Sol göğsümde ağrı!

bonibon_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2012
62
0
Herkese iyi geceler diliyorum , ben yeni üyeyim birkaç gündür çok sıkıntılıyım bu yüzden konu açma gereği duydum.
5 gündür falan sol göğsümde tam göğüs ucunun üzerine hafif bir ağrıyla beraber bir şişlik hissediyorum. Anladığım kadarıyla sabit bir şişlik değil oynuyor biraz , dışarıdan belli olmuyor. Aklıma kanser korkusu düştü. Buna benzer bir şey yaşayan varsa yardımcı olabilir mi lütfen :KK43:(( ...

Son düzenleme:
Allah Dermansız Dertler Vermesin hepimize sizede işallah..Korktuğunuz gibi değildir umarım Lakin uzmana görünmekte fayda var ..:KK3:

Herkese iyi geceler diliyorum , ben yeni üyeyim birkaç gündür çok sıkıntılıyım bu yüzden konu açma gereği duydum.
5 gündür falan sol göğsümde tam göğüs ucunun üzerine hafif bir ağrıyla beraber bir şişlik hissediyorum. Anladığım kadarıyla sabit bir şişlik değil oynuyor biraz , dışarıdan belli olmuyor. Aklıma kanser korkusu düştü. Buna benzer bir şey yaşayan varsa yardımcı olabilir mi lütfen :KK43:(( ...
geçmiş olsun hemen öyle aklınıza kötü şeyler getirmeyin benim teyzemdede kuzenimdede aynen sizin gibi göğüs ucunda şişlik vardı doktora gidip memografi falan çektirdiler bi takım testler yapıldı çok şükür kötü bi şey çıkmadı basit kist dediler bazen kadınlarda olabiliyormuş ama yinede en kısa zamanda doktora gitmekte fayda var malum bugünlerde o illet hastalık kadınlarda çok sıkça çıkmaya başladı göğüsdeki kitle asla ihmale gelmez lütfen ihmal etmeyin ayrıca siz acıyo diyosunuz etrafımdan duyduğuma göre ağrıyan kistler genelde kötü huylu değildir derler tekrar geçmiş olsun umarım kötü bişey dğildir

ihmal etme canım bir uzmana görün ama
aklınana hemen kötü şeyler getirme unutma ki kadınların adet dönemleri varya adet günlerinden önceki ve sonra ki günlerde memedeki kistcikler şişebiliyormuş süt bezeleriymiş sanırım kadında hormanal olarak değişim gösterebilirmiş
ama yinede sen bir doktora görün tatlım umarım kötü bişi değildir
ALLAH herkese ama herkese sağlık versin ve verdiği sağlığıda geri almasın amin

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar dün bir doktora göründüm doktor muayene etme gereği bile duymadı adetim yakın olduğu için , eğer adet döneminden sonra hala geçmemiş olursa o zaman bir sorun var demektir o zaman bakarız şuanda olabilir normal dedi , bakalım bekleyeceğim yani...

bak boşuna stres yaptın adetinden sonra geçer o sende stres yaptığınla kalırsın inşallah geçmiş olsun tekrar

Düzenleyen: bonibon_ Düzenleme Tarihi : 16-02-2012 Düzenleme Saati :01:34

Canım çok geçmiş olsun aynı şeyi ben de yaşamıştım. Yorgan iğnesi gibi bir acı sağ göğsümün kol altı kısmından göğüs ucuma kadar ara ara giriyordu. Kıkırdak gibi kaygan bir şişkinlik vardı. Doktora gittim bir kitle varmış. Evlendikten sonra o şişlik arttı ve evlendikten 7 ay sonra alfılar o kitleyi. Çok şükür şimdi iyiyim. Eğer ağrı varsa kötü huylu olma riski oldukça azalıyor. Eğer hamile isen ya da evliysen süt bezleri de olabilir. Korkmana hiç gerek yok. Onkolojiye gitmeni öneririm. Acil şifalar...

Ben de onkolojiye gitmiştim doktora anlattım böyle böyle diye .. bendeki ağrı öyle kollarıma kadar vurmuyordu sadece sol göğsümde hafif sabit olmayan bir şişlik biraz ağrı yapıyordu. doktor adetin yaklaşıyor mu dedi , evet dedim. adet dönemi yaklaşırken böyle durumlar olabilir süt bezlerin şişmiştir adetinden sonra devam ederse o zaman sorun vardır şuanda normal dedi. bakalım ben de adet olmayı bekliyorum hala :/

mrb,ben de dün sol göğsümde dekolte kısmında kaygan bir kitle farkettim.sert ve oynuyo gibi.bir hemşire arkdaşımı aradım hemn bana dedi ki;"kanser gnelde %70 oranında koltukaltına doğru olurmuş+adetten 1 hafta sonra tekrar banyoda muayene et ve hala varsa doktora gel dedi.çünkü yağ bezesi adetten sonra kaybolurmuş,gelip geçicii olabilrmş.+fibrokistik yada fibro adenom(yanlış ayzmış olabilrim)gibi kitlellerde olabilir,onlar da kanseree neden olma z korkma " dedi...paylaşmak istedim:)korkmayın,endişelenmeyin bence...

Teşekkür ediyorum ben de şuanda adet dönemindeyim bittikten sonra tekrar kontrol edeceğim umarım geçer...

canım öyle korkmana gerek yok 16 yaşındayım. adet dönemime yakın 2 göğsümde de baskın bi ağrı oluyordu ağlatacak şekilde ellediğimde elime oynayan şişlik gibi bişey geliyordu doktora gittim kist var dedi. kist o kadar önemli bişey değil doktor öyle dedi. ultrasona gözüktüm hiç birşey çıkmadı. adet dönemlerine göre normal bişey bu zaten kan akmaya başladığında ağrıda şişkiinlikte gidiyor. zaten daha öyle bişey olmadı 1 seneden beri benim böyleydi. emin olmak için okmeydanına gidicem. dediğim gibi üzme kendini adet dönemlerine yakın olur bunlar normal yani.

Geçmiş olsun arkadaşım.En yakın zaman da doktora görünmeniz de yarar var.İhmal ettikçe daha kötü boyutlara ulaşabilir.Bende de sağ göğüste şişiklik var içinde kıkırdak bir doku var.Daha önce doktora gittiğimde ultrasona girmiştim.Fibroadenom dediler.Genel de bir şeye üzüldüğüm de sancı oluyor orda.Allah acil şifalar versin size de..Umarım ciddi bir şey yoktur.İyi günler

Bu konuyla ilgili bende konu açtım.Benimde sağ meme ucumun altında kaygan beze gibi birşey vardı.Doktora gittim yarın ultrason çekilecek fakat ben yine mememe baktım bu kez sol kolumun altında elime birşey geldi.Yarın onuda söyleyeceğim bakalım durum ne olacak.İnternetten okuduğum bilgiler aklıma geliyor sanırım o kistleri orda çıkarıyorlarmış.Eğer öyle birşey varsa sanırım cesaret edemeyeeğim .İnşallah sende de bir problem yoktur.Allahın cezası hastalıklar genç yaşlı dinlemiyor

kızlar benim adetimin 3.gününde falan o hissettiğim ağrılı şişlik elime gelmedi bir daha. şuanda adetim bitti kontrol ediyorum var mı bişey diye. iki göğsümde de çok hafif ağrı hissediyorum bazen ama kitle falan gelmiyor elime şimdilik. sanırım doktorun dediği gibi adetten önce şişen süt bezleri sebep oldu o sol taraftaki ağrıya. tekrar ederse o zaman bir daha görüneceğim umarım tekrar etmez

kızlar benim adetimin 3.gününde falan o hissettiğim ağrılı şişlik elime gelmedi bir daha. şuanda adetim bitti kontrol ediyorum var mı bişey diye. iki göğsümde de çok hafif ağrı hissediyorum bazen ama kitle falan gelmiyor elime şimdilik. sanırım doktorun dediği gibi adetten önce şişen süt bezleri sebep oldu o sol taraftaki ağrıya. tekrar ederse o zaman bir daha görüneceğim umarım tekrar etmez

geçmiş olsun. 1 sene önce benim de sağ göğsümde ağrı oluştu. ve elime fındık büyüklüğünde kitle geliyordu. çok korkmuştum. doktora gittiğimde ultrasonda bakıldı, korkulacak bir şey olmadığını söyledi. hiçbir ilaç vermedi, zamanla geçer, ağrı kesici kullanabilirsin dedi. Neyse ki zamanla kayboldu. seninki de öyle sanırım benim gibi psikolojini bozma aman ha...

evet psikolojik sorunlardan stresten falan da olabiliyormuş şişikler falan hatta su toplayabiliyomuş

Yorumlarını paylaşanlara teşekkür ederim uzun zaman önce açmıştım konuyu son yazılanları cevaplamayı unutmuşum :)

Son düzenleme:
X