Sokak kedisi ne yer?

Merhaba, anne kedinin en önemli ihtiyaçlarından biri temiz su. Mümkünse her gün temiz su bırakmaya çalışın. Bunun dışında kalsiyum ve proteine de ihtiyacı çok. İmkanınız varsa, lor ve yoğurt gibi besinler de verebilirsiniz.

Ben daha önce kedi beslemedim. Bahçemize kedi gelmiş, yavrularını da taşımış. Yavrular yeni doğmuş gibi değiller, bir aylık gibiler. Annenin sütü olsun emzirsin istedim, önce evdeki köfteden verdim. Sonra haşlanmış patates yiyordum geldi dibime verdim. Sağlıklı beslensin diye sabah markette indirimde gördüğüm marka ismi vermiyim mor bir kedi maması var. Bir tane ufak konserve gibi bir şey aldım, bir de sıvı. Eve gelince hemen önüne koydum anne kedinin ama koklamadı bile. Lor peyniri yiyordum onu da istedi sonra. Sanırım mama nedir bilmiyor. Ya da tadını kokusunu falan sevmedi mor markanın. Bu durumdaki sokak kedisine ne verilir? Salam vs mi alayım? Yavruları zayıf, kedinin yetersiz beslendiğini ve az sütü olduğunu düşünüyorum.
Dediğiniz gibi sokak kedisi mamalara alışık değil demekki bende beslemedim hiç kedi bilemedim ne diycemi süt ve salama zararlı diyolar ama bilgisi olanlar bilgilendirir inşallah

Bahçedeki kediler biraz büyüdü, artık yemek yiyorlar. Mesela az önce tavuk verdim anneyle yediler biraz. Anne hala yaklaştırmıyor beni ama artık bana hırlamıyor.

Eklentiler

• F515296A-9345-4C6E-9A0B-83BC9441ED3E.jpeg
    F515296A-9345-4C6E-9A0B-83BC9441ED3E.jpeg
    223,9 KB · Görüntüleme: 48
  • 3D795AAC-4029-4B91-B6C1-7DD105813E79.jpeg
    3D795AAC-4029-4B91-B6C1-7DD105813E79.jpeg
    214,3 KB · Görüntüleme: 52
Bahçedeki kediler biraz büyüdü, artık yemek yiyorlar. Mesela az önce tavuk verdim anneyle yediler biraz. Anne hala yaklaştırmıyor beni ama artık bana hırlamıyor.
Çok tatlılar ya❤️❤️❤️
Sevdirmiyor mu🙈

Benim annemlere gittiğimi biliyor sanki kediler koşarak geliyor hepsı

Etrafım hep kedi o yüzden hiç sakınmıyolar yavrularını benden
Anne iyice alışsın size sevdirecektir 🥰

Çok tatlılar ya❤️❤️❤️
Sevdirmiyor mu🙈

Benim annemlere gittiğimi biliyor sanki kediler koşarak geliyor hepsı

Etrafım hep kedi o yüzden hiç sakınmıyolar yavrularını benden
Anne iyice alışsın size sevdirecektir 🥰
En fazla bu kadar yakınlaşıyor korkutmamaya çalışıyorum.

Eklentiler

• BF006B95-EFA7-47F8-AB31-5877B7459596.jpeg
    BF006B95-EFA7-47F8-AB31-5877B7459596.jpeg
    138,3 KB · Görüntüleme: 37
Yavaş yavaş alışacaktır

Sizi sevmiş yavruları getırdiğine göre
Biraz büyüsünler yavrular kendılerı gelir sevmeniz için🥰

Canım minik yavru kedı sevmek cekti🥰🙈
Bizim bahçe arkaya doğru uzun ve arka kısımda oturma alanı yok. Havuz yapıtmayı düşünüyorduk ama ekonomi bozulunca kaldı. Alanı ekmekle uğraşmadık bir gün havuz yaptıracağız diye. İki üç ağaç ve çalı çırpı var. Başlığı açma sebebim oydu zaten bir gün bir baktım ki arka bahçeden miyavlama sesi geliyor. Yavuları burada doğurduğunu sanmıyorum çünkü bir aylık gibilerdi ama tenha alana taşımış. Başta bize çok hırlıyordu. Yemek vere vere anne alıştı ama yavrular uzaktan bakıp bakıp ben daha yakınlaşmadan kaçıyorlar 🤣🤣

Bizim bahçe arkaya doğru uzun ve arka kısımda oturma alanı yok. Havuz yapıtmayı düşünüyorduk ama ekonomi bozulunca kaldı. Alanı ekmekle uğraşmadık bir gün havuz yaptıracağız diye. İki üç ağaç ve çalı çırpı var. Başlığı açma sebebim oydu zaten bir gün bir baktım ki arka bahçeden miyavlama sesi geliyor. Yavuları burada doğurduğunu sanmıyorum çünkü bir aylık gibilerdi ama tenha alana taşımış. Başta bize çok hırlıyordu. Yemek vere vere anne alıştı ama yavrular uzaktan bakıp bakıp ben daha yakınlaşmadan kaçıyorlar 🤣🤣
Daha kapalı bir alanda doğum yapmıştır muhtemelen
Biraz büyüdüklerin de beslenebileceklerı yere getırmıştır
Bizim evin bahçesinde de var havuz😂
Masraf ve çok bakım istiyor
Annemın kazları yüzüyor daha çok😂😂😂

Dolu görsünler bizden önce koşuyolar
Sonra tekrar doldur boşalt baya zor oldu
Tabi sizde yoksa tavuk kaz bu sorunlar olmayacaktır

Artık kuru mama yer kedicikler
Ama ev yemeklerine alıştılarsa biraz kabullenmeleri zor oluyor
Ben peynir altı suyu da verıyordum
Hem besleyıcı hem tuz yok

Bizim de orda tek problem işte yol kenarı olması😔😔

İnsallah sizde yoktur yol
Yavrular gidiyor çünkü büyüdükçe

Daha kapalı bir alanda doğum yapmıştır muhtemelen
Biraz büyüdüklerin de beslenebileceklerı yere getırmıştır
Bizim evin bahçesinde de var havuz😂
Masraf ve çok bakım istiyor
Annemın kazları yüzüyor daha çok😂😂😂

Dolu görsünler bizden önce koşuyolar
Sonra tekrar doldur boşalt baya zor oldu
Tabi sizde yoksa tavuk kaz bu sorunlar olmayacaktır

Artık kuru mama yer kedicikler
Ama ev yemeklerine alıştılarsa biraz kabullenmeleri zor oluyor
Ben peynir altı suyu da verıyordum
Hem besleyıcı hem tuz yok

Bizim de orda tek problem işte yol kenarı olması😔😔

İnsallah sizde yoktur yol
Yavrular gidiyor çünkü büyüdükçe
Yok evimiz yol kenarı değil. Yavrular çok güzeller gözleri mavi gri yeşil. Renkleri turuncu kızıl kahve. Hep uzaktan izliyorum oynamalarını. Teşekkürler tavsiyeniz için.

X