Sonunda Ayrıldık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konunuz ibretlik. Hicbi yerinde sizi hakli goremedim. Ayrildiginiz kisiden para beklentisi cok absurd. Emeklerim emeklerim derken neyi kastediyorsunuz? Su kadar yilimi verdim muhabbeti de cok sacma. Adam size hic mi emek vermedi? Maddi anlamda destek oldugu ortada.

Ekonomik ozgurluk cok onemli. Genc kizlara ibret olacak bir konu. Ekonomik olarak ozgur olmadan kimse evlenmemeli, kadin erkek farketmez.

Belli ki anlamamissiniz ya da ben anlatamadım. Bütün bu mevzuların en büyük ortak noktası, verdiği hiçbir sözün arkasında durmamış olması. Bu sözünde durmama konusu, hayatımızın en küçük alanlarına kadar işlemiş kritik bi sorun oldu hep bizim aramızda. Öfkelendigim kısım para almamak değil, ne zaman ona güvenip kafamda biseyler sekillendirsem yarı yolda bırakılmış olmak. Ayrıca aranızda, şayet evli olsaydım o paraları hakedecegimi, ama evli olmadığım için daha az emek verdigimi ve haketmedigimi düşünenler olduğunu sanıyorum. Ben 5 sene onun gözünün içine baktım. Kendimi korumaya çalıştım, mücadele ettim, yaptıklarına yer yer boyun eğdim ama asla kendimi teslim etmedim, imkanlarim oydu, aynı evi paylaştığım insan oydu, maddi durumum ortadaydı. Annemin evinde olsaydım yaşam masraflarimi annem, babamın evinde olsaydım babam karsilayacakti. Çünkü para, yoksa yoktur! Assan 1700 lira para falan almadım, vermeyeceğini yan cizecegini bildiğimden, sinirle kabul ettim bunu. Kendisinden depozito falan talep etmedim hiç bı zaman, kendisi her ayrılık söz konusu olduğunda üstüne basa vasa bunu dile getirdi, "Ayrılsak da düşman olmuycaz sonuçta, benim elim hep senin üstünde olur, sana olabildigim kadar destek olurum" diye. Tabii ki bu desteğe bel baglamadim, ama zor zamanimda hala orada bi yerde elimden tutacak birinin olduğunu bilmek bana kendimi daha güvende hissettirdi. Benim durumumu yaşamamış kimse de bu güvende hissetme ihtiyacı, destek arama telaşını anlamaz, şayet empati yapamıyorsa. Beni bu kadar üzen paradan mahrum kalmak değil, bu güveni kaybetmekti. Zaten baştan depozitoydu paraydi bu konularda açılmış bi muhabbet olmasa, "e ben sana 5 yilimi verdim hadi sökül paraları" demeyecektim zaten. Kaldı ki kendisi bu muhabbetlerin yanında, "mağduriyet kasma, kandırılmış oyalanmis kız tribini oynama, bi de seninle evlenicektim Allah korumuş" gibi bi sürü çirkin şey söyledi. Ondan beklentiye girmemin sebebi kendisinin verdiği sözler ve benim kendimi onun yerine koyduğumda çok daha fazlasını yıllarımı geçirdiğim insan hayatının yeni dönemine daha rahat başlasın diye yapacağımı bilmekti. Bu da benim saflığım olsunz bidaha kimseyi "ben olsam yapardım" diye değerlendirmem.

Bu arada, on bin liraları olan bi insan için 100-200 TL belki hicbiseydir. Ama elinde sadece 200 lirası olan biri için, herşeydir. Ben ona uzun bi zaman, hiç düşünmeden, herşeyimi verdim.

Teşekkür ederim, maddi gücün gerekliligini elbette anlıyorum. Şu saatten sonra tekrar böyle bi ilişkiye girecek olsam maddi gücüm olmadan asla böyle bişey yapmam. Sevgi ve bağlılık varsa neden kabul etmediği konusunda kendi içimde hep akladim onu, yapmamaliydim.
Ama onun bana karşı sorumlu olmadığı konusuna gelince, birlikte 5 yıl yaşadığınız insana karşı sifatiniz ne olursa olsun sorumlusunuz. Ben ona karşı hep bu sorumluluk duygusuyla hareket ettim. He o, bu sorumluluk duygusunu hissetmezken ben neden çekip gidemedim, biseyler için çabaladım bunu konuşabiliriz. Bu konuda hatamı, sebeplerim olsa da sonuna kadar kabul ediyorum. Ama 5 yıl birlikte gülüp birlikte ağladığım adamın, sonunda "taşınma masrafını karşılıyoruz ya daha napalim Allah Allah" tavrına girmesini kimse bana savunamaz. Bu bi karakter meselesidir ve ben herşeyim üzerine bahse girerim ki, onun yerinde ben olsaydım gayet normal bi şekilde yollarımı ayırdığım insana, hayatımdan çıkmadan önce maddi ya da manevi, destek olmayı kendime borç bilirdim. Emin olun o son konuşmalar, "daha napiym Allah Allah" şeklinde değil de, "şuan ben de uygun değilim, ama sana başka şekillerde yardımcı olabilirim, umarım sen de çabuk atlatirsin bu süreci" şeklinde olsaydı şuan burda bunları konusmuyo olurduk. "Sağolsun elinden geleni yaptı" der kendisine minnettar olurdum 5 kuruş almasam bile. Ki şuanda da kendisinden, onun teklif ettiği hicbiseyi almadan gidiyorum. Sorun benim için hicbi zaman para değildi, her zaman üslup ve yaklaşımdi.
bence sizizn sıkıntınız güvenle ilgli. çok güvenmişsisniz, orda hata yapmışsınız. çocuklar annelerine ihanet ederken anneler çocuklarına ihanet edip yarıyolda bırakırken el oğluna çok güvenmişisniz. çok çok sevmişsiniz değer vermişsiniz , karşı tarafıda öyle sanmışsınız. beklentiniz yüksek olmauş

bence sizizn sıkıntınız güvenle ilgli. çok güvenmişsisniz, orda hata yapmışsınız. çocuklar annelerine ihanet ederken anneler çocuklarına ihanet edip yarıyolda bırakırken el oğluna çok güvenmişisniz. çok çok sevmişsiniz değer vermişsiniz , karşı tarafıda öyle sanmışsınız. beklentiniz yüksek olmauş
Kesinlikle öyle. Çok güvendim, bi yandan güvendim, bi yandan hiç guvenmedim ama inandırmak istedim kendimi. Dersimi aldım.

Olmayacağını bildiğiniz bir şeyi zorlamak bu bile bile lades bu adam zaten size evlenmek istemediğinin sinyalini vermiş sizde neyinize güvenip ailenizi bırakıp birlikte yaşamayı kabul ettiniz onun yerine kendi ayaklarınızın üzerine durup kimseye tenezzül etmeden hayatınızı yaşamak varken kendinizi zora sokmuşsunuz. Üstelik aile bile yeri geliyor seni senden daha fazla düşünemiyor maddi anlamda da adam sanki sizi düşünmek zorundaymış gibi algınız var bu bana doğru gelmiyor evli olsanız bu dediğiniz bir nebze doğru çünkü artık hukuksal olarak da birbirine karşı iki tarafın da sorumluluğu doğuyor. Bunu bu kadar sorun edecek biriyseniz de evlenmeyi beklemeliydiniz kendi içinizde de var bir çelişki

Teşekkür ederim, maddi gücün gerekliligini elbette anlıyorum. Şu saatten sonra tekrar böyle bi ilişkiye girecek olsam maddi gücüm olmadan asla böyle bişey yapmam. Sevgi ve bağlılık varsa neden kabul etmediği konusunda kendi içimde hep akladim onu, yapmamaliydim.
Ama onun bana karşı sorumlu olmadığı konusuna gelince, birlikte 5 yıl yaşadığınız insana karşı sifatiniz ne olursa olsun sorumlusunuz. Ben ona karşı hep bu sorumluluk duygusuyla hareket ettim. He o, bu sorumluluk duygusunu hissetmezken ben neden çekip gidemedim, biseyler için çabaladım bunu konuşabiliriz. Bu konuda hatamı, sebeplerim olsa da sonuna kadar kabul ediyorum. Ama 5 yıl birlikte gülüp birlikte ağladığım adamın, sonunda "taşınma masrafını karşılıyoruz ya daha napalim Allah Allah" tavrına girmesini kimse bana savunamaz. Bu bi karakter meselesidir ve ben herşeyim üzerine bahse girerim ki, onun yerinde ben olsaydım gayet normal bi şekilde yollarımı ayırdığım insana, hayatımdan çıkmadan önce maddi ya da manevi, destek olmayı kendime borç bilirdim. Emin olun o son konuşmalar, "daha napiym Allah Allah" şeklinde değil de, "şuan ben de uygun değilim, ama sana başka şekillerde yardımcı olabilirim, umarım sen de çabuk atlatirsin bu süreci" şeklinde olsaydı şuan burda bunları konusmuyo olurduk. "Sağolsun elinden geleni yaptı" der kendisine minnettar olurdum 5 kuruş almasam bile. Ki şuanda da kendisinden, onun teklif ettiği hicbiseyi almadan gidiyorum. Sorun benim için hicbi zaman para değildi, her zaman üslup ve yaklaşımdi.
Çok yanlış düşünüyorsunuz. Biz de 5 sene , 3 sene uzun ilişkiler yaşadık elbet, biz de o adamlara emek verdiki birlikte güldük, ağladık ama ilişki bitince para almadık.

Yani birşey değişmiyor konuda ne yazarsak yazalım bitmiş gitmiş bu kadar düsunmeye gerek yok kimse parasınıda vermek zorunda değil sen neden böyle birine bel bagladım hiç anlamadım
Ya bel falan baglamadim. Önceden kendisinin "tabii ki yaparım, sana destek olurum, yanında olurum" deyip de şuan böyle yapması beni sinirlendiren. Herkes paraya takılıyo, ama mevzu para değil bana atıyorum, gitmeden önce gelirim, seni ugurlarim diye söz verip sonra bu sözden caysaydi da aynı tepkiyi gostericektim. Ortada para lafı olunca herkes takıldığım asıl şeyin tutarsızlık olduğunu görmezden geliyo nedense

Ya bel falan baglamadim. Önceden kendisinin "tabii ki yaparım, sana destek olurum, yanında olurum" deyip de şuan böyle yapması beni sinirlendiren. Herkes paraya takılıyo, ama mevzu para değil bana atıyorum, gitmeden önce gelirim, seni ugurlarim diye söz verip sonra bu sözden caysaydi da aynı tepkiyi gostericektim. Ortada para lafı olunca herkes takıldığım asıl şeyin tutarsızlık olduğunu görmezden geliyo nedense
Sen bide kırk yıllık evli erkekleri ayrilırken gör sen 5 yıl diyorsunda bunlarin huyu böyle 🤷🏼‍♀️

İnşallah samimi ve iyi niyetli bi soylemdir bu, öyleyse çok teşekkür ediyorum. Tam tersi kıymete biniyo ama ne yazık ki
Vallaha bak niye kötü diyim ki, kötü niyetim olsa buraya yazmam ya da direkt art yazarım... Siz kendinizden çok vermissiniz salla bu adamı yahu... Bu,im oğlanlar aşırı duygusal bak bir türlü sahiplenici kadın bulamıyorlar....hep imtihan bunlar

Vallaha bak niye kötü diyim ki, kötü niyetim olsa buraya yazmam ya da direkt art yazarım... Siz kendinizden çok vermissiniz salla bu adamı yahu... Bu,im oğlanlar aşırı duygusal bak bir türlü sahiplenici kadın bulamıyorlar....hep imtihan bunlar
Verdim valla, verdiklerim de hiç gözüme gelmedi şimdiye kadar. Herkes kendisi için iyi olanla karşılaşır umarım 🙏

Yazmayayım diyorum ama yorumları okudukça da dayanamıyorum, haksızlığa dayanamayan biriyimdir ve adaletli bir bakış açım olduğuna da inanıyorum.

Konu sahibi kişisel hayatımda da tanıdığım, eskiden en yakın arkadaşlarımdan biri diyebileceğim kadar yakın olduğum bir insandır. Hatırlamak istemesem de önceki konularımdan da para konusundaki kerizliklerimi bu sitedeki hemen herkes bilir, aşırı gururumu da aynı şekilde. Bu düşünce yapısında olan ve konu sahibinin ilişki detaylarını net bilen biri olarak, konu sahibinin çevresi ve eski sevgilisi ya da eski sevgilisinin ailesi tarafından "para yiyip sömüren kız" olarak değerlendirilmediğine kalıbımı basarım. Bunları da konu sahibi ile görüşmediğimiz, birbirimize kırgın olduğumuz halde, açıkça ve net biçimde ifade edebilirim. Gerçekliği bu kadar kesindir.

İlişkilerinde dengeli bir alma-verme olduğunu düşünmüşümdür hep, şahit olduğum kadarıyla da bu konuya yazan ve sitede bulunan kadınların sevgilileriyle çıktıkları yemekler, alınan hediyeler vb. masraflardan fazlası olmamıştır. Belirttiği gibi konu sahibi gerek maddi anlamda gerekse ev içi emek anlamında eski sevgilisine her zaman destek olup bir de üzerine yaptığı işlerle eleştirilmiştir. Benim için en üzücü kısım söz konusu eski sevgilinin örnek gösterdiğimiz, "bak ne kadar saygılı bir adam" dediğimiz biriyken bu şekilde iğrenç cümleler kurmuş olması. Gerçekten üzüldüm, hem konu sahibi adına hem de öyle bir adamın dönüştüğü kişi için.

Neden bilmiyorum bunları belirtmezsem bir haksızlığın parçası olacağımı hissettim ve yazmak istedim.

Bu kadınlara da piremses erkekler düşüyor işte.

Merhaba portakal
Herkesin bu şekilde toksik bi ilişkisi vardır ve geriye dönüp baktığında ilişkiyi sonlandırdığına pişman olmaz.
Bi yerde okumuştum çok hoşuma gitmişti
Diyor ki ; Eğer çürük bir dişiniz varsa ve onu çektirirseniz rahatlarsınız fakat diliniz orda diş varmış gibi hep oraya gider ve o boşluğu her seferinde hatırlar . Fakat bu durum zamanla yok olur. Yerini yenileri alır.

İnsanlar da böyledir. Hayatınızdan çıkardığınızda yokluğuna alışana kadar hissedeceksiniz.
Fakat bir süre sonra o boşluğu dolduran bir şey çıkar ve hatırlamazsınız.
Eğer o dişi çekmediysen etrafa da zarar verecekti. Diğer dişleri de çürütecekti.
O yüzden ayrıldığına pişman olma asla daha iyi olabilmen için bunu yapman gerekiyordu.

Ayrıca kaç yaşına gelmişsiniz doktora her gün ziyarete gitsen komşular senin arkandan ne gibi kötü bi laf edebilir ki ?
Kimsenin laf söylemeye hakkı yok !!
Ama belli ki annesi kıskanmış istememiş seni böyle söylemiş oğluna
Oğlu da bebek mi ? 30 yaşında adam annesinin lafına mı kulak asıyor ?
Aklı olsaydı adamın anne kim ne derse desin portakal istediği her zaman gelebilir kimse karışamaz demesi lazımdı.

En iyisini yapmışsın boşver geçmişi hatırlasan daha neler neler çıkar ortaya canını sıkan.
Keşke daha önce bitirseydim bu ilişkiye önüme baksaydım dersin..

Sen silkelendin ve ağırlıklarından kurtuldun hafifledin.
Şimdi kendini düşünme vakti.
Daha çok gençsin hiçbir şey için de geç değil.
Acını yaşa . Yaşama demiyorum. Yaşamazsan eğer atlatamazsın zaten..
Yaşa ve bitir bunu…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X