Şok Kubilay olayi gercegi..

weiss

Hayr-ül a-bı dıde
Kayıtlı Üye
7 Mart 2012
3.387
428
Herkes Kubilay olayini az cok biliyordur..
Seriat istiyoruz diyen bir grup, Genc Yedek Subay Kubilay in basini kesti olarak bilinir..
Peki olay tam olarak bölemi gerceklesti..

Milliyet Gazetesinin 1930 da yayinlanan gazetesinde olay söyle anlatilmistir.

Meydanda toplanan bir grubun yanina gelen Jandarma Kumandani, asilere nasihat verdi.
Asiler evvela Kumandana Kelime-i Sahadet getirtip "Biz bu isi seriat namina yapiyoruz" diyerek nasihat dinlemeyeceklerini söylüyorlar.
Bunun üzerine Jandarma Kumandani meydandan ayriliyor.
Asiler, Kumandanin arkasini dönüp gitmesini alkisliyorlar.
Jandarma Kumandani makamina dönüp, mahiyetindeki jandarma neferlerini odasina alarak kapiyi kilitliyor.
Olay yerine bakan pencereden, kanli olayi seyr ile iktifa ediyor. ( seyretmekle yetiniyor)
Mahiyetindeki bir Jandarma eri, dayanamayip rövelverle ( bir cesit silah) pencereden olsun, hainlere müdahale etmeye tesebbüs ediyor.
Jandarma Kumandani buna engel olarak " bu is sizin bildiginiz gibi degildir" diyor.
Iste o dönem, olayin anlatildigi gazete kübürü.

$kubi1.jpg $KUBILAY1.jpg

Ben simdi sormak istiyorum.
"bu is sizin bildiginiz gibi degil" diyerek, bu kanli olaya müdahale etmek yerine pencereden izlemek ne demek?
Bu is nasil bir is?
Bu olay kurgulanmis bir tiyatro, Genc Kubilayda kurban miydi?
Neden böyle kanli bir tiyatro sergilendi..
Bu olay bir tiyatroysa, Genc Kubilay in basini kesen hainlerde, kiralanmis figüranlarmiydi?
Bu olaylar sonrasinda, darbeler icin, ülke karistirilmak icin, amaca ulasmak icin ortaya atilan, daha hangi olaylar bir tiyatrodan ibaretti.
Gazetelerin arsivlendigi kütüphane gibi yerlerde bu gazetenin, olayi anlattigi sayfanin bir kismi neden yirtik?

Olayi daha iyi anlamak icin;
Videonun, 01:03:40 - 01: 14: 40 araligini izleyiniz..

http://www.siradisiprogrami.com/422...4--erem-senturk-omer-ozkaya.html#.UueCkbTqg1m

Son düzenleme:
Herkes Kubilay olayini az cok biliyordur..
Seriat istiyoruz diyen bir grup, Genc Yedek Subay Kubilay in basini kesti olarak bilinir..
Peki olay tam olarak bölemi gerceklesti..

Milliyet Gazetesinin 1930 da yayinlanan gazetesinde olay söyle anlatilmistir.

Meydanda toplanan bir grubun yanina gelen Jandarma Kumandani, asilere nasihat verdi.
Asiler evvela Kumandana Kelime-i Sahadet getirtip "Biz bu isi seriat namina yapiyoruz" diyerek nasihat dinlemeyeceklerini söylüyorlar.
Bunun üzerine Jandarma Kumandani meydandan ayriliyor.
Asiler, Kumandanin arkasini dönüp gitmesini alkisliyorlar.
Jandarma Kumandani makamina dönüp, mahiyetindeki jandarma neferlerini odasina alarak kapiyi kilitliyor.
Olay yerine bakan pencereden, kanli olayi seyr ile iktifa ediyor. ( seyretmekle yetiniyor)
Mahiyetindeki bir Jandarma eri, dayanamayip rövelverle ( bir cesit silah) pencereden olsun, hainlere müdahale etmeye tesebbüs ediyor.
Jandarma Kumandani buna engel olarak " bu is sizin bildiginiz gibi degildir" diyor.

Millet şeriatçıları desteklemek, aklamak için ne yapacağını şaşırdı valla. Böyle saçma sapan alternatif tarih yapıcı aklayıcılardan ben de bir hikaye duymuştum, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk güya aslında Trablus'ta ölmüş de onun yerine İngilizler bizim tanıdığımızı göndermişler. Falanmışşşşş Filanmııışşş.... Ne diyeyim Allah ıslah etsin...

Hanimefendi; burada kimsenin kimseyi akladigi yok.
Burada yasanan olaylarin gercek yüzlerini ögrenme cabasi var.
Belli ki siz cok masal dinlemissiniz zira sizin anlattiginiz söyleymiste böyleymis masalini ben hiicc duymadim.
Ayrica bu olayi anlatildigi o döneme ait bir belge var orada.
Eger konuya yorum yapmayacaksaniz, rica ederim, -muslu, -misli masallarinizi anlatmayin burada.

Bırakın allahaşkına ya...İmanız; devletin daha doğrusu Atatürk'ün muhalefeti bastırmak için böyle acı bir olayı tertiplediği...

Devlete, daha doğrusu Atatürk'e tezek atmak için tarihi nasıl saptıracağınızı şaşırdınız.

Kimdir ömer özkaya? Açık ve net ne gibi belgesi vardır bu olayla ilgili?
Tarihin böyle önemli bir olayıyla ilgili nasıl kaynak olarak kabul edilebilir?
Bi gidin işinize.

Bağnaz yaratıkların, gözünü kırpmadan katlettiği gencecik devrim şehidimizin ruhu şad olsun..

Yine su herseyi Atatürk e baglama modundan cikin:))
Zira olayi konusturmamak, itibarsizlastirmak yada isinize gelmedigi icin hemen Atatürk e sarilmak artik cok ucuz kaciyor..

Atatürk ten sonra bu kisiler cevirdikleri olaylarla bir Basbakan i asti.
Defalarca darbe yapti.
O yüzden o dönem devletin basinda Atatürk vardi diye olayi hemen carpitmak icin cirpinmayin..

Orada o Jandarma Kumandaninin kimin icin calistigi, ülkeyi kaosa sürüklemenin kimlerin isine geldigini arastiriyoruz.
Sadece o olaydada degil, daha sonrasin da defalarca yapilan bütün olaylarda.

Bu olayi direk Atatürk e baglayan zihniyetten kurtulun, zira bu türlü yaklasim sadece insanin gözünü kör eder gercekleri görmesini engeller:)

Hı hı öyledir zaten
Olayı yaratan askerdir :KK14:
Peki Kubilay'ı katledenler çok mu müslüman oluyorlar ? Din, iman için adam katletmek ne zamandan beri masum gösteriliyor ?

Bi siyrilin:)
Konuyu söyle bi anlamak icin oykuyun:)

Orada Kubilay i katledenler masumlardir demiyor!
Orada bir tiyatro sergilendigi, Kubilay in bu tiyatroda kurban olarak secildigi.
Onu kesenlerinde tiyatronun figüranlari oldugu dile getiriliyor.
Yani olay masum degil, olayi gerceklestirenler masum degil, bir masum var oda katledilen genc!

Ayrica " bak hele bak bakkk Atatürk ü karaliyorlarrrr" demek yerine, olaylari irdeleyin ve bu tuzagin Atatürk ü halka, halkida Atatürk e farkli göstermek icinde kurulmus olabilecegini düsünün.

Yani pencereyi genisletmek gerek, ideolojilerden kurtulmak gerek.. Acaba hersey anlatildigi gibi mi? sorusunu sorabilmek gerek.

En önemliside, defalarca sahneye konan tiyatrolarin özüne bakabilmek gerek!

Tabii tabii herşey bir tiyatroydu. Hatta ve hatta kubilay diye biri de yoktu. :KK12:
Hatta ve hatta kubilay diye yutturulan kişi aslında ölüydü. The ghost :KK37:
Arşivin o kısmının 'bu iftirayı atanlar tarafından' yırtılmadığı ne malum? :KK51:

Bu gazetenin tam hali var mı peki ?
Sayfalar birleştirince anlam kazanmıyor kesik kesik.
Madem ısrar ediyorsunuz tam delil varsa gösterin.
2 adamın çıkıp konuşması pek ikna edici değil videoda ve kanıt niteliğinde sayılmaz.

Buradaki sayfayi ciktidan alin, gidip en yakin kütüphaneden gazete arsivlerine bakin.
Milliyetin 1930 da ki gazetesine o ciktiyi ekleyip okuyun:))
Cok zor degil, gercekleri GERCEKTEN! ögrenmek isteyen insanin hersey elinin altinda.

Ayrica adamlar yirttigi gazete sayfasini neden tekrar ortaya cikarsin, manyakmi bu adamlar:KK53:

Herneyse hersey ortada, o dönem aik acik yazilmis, sonrasinda insanlar bunlari görmesin diye arsivlerden bu bilgiler imha edilmeye kalkisilmis, inanan inanir inanmayan inanmaz, sonucta kisinin kendi tercihi:KK52:

Ayrica bu ülke Fadime Sahin tiyatrosunu birebir yasadi, bugün tüm gercekler ortaya serildi.

Tarihi gercekleri ile ögrenmeyince iste hep böyle tekerrür edip duruyor.

NEyse ki artik bazi seyler günyüzüne cikiyor!

O,onu demiş:KK30:,bu bunu demiş:KK30:

74 yıl önce yaşanan olaylarda şimdi siz araya 3 tane cümle sıkıştırdınız diye tarihe bakış açımız mı değişecek:KK31:

Kim görmüş,kayıt mı varmış,nerden bilelim bu yazının uydurma olmadığını:KK53:

Siz ki,fotoğrafla belgelenmiş milyon dolarlara,kayıt cihazıyla dinlenen,ıspat edilen rüşvet belgelerine inanmazken 2 tane adamın 70 yıl öncesiyle ilgili anlattığı hikayeye mi inandınız?:KK51:

Amaç ne paylaşmaktaki,bu bize neyi kanıtlayacak:KK51:?

''Kubilay şeriatçi grup tarafından öldürüldü'' bu gerçeği değiştiremezsiniz.

Bu gazetenin tam hali var mı peki ?
Sayfalar birleştirince anlam kazanmıyor kesik kesik.
Madem ısrar ediyorsunuz tam delil varsa gösterin.
2 adamın çıkıp konuşması pek ikna edici değil videoda ve kanıt niteliğinde sayılmaz.

Çıktı alıp birleştirecekmişsin sedo, bizde bukadarı var:KK14:
Her şey ortadaymış :KK60:

Yav he he..

Çıktı alıp birleştirecekmişsin sedo, bizde bukadarı var:KK14:
Her şey ortadaymış :KK60:

Yav he he..

son iki resim okunaklı yakından çekilmiş belli bişiler yazacaklar :KK14:
İlk resimde okunmuyor hiç birşey ben bunu nasıl çıktı alıp büyüteyim cam şişe gözlük olsa okunmaz bu yazılar ayrıca yazı boyutunu büyütsem harflerin şekli şemali kayar.
Netten baktım belgelerle bi kaç yazı buldum ama milliyetin böyle arşivine rastlamadım.
Derin devlet amma derinmiş bak o zamandan beri varmış mı demek istiyorlar ?
Ya da bu insanların kafası mı derin ?

O,onu demiş:KK30:,bu bunu demiş:KK30:

74 yıl önce yaşanan olaylarda şimdi siz araya 3 tane cümle sıkıştırdınız diye tarihe bakış açımız mı değişecek:KK31:

Kim görmüş,kayıt mı varmış,nerden bilelim bu yazının uydurma olmadığını:KK53:

Siz ki,fotoğrafla belgelenmiş milyon dolarlara,kayıt cihazıyla dinlenen,ıspat edilen rüşvet belgelerine inanmazken 2 tane adamın 70 yıl öncesiyle ilgili anlattığı hikayeye mi inandınız?:KK51:

Amaç ne paylaşmaktaki,bu bize neyi kanıtlayacak:KK51:?

''Kubilay şeriatçi grup tarafından öldürüldü'' bu gerçeği değiştiremezsiniz.

Bu işler böyle parkon... :KK31:
İşine gelince, 'rüşvet belgeleri, yolsuzluk' paralel devlet, işine gelince 70 sene önceki kubilay var ya kubilay onu şeriatçılar öldürmediiiiii...
Bunun için şu söz cuk olur mu olur:

Tutulmayan uğru, beyden doğru. :KK8:

Yani, suçu ispatlanamayan yakayı ele vermeyen hırsız, böyle bir suç işlemesi düşünülmeyen kimselerle dürüstlük yarışı içinde olabilir.:KK53:

İlk resimde okunmuyor hiç birşey ben bunu nasıl çıktı alıp büyüteyim cam şişe gözlük olsa okunmaz bu yazılar ayrıca yazı boyutunu büyütsem harflerin şekli şemali kayar.
Netten baktım belgelerle bi kaç yazı buldum ama milliyetin böyle arşivine rastlamadım.

Çakma haber ve küpür olduğu için bulamamışsındır...

Bu zihniyetin napmaya çalıştığı aşikar..Battıkça Atatürk dönemine daha ne kadar tezek atabiliriz diye çırpınıyorlar..
Çaresizlik kötü şey vesselam..

Evet her şey gün gibi ortada..
Yolsuzluk, hırsızlık, düşmanlık..Kabak gibi:KK14:

İşte o adamlar Menderesi asmışlar sedo,(yanlız jandarmamı,yoksa şeriatçi grup mu anlamadım)
İki olay arasında 30 yıl olduğunun farkında mı acaba arkadaş?:26:

X