Gebeliğe Hazırlık Sol tüp tamamiyle tıkalı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bizde durum biraz farkli 3 defa asilama oldum Tutmayinca doktor tuplere bakmamiz gerekiyor dedi o yuzden rahim filmi cekilmedi. Tek tarafim kapali acilmadi tek tarafim acildi.
Tüplere bakmadan nasıl yaptı ki işlemi vardır heralde bi bildiği anlayamadım.

Benim de bir tüpüm alındı kalan tüpümde ise hafif tıkanıklık var, klomen ile denicez dua ette soldan yumurtlayabilesin dedi. Bakalım süreç çok uzun geliyor bu doktorlar kısa yoldan tedavi neden önermezler bilmem. Ama sizin doktorunuz mantıklı söylemiş diğer tüpte de sıkıntı varsa tüp bebek en mantıklısı

Arkadaşlar 3 klomen deneyişimden ve tam. 1 senemin dolmasından dolayı dün rahim filmi çekildim , yıkıldım dünden beri kendimde değilim ağlamaktan kendimi harap ettim. Hep solda 3/4 yumurtam büyüdü iğneyle çatladılar da olmaması beni şüpheye koymuştu çünkü eşimin testi aşırı iyi çıktı. Sadece sağ tüpü olanlar nasıl bir yol izlediniz doktor artık sol tüpünü es geçicez dedi ,4 kere daha klomen deniyicekmişiz , sonra aşılama denicem, tüpü açma şansları yokmu? Para olsa bir profesöre gözükmek istiyordum, ya diğerinde zarar verip tıkarsa onuda ? Çok üzgünüm lütfen hamile kalanlar nasıl bir yol izlediklerini Benimle paylaşırmısınız
Canım valla tüpleri kapalı olanların tedaviyle açılıyor yani senin tüpünü almadılar ki niye es geçecekler iyi bir doktor bul hemen umutsuzluğa sürüklemesinler seni ne biçim doktormuş o ya . ☹️

Evet tuplerim kapali oldugu icin 3ude tutmadi 😔 doktor asilama zaman alir direk tup bebege gecelim dedi bende bir kac ay dinlenmek istiyorum cok yiprandim ruhen ve bedenen 😔😔
Zaten tüpleri görmeden aşılama yapması ayrı zarar size üstüne aşılamanın ilişkiden bi farkj da yok. İyi düşün taşın derim canım inşallah tez vakitte hamile kalırsın

Zaten tüpleri görmeden aşılama yapması ayrı zarar size üstüne aşılamanın ilişkiden bi farkj da yok. İyi düşün taşın derim canım inşallah tez vakitte hamile kalırsın
Doktorum uroloji profesoru ve butun islemleri lendisi yapiyor ayrica avrupada bayagi meshur o yuzden ona guveniyorum yabanci doktorlar bunun kadar bilgili ve tecrubeli degil. Bilmiyorum bir kac ay dinlensem kapanirmi? Ama dinlenmek istiyorum biraz bu yil pandemi dolayisiyla insanlar ayrica bir bunaldilar. Insallah kalirim 😔😔 insallah buradaki butun kadinlar kalir🤲🤲🤲

Merhaba yurt disinda yaptirdim boyle tedavileri cok cuzi bir miktara yaptiriyoruz burada oradaki fiyatlari bilmiyorum buradan takip ettigime gore 7 bin liraymis 😔😔
Sag tarafim tamamiyle kapaliymis sol tarafim acildi ama zaman kaybetmemek icin direk tup bebege baslayacagiz daha oncesinde 3 defa basarisiz asilamam oldu😔😔

Benim de bir tüpüm alındı kalan tüpümde ise hafif tıkanıklık var, klomen ile denicez dua ette soldan yumurtlayabilesin dedi. Bakalım süreç çok uzun geliyor bu doktorlar kısa yoldan tedavi neden önermezler bilmem. Ama sizin doktorunuz mantıklı söylemiş diğer tüpte de sıkıntı varsa tüp bebek en mantıklısı
Tüp alınması işlemi nasip oldu peki? Ağrı çok oluyor mu acaba

Tüp alınması işlemi nasip oldu peki? Ağrı çok oluyor mu acaba
Kapalı ameliyat yoluyla aldı. Keserek organı çıkardı. Çok ağrılı geçti. Kapalı ameliyat daha az acılı deselerde bence en ağır olanı. Göbekteki açılan delik çok çok acılı oluyor. Günlerce baya çektim 10 günde anca ayaklandım. 4 ay oldu hala ağrıyor arada zor valla ameliyatın her türlüsü

Kapalı ameliyat yoluyla aldı. Keserek organı çıkardı. Çok ağrılı geçti. Kapalı ameliyat daha az acılı deselerde bence en ağır olanı. Göbekteki açılan delik çok çok acılı oluyor. Günlerce baya çektim 10 günde anca ayaklandım. 4 ay oldu hala ağrıyor arada zor valla ameliyatın her türlüsü
Oyyy çok geçmiş olsun yaa. Cidden tüp alındı yazınca durumunuzu merak ettim. Allah kolaylıklar versin ne denir ki..

Ve dediki işlem diğer tüpündende olmanı sağlayabilir beni çok korkuttu
Bu cok dogru cunku laparoskopi iyilesme surecinde tupleri tikayabiliyor. Ben miyom ameliyati oldum laparoskopi ile. Doktorum cocuk istedigimi bildigi icin tuplerime bakmis ve ikisi de acik demisti. Ancak 6 ay sonra hsg de sag tup kapali cikti. Laparoskopinin iyilesme surecinde boyle bir dezavantaji olabiliyormus. Bende oldu malesef.

Benimde sol tüp tıkalıydı, açıldı.. Doktorunu değiştir hemen ne demek tek tüple denicez.. Ya hep soldan yumurtlarsan?? Açılıyor sıkma canını, bnm film çekilirken açıldı. İstanbul da yaşıyorsan bahçelievlerde özel bir poliklinikti sanırım. 10 sene geçti üstünden adını unuttum. Hatta doktor o hastaneye yönlendirmişti. Orada filmi çektir die. Çekilirken tıkalı olduğunu söyleyip ilaç ile açıldı hatta garanti olsun die bir kere daha ilaç enjekte edildi.. Tüp açılıyor yanii, dr değiştir sen
Canim her tikali tup acilamiyor. Tupun tikanma orani, bolgesi ve yogunlugu onemli. Mesela benim sag tupum tikali ve acilamayacak sekilde tikali malesef.

Arkadaşlar 3 klomen deneyişimden ve tam. 1 senemin dolmasından dolayı dün rahim filmi çekildim , yıkıldım dünden beri kendimde değilim ağlamaktan kendimi harap ettim. Hep solda 3/4 yumurtam büyüdü iğneyle çatladılar da olmaması beni şüpheye koymuştu çünkü eşimin testi aşırı iyi çıktı. Sadece sağ tüpü olanlar nasıl bir yol izlediniz doktor artık sol tüpünü es geçicez dedi ,4 kere daha klomen deniyicekmişiz , sonra aşılama denicem, tüpü açma şansları yokmu? Para olsa bir profesöre gözükmek istiyordum, ya diğerinde zarar verip tıkarsa onuda ? Çok üzgünüm lütfen hamile kalanlar nasıl bir yol izlediklerini Benimle paylaşırmısınız
Merhaba,ben de 2018 yılında rahim filmi çekildim ve tüplerim tıkalı cıktı sanırım ikisi de tikaliydiki doktor tüp bebekten başka çare yok demişti. Biz de tüp bebek yaptırdık va Rabbime şükürler olsun bi kizim var şimdi. Üzülmeyin çok pahalı da olsa tup bebekle bir ümidimiz var kaldı ki iki tüpünüz bile tıkalı değilmiş Allah ısterse iki tüpü tıkalı olana da verir

X