Sokak kedisi ne yer?

Filolog89

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
1.595
3.699
Anne kediye süt olsun diye kuru ve yaş mama aldım ama hayvan yemedi. Alışkın olmadığı için mi?

Olabilir. Kuru mama denediniz mi?
Ben daha önce kedi beslemedim. Bahçemize kedi gelmiş, yavrularını da taşımış. Yavrular yeni doğmuş gibi değiller, bir aylık gibiler. Annenin sütü olsun emzirsin istedim, önce evdeki köfteden verdim. Sonra haşlanmış patates yiyordum geldi dibime verdim. Sağlıklı beslensin diye sabah markette indirimde gördüğüm marka ismi vermiyim mor bir kedi maması var. Bir tane ufak konserve gibi bir şey aldım, bir de sıvı. Eve gelince hemen önüne koydum anne kedinin ama koklamadı bile. Lor peyniri yiyordum onu da istedi sonra. Sanırım mama nedir bilmiyor. Ya da tadını kokusunu falan sevmedi mor markanın. Bu durumdaki sokak kedisine ne verilir? Salam vs mi alayım? Yavruları zayıf, kedinin yetersiz beslendiğini ve az sütü olduğunu düşünüyorum.

Ben daha önce kedi beslemedim. Bahçemize kedi gelmiş, yavrularını da taşımış. Yavrular yeni doğmuş gibi değiller, bir aylık gibiler. Annenin sütü olsun emzirsin istedim, önce evdeki köfteden verdim. Sonra haşlanmış patates yiyordum geldi dibime verdim. Sağlıklı beslensin diye sabah markette indirimde gördüğüm marka ismi vermiyim mor bir kedi maması var. Bir tane ufak konserve gibi bir şey aldım, bir de sıvı. Eve gelince hemen önüne koydum anne kedinin ama koklamadı bile. Lor peyniri yiyordum onu da istedi sonra. Sanırım mama nedir bilmiyor. Ya da tadını kokusunu falan sevmedi mor markanın. Bu durumdaki sokak kedisine ne verilir? Salam vs mi alayım? Yavruları zayıf, kedinin yetersiz beslendiğini ve az sütü olduğunu düşünüyorum.

Wi.. ile başlayan dimi?
Aman diyim vermeyin.

Tavuk suyuna ekmek/makarna da verebilirsiniz.

Wi.. ile başlayan dimi?
Aman diyim vermeyin.
Dediğim gibi hiç kedi beslemedim. Ben şu anda yazlıktayım ama Eylül ayı olduğu için mahalle boşaldı. Belki başkasının bahçesinde doğurmuştu, şimdi bizim bahçemize geldi. Yavruları ile kendi hallerinde takılıyorlar. Yavrularına hiç yakınlaştırmıyor zaten. Su koydum. Oyuncak top da vardı bahçede. Mutlu görünüyorlar. Beslemek istiyorum ama zarar veririm diye korktum. Marketten aldığım mamalar evet wi ile başlıyordu. Hayvan yemedi zaten. Dediğiniz gibi tavuk suyuna ekmek makarna deneyeyim.

Yavru kedilerin boyutları bu, uzaktan resimlerini çektim, bir metreden fazla yakınlaşınca anneleri tıslıyor bana 🤣 Annelerinden kalan lor peyniri parçasıyla oynuyorla sanırım.

Eklentiler

• 37EEB1DB-02C0-4DE0-A200-FB8FBBC19A25.jpeg
    37EEB1DB-02C0-4DE0-A200-FB8FBBC19A25.jpeg
    151,9 KB · Görüntüleme: 68
Dediğim gibi hiç kedi beslemedim. Ben şu anda yazlıktayım ama Eylül ayı olduğu için mahalle boşaldı. Belki başkasının bahçesinde doğurmuştu, şimdi bizim bahçemize geldi. Yavruları ile kendi hallerinde takılıyorlar. Yavrularına hiç yakınlaştırmıyor zaten. Su koydum. Oyuncak top da vardı bahçede. Mutlu görünüyorlar. Beslemek istiyorum ama zarar veririm diye korktum. Marketten aldığım mamalar evet wi ile başlıyordu. Hayvan yemedi zaten. Dediğiniz gibi tavuk suyuna ekmek makarna deneyeyim.

Merhaba, deneyebildiniz mi? 🥰

Mamalarin somonlu olanını her kedi yemez siyah etli tavuklu olursa yer birde aç bitirler var hindili ve tavuklu olanlar çok seviyorlar sokak kedileri 😊

Son düzenleme:
Mamalarin somonlu olanını her kedi yemez siyah etli tavuklu olursa yer birde aç bitirler var hindili ve tavuklu olanlar onları çok seviyorlar sokak kedileri 😊
Yalnız onlar parazit yapar.

Konu sahibi muhtmelen ev yemeğine falan alışık o kedi. Yemeklerin suları özellikle etli tavuklu ekmekle tüketir
Benim kedim de bana geldiğinde ev yemeği yiyordu
Yine de başk markayı da deneyin isterseniz

Konu sahibi muhtmelen ev yemeğine falan alışık o kedi. Yemeklerin suları özellikle etli tavuklu ekmekle tüketir
10 yıldır kedi besliyorum kendi kedilerime de arada veriyorum sokakta çöpten ne bulursa onu yiyorlar mamaya alışkın olmayan sokak canları yiyemiyor ne ilgisi var onların vücutları üretiyor zaten paraziti aşı yapılmadığı sürece

Denerim bir daha markete gittiğimde. Bana da öyle geldi, anne kedi utanmasa sofraya oturacak 🤣🤣🤣 Konuyu açma sebebim hayvana bir zararı olmasından korkmamdı. İnternette yağsız tuzsuz haşlanmış patates verilebilir denmişti, verdim ama korktum. Evde o an o var diye vermiştim ama işte ertesi gün mama alayım dedim. Tavuklu mama denerim, yemek suları devam olmadı. Teşekkürler yardımlarınız için.

Allah gonlunuze gore versin hayvan beslemek cok iyi geliyor insana ben kedileri cok severim kucagima alir mir mir huzur bulurum. İnsallah sizede şans getirirler Amin.
Hayvan o kadar boş bahçe varken gelip bizimkine taşımış yavrularını. Ben de yemek istiyor gibi yorumladım bu tavrını. Kedileri ben de severim, çok tatlılar ♥️

X