Sonunda söyledim sizce iyi mi yaptım?

Yine bir kadın öğretmen ve yine bosanmayi dünyanın en korkunç şeyi gibi düşünen mesai arkadaşları

Dedikodu yapmaları için ah vah demeleri gerek siz omuz silkerek olması gereken oldu bitti derseniz Aynen bu onlara geçer.Bosanmada askerlik doğum mezuniyet düğün kaza ölüm gibi insanın başına gelebilecek normal bı olaydır.İnsanlar başlarına gelmesini istemesede kalpler Allah'ın elindedir ve kader bitti .Yani niye neden boşandı ondan bundan şundan yok keyfinden.Takmayin artık şu andan itibaren ne bugün ne yarın bundan çekinmeyin bunu saklanması gereken bir yük sır olarak görmeyin zaten balık hafızalı çoğu dedikoducu insan siz bitersiniz başka bişey konuşulur dert değil .

Sanırım ogretmensiniz ogretmenler odası leşliğini bilmedikleri için tedavi almanızı onermişler gizlemek bence de gereksiz ama hazır olmadıkça söylemeye de gerek yok ne kadar köhne varoş mahalle kadınları gibi dedikoducu olduklarını çok iyi biliyorum seneye bende boşanmış olarak başlayacağım yeni okulumda ve şuan doğum iznindeyim benimki daha da.tuhaf

Saçmalamayın. Neden gizli kalsın?
Gizli kalması hem:
1. kısmetinizi kapatır
2. olur da biriyle görüşmeye başlarsanız, eşini aldatıyor diye adınız çıkar.

Niye gizli kalması gerekiyor ki? Yalan mı söyleyeceksiniz yani evliyim diye. Yalan söylemek daha mı doğru geliyor.

Boşandığınızı ayrıntısıyla anlatmak zorunda değilsiniz. Evli misiniz diyene, bekarım deyin geçin. Evli olduğunuzu bilene boşandım deyin geçin.

Kimse kimsenin hayatına bu kadar kafa yoramaz inanın hiç konuşulmuyor dert etmeyin... Herkes kendi hayatının derdinde...

Annemde boşandığında nasıl söyliycem arkamdan konuşurlar demişti. Endişenizde bence haklısınız ama sonuna kadar saklayamazdınız bence. Bir noktada ortaya çıkacak.

Bence siz fazla abartıyorsunuz yada size göre boşanmış olmak utanç verici birşeymiş ki sizin başınıza gelince dünyanın sonu gelmiş gibi davranıyorsunuz.Ben bundan 10 küsürden fazla yıl önce boşandım ve güneydoğuda öğretmendim hiç de sizin çekincelerinizi yaşamadım gizleme gereği asla duymadım .Kimse de çalıştığım okullarda bana bu konuda abuk subuk davranmadı.Sizin tavrınız net olursa bunun utanılacak birşey olduğu imajı vermezseniz kimse size birşey yapamaz.

Gizleme sebebin nedir ?

Okul whatsapp grubuna maaş bordrosu atılıyorsa o bordrolarda herkesin medeni durumu görülüyor. Biliyorsunuz değil mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…