Gebeliğe Hazırlık Sol tüp tamamiyle tıkalı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Annehayalim

Birgün bende buraya mucizemi yazacağım inşallah🌸
Kayıtlı Üye
16 Mart 2020
285
239
24
Arkadaşlar 3 klomen deneyişimden ve tam. 1 senemin dolmasından dolayı dün rahim filmi çekildim , yıkıldım dünden beri kendimde değilim ağlamaktan kendimi harap ettim. Hep solda 3/4 yumurtam büyüdü iğneyle çatladılar da olmaması beni şüpheye koymuştu çünkü eşimin testi aşırı iyi çıktı. Sadece sağ tüpü olanlar nasıl bir yol izlediniz doktor artık sol tüpünü es geçicez dedi ,4 kere daha klomen deniyicekmişiz , sonra aşılama denicem, tüpü açma şansları yokmu? Para olsa bir profesöre gözükmek istiyordum, ya diğerinde zarar verip tıkarsa onuda ? Çok üzgünüm lütfen hamile kalanlar nasıl bir yol izlediklerini Benimle paylaşırmısınız

Nasil es gecicez demisler ? Sizi caresiz mi birakmak istiyorlar acaba. Iyi bir doktora görünün actirin tüpünüzü. Imkansiz birsey değil

Nasil es gecicez demisler ? Sizi caresiz mi birakmak istiyorlar acaba. Iyi bir doktora görünün actirin tüpünüzü. Imkansiz birsey değil
İkisi tıkalı olmadığı sürece bişey yapmam diyor he illaki yapacam diyorsan eğer 7/8 bin gözden çıkar diyor . Ona vereceğine tüp bebek yaparsın diyiyor üstüne para koyup , benimde durumum yokki öyle :/ ne yapacam çok çaresizim 3 kere ilaç koydu kadın yinede açılmadı çok üzgünüm

Sag tüpten yumurtlarsaniz tek tuple gebelik mümkün. Bu kadar harap etmeyin kendinizi.
Sol tüp hsg ile yada laparoskopiyle açılabiliyor. Bunun icin iyi bi doktorla görüşün derim. Bir sürü insan tek tüple gebelik yaşıyor

İstanbul Avrupa yakasında beni insan yerine koyacak duyguları olan munesi biraz uygun olan bir profesör ne bilim dalında iyi bir doktor varmı tavsiye edeceğiniz?

Ve dediki işlem diğer tüpündende olmanı sağlayabilir beni çok korkuttu

Tek tüpün tıkalı olması sorun değil ki dert etme kendine. Anestezili mi çekildin eğer normalse kasılmadan da öyle çıkmış olabilir. Benim de sol kapalı görünüyodu histeroskopide açık göründü mesela.

Tek tüpün tıkalı olması sorun değil ki dert etme kendine. Anestezili mi çekildin eğer normalse kasılmadan da öyle çıkmış olabilir. Benim de sol kapalı görünüyodu histeroskopide açık göründü mesela.
Anestezi yoktu ama aşırı ağrılıydı halada öyle orası sanki Doğum yapmışım gibi Ağrıyo

Anestezi yoktu ama aşırı ağrılıydı halada öyle orası sanki Doğum yapmışım gibi Ağrıyo
Benden önce giren kadın beni çok korkuttu bende acaba diyorum :KK43: ama 2/3 kere verdi ilaçı kendi kasma dedi özellikle bende sadece dua ettim hatta aşağada ayrıntılı bakacam filme belki azıcıkta olsa gitmiştir dedi, sonrada maalesef dedi , kendi doktorumda dediki baştan sona kadar tıkalı dedi açılmaz bence dedi

Arkadaşlar 3 klomen deneyişimden ve tam. 1 senemin dolmasından dolayı dün rahim filmi çekildim , yıkıldım dünden beri kendimde değilim ağlamaktan kendimi harap ettim. Hep solda 3/4 yumurtam büyüdü iğneyle çatladılar da olmaması beni şüpheye koymuştu çünkü eşimin testi aşırı iyi çıktı. Sadece sağ tüpü olanlar nasıl bir yol izlediniz doktor artık sol tüpünü es geçicez dedi ,4 kere daha klomen deniyicekmişiz , sonra aşılama denicem, tüpü açma şansları yokmu? Para olsa bir profesöre gözükmek istiyordum, ya diğerinde zarar verip tıkarsa onuda ? Çok üzgünüm lütfen hamile kalanlar nasıl bir yol izlediklerini Benimle paylaşırmısınız
Üzulmeyin tek tuple gebe kalan çok biri de benim çok şükür 👐

benim arkadasım dış gebelık gecırdıgınden dolayı tüpünün biri alındı tek tüple şuan yıne hamıle .Şansınız yok degılkı uzmeyın kendınızı bukadar Eğer imkanınız varsa amelıyat olup actırabılırsınız ama tek tüplede kalınır dert etmeyin yani

Canım panik olma benım ıkj tup kapalı ıdı hıc bır sekılde tupler gozukmuyordu ameliyat oldum acılmadı ama Gecen yıl İstanbul Şişli echomara Cevat bayrak hocaya gıttım cok sukur on dakikada ıkısınıfe actı gecen yıl fiyat 650tl idi imkanın varsa kesinlikle git selektıfsalpingografi dıye bır yontemi ile rahim filmi cekıyor

Canım panik olma benım ıkj tup kapalı ıdı hıc bır sekılde tupler gozukmuyordu ameliyat oldum acılmadı ama Gecen yıl İstanbul Şişli echomara Cevat bayrak hocaya gıttım cok sukur on dakikada ıkısınıfe actı gecen yıl fiyat 650tl idi imkanın varsa kesinlikle git selektıfsalpingografi dıye bır yontemi ile rahim filmi cekıyor
Çok ihtiyacım vardı mutlaka aricam yarın

Benimde sol tüp tıkalıydı, açıldı.. Doktorunu değiştir hemen ne demek tek tüple denicez.. Ya hep soldan yumurtlarsan?? Açılıyor sıkma canını, bnm film çekilirken açıldı. İstanbul da yaşıyorsan bahçelievlerde özel bir poliklinikti sanırım. 10 sene geçti üstünden adını unuttum. Hatta doktor o hastaneye yönlendirmişti. Orada filmi çektir die. Çekilirken tıkalı olduğunu söyleyip ilaç ile açıldı hatta garanti olsun die bir kere daha ilaç enjekte edildi.. Tüp açılıyor yanii, dr değiştir sen

Merhaba rahim tupu filmi nasil cekiliyor gecen hafta bende tuplerimi actirdim ama anesteziliydi gonegimden ve gobegimin altindan delinerek.acaba ayni islem mi?

Merhaba rahim tupu filmi nasil cekiliyor gecen hafta bende tuplerimi actirdim ama anesteziliydi gonegimden ve gobegimin altindan delinerek.acaba ayni islem mi?
Hayır rahim filmi ilaçlı röntgen rahimden oluyor. Siz laparoskopi olmuşsunuz anladığım kadarıyla.

Galiba dediginiz gibi pek bilgim yok bu konularda o yuzden sordum tskler cevap icin. Peki hangisi daha olumlu sonuc veriyor?
Önce tanı için size de rahim filmi çekilmiştir zaten kapalı olduğunu nasıl öğrendiniz? Sonra laparoskopi yapılıyor genelde. Biri tanı için biri tedavi için. Siz tedavi olmuşsunuz tüpler açılmıştır.

Önce tanı için size de rahim filmi çekilmiştir zaten kapalı olduğunu nasıl öğrendiniz? Sonra laparoskopi yapılıyor genelde. Biri tanı için biri tedavi için. Siz tedavi olmuşsunuz tüpler açılmıştır.
Bizde durum biraz farkli 3 defa asilama oldum Tutmayinca doktor tuplere bakmamiz gerekiyor dedi o yuzden rahim filmi cekilmedi. Tek tarafim kapali acilmadi tek tarafim acildi.

X