Sonradan Fransiz Vatandaşlığı almış olanlar, acil bakın!!!

umarim burda iyi vakit geciririz burda havalar acayip soguk ben boyle bisey gormedim suan burasi -12 hissedilen -17 Allahim evsizleri korusun...

merhaba 27 yasindayim zonguldaktan geldim burasi isvicreye 30 dk uzaklikta bellegarde de oturuyorum buralar bana biraz sönük geldi hic disari cikamiyorum ama zamanla alistim bebegim var onunla vaktim geciyor henuz dil ogrenemedim ama ogranmeyi cok istiyorum sosyallesmeye ihtiyacim var ve calismak istiyorum kizim buyuyunce. :)

insallah kizin buyuyunce hepsini yaparsin bu istediklerinin....arkadasindami yok hiç gidip geldigin??kac aylik kizin?

insallah kizin buyuyunce hepsini yaparsin bu istediklerinin....arkadasindami yok hiç gidip geldigin??kac aylik kizin?

insallah.kizim 6 aylik oldu gelip gittigim arkadaslarim var cok sukur cok iyiler sagolsunlar.siz nerelisiniz tahmin ediyim Yozgat,isparta olabilir mi ? :)

hayir bilemedin :)) evet yozgatli, afyonlu, ispartali çok var ama ben samsunluyum:KK34:

Evet dogru diyorsun sdc 3 ay veriyorlar vize ye , ama o 3 ay abisinin yaninda çalisiyor gibi gozukse sizce kalabilir mi istedigi güné kdr .. ? Veya uzatabilirmi vize fln ?
Daha basvurmadim fransiz vatandsliga eylulde 18 ime giricegim bi ay ônce gelin dediler kagitleri hazirlamak için ... Ve hiç biryerde çalismadim smdiye kdr.. belkid dedigin gibi 12 fiche de paie olsa hemen getirebilirim gliba nikahtan sonra...

Size bir sorum olcak lütfen yardimda bulununuz ...
Ni$anlim nisan'a ankara konsolosluguna gidicek (abisi vize gönderdi Fransa'ya gelmesi için ) ve orda neler olcagindan tahmini varmi ? Yakininiz hiç böyle bir$ey ya$adimi ? Ve nasil giyinmesi lazim sizce ? Spor türünden mi yoksa kostüm mü ?

Size bir sorum olcak lütfen yardimda bulununuz ...
Ni$anlim nisan'a ankara konsolosluguna gidicek (abisi vize gönderdi Fransa'ya gelmesi için ) ve orda neler olcagindan tahmini varmi ? Yakininiz hiç böyle bir$ey ya$adimi ? Ve nasil giyinmesi lazim sizce ? Spor türünden mi yoksa kostüm mü ?

hiçbisey anlamadim ben bu sorudan...abisi vize gonderdi derken istek gonderdimi demek istedin acaba??eger istek gonderdiyse konsolosluga giderken neden kostum giysinki baloya gitmiyor sonucta ne istiyorsa onu giysin (bir yere giderken nasil giyiniyorsa yani)....sorunu gozden gecirip daha duzgun cumleler seklinde sorarsan sana yardimci olabilirim....

Son düzenleme:
merhaba arkadaslar, ben su anda zamanfrance'in turkce bolumunde calisiyorum. belki takip ediyorsunuzdur vatandaslik yasasi degisecek yeniden. biz de bu durumlari yasamis sizlerin hikayelerini gazetemizde paylasmak isteriz. ilgilenenler cevap yazarsa sevinirim. simdiden tesekkurler...

merhaba arkadaslar, ben su anda zamanfrance'in turkce bolumunde calisiyorum. belki takip ediyorsunuzdur vatandaslik yasasi degisecek yeniden. biz de bu durumlari yasamis sizlerin hikayelerini gazetemizde paylasmak isteriz. ilgilenenler cevap yazarsa sevinirim. simdiden tesekkurler...

Evet ben takip ediyorum gazetenizi üyeyiz her hafta geliyor evimize çok memnunuz. Ben 8 ay önce vatandaşlık başvurumu yaptım bekliyorum şuana kadar hiç bir haber gelmedi bana gittim kendim sordum beklemem gerektiğini söylediler

ben 11 sene önce oldum..simdi daha zorlasmis diye duydum..eskidende cok kolay deildi hani..iki sene beklemek gerekiyodu..o arada hic bir olaya karismayacaksin evlenmiyeceksin falan ..en son polislige cagrildinmi is tamamdi bir sene daha beklemek gerekiyordu..simdi yazili sinav varmis galiba

Konuyu bastan sona kadar okudum, cok sey ogrendim valla, sagolun kizlar. benim sormak istedigim ise su: Simdi bizim buradaki universitede bu delf b1 sinavi veriliyormus, 80 euro karsiliginda tabi... Ben bu sinava bu sene girsem(yoksa fransizca nasil yazilir unutacagimdan korkuyorum, hic yazmam gerekmiyor su an icin, hep konusarak hallediyorum islerimi) vatandasliga hak kazandigimda hala gecerli olur mu? Daha bir kac yil var yapabilmem icin. Bir de, bu sinavi gectikten sonra baska sinavlara da girmek gerekiyor mu?

Konuyu bastan sona kadar okudum, cok sey ogrendim valla, sagolun kizlar. benim sormak istedigim ise su: Simdi bizim buradaki universitede bu delf b1 sinavi veriliyormus, 80 euro karsiliginda tabi... Ben bu sinava bu sene girsem(yoksa fransizca nasil yazilir unutacagimdan korkuyorum, hic yazmam gerekmiyor su an icin, hep konusarak hallediyorum islerimi) vatandasliga hak kazandigimda hala gecerli olur mu? Daha bir kac yil var yapabilmem icin. Bir de, bu sinavi gectikten sonra baska sinavlara da girmek gerekiyor mu?

Sinava onceden girebilirsiniz. Sinav sonunda sinavi gecerseniz Delf B1 diplomasi alacaginiz icin diploma omur boyu gecerlidir. Nasil bir universiteyi bitirirsiniz ve diplomasi omur boyu gecerlidir, bu da oyle.
Bildigim kadariyla baska sinava girmeye gerek yok.
Benim de vatandasliga basvurmam gerekiyor da tembellik ediyorum, kagit hazirla falan cok zor geliyor.

Sinava onceden girebilirsiniz. Sinav sonunda sinavi gecerseniz Delf B1 diplomasi alacaginiz icin diploma omur boyu gecerlidir. Nasil bir universiteyi bitirirsiniz ve diplomasi omur boyu gecerlidir, bu da oyle.
Bildigim kadariyla baska sinava girmeye gerek yok.
Benim de vatandasliga basvurmam gerekiyor da tembellik ediyorum, kagit hazirla falan cok zor geliyor.

Cok sagolun. Umarim vatandasliginizi cabucak alirsiniz.

Slm arkadaşlar bana yardım edin lütfen 4 senedir fransadayim hatta 4. Sene bitti 5 deyim bi turlu oturum alamadım eşimin 10 yıllık oturumu var 2 çocuğumuz var alamıyorum lütfen bi bilgisi olan yardim edebilirmi

X