl güzel yüreğiniz var merhamet insana yakışan en güzel duygu gençlik hastalığı etkiliyor hemen inşallah değildir hırıltılı nefes alıyor dediğiniz için öyle olduğunu düşündüm ayrıca biri olmuş dediğiniz için gözlerde sulanma burunda akıntı halsizlik istah kaybı belirtileri veteriner görse çok iyi olur tabi inşallah

Geçici süre iç parazitten korumak için sularına örneğin 500 ml ise su 1 tatlı kaşığı gerçek sirke koyabilirsiniz.
Dış parazitten korumak içinse bir fıs fıs şişesine çay ağacı veya lavanta yağından koyup ense- sırt ve iç karın kısımlarını fısfıslaya bilirsiniz.
Kusura bakmayın aklıma geldikçe tek tek yazmak zorunda kaldım.
MissCherryBlossom MissCherryBlossom
Kızlar bugün yavrunun birini çektim, gözleri hasta mı

Diğer siyah yavru kutudan çıkmış duvar dibine büzüşüp yatmış 😢 öyle görünce öldü zannettim çok korktum
Zorla kaldırdık yemeğin yanına getirdik ama yemedi, bu kez de geçti kutuya yattı
Çok halsiz duruyor, öksürük gibi değişik sesler devam ediyor.

Daha da üzücü olan binada benle komşumdan başka bakan yok ve ilk günden laf etmeye başladılar. Nerden çıktı bu köpekler, bir de alıp buraya getirdiniz vs

Eklentiler

• D41F7AEB-5B5E-4E04-BAD0-E706DFA5EB30.jpeg
    D41F7AEB-5B5E-4E04-BAD0-E706DFA5EB30.jpeg
    96,3 KB · Görüntüleme: 42
  • 8B46A093-999A-4212-B14E-CD36C8A2C83F.jpeg
    8B46A093-999A-4212-B14E-CD36C8A2C83F.jpeg
    111,8 KB · Görüntüleme: 45
  • 1A698AAF-DFAD-4975-A2AF-B49DFA90C533.jpeg
    1A698AAF-DFAD-4975-A2AF-B49DFA90C533.jpeg
    97,7 KB · Görüntüleme: 48
MissCherryBlossom MissCherryBlossom
Kızlar bugün yavrunun birini çektim, gözleri hasta mı

Diğer siyah yavru kutudan çıkmış duvar dibine büzüşüp yatmış 😢 öyle görünce öldü zannettim çok korktum
Zorla kaldırdık yemeğin yanına getirdik ama yemedi, bu kez de geçti kutuya yattı
Çok halsiz duruyor, öksürük gibi değişik sesler devam ediyor.

Daha da üzücü olan binada benle komşumdan başka bakan yok ve ilk günden laf etmeye başladılar. Nerden çıktı bu köpekler, bir de alıp buraya getirdiniz vs

Gözleri kötü bana göründü iltihap olabilir ama siyah yavru halsizse yemek yemiyorsa onun durumu ciddi şekilde olabilir:110:

Gerçekten ben de şaşkın ve kızgınım, belediyede böyle bir hizmet olmamasına.

İyilik için bugün seçilen bizmişiz diyelim 😇
Kar yağıyordu, bebeğimi ve kızımı dışarı çıkardım o vesileyle görmüş oldum.
Eşim de işten gelince hemen bodruma götürdük
Allah ne muradiniz varsa versin

Gözleri kötü bana göründü iltihap olabilir ama siyah yavru halsizse yemek yemiyorsa onun durumu ciddi şekilde olabilir:110:
Şimdi yine mama ve su indirdim yavrulara
Siyah olan da ayaklanmıştı ve ben kapıdan girince hepsi kuyruklarını sallayıp üstüme geldiler😍
Hemen mamayı yemeye başladılar ya nasıl mutlu oldum anlatamam

Ben normalde yavru köpekten bile korkup kaçan biriyim biliyor musunuz
Ama şimdi bu yavruların yanına tek başıma gidip geliyorum
Onların iyi olduğunu görünce gözlerim doldu

Bugün hava biraz yumuşak gibi, en azından eksi derecelerden çıktı şimdilik.
Biz de eşimle yavruları bahçeye çıkardık hava almaları için. Mamasını suyunu da koyduk.
Biri hemen gezintiye çıktı 😍
İkisi sokuldular birbirlerine

Eklentiler

• 9AA0ECA6-C3F8-4B86-9773-23E0B99AF1A8.jpeg
    9AA0ECA6-C3F8-4B86-9773-23E0B99AF1A8.jpeg
    148 KB · Görüntüleme: 39
X