Sonradan Fransiz Vatandaşlığı almış olanlar, acil bakın!!!

canim kurslar pahali demissin birde neden devletin sundugu imkanlardan yararlanmiyorsun???devletin parasiz kurslari var centre 'ler de veya anpe 'ye yazil formation yapmak istiyorum de ,hem dil ogren , hem is imkani elde et, hemde para kazan....

centre ye falan çok gittim ama hiç yeterli degil olarak begenmedim. Yani adam gibi ogretilmiyor canim. Ben Alliance français 'e gitmek istiorum Dalf Delf için. oda aylik 156 € ondna pahali dedim. Devletin mecburi kursu olan 300 saati yapip A1 diplomami aldim ama vatandaslik için 1 ocak 2012 den itibaren DELF B1 seviyesi istiyorlar.

benim 4. senem daha dolmadi ben de 10 senelik oturumu yeni aldim. artik herkese vermiyorlar kolaydan. fransizcana ve fransa ya uyumuna bakiyorlar. hatta ben yazili sinavdan gectim. sonrasinda bir yazi verdiler okudum. bir. de belediye baskaniyla girustum. kocamin maasina varana kadar her seyi didik didik sordu. onun da onayiyla alabildim. loiret bu konularda cok titiz her bolgede ayni uygulama yok. 3 sene doldurduktan sonra 10 senelik icin hak kazaniyorsun. allahtan bana ilk seferde verdiler.

vatandaslik konusunda kararsizim ben. basta ciddi ciddi dusunuyordum sonra vazgectim. zaten sarkozi giderse rakip aday cifte vatandasligi kaldirmayi planliyormus diye duydum.

Evet canim esim fransiz vatandasi oldugu için 4 yillik oturumdan sonra almak zorundasin dedi prefektorluk. Benim geçen yaz verdiler 10 yilligi simdi Haziranda 5 yillik oturuumum olmus olacak ve vatandasliga basvurabilicem. Ama simdi yasa çikmis yukarda linktede verdim orda yazilana gore B1 dil seviyesi DELF diplomasi gerekiyor yaziyor. Bu yuzden Valiligin diplomamami onayladigi bir kursa gitmem gerek. Bu arada ANPE ye tesetturlu oldugum için basvurmuyorum canim çunku basortulu çalisabilecegim bir is yok malesef :KK43: Zaten kizim çok kuçuk daha 1 yasinda.
ben 5 yil fransada ikamet ettikten sonra verdiklerini biliyorum...kadin bana dosyayi alirken 5 yil fransada ikamet ettinizmi diye sormustu evet deyince vermisti dosyayi...bide tesetturlu olman bisey degistirmez canim istedigin yere git yazil...benim bircok tesetturlu arkadasim anpe ye yazilip formation da buldu iste ve hala calisiyorlar...sende cekinme bence...égalité var bu ulkede herkes ayni haklara sahip...
centre ye falan çok gittim ama hiç yeterli degil olarak begenmedim. Yani adam gibi ogretilmiyor canim. Ben Alliance français 'e gitmek istiorum Dalf Delf için. oda aylik 156 € ondna pahali dedim. Devletin mecburi kursu olan 300 saati yapip A1 diplomami aldim ama vatandaslik için 1 ocak 2012 den itibaren DELF B1 seviyesi istiyorlar.
neden canim yaaa ben ne ogrendiysem centre de ogrendim...ve 1 sene centre e gittikten sonra ise girdim....delf b1 seviyesi nasil oluyor yaa biri sunu bana aciklasa:44:
yaptim testi canim sagol, %60 dogru cevabim çikti
ben hala yapamadim ...tam yapmaya basladim 40 dogru yaptim son 20 soruda oglum rahat durmadi kucagimdaydi agladi falan birakip kalktim....:26:eek: uyuyunca yaparim artik:nazar:
benim 4. senem daha dolmadi ben de 10 senelik oturumu yeni aldim. artik herkese vermiyorlar kolaydan. fransizcana ve fransa ya uyumuna bakiyorlar. hatta ben yazili sinavdan gectim. sonrasinda bir yazi verdiler okudum. bir. de belediye baskaniyla girustum. kocamin maasina varana kadar her seyi didik didik sordu. onun da onayiyla alabildim. loiret bu konularda cok titiz her bolgede ayni uygulama yok. 3 sene doldurduktan sonra 10 senelik icin hak kazaniyorsun. allahtan bana ilk seferde verdiler.
vatandaslik konusunda kararsizim ben. basta ciddi ciddi dusunuyordum sonra vazgectim. zaten sarkozi giderse rakip aday cifte vatandasligi kaldirmayi planliyormus diye duydum.
yok canim yaa benim geldigim donemdede herkese vermiyorlardiki kolaydan...ben boyle direk alinca 10 seneligi herkes olamaz , mumkun degil falan demisti...inanmayanlar bakanlar bile oldu...benle birlikte gelen arkadaslarimda hep once 1 er senelik aldilar hatta sonra 1 senelik daha ve sonra 10 senelik ,ama benim esim askerligini burda ve basariyla tamamlamis , madalyalari falan var onun etkisi varmidir hemen 10 senelik oturum almamda acaba???:44::44:
evet sarkozy giderse diger aday kaldiracakmis cifte vatandasligi , benim korkum almanya gibi tek vatandaslikta diretmeleri...eger bu olursa yandik!!butun emekler bosa gidecek....:18:

Son düzenleme:
ben 5 yil fransada ikamet ettikten sonra verdiklerini biliyorum...kadin bana dosyayi alirken 5 yil fransada ikamet ettinizmi diye sormustu evet deyince vermisti dosyayi...bide tesetturlu olman bisey degistirmez canim istedigin yere git yazil...benim bircok tesetturlu arkadasim anpe ye yazilip formation da buldu iste ve hala calisiyorlar...sende cekinme bence...égalité var bu ulkede herkes ayni haklara sahip...

neden canim yaaa ben ne ogrendiysem centre de ogrendim...ve 1 sene centre e gittikten sonra ise girdim....delf b1 seviyesi nasil oluyor yaa biri sunu bana aciklasa:44:

Canim her yabanci dil ogrenimi için seviyeler var. Baslangiç A1-A2 orta B1 B2 ileri duzey C1 C2

yok canim yaa benim geldigim donemdede herkese vermiyorlardiki kolaydan...ben boyle direk alinca 10 seneligi herkes olamaz , mumkun degil falan demisti...inanmayanlar bakanlar bile oldu...benle birlikte gelen arkadaslarimda hep once 1 er senelik aldilar hatta sonra 1 senelik daha ve sonra 10 senelik ,ama benim esim askerligini burda ve basariyla tamamlamis , madalyalari falan var onun etkisi varmidir hemen 10 senelik oturum almamda acaba???:44::44:
evet sarkozy giderse diger aday kaldiracakmis cifte vatandasligi , benim korkum almanya gibi tek vatandaslikta diretmeleri...eger bu olursa yandik!!butun emekler bosa gidecek....:18:

Ya hangi parti yapacakmis bunu? kimmis adi neymis? çifte vatandaslik kalkarsa esim Turk vatandasligi iptal olur gibi bisi dedi

Canim her yabanci dil ogrenimi için seviyeler var. Baslangiç A1-A2 orta B1 B2 ileri duzey C1 C2

Ya hangi parti yapacakmis bunu? kimmis adi neymis? çifte vatandaslik kalkarsa esim Turk vatandasligi iptal olur gibi bisi dedi

canim yanlis bilmiyorsam bunu isteyen le pen 'in kizi yani sagci parti...ama cifte vatandaslik kalksa bile turk vatandasligi iptal olmaz ikisinden birini seçmemizi isterler almanyadaki gibi...sende istedigin vatandasligi secersin digeri iptal olur...eger oyle bir yasa cikarsa ben , esim ve oglum turk vatandasi olarak kaliriz...ama uzulurum o kadar emek verdim ugrastim, hiç adil bir yaklasim degil bu...

loiret 45 bolgesi mehay.
3 sene fransada yasamadan normalde kimse 10 senelik oturum alamiyor su an. alanlar varsa da istisnadir :)
teste ben de goz atayim. oglum durmuyo su an o uyusun sonra ins.. cok zor mu ?
ayiptir soylemesi ben dilf sinavini 100'de 100 sonucla kazanmistim. ustelik saatlerim daha bitmemisti :KK53: tabi simdi unuttugum seyler olmustur yazi bakimindan. konusurken biraz daha pratiklestim onun farkindayim ama :)

merhaba bende yeni geldim Fransaya dil ogrenmeye calisiyorum araniza katilmaktan cok mutluyum yalniz degilmisim meger

meraba hosgeldin :KK71:tabiki yalniz degilsin....kendinden bahset biraz kac yasindasin? nereden geldin ve nereye geldin?

merhaba 27 yasindayim zonguldaktan geldim burasi isvicreye 30 dk uzaklikta bellegarde de oturuyorum buralar bana biraz sönük geldi hic disari cikamiyorum ama zamanla alistim bebegim var onunla vaktim geciyor henuz dil ogrenemedim ama ogranmeyi cok istiyorum sosyallesmeye ihtiyacim var ve calismak istiyorum kizim buyuyunce. :)

X