Sonradan Fransiz Vatandaşlığı almış olanlar, acil bakın!!!

Kizlar ben gecen ay dosyami verdim yalniz bazi eksiklerim var onlarida eylulun basinda goturucem sonra islemlerim mulakatlarim falan baslayacak Allah yardimcim olsun...insallah dil mulakatini gecerim...benim icin dua edin ...

ya kislar siz vatandas olmak icin sorular sormussunuz hep
bende vatandasliktan cikmak istiyorum nasil olucak daha hic sorusturmadim
ben yil once fransiz vatandasi oldum
fransiz vatandasliina basvuru yapmadan once turk vatandasi olarak da kalmak istiyorum diye basvuru yapilmaliymis diye okudum malesef bilmiyordum
ben kendi ulkemin vatandasliindan cikmak istemiyorum
ve olunce fransiz vatandasi oldugumuz icin cenazeler tryeye onderilmiyormus
bende bunu duydum ne kadar dogru bilmiyorum
bilginiz varsa lutfen yazin

canim ben arastirdim bunu eger oyle olsaydi hic basvurmayacaktim vatandasliga...ama burda cifte vatandaslik haklarimiz var yani turk vatandasligindan cikmiyoruz zaten basbakanda gecenlerde soyledi bulundugunuz ulkede cifta vatandaslik hakkiniz varsa gecin cifte vatandas olun bunun size bir zarari olmaz diye halka seslendi...
sen kac yil once fransiz vatandasi oldun sen cikmak istemismiydinki turk vatandasligindan ciktim diyorsun konsoloslugu ara ogren ben fransiz vatandasligina gectim ama turk vatandasligindan cikmak istemedim cikmismiyim diye sor ama hic sanmiyorum boyle bisey olacagini....

fransiz vatandasligina gecince konsolosluga gidip turk kimliginizi korumaniz gerekiyor,bende cenazeler gonderilmiyor diye biliyorum..

fransiz vatandasligina gecince konsolosluga gidip turk kimliginizi korumaniz gerekiyor,bende cenazeler gonderilmiyor diye biliyorum..
canim ben blmiyordum konsoloslugu arayip sorucam ve turk kmliimi tabiki korumak istiyorum ve cenazeler gonderiliyormus bunu sordum ve ogrendim gecen yil burda dogup buyumus olan bir kisi vefat etti ve hic sorunsuz cenazesini gondermisler
bende olunce burda kalmak istemezdim hic degilse basimda fatiha okuyan olur tryede

mehaycim cifte vatandaslik hakkimi elbette korumak istiyorum
ben 10 yil oldu fransiz vatandasligina gectim
ve asla turk vatandasligindan cikmak istemem bu hafta konsoloslggu arayip sorucam bize cok uzak gitme imkanim yok
bu arada senin dosyan kabul edildimi vatandas oldunmu
cevaplar iki yil suruyor diye biliyorum benimkide basvurudan 1.5 yil sonra kabul edilmisti ama esim askerlik yapmadigi icin redettiler

evet canim haklisin ama burda itip diye bir kurum var biliyorsundur belki cenaze nakil islerini yuruten... oraya kayitliysan hic sorunsuz cenazeni gonderiyorlar Turkiyeye...bende istemem burda gömülmek öldukten sonra seninde dedigin gibi bir Fatiha okuyan olur hic degilse vatan topraklarinda gomulu olursak...

Son düzenleme:

canim ben polislikten ekim ayinda gectim sozlu mulakatim iyi gecti ...fransizcanizda hic bir sorun yok dendi ....simdi sonuc bekliyorum ama benim esim askerligini burda yapti bilmem onun etkisi olurmu daha cabuk almamda...bana kadin 1 seneye almis olursunuz dedi ama goruyorumki herkesinki farkli surelerde veriliyor kimi 3 ayda kimi 6 ayda kimi 1 senede kimide daha uzun surede aliyor....
sana cevap geldiginde esinle birliktemi gitmistin kimligini almaya yani tekrar imzasi falan gerekiyormu???

daha gecen hafta bir komsumun kizi vefat etti fransiz vatandasiydi kiz ama cenazesini goturduler Turkiyeye ...ama sen yinede ara sor canim en azindan icin rahat eder...

mehaycm bana ceva geilnce esimle itmistim ama onun imzasi alinmadi hatta esimi iceri almadilar yanliz gittim ve normalde surec 2 yil kadar surebiliyor ama bazi durumlarda daha erken kabul ediliyor diye duymustum bende
esin askerliini burda yaptiysa iyi iste red edicek bahaneleri olmaz
cenaze islemleri icin hic duymamistim bilgi icin sagol canim arastiricam

canim peki sen kac senede aldin? birde ordada soru falan sordularmi sana yoksa alip ciktinmi hemen???

Kizlaaaaaaarrrr çok mutluyum bugun geçen sene bugunlerde yaptigim vatandaslik basvurum kabul edilmis , bugun mektup geldi yakinda gidip kimligimi alicam sonunda oldu :121: :121: darisi basiniza insallah....

burdami dogdun turkiyedenmi geldin ??ne zaman geldin diyeyim eger evlenerek geldiysen? peki senin varmi fransiz kimligin yada basvuru yaptinmi canim??

turkiyeden 2005te evlenerek geldim,fransiz kimligim yok basvuruda yapmadim, fransiz vatandasligina gecmek istiyorum ama bilmiyorum ya bakalim zamanla dusunuyorum ins.:)

turkiyeden 2005te evlenerek geldim,fransiz kimligim yok basvuruda yapmadim, fransiz vatandasligina gecmek istiyorum ama bilmiyorum ya bakalim zamanla dusunuyorum ins.:)

bende 2003 de geldim 2005 den beri dosya aliyordum doldurup atiyordum bir kenara ..calistigim icin hic vaktim olmamisti evraklarmi tamamlamak icin, sonra bebegim olunca vaktim oldu ve evraklarimi tamamlayip verdim dosyami gecen sene iste...bu senede gecen ay aldim kimligimi darisi basina canim? sen neredesin ,kac cocuk var ,yas kac? :)) çok soru sordum galiba

Son düzenleme:

Evet kidemliymisim senden
insallah canim darisi senin basina sen dosyani alda gerisi gelir zaten
sendemi calisiyordun ??hemen bebek yapmamissin sanirim geleli 6 sene olmus...bende 29 yasindayim yakiniz ...ben saint etienne' de yim pek yakin sayilmayiz :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…